Προς το περιεχόμενο

Nikon D3400


Chester_Nox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανένας αν μπορώ να απενεργοποιήσω τη λειτουργία για την προστασία του φακού (αυτό που πρέπει να επεκτείνεις τον φακό για να μπορέσεις να κάνεις λήψη). Το έψαξα, αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν όχι, ξέρετε αν αυτή η λειτουργία επηρεάζει τη χρήση ενός prime lens? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, θέλω βασικά να ξέρω αν αυτή η λειτουργία θα έχει κάποιο θέμα με άλλους φακούς, πέρα από τους Nikkor, ή με κάποιον prime φακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Chester_Nox είπε

Όχι, θέλω βασικά να ξέρω αν αυτή η λειτουργία θα έχει κάποιο θέμα με άλλους φακούς, πέρα από τους Nikkor, ή με κάποιον prime φακό

   Καλημέρα σας , αν και δεν πολυκατάλαβα ποιά είναι η λειτουργία της προέκτασης ..... να θυμίσω πως η flange distance του F mount είναι η μεγαλύτερη , αν θυμάμαι στα 67 χιλ , κάτι που δεν επιτρέπει την χρήση άλλων φακών ( άλλων εταιριών ) ..... γενικά .

   Εκτός αν ...... επέμβετε στο πίσω μέρος του φακού ...... που έχετε υπ' όψιν να χρησιμοποιήσετε ...... έχοντας βέβαια την σιγουριά πως το αποτέλεσμα αξίζει ....

   Φυσικά δεν αναφέρομαι σε φακούς που έχουν σχεδιαστεί για το συγκεκριμένο mount ..... Sigma .... Tamron ... κλπ .... αλλά σε φακούς με άλλο mount ....

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...