Προς το περιεχόμενο

Θα κυκλοφορήσει επίσημα και στην Ελληνική αγορά το Pocophone F1 της Xiaomi


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Agnieszka είπε

Το περιμένει ο κολλητός μου να το πάρει. Μόλις δω εντυπώσεις θα γράψω. Είμαι κάτοχος s9 plus Και αυτό το F1 ΠΙΣΤΕΥΩ εκτός απο το notch κτλπ δεν έχει τίποτα να ζηλέψει σε αυτά τα συγκεκριμένα MONEY 

Οντος τι να ζηλέψει την HDR οθονη την αδιάβροχοποίηση η δεν ξερω και εγω ποσα ακομα. :)

4 ώρες πριν, cabdik είπε

το miui  μαλλον στα θετικα του ειναι....! 

 

το notch..δυστυχως...ειναι μοδα..

 

η καμερα αν εχει κανει σωστη δουλεια, το νεο τμημα της ΧΙΑΟΜΙ, θα ειναι αρκετα βελτιωμενη.......

 

την ελλειψη amoled δεν θα την εβαζα παλι στα μειον, καθως με τετοια τιμη, νταξ......., αλλα και απο την αλλη,θεωρω πλεονεκτημα την   ips, κυριως οσον αφορα μπαταρια και ανταλλακτικα....!

Μάλλον αναποδα στα ειπαν η amoled έχει μικροτερη καταναλωση απο ips.

3 ώρες πριν, madtheo είπε

Lol. Αλήθεια; Σας φταίει το touchwiz Αλλά το miui περνάει στο ντούκου γιατί έτσι και καθρεφτάκι και όποιος το λέει είναι; άμα δεν κάνεις root Δεν σε αφήνει να κάνεις απεγκατάσταση Ούτε τα google play music, video βιβλία παιχνίδια διαστημόπλοια ιστιοπλοϊκά καρέκλες ντιβάνια.... Έχει μέσα όλη τη σαβούρα της google, όλη την σαβούρα της Xiaomi (app μέχρι και για το φόρουμ, αν είναι δυνατόν) Αλλά κατά τα Αλλά δεν τρέχει τπτ.... τελευταία φορά που τσέκαρα μέχρι και στα Samsung σε αφήνει στην αρχή να επιλέξεις τι θες από τα apps της και μετά να πετάξεις και τις βλακείες της google Αλλά δυστυχώς όχι της ms.

Μια χαρα για τα λεφτα τους μην πω οτι καλυτερο εχω δει τα xiaomi αλλα οκ το τερματισαμε το miui ειναι τίγκα με οτι να νε μεσα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, madtheo είπε

Lol. Αλήθεια; Σας φταίει το touchwiz Αλλά το miui περνάει στο ντούκου γιατί έτσι και καθρεφτάκι και όποιος το λέει είναι; άμα δεν κάνεις root Δεν σε αφήνει να κάνεις απεγκατάσταση Ούτε τα google play music, video βιβλία παιχνίδια διαστημόπλοια ιστιοπλοϊκά καρέκλες ντιβάνια.... Έχει μέσα όλη τη σαβούρα της google, όλη την σαβούρα της Xiaomi (app μέχρι και για το φόρουμ, αν είναι δυνατόν) Αλλά κατά τα Αλλά δεν τρέχει τπτ.... τελευταία φορά που τσέκαρα μέχρι και στα Samsung σε αφήνει στην αρχή να επιλέξεις τι θες από τα apps της και μετά να πετάξεις και τις βλακείες της google Αλλά δυστυχώς όχι της ms.

Εγώ πάλι έχω πολύ θετική άποψη για το Samsung experience ( πρώην touch wiz)... Έχει ότι χρειάζομαι ... και έχει βελτιωθεί απίστευτα πολύ  σε σχέση με τα παλιά ... Έχει μέσα τα πάντα ... θες ειδικό περιβάλλον εργασίας (knox) ... θες ειδικό φάκελο με κλείδωμα και αποτύπωμα να περνάς μέσα εικόνες βίντεο mail και ότι άλλη εφαρμογή θες (Samsung secure folder)... θες gestures... edge screen panel ... Samsung internet browser με ενσωματωμένα ad blocks   όλα αυτά με έχουν βολέψει τόσο πολύ που δύσκολο να πω κακό λόγο για το Samsung experience 9... 

Ειναι λίγο πιο βαρύ από τα υπόλοιπα πχ oxygen os... emui...και miui.... αλλά όταν στο Samsung experience μπορείς να κανείς αυτό ... εμένα με ξεπερνάει και ρε φίλε ας μην το χρησιμοποιώ ποτέ με τόσες εφαρμογές ...

D09C9732-E169-434F-A325-622B3362D605.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικα θα υπαρχουν και εχουμε κλασσικες περιπτωσεις σε πολλα προιοντα . πχ   Αmd Ryzen vs Intel Ηρθαν τους σνομπαραν,εριξαν τις τιμες τις Intel ,διπλασιαστηκε η δυναμη σε μια γενια και ακομα βρισκουν αρνητικα. Οταν ειχαν εμφανιστει τα  Hyundai vs Ακριβο Ευρωπαικο τζιποειδες παλι τα σνομπαραν ενω η τσεπη του μεσου Ελληνα ειναι μεχρι εκει και η αντοχη τους αποδεικτηκε ( δες λιγο τιμες πωλησης μεταχειρισμενου και κοστος σερβις να καταλαβεις τι εχει γινει...)  Οπως βλεπεις την Samsung που επεσε η μεσαια σειρα απο 300 στα 200 γρηγορα γρηγορα. Η Apple τωρα αλλη ιστορια εχει κανει καλη δουλεια οντως εχοντας ιδιοκτητο λογισμικο κανει οτι θελει με τους πελατες της και δεν την κατηγορω μπορεις να παρεις μεταχειρισμενο τηλεφωνο της και να δουλευει καλα στα 200 ευρω.  Απλα υπαρχει ποικιλια και ανεβηκε πολυ η επεξεργαστικη ισχυς. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο ενα Xiaomi redmi 5 note 4/64 με αποδειξη αγορας 183 ευρω και ενα τζαμακι του 1,5 ευρω δεν μπορω να συγκρινω τι εχει το κινητο των 1000,των 600 ουτε καν των 300 ευρω.Βλεπω απλα οτι πριν 3 χρονια ειχα Intel,Samsung,Apple με 20% αποδοση σε καθε γενια και αχρηστευση του προηγουμενου λογο " εξε-ληγμενου " λογισμικου,κομμενα καλωδια και ακριβες βλαβες με γελοιο σερβις για την τιμη τους  . Και ισως την Xiaomi να μην την ενδιαφερει η Ευρωπη με 1,2 δισ Ινδια και αλλα 1,5 δις ανθρωπων στην Ασια. Εξαλλου Ελληνες ειμαστε ,δεν φτιαχουμε ουτε καλωδιο φορτισης  ΑΛΛΑ την θελουμε την ναυαρχιδα μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Breaking News: η Xiaomi αλλάζει το όνομα για να μη ντρεπομαστε οι πιθανοί αγοραστές στην Ελλάδα! Από pocophone F1 το μετατρέπει Pocophone 1! και όλα καλά!!! 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε μάθει το "κόλπο". Μια μάρκα έρχεται από το πουθενά και κυκλοφορεί ένα σούπερ τηλέφωνο με ορισμένα χαρακτηριστικά-κράχτες (και ορισμένα μάπα στοιχεία) σε τιμή ευκαιρίας και, λογικά, κοντά ή κάτω από το κόστος. Μόλις η μάρκα βρει τα πατήματά της, ανεβάζει την τιμή. Μετά από λίγο καιρό, μια άλλη μάρκα παίρνει την θέση της.

Μια χαρά συσκευή για όσους θέλουν ό,τι πιο σύγχρονο σε επεξεργαστή-μνήμη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Εγώ πάλι έχω πολύ θετική άποψη για το Samsung experience ( πρώην touch wiz)... Έχει ότι χρειάζομαι ... και έχει βελτιωθεί απίστευτα πολύ  σε σχέση με τα παλιά ... Έχει μέσα τα πάντα ... θες ειδικό περιβάλλον εργασίας (knox) ... θες ειδικό φάκελο με κλείδωμα και αποτύπωμα να περνάς μέσα εικόνες βίντεο mail και ότι άλλη εφαρμογή θες (Samsung secure folder)... θες gestures... edge screen panel ... Samsung internet browser με ενσωματωμένα ad blocks   όλα αυτά με έχουν βολέψει τόσο πολύ που δύσκολο να πω κακό λόγο για το Samsung experience 9... 

Ειναι λίγο πιο βαρύ από τα υπόλοιπα πχ oxygen os... emui...και miui.... αλλά όταν στο Samsung experience μπορείς να κανείς αυτό ... εμένα με ξεπερνάει και ρε φίλε ας μην το χρησιμοποιώ ποτέ με τόσες εφαρμογές ...

D09C9732-E169-434F-A325-622B3362D605.jpeg

οποτε με λιγο λογια αχρηστο για εσενα αλλα το λες σε φιλους και γνωστους οτι ειναι γουαου.κοιτα τι κανει εμενα...

καταλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε καταλαβαινω πως λετε οτι εχει ασχημη ποιοτητα κατασκευης ενω δεν το εχετε πιασει καν στα χερια σας. 

Ισα ίσα στο gsmarena ελεγε οτι δε τριζει και δε γλιστραει κιολας. 

Πηγαιντε παρτε γυαλινα κινητα που αν πεσει περιεργα απο τους 10 ποντους σπαει και θες ποσα πορτοκαλι για να το συμμαζέψεις. 

Στα λεφτα του είναι απίστευτο value. Προφανως για να κανει τοσα απο καπου θα κοψουν. Οποιανου δε του αρεσει,εκει ειναι το iphone x με τα 3 πλασια χρηματα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Black Demis είπε

γιατί πόσα mid range ξέρεις με high end cpu/ram? εγω καμια

είναι σαν να βάζεις στο Xiaomi Redmi Note 5a cpu/ram απο high end και ενα μεγάλο flash storage χαμηλής κατηγορίας και κέρδος θα έχεις και κόσμος θα μαζέψεις με το κιλό, η αλλιώς κίνηση ματ

παρα πολλα ατομα ουτε camera δεν θελουν καλη ουτε οθονη ουτε κατασκευη ουτε τπτ περα απο το να τρεχει συσκευη ΣΦΑΙΡΑ χωρις να δωσουν πολλα κατι σαν τα nexus παλια

δεν διαφωνώ αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, uesugi1989 είπε

Ναι Γιατί αυτά με GG 4/5 αντέχουν πολύ δλδ. S8+ που έχω σε πτώση από το πλυντήριο στο πλακάκι έγινε θρύψαλα 

Το gorilla είναι ανθεκτικό αν σου πέσει το κινητό "πλάκα" με την οθόνη στο δάπεδο από ένα μέτρο περίπου.αν σου πέσει υπό γωνία το κλαις.Τωρα πόσες πιθανότητες έχεις να σου πέσει το κινητό "πλάκα" στο δάπεδο?εγω έχω σπάσει τρία με gorilla.Τα δε s8,s9,note που έχουν κυρτή οθόνη είναι από τα πιο ευπαθή στο πεσιμο,ούτε γορίλας τα σώζει ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε και μια αποσπώμενη μπαταρία Pocophone!!! Για την ποιότητα κατασκευής που αναφέρουν κάποιοι, δεν μπορεί να είναι ποιοτικό με πλαστικό; Ωραίο το γυαλί αλλά είναι ένας τρόπος να σου παίρνουν λεφτά πιο εύκολα οι εταιρείες αφου καταστρέφεται πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...