Προς το περιεχόμενο

Θα κυκλοφορήσει επίσημα και στην Ελληνική αγορά το Pocophone F1 της Xiaomi


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Είσαι πολύ τυχερός η σου έπεσε με το bezel χωρίς να χτυπήσει η οθονη

Γενικα ρε συ το τι εχει τραβηξει δεν λεγετε. Νομιζω οτι το gorilla glass 3 ηταν το πιο ανθεκτικο. Δεν σπαει δεν γρατζουνιετε μια φορα καταλαθος μου επεσε απο την τσεπη πανω στη δουλεια τραβουσα μπαλετοφορο και στη βιασυνη μου το πατησα με την οθονη προς τα κατω σε ασφαλτο. Το bezels ειναι βραστα αλλα η οθονη γρατζουνια. Η τυχερος η καλη ποιοτητα γυαλιου. Τα καινουργια σπανε για πλακα και γρατζουνιουνται για πλακα. Συν το γυαλι πισω που τα σπαει πολυ ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gougouftas είπε

Θα αφησω τον Ποκοπικο να πεσει κατω απο 200 ευρω και μετα θα το παρω.

Κατω απο 200 μην το περιμενεις. Κινητο με 845 ειναι που τον βρισκουμε σε note 9 s9+. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cabdik είπε

Μαλλον παραβλεπεις το γεγονος, οτι η ΧΙΑΟΜΙ σου επιτρεπει η ιδια να κανεις επισημα root και να κανεις ο,τι γουσταρεις με το κινητο (υπ' ευθυνη σου εννοειται...),  ενω στα υπολοιπα κινητα πρεπει να ψαχνω σε ολο το ιντερνετ για να κανω root στο εκαστοτε μοντελο που εχω....!!    

αυτο και μονο, αποτελει αβανταζ για την εταιρια. 

ΥΓ  1 στην πρωτη προταση σου ...δεν καταλαβα ΤΠΤ....!!!!! 

ΥΓ  2   οπως λες κι εσυ, ομως, ειναι και "σαβουρα της GOOGLE" και οχι -μονο- της ΧΙΑΟΜΙ...!  

Φίλε μου για να αναγκαστώ να κάνω root πάει να πει ότι κάτι δεν πάει καλά με το όλο πράγμα και χρειάζονται επιπλέον ενέργειες. Δεν σημαίνει αυτό ότι το miui είναι καλό. Το αντίθετο θα έλεγα. Επίσης, δεν είπα ότι φταίει η xiaomi για την σαβούρα της google. Είπα ότι σε άλλες συσκευές μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση τον εφαρμογών αυτών χωρίς να απαιτείται και root όπως λες. Είπαμε μια χαρά τίμιο τα xaiomi, έχω χρησιμποιήσει κι εγώ για ένα διάστημα αλλά δεν είναι ο θεός της κινητής τηλεφωνίας!Άποψή μου είπα ότι είναι, και είναι ότι διαπίστωσα, δεν είναι αναγκη να τα ενστερνιστεί κανείς, αλλά τώρα να κάθομαι να κάνω root στον κινέζο για να κανω τη δουλειά μου, δε νομίζω ότι αξίζει τον χρόνο μου. Στην τελική ας ερχόταν rooted από το εργοστάσιο ή ας σε άφηνε απλά να κάνεις μία απεγκατάσταση όλης της σαβούρας.

ΥΓ. Είχα το συναίσθημα στην αρχή και παρασύρθηκα. Ήθελα να πω ότι για την σαβούρα του miui δεν ανοίγει μύτη ενώ για άλλες εταιρίες βγαίνετε στους δρόμους με πυρσους λες και θα κάνετε θυσία τον Μύθρα. Ειλικρινά δεν θα το καταλαβω ποτέ αυτό.

Επεξ/σία από madtheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, madtheo είπε

Φίλε μου για να αναγκαστώ να κάνω root πάει να πει ότι κάτι δεν πάει καλά με το όλο πράγμα και χρειάζονται επιεπλέον ενέργειες. Δεν σημαίνει αυτό ότι το miui είναι καλό. Το αντίθετο θα έλεγα.

Νομιζω οτι το τερματισες. Μπραβο σου παντως, εισαι η αποδειξη του οτι αν θες να βρεις σε κατι αρνητικό, ακόμα και αν ειναι το καλυτερο δυνατον που μπορει να ειναι (το επισημο root εδω) θα βρεις κατι αρνητικό. ΕΥΓΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γενικα ρε συ το τι εχει τραβηξει δεν λεγετε. Νομιζω οτι το gorilla glass 3 ηταν το πιο ανθεκτικο. Δεν σπαει δεν γρατζουνιετε μια φορα καταλαθος μου επεσε απο την τσεπη πανω στη δουλεια τραβουσα μπαλετοφορο και στη βιασυνη μου το πατησα με την οθονη προς τα κατω σε ασφαλτο. Το bezels ειναι βραστα αλλα η οθονη γρατζουνια. Η τυχερος η καλη ποιοτητα γυαλιου. Τα καινουργια σπανε για πλακα και γρατζουνιουνται για πλακα. Συν το γυαλι πισω που τα σπαει πολυ ευκολα.

Ποιο κινητό είναι?μήπως είναι καλή η κατασκευή του και ενδιαφέρεται κάποιος να πάρει κάποιο ανθεκτικό για τις κακουχιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gdimitris είπε

Νομιζω οτι το τερματισες. Μπραβο σου παντως, εισαι η αποδειξη του οτι αν θες να βρεις σε κατι αρνητικό, ακόμα και αν ειναι το καλυτερο δυνατον που μπορει να ειναι (το επισημο root εδω) θα βρεις κατι αρνητικό. ΕΥΓΕ!

 Το λάθος που κάνεις ότι κρίνεις τα πράγματα από τη δική σου σκοπιά. Ο μέσος χρήστης δεν θα καθίσει να κάνει root. Το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα ξέρει καν τι είναι το root. Παρόλα αυτά το κινητό θα πρέπει να "κλέβει" από το χώρο του χρήστη για αχρείαστα πράγματα. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Ποιο κινητό είναι?μήπως είναι καλή η κατασκευή του και ενδιαφέρεται κάποιος να πάρει κάποιο ανθεκτικό για τις κακουχιες

Note 3 παραγωγη Βιετναμ ξανα εχουμε συζητησει πολλες φορες μαζι. Σκεψου ουτε θηκες εχω βαλει τιποτα ολα αυτα τα χρονια. Το bezel εχει φαει ολο το ζορι βαθουλωματα στις γωνιες και σημαδια αρκετα που λιγο με νοιαζει αφου προφυλλασει την οθονη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Μέχρι 2 ναι είναι το λογικό. Αλλά ρε γαμωτο ποτέ δεν μπόρεσα να το συνηθίσω.

Καλά μην νομίζεις ότι το δουλεύω κάθε μέρα και με κάθε εφαρμογή ... συνήθως το χρησιμοποιώ Viber η what’s app ... και σαν δεύτερη καμία μουσική η κατά βίντεο στο YouTube...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, madtheo είπε

 Το λάθος που κάνεις ότι κρίνεις τα πράγματα από τη δική σου σκοπιά. Ο μέσος χρήστης δεν θα καθίσει να κάνει root. Το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα ξέρει καν τι είναι το root. Παρόλα αυτά το κινητό θα πρέπει να "κλέβει" από το χώρο του χρήστη για αχρείαστα πράγματα. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Ο μεσος χρηστης ουτε καν ξερει τι λειτουργικο εχει το κινητο του. Ουτε απο ios ξερει ουτε απο android. Θα δει στις διαφημισεις η στη Μενεγακη οτι καλα ειναι τα iphone και τα galaxy huawei και θα παει εκει. Οτι του πασαρουν δηλαδη αυτο θα παρει αφου εχει φουλ αγνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ο μεσος χρηστης ουτε καν ξερει τι λειτουργικο εχει το κινητο του. Ουτε απο ios ξερει ουτε απο android. Θα δει στις διαφημισεις η στη Μενεγακη οτι καλα ειναι τα iphone και τα galaxy huawei και θα παει εκει. Οτι του πασαρουν δηλαδη αυτο θα παρει αφου εχει φουλ αγνοια.

Άρα σε τι διαφωνούμε; Εγώ δεν είπα ότι έιναι κακό να έχεις επίσημο root όπως υπαινίχθηκε ο φίλος για εμένα πριν. Είπα ότι δεν θα έπρεπε να χρειάζεται root για να σβήσω bloatware και αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές όχι μονο για τα xiaomi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, madtheo είπε

Άρα σε τι διαφωνούμε; Εγώ δεν είπα ότι έιναι κακό να έχεις επίσημο root όπως υπαινίχθηκε ο φίλος για εμένα πριν. Είπα ότι δεν θα έπρεπε να χρειάζεται root για να σβήσω bloatware και αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές όχι μονο για τα xiaomi. 

Εγω δεν διαφωνω σε τιποτα μαζι μου φιλε απλα πατησα στο ποστ σου και εγραψα το παραπανω δεν ειδα τι συζητηση εχετε. Συσκευες με bloatware γινονται απενεργοποιηση οποιες δεν θελει ο χρηστες για ολικο delete μονο με root. Μικρο το κακο καποτε δεν γινοταν ουτε απενεργοποιηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ολοι το ονομα κοροιδευετε αλλα το thread εχει φτασει 100+ ποστ, ουτε της apple να ταν το θεμα

νομιζω μια χαρα κανανε με τ ονομα, ολοι το συζητανε = τζαμπα διαφημιση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ το τηλεφωνάκι για τα λεφτά του έχει καλά specs.

Για όλους αυτούς που πιστέυουν το " Φαντάσου τι βγάζουν οι άλλες εταιρείες που πουλούν τόσο ακριβά"  Λέω το εξής:

  • Οι άλλες εταιρείες έχουν παρελθόν και ένα όνομα το οποίο το έχουν χρυσοπληρώσει εδώ και χρόνια με απίστευτα ποσά διαφημίσεων για να γίνει γνωστό
  • Οι άλλες εταιρείες έχουν καινοτομήσει σε νέες τεχνολογίες και εφαρμογές
  • Οι άλλες εταιρείες έχουν μακρά πορεία και ιστορία εκατομμυρίων ευχαριστημένων πιστών πελατών
  • Οι άλλες εταιρείες εκτός απο το ότι σου προσφέρουν μια συσκευή, σου προσφέρουν και την αυτοπεποίθηση λόγο κύρους του ονόματός τους.
  • Οι άλλες εταιρείες ότι και να λέτε έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής
  • Οι άλλες εταιρείες έχουν και αξιοπρεπές after sales service

*******ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ*******

Μην  τα ισοπεδώνουμε όλα κάθε φορά επειδή βγαίνει κατι σχετικά καλο & φθηνό στην προσπαθεια μας να στηρίξουμε την επιλογή μας επειδή δεν μπορούσαμε να φτάσουμε το ακριβότερο.

Δεν είδα ποτέ κανέναν απο εμάς (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) να είμαστε τόσο χαρούμενοι επειδή αγοράσαμε το φθηνότερο προϊόν στο ράφι δίπλα από τα μεγάλα στα μάτια μας ονόματα.

Κακά τα ψέμματα καλό το xiaomi αλλά αν είχαμε την άνεση όλοι μας θα είμασταν στην apple και στην Samsung...Γιατί, γιατί έτσι πάνε αυτά. Όταν μπορώ να δώσω 5000€ για jaguar θα περιμένω να τα κάνω 7000€ για να πάρω mercedes. Γιατί, γιατί στο χωρίο το μερσεντες ξέρουν όχι το τζαγκουαρ και άντε τώρα να τους εξηγώ πόσο καλό είναι το αυτοκίνητο αυτό.

Κάποια πράγματα ίσως και να τα πληρώνουμε κάτι παραπάνω αλλά στις περισσότερες των περιπτώσεων, ότι πληρώνεις παίρνεις. Μην περιμένετε θαύματα λοιπόν απο το pocophone, είναι η πολύ έξυπνη και καθόλου πρωτοφανής προσπάθεια της xiaomi να πουλήσει ακριβά τις άλλες τις συσκευές.

Αυτά είχα να πω φίλοι μου, σωστά ή λάθος αυτά βλέπω γύρω μου.

Καλό απόγευμα!

Επεξ/σία από Dts_Dimensions
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...