Προς το περιεχόμενο

Θα κυκλοφορήσει επίσημα και στην Ελληνική αγορά το Pocophone F1 της Xiaomi


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Εγώ πάλι έχω πολύ θετική άποψη για το Samsung experience ( πρώην touch wiz)... Έχει ότι χρειάζομαι ... και έχει βελτιωθεί απίστευτα πολύ  σε σχέση με τα παλιά ... Έχει μέσα τα πάντα ... θες ειδικό περιβάλλον εργασίας (knox) ... θες ειδικό φάκελο με κλείδωμα και αποτύπωμα να περνάς μέσα εικόνες βίντεο mail και ότι άλλη εφαρμογή θες (Samsung secure folder)... θες gestures... edge screen panel ... Samsung internet browser με ενσωματωμένα ad blocks   όλα αυτά με έχουν βολέψει τόσο πολύ που δύσκολο να πω κακό λόγο για το Samsung experience 9... 

Ειναι λίγο πιο βαρύ από τα υπόλοιπα πχ oxygen os... emui...και miui.... αλλά όταν στο Samsung experience μπορείς να κανείς αυτό ... εμένα με ξεπερνάει και ρε φίλε ας μην το χρησιμοποιώ ποτέ με τόσες εφαρμογές ...

D09C9732-E169-434F-A325-622B3362D605.jpeg

Συμφωνώ απόλυτα! Κατά την άποψή μου το android που προσφέρει η google με το pixel είναι λειψό! Κάθε χρόνο το android προσθέτει χαρακτηριστικά που ήδη είχε η Samsung στο δικό της skin Όπως multi window, split view κλπ. Είναι σα να πηγαίνεις να αγοράζεις αυτοκίνητο και να του λέει η αντιπροσωπεία ότι θα πληρώσεις full price για αυτοκίνητο που δεν έχει air condition και ηλεκτρικά παράθυρα γιατί λόγω διαφοράς βάρους θα κάνει το 0-100 σε 0.23 sec πιο γρήγορα.... Απλά όταν άνοιξα το Xiaomi για να το σεταρω ένιωσα ότι πνίγομαι, κάτι που δεν ένιωσα με Samsung (τουλάχιστον flagship, δεν θέλω να ξέρω πως είναι τα low range).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, georgetsl είπε

mi note 2 πάντως έχει nfc και είναι κινητό διετίας ....mi mix σειρα έχει nfc ....και αρκετά ακόμα μοντέλα της .....

Ακριβώς. Όλα τα high end της έχουν nfc ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο εποχή mi2a (2013) έχει nfc (mi2a-mi3-mi5-mi5s-mi5s plus-mi6-mi8-mi note 2-mi note 3) και στο black shark που έβγαλε φέτος συν τα mix-mix2-mix2s, απλά δε βάζει στα midrange της

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τόση κλάψα ρε παιδιά; Συγχαρητήρια στη Xiaomi για την κίνηση. Αν έχει 400 ή πιο κάτω θα είναι το νέο μου κινητό. Φυσιολογικές διαστάσεις, 845, παίρνει sd, έχει headphone jack, μεγάλη μπαταρία, quick charge και usb C, στέρεο ηχεία. Μένει να δούμε τις κάμερες αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αυτό, όπως δεν με απασχολεί και το πλαστικό. Μόνο κακό το notch αλλά δε μπορείς να τα έχεις όλα. Παίζει μπάλα μόνο του, ειδικά όσο το mi mix 2s έχει 500  στα 64 gb και 600 ευρώ στα 128 gb. Μιλάω πάντα για αγορά από επίσημο μεταπωλητή της ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Και πάλι μπράβο στη Xiaomi, πάντα τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Agnieszka είπε

Το περιμένει ο κολλητός μου να το πάρει. Μόλις δω εντυπώσεις θα γράψω. Είμαι κάτοχος s9 plus Και αυτό το F1 ΠΙΣΤΕΥΩ εκτός απο το notch κτλπ δεν έχει τίποτα να ζηλέψει σε αυτά τα συγκεκριμένα MONEY 

Σε τέτοια τιμή δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα όπως αδιαβροχοποιησεις, super amoled e.t.c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, madtheo είπε

Lol. Αλήθεια; Σας φταίει το touchwiz Αλλά το miui περνάει στο ντούκου γιατί έτσι και καθρεφτάκι και όποιος το λέει είναι; άμα δεν κάνεις root Δεν σε αφήνει να κάνεις απεγκατάσταση Ούτε τα google play music, video βιβλία παιχνίδια διαστημόπλοια ιστιοπλοϊκά καρέκλες ντιβάνια.... Έχει μέσα όλη τη σαβούρα της google, όλη την σαβούρα της Xiaomi (app μέχρι και για το φόρουμ, αν είναι δυνατόν) Αλλά κατά τα Αλλά δεν τρέχει τπτ.... τελευταία φορά που τσέκαρα μέχρι και στα Samsung σε αφήνει στην αρχή να επιλέξεις τι θες από τα apps της και μετά να πετάξεις και τις βλακείες της google Αλλά δυστυχώς όχι της ms.

Μαλλον παραβλεπεις το γεγονος, οτι η ΧΙΑΟΜΙ σου επιτρεπει η ιδια να κανεις επισημα root και να κανεις ο,τι γουσταρεις με το κινητο (υπ' ευθυνη σου εννοειται...),  ενω στα υπολοιπα κινητα πρεπει να ψαχνω σε ολο το ιντερνετ για να κανω root στο εκαστοτε μοντελο που εχω....!!    

 

αυτο και μονο, αποτελει αβανταζ για την εταιρια. 

 

 

ΥΓ  1 στην πρωτη προταση σου ...δεν καταλαβα ΤΠΤ....!!!!! 

ΥΓ  2   οπως λες κι εσυ, ομως, ειναι και "σαβουρα της GOOGLE" και οχι -μονο- της ΧΙΑΟΜΙ...!  

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, madtheo είπε

Lol. Αλήθεια; Σας φταίει το touchwiz Αλλά το miui περνάει στο ντούκου γιατί έτσι και καθρεφτάκι και όποιος το λέει είναι; άμα δεν κάνεις root Δεν σε αφήνει να κάνεις απεγκατάσταση Ούτε τα google play music, video βιβλία παιχνίδια διαστημόπλοια ιστιοπλοϊκά καρέκλες ντιβάνια.... Έχει μέσα όλη τη σαβούρα της google, όλη την σαβούρα της Xiaomi (app μέχρι και για το φόρουμ, αν είναι δυνατόν) Αλλά κατά τα Αλλά δεν τρέχει τπτ.... τελευταία φορά που τσέκαρα μέχρι και στα Samsung σε αφήνει στην αρχή να επιλέξεις τι θες από τα apps της και μετά να πετάξεις και τις βλακείες της google Αλλά δυστυχώς όχι της ms.

Προφανέστατα δεν έχεις χρησιμοποιήσει miui για πανω απο μισή ώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

το ιδανικο θα ειναι να υπαρχει online καταστημα τυπου oneplus για να αποφυγουμε την αισχοκερδια !

Από περιέργεια τι δουλειά κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexakos89 είπε

οποτε με λιγο λογια αχρηστο για εσενα αλλα το λες σε φιλους και γνωστους οτι ειναι γουαου.κοιτα τι κανει εμενα...

καταλαβα...

Δεν είναι άχρηστο το χρησιμοποιώ μέχρι 2 εφαρμογές ... το οποίο το κάνουν όλα ... αλλά έχεις και αβάντα να ανοίξεις όσες θες ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

Δεν είναι άχρηστο το χρησιμοποιώ μέχρι 2 εφαρμογές ... το οποίο το κάνουν όλα ... αλλά έχεις και αβάντα να ανοίξεις όσες θες ... 

Μέχρι 2 ναι είναι το λογικό. Αλλά ρε γαμωτο ποτέ δεν μπόρεσα να το συνηθίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zelmanblue είπε

IR blaster εχει; γνωριζει κανεις;

Δεν εχει

https://m.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php

4 ώρες πριν, Istros είπε

Το gorilla είναι ανθεκτικό αν σου πέσει το κινητό "πλάκα" με την οθόνη στο δάπεδο από ένα μέτρο περίπου.αν σου πέσει υπό γωνία το κλαις.Τωρα πόσες πιθανότητες έχεις να σου πέσει το κινητό "πλάκα" στο δάπεδο?εγω έχω σπάσει τρία με gorilla.Τα δε s8,s9,note που έχουν κυρτή οθόνη είναι από τα πιο ευπαθή στο πεσιμο,ούτε γορίλας τα σώζει ούτε τίποτα.

Αναλογα το gorilla. Το 3 ειναι το καλυτερο. Το 4 5 βγηκαν σκαρτα για το 6 δεν ξερω. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσες φορες μου εχει πεσει με γωνια το κινητο. Το bezel εχει πολλα σημαδια και βαθουλωματα η οθονη ομως δεν εχει γρατζουνια. Και με την οθονη προς τα κατω απο 1.5 μετρο σε τσιμεντο εχει πεσει 4 5 φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν εχει

https://m.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php

Αναλογα το gorilla. Το 3 ειναι το καλυτερο. Το 4 5 βγηκαν σκαρτα για το 6 δεν ξερω. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσες φορες μου εχει πεσει με γωνια το κινητο. Το bezel εχει πολλα σημαδια και βαθουλωματα η οθονη ομως δεν εχει γρατζουνια. Και με την οθονη προς τα κατω απο 1.5 μετρο σε τσιμεντο εχει πεσει 4 5 φορες.

Είσαι πολύ τυχερός η σου έπεσε με το bezel χωρίς να χτυπήσει η οθονη

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...