Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακάλυψε σοβαρό πρόβλημα ασφαλείας με το Fortnite installer της Epic


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχαχαχα και ελεγα ποτε θα αντιδρασει η Google μετα την αποφαση της Epic να παρακαμψει το Play Store.

σειρα φανταζομαι θα εχει τωρα ο installer του Netflix. 😁

5 λεπτά πριν, vairass είπε

Αυτό το παιχνίδι από ποια ηλικία μπορούν να το παίξουν τα παιδιά; 

Ρωτάω γιατι δεν έχει αίμα κλπ μέσα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, vairass είπε

Αυτό το παιχνίδι από ποια ηλικία μπορούν να το παίξουν τα παιδιά; 

Ρωτάω γιατι δεν έχει αίμα κλπ μέσα. 

Στα καρτουν που βλεπουν σημερα τα παιδια εχει πιο πολυ αιμα απο το fortnite και πιο πολυ σεξ απο ταινιες πορνο. Καλως ορισες στο 2018

Επεξ/σία από Aja
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aja είπε

Στα καρτουν που βλεπουν σημερα εχει πιο πολυ αιμα απο το fortnite και πιο πολυ σεξ απο ταινιεσ πορνο. Καλως ορισες στο 2018

Οχι βρε συ ρώτησα γιατί θέλει ο δικός μου γιος να το παίξει.. Ποια ηλικία και μετά λέτε; 

Με έχει τρελάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

εννοουσα οτι αμα αναβαθμιστηκε "με το ζορυ" και πλεον οι χρηστες δεν κινδυνευαν απο την ευπαθεια τοτε μπορουσε πραγματι να το ανακοινωσει αργοτερα, γι αυτο λεω οτι ηταν λιγο dick move

οπως ειπα και πριν εννοειται αμα το αφησαν στην ευκαιρεια του καθε χρηστη ποτε θα κανει την αναβαθμιση καλα εκανε ο γοογλης και εβγαλε ανακοινωση για να ενημερωθει ο κοσμος.

οπως καταλαβαινεις το παω απο τη σκοπια του τι ειναι καλυτερο για τους χρηστες, το αμα θα κερδισουν ή οχι οι εταιρειες μου ειναι αδιαφορο

Επρεπε να το ανακοινώσει η epic την ίδια μέρα,ώστε να ελέγξουν οι χρήστες εάν υπήρχε πρόβλημα στη συσκευή τους.ποιες 90 μέρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει νοημα ολο αυτο που γινεται για μενα. Ο γιος αν του απαγορευτει θα το δει και θα το παιξει αλλου πιστευω. Για μενα ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι ο εθισμος. Τα παιχνιδια αυτα ειναι φουλ εθιστικα. Εχω φαει τα χρονια μου σε παρομοια παιχνιδια. Ολα με μετρο θελει ...

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Οχι βρε συ ρώτησα γιατί θέλει ο δικός μου γιος να το παίξει.. Ποια ηλικία και μετά λέτε; 

Με έχει τρελάνει. 

Δεν εχει νοημα ολο αυτο που γινεται για μενα. Ο γιος αν του απαγορευτει θα το δει και θα το παιξει αλλου πιστευω. Για μενα ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι ο εθισμος. Τα παιχνιδια αυτα ειναι φουλ εθιστικα. Εχω φαει τα χρονια μου σε παρομοια παιχνιδια. Ολα με μετρο θελει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Επρεπε να το ανακοινώσει η epic την ίδια μέρα,ώστε να ελέγξουν οι χρήστες εάν υπήρχε πρόβλημα στη συσκευή τους.ποιες 90 μέρες?

γενικα ποτε δεν ανακοινωνονται τοσο συντομα, ασχετως εταιρειας και λογισμικου. το λογο δεν το ξερω. αν καποιος εδω μεσα ασχολειται με τετοια και ξερει να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

γενικα ποτε δεν ανακοινωνονται τοσο συντομα, ασχετως εταιρειας και λογισμικου. το λογο δεν το ξερω. αν καποιος εδω μεσα ασχολειται με τετοια και ξερει να μας πει?

Το θέμα δεν είναι τι γίνεται αλλά δεοντολογικά θα πρέπει να ενημερώνουν αμέσως για να προστατέψουν τους χρήστες.Αυτο πρέπει να ειναι το πρώτο μέλημα και ταυτοχρονα να κλείσουν την τρύπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Lezantas26 said:

γενικα ποτε δεν ανακοινωνονται τοσο συντομα, ασχετως εταιρειας και λογισμικου. το λογο δεν το ξερω. αν καποιος εδω μεσα ασχολειται με τετοια και ξερει να μας πει?

Μήπως για να μην το μάθουν οι επίδοξοι κακόβουλοι hackers;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Μήπως για να μην το μάθουν οι επίδοξοι κακόβουλοι hackers;

αυτο σκεφτομαι και εγω, αλλα λογικα αυτοι παρακολουθουν πιο κοντα τετοια νεα και θα το μαθαιναν πιο γρηγορα απο καποια δημοσια ανακοινωση..

γι αυτο ρωταω αμα καποιος ξερει στα σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

γενικα ποτε δεν ανακοινωνονται τοσο συντομα, ασχετως εταιρειας και λογισμικου. το λογο δεν το ξερω. αν καποιος εδω μεσα ασχολειται με τετοια και ξερει να μας πει?

για να υπαρχει μια σεβαστη χρονικη περιοδος ωστε να προλαβει ολο το userbase να κανει το απαραιτητο update, χωρις να γνωριζουν για το προβλημα οι hackers.

αυτο που κανει η Google δεν ειναι σωστο και εχει κατακριθει και απο την Microsoft για τον ιδιο λογο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Lezantas26 said:

αυτο σκεφτομαι και εγω, αλλα λογικα αυτοι παρακολουθουν πιο κοντα τετοια νεα και θα το μαθαιναν πιο γρηγορα απο καποια δημοσια ανακοινωση..

γι αυτο ρωταω αμα καποιος ξερει στα σιγουρα

Πιστεύω ότι αν το είχαν πάρει χαμπάρι πρώτοι, θα το είχαμε μάθει κι εμείς εκτός αν είναι από μη κακόβουλους, που ειδοποιούν πρώτα την εταιρεία και της δίνουν ένα εύλογο χρονικό διάστημα πριν το ανακοινώσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, Istros said:

Και αυτοί που οι συσκευές τους είναι ήδη έρμαιο στους χάκερ θα το μάθουν μετά από 90 μέρες με ότι αυτό συνεπάγεται?

Όπως είπα και παραπάνω, πιστεύω ότι αν το πάρουν χαμπάρι πρώτοι οι χάκερς, διαρρέει αμέσως. Με την σιωπηλή αναμονή, έχεις καλές πιθανότητες να φτιαχτεί πριν το καταλάβει κανείς. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...