Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για toner


mathewgx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!

εχω τον lexmark cs410dn . εχω ηδη αλλαξει το μαυρο τονερ με ενα αυθεντικο μεγαλης  χωρητικοτητας για 4000σελιδες.  για εναν περιεργο λογο που μαλλον μονο η lexmark ξερει , ενω το εχω βαλει να εκτυπωνει μονο με μαυρο καταναλωνει και απο τα εγχρωμα.

τωρα μου τελειωσε το magenta  και απο οτι βλεπω το μεγαλο αυθεντικο εχει γυρω στα 100ευρω και το συμβατο καπου 45-55ευρω.  μου προτειναν σαν αξιοπιστο συμβατο της εταιρειας  G&G , κινεζικη που εχει καλο ονομα στα συμβατα και εξαγορασε την lexmark (συμφωνα με αυτα που μου ειπαν) 

την γνωριζετε την μαρκα αυτα ή εχετε να προτεινετε καποια αλλη σε συμβατο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, johni41 είπε

καλησπερα!

εχω τον lexmark cs410dn . εχω ηδη αλλαξει το μαυρο τονερ με ενα αυθεντικο μεγαλης  χωρητικοτητας για 4000σελιδες.  για εναν περιεργο λογο που μαλλον μονο η lexmark ξερει , ενω το εχω βαλει να εκτυπωνει μονο με μαυρο καταναλωνει και απο τα εγχρωμα.

τωρα μου τελειωσε το magenta  και απο οτι βλεπω το μεγαλο αυθεντικο εχει γυρω στα 100ευρω και το συμβατο καπου 45-55ευρω.  μου προτειναν σαν αξιοπιστο συμβατο της εταιρειας  G&G , κινεζικη που εχει καλο ονομα στα συμβατα και εξαγορασε την lexmark (συμφωνα με αυτα που μου ειπαν) 

την γνωριζετε την μαρκα αυτα ή εχετε να προτεινετε καποια αλλη σε συμβατο? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Στις 20/8/2018 στις 2:53 ΜΜ, mathewgx είπε

Καλησπέρα.

Μιας και για πρώτη φορά απέκτησα laser εκτυπωτή και πλησιάζει η ώρα που το  τονερ θα αδειάσει , ήθελα να ρωτήσω το εξής :

Βλέπω ότι υπάρχουν συμβατά προγεμισμένα toner σε αρκετά καλή τιμή. Δεν βλέπω κάτι για ξαναγέμισμα. Δηλαδή με τον inkejet απλά πήγαινα και ξαναγέμιζα το μελάνι. Γίνεται το ίδιο και με το toner; Δηλαδή μπορείς να πας και να σου το γεμίζουν με γραφίτη; Και αν ναι, συμφέρει από πλευράς κόστους και ποιότητας;

για HP LaserJet Pro υπαρχει κανενα you tube video για τον τροπο αναγομωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...