Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μου βάλουν ενα μικρό ποσό απο ασφαλιστική και αν γίνεται θέλω να αποφύγω τα 4€ που κρατάνε οι 4 συστημικές τράπεζες, τους ρώτησα τι τράπεζα χρησιμοποιούν αλλα δεν μου απάντησαν οποτε είπα να δώσω IBAN σε λογαριασμό της relolut

μου ζητάνε αποδεικτικό/φωτοτυπία/εκτύπωση απο ιντερνετ banking ή εκτύπωση απο το κατάστημα της τράπεζας.

το αντίστοιχο αποδεικτικό λογαριασμού απο το revolut app ειναι το Account confirmation ?

Account > Documents >Personal Account > Account confirmation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, prefuse είπε

θα μου βάλουν ενα μικρό ποσό απο ασφαλιστική και αν γίνεται θέλω να αποφύγω τα 4€ που κρατάνε οι 4 συστημικές τράπεζες, τους ρώτησα τι τράπεζα χρησιμοποιούν αλλα δεν μου απάντησαν οποτε είπα να δώσω IBAN σε λογαριασμό της relolut

μου ζητάνε αποδεικτικό/φωτοτυπία/εκτύπωση απο ιντερνετ banking ή εκτύπωση απο το κατάστημα της τράπεζας.

το αντίστοιχο αποδεικτικό λογαριασμού απο το revolut app ειναι το Account confirmation ?

Account > Documents >Personal Account > Account confirmation

Δεν υπάρχει χρέωση σε επιστροφές απο ασφαλιστικές γιατι σου τα στέλνουν απο την ιδια τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, NikosKallithea said:

Δεν υπάρχει χρέωση σε επιστροφές απο ασφαλιστικές γιατι σου τα στέλνουν απο την ιδια τράπεζα.

Δηλ.εχουν λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες και ανάλογα τι τράπεζα έχεις, στα στέλνουν από την ίδια;

Πρώτη φορά θα μου πιστωθούν λεφτά από ασφαλιστική, έστειλα λογαριασμό revolut τώρα αν θα χρεωθώ κάτι δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, prefuse είπε

Δηλ.εχουν λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες και ανάλογα τι τράπεζα έχεις, στα στέλνουν από την ίδια;

Πρώτη φορά θα μου πιστωθούν λεφτά από ασφαλιστική, έστειλα λογαριασμό revolut τώρα αν θα χρεωθώ κάτι δεν γνωρίζω.

Χωρίς να ξέρω φαντάζομαι ότι γίνεται διακίνηση πολλών χρημάτων, αλίμονο αν συνεργαζόντουσαν μόνο με 1 τράπεζα. Σοβαρές εταιρείες συνεργάζονται με όλες τις τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gokuthelegend said:

Χωρίς να ξέρω φαντάζομαι ότι γίνεται διακίνηση πολλών χρημάτων, αλίμονο αν συνεργαζόντουσαν μόνο με 1 τράπεζα. Σοβαρές εταιρείες συνεργάζονται με όλες τις τράπεζες.

Ναι πολύ πιθανόν αυτό που γράφεις, τώρα αν είναι σοβαρή εταιρία δεν γνωρίζω, στο χαρτί διαβάζω ότι πρόκειται για εταιρεία με έδρα στην Μάλτα και  εκπροσώπηση Ελλάδα. Τώρα αν έχουν λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες σε όλες τις χώρες της Ευρώπης και του κόσμου, δεν το γνωρίζω. 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, prefuse είπε

Ναι πολύ πιθανόν αυτό που γράφεις, τώρα αν είναι σοβαρή εταιρία δεν γνωρίζω, στο χαρτί διαβάζω ότι πρόκειται για εταιρεία με έδρα στην Μάλτα και  εκπροσώπηση Ελλάδα. Τώρα αν έχουν λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες σε όλες τις χώρες της Ευρώπης και του κόσμου, δεν το γνωρίζω. 

όπως και έχει στην Revolut δεν θα χρεωθείς εισερχόμενο έμβασμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, prefuse είπε

Δηλ.εχουν λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες και ανάλογα τι τράπεζα έχεις, στα στέλνουν από την ίδια;

Πρώτη φορά θα μου πιστωθούν λεφτά από ασφαλιστική, έστειλα λογαριασμό revolut τώρα αν θα χρεωθώ κάτι δεν γνωρίζω.

Εδω ο κάθε θνητός εχει λογαριασμούς σε 2-3 τράπεζες ολόκληρη ασφαλιστικής λες να εχει μόνο σε μια.

Τεσπα μπορείς να τους ρωτήσεις κιόλας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, NikosKallithea said:

Εδω ο κάθε θνητός εχει λογαριασμούς σε 2-3 τράπεζες ολόκληρη ασφαλιστικής λες να εχει μόνο σε μια.

Τεσπα μπορείς να τους ρωτήσεις κιόλας 

Εγραψα καπου οτι η ασφαλιστική θα εχει μονο σε μια;

Σκέψου ποσες τράπεζες εχει η κάθε χώρα και εχουν λογαριασμό σε όλες τις τράπεζες της ευρώπης και του πλανήτη;

Τεσπα, φυσικά και τους ρώτησα (το αναφέρω και στο πρώτο ποστ που εκανες παράθεση) αλλα δεν απάντησαν, οποτε έστειλα οτι χαρτιά ζητούσαν γιατι θα καθυστερούσε και άλλο.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...