Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Έχω την τεκταινόμενα έκδοση της εφαρμογής σε iOS αλλά ακόμα να μου εμφανίσει την επιλογή για trading .....

Μπορεί κανείς να σκεφτεί για ποιο λόγω ?

Αποκλείεται. Σήμερα άνοιξα λογαριασμό σε φίλο και ήταν εκεί η επιλογή πριν καν ταυτοποιηθεί.

Το έχω στα αγγλικά dashboard- trading. Στα ελληνικά νομίζω λέγονται συναλλαγές. Δες μήπως έχει κρυφτεί στα widget που έβαλες για απόκρυψη.

56 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Επειδή θέλω να αποφεύγω τα 3 ευρώ κάθε φορά. Προσπαθώ να κάνω μία ανάληψη τον μήνα. Τον τελευταίο καιρό κάνω μία ανάληψη 600 και δεν έχω χρειαστεί δεύτερη.

Με 400 και 400 (2 φορές σε ένα μήνα) ούτε έτσι είχα κάποια χρέωση από την Ν26. 5 αναλήψεις σε ένα μήνα δεν έχω κάνει ποτέ και δεν γνωρίζω χρεώσεις (απ' ότι γράφουν έχει 2 ευρώ χρέωση για κάθε ανάληψη).

Γιατι δεν κάνεις έμβασμα στον ελληνικό σου λογαριασμο;

Επεξ/σία από Kostasallinone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Γιατι δεν κάνεις έμβασμα στον ελληνικό σου λογαριασμο;

Για ευνόητους λόγους. Αλλά με αυτό τον τρόπο έχεις μηδενικές χρεώσεις ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, djuan1988 είπε

Ναι και εγώ είχα διπλή χρέωση. Μόλις μου ήρθε και εμένα, αν και είχα ήδη κάνει dispute. 

Επειδή ήταν labeled 'Delayed transaction from 15th of September" εγώ νόμιζα ότι απλά δεν είχε πάρει τα λεφτά την πρώτη φορά και τα πήρε τότε. Όπως και να έχει για 2 καφέδες δεν μπήκα στον κόπο να το ψάξω.

Χαίρομαι πάντως γιατί με τέτοιες κινήσεις (το μήνυμα), η Revolut εμπνέει αρκετή εμπιστοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mobile_32 είπε

Έχω την τελευταία  έκδοση της εφαρμογής σε iOS αλλά ακόμα να μου εμφανίσει την επιλογή για trading .....

Σε ελληνικό Android είναι "πίνακας" --> "συναλλαγές" --> "πρώτο βήμα".

 

 

 

 

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Delas.46 said:

Επειδή ήταν labeled 'Delayed transaction from 15th of September" εγώ νόμιζα ότι απλά δεν είχε πάρει τα λεφτά την πρώτη φορά και τα πήρε τότε. Όπως και να έχει για 2 καφέδες δεν μπήκα στον κόπο να το ψάξω.

Χαίρομαι πάντως γιατί με τέτοιες κινήσεις (το μήνυμα), η Revolut εμπνέει αρκετή εμπιστοσύνη.

Το αξιοπερίεργο είναι πως την απάντηση την έδωσε η Ρίτα το ρομπότ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, Delas.46 said:

Μάλιστα, αυτό εξηγεί τον καφέ που δεν πήρα την τετάρτη στις 8 το βράδυ! 😁

943867172_revnbg.jpg.e2baf2a57050f3cc4572e0a1b5bef7bd.jpg

Χμ. Ενδιαφέρον.. Πως ξέρουμε αν συνέβη και σε μας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί να μας ενημέρωσε η revolut αλλά το πρόβλημα ήταν αποκλειστικά της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος. 

Μίλησα με γνωστούς μου και μου είπαν ότι είχαν διπλές χρεώσεις και αυτοί.

Καταλήγουμε ότι όποιος πλήρωσε με κάρτα σε POS της Εθνικής 14 και 15 του μηνός, κατά πάσα πιθανότητα χρεώθηκε 2 φορές (μια στις 14-15 και μια την Τετάρτη). Η Εθνική τράπεζα θα κάνει refunds αυτόματα από όσο γνωρίζω, αλλά αν δεν γίνει κάτι τέτοιο σε εσάς μέχρι τέλος της επόμενης εβδομάδας, καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε με τις τράπεζες σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην Εθνικη δε θα ξερουν τιποτα φυσικα. Εμενα με ειχε διπλοχρεωσει η Εθνικη σε δικη της πιστωτικη

Με αποχρεωσε πριν βγει ο λογαριασμος, αλλα το οριο μου ηταν καβατζωμενο, δε θα μπορουσα να τη χρησιμοποιησω για αγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Με έχουν πρήξει με μυνήματα ,οτι το δίπλωμα δεν φτάνει για τον δικαιούχο και πρέπει να τους στείλω νεα χαρτιά.Ταυτότητα ,που να εχει και λατινικούς  χαρακτήρες δέχονται για την ενημέρωση ή  θέλει υποχρεωτικά διαβατήριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...