Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Οπως;Ενα παράδειγμα για να δουμε .

Πιθανόν να μη γίνει δεκτή σε paypal για χρήση μέσω money request,υπηρεσίες όπως transferwise,currencyfair και γενικά υπηρεσίες μεταφορών χρημάτων στο εξωτερικό είναι πολύ πιθανό να μην τις κάνει δεκτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εάν έχετε πρόβλημα με συναλλαγές που απορρίπτουν prepaid κάρτες βγάλτε μια curve και κουμπώστε την revolut. Με την curve μπορείς να ενοικιάσεις και αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Εάν έχετε πρόβλημα με συναλλαγές που απορρίπτουν prepaid κάρτες βγάλτε μια curve και κουμπώστε την revolut. Με την curve μπορείς να ενοικιάσεις και αυτοκίνητο.

Την παρέλαβα πρόσφατα και δεν περίμενα να είναι debit. Το πρώτο που σκέφτηκα είναι ότι αφαιρεί όλα τα limits μιας prepaid. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η υπηρεσία trading μετοχών έγινε διαθέσιμη για όλους τους χρήστες standard και premium. Ίσως απαιτείται αναβάθμιση της εφαρμογής.

 

Untitled.jpg

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Η υπηρεσία trading μετοχών έγινε διαθέσιμη για όλους τους χρήστες standard και premium. Ίσως απαιτείται αναβάθμιση της εφαρμογής.

Source? Δεν βρίσκω tweet και δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση στο Play Store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η εφαρμογή δεν υπάρχει στο store μου και δε λύθηκε με απεγκατάστασή της το ζήτημα. Τώρα που βλέπω από το pc, λέει ότι δεν έχω καμία συμβατή συσκευή. Τι φάση; Να φταίει που έχω 6 έκδοση android;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Delas.46 said:

Source? Δεν βρίσκω tweet και δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση στο Play Store. 

Το έγραψαν στο Twitter 

 

13 minutes ago, asdfnikos said:

Το ειχα διαβασει και εγω στα comment update οτι ανοιγει για όλους αλλα δεν βρισκω καμια επιλογη στο app.

Στο dashboard είναι κάπου κρυμμένο. Θέλει πρώτα να κάνεις trading account. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2019 στις 10:52 ΠΜ, alexiko είπε

Έκανα εγώ πριν κάναν μήνα από ATTICA BANK (με Ν26 βέβαια αλλά δεν παίζει ρόλο). ΧΡΕΩΣΗ 0€!!!! 😎😎

Καλησπερα!
Μεχρι τελη Ιουλιου ηταν οντως 0! Ομως μετα οι τραπεζες αλλαξαν τις χρεωσεις τους!
Λογικα αν ξαναδοκιμασεις απο ATTICA θα σε χρεωσει 2,50 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Delas.46 είπε

Source? Δεν βρίσκω tweet και δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση στο Play Store. 

Βγηκε καινουριο update σημερα βραδυ που λεει οτι περιλαμβανει trading για ολους τους χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, bjj-p said:

Βγηκε καινουριο update σημερα βραδυ που λεει οτι περιλαμβανει trading για ολους τους χρηστες.

Βασικά όπως έγραψαν στο Twitter απλά ετοίμασαν την εφαρμογή και ότι το trading service δεν έχει γίνει ακόμα live. Θα το ανακοινώσουν επίσημα σύντομα.

Πάντως ετοιμάζεται να γίνει μάχη μιας και η Αγγλία δίνει το πράσινο φως σε πολλές ξενόφερτες trading πλατφόρμες όπως robinhood, stake που ανακοίνωσαν ότι “κατεβαίνουν” Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AstonMike είπε

Καλησπερα!
Μεχρι τελη Ιουλιου ηταν οντως 0! Ομως μετα οι τραπεζες αλλαξαν τις χρεωσεις τους!
Λογικα αν ξαναδοκιμασεις απο ATTICA θα σε χρεωσει 2,50 Ευρώ.

Στα 200€ που σήκωσα εγώ μου κράτησε 2€ η Attica. Ημερομηνία συναλλαγής 17/09

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2019 στις 3:39 ΜΜ, Hapatingo είπε

Η υπηρεσία trading μετοχών έγινε διαθέσιμη για όλους τους χρήστες standard και premium. Ίσως απαιτείται αναβάθμιση της εφαρμογής.

Untitled.jpg

 

Στις 17/9/2019 στις 3:57 ΜΜ, asdfnikos είπε

Το ειχα διαβασει και εγω στα comment update οτι ανοιγει για όλους αλλα δεν βρισκω καμια επιλογη στο app.

 

Στις 17/9/2019 στις 4:11 ΜΜ, Hapatingo είπε

Το έγραψαν στο Twitter 

Στο dashboard είναι κάπου κρυμμένο. Θέλει πρώτα να κάνεις trading account. 

 

20 ώρες πριν, bjj-p είπε

Βγηκε καινουριο update σημερα βραδυ που λεει οτι περιλαμβανει trading για ολους τους χρηστες.

 

14 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Βασικά όπως έγραψαν στο Twitter απλά ετοίμασαν την εφαρμογή και ότι το trading service δεν έχει γίνει ακόμα live. Θα το ανακοινώσουν επίσημα σύντομα.

Πάντως ετοιμάζεται να γίνει μάχη μιας και η Αγγλία δίνει το πράσινο φως σε πολλές ξενόφερτες trading πλατφόρμες όπως robinhood, stake που ανακοίνωσαν ότι “κατεβαίνουν” Αγγλία.

Σήμερα μου εμφάνισε αναβάθμιση σε εμένα στη περιγραφή της οποίας έλεγε για μετοχές.

 Την έκανα αλλά δεν μου εμφάνισε επιλογή για αγορά μετόχων κτλ......λογικά θα είναι αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω ότι ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...