Προς το περιεχόμενο

YI M1 Mirrorless Εντυπώσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για mirrorless ειναι σχετικα κακη. Δεν ειναι τοσο κακη για 200€ με 2 φακούς φυσικα οπου βρισκεις μονο μετριες compact. Μην περιμενεις ομως κατι ιδιαιτερο. Κακο AF, φακοι χωρις optical stabilization.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι θα δυσκολευτείς να τους πουλήσεις. Και για να μιλάμε και με τα σωστά δεδομένα, με ποιους φακούς τη βρίσκεις στα 200 ευρώ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο σκοπός της αγοράς?

A)Να χεις μια καλουτσικη μηχανή για snapshots?

B)Να βρεις μια μηχανή και να ασχοληθείς με την φωτογραφία ως hobby?

Παρόλο που στα 200 ευρώ δεν είναι κακή αγορά με 2 φακους η Yi, εάν ψάχνεις το Α μαλλων μια Sony rx100 θα ήταν καλύτερη επιλογή.

Εάν το Β μάλλον μια μεταχειρισμένη nikon/Canon θα ήταν προτιμότερη, απλά θέλει λίγο ψάξιμο/υπομονή στις αγγελίες.Προσφατα πήρα από τις εδώ αγγελίες d3200+35mm μαζί με τσάντες/κάρτα μνήμης/φιλτρακια σε πολύ καλή τιμη(την ήθελα για 3ο σώμα).

Στα ~200 κοιτάς πιστεύω μια d5100/d90/d3200 με kit φακό.Και μετά με ένα ~140αρη παίρνεις και τον prime 35 1.8f.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μου αρέσει περισσότερο το βίντεο. Έχω την gopro 5 με ένα gimbal, και ένα mi drone.

Οπότε έψαχνα κάτι φθηνό να τραβάει καλύτερη ποιότητα βραδυνή αλλά και compact. Δεν θα έλεγα και όχι στην φωτογραφία, γιατί θα μου άρεσε πχ να μπορώ να κάνω ενα timelpase βραδυνό με φωτό.

Κάτι budget compact με λίγα λόγια με προτεραιότητα το βίντεο και με οκ φωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα καλύτερα να την αποφύγεις. Μπορείς να βρεις μεταχειρισμένες sony σε αυτά τα χρήματα και να κάνεις άψογα τη δουλειά σου. Μακρυά, δεν είναι καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...