Προς το περιεχόμενο

Σε ποια ιδιωτική σχολή να πάω και τι προσανατολισμό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και Ευχαριστώ όσους με βοηθήσουν εκ τον προτέρων. Θέλω να μπω σε μια ιδιωτική σχολή (λογικά ή όμηρος ή ακμη) και θέλω να ακολουθήσω μια από της παρακάτω ειδικότητες 

- Φωτογραφία 

- εικονοληψια 

- μοντάζ 

Απλος δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω μπορείτε να με βοηθήσετε ή από προσωπική σας πείρα ή απλος από το τι πιστεύεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Το θέμα εδώ είναι να σκεφτείς εσύ τι θέλεις.

Για το δικό σου μέλλον πρόκειται!!!!

Το μοντάζ είναι για επεξεργασία βίντεο , κάτι που υποθέτω θα υπάρχει και σαν μάθημα στην εικονοληψία.

Η φωτογραφία είναι για στατικές εικόνες.

Εσύ τι απο τα  θέλεις να ακολουθήσεις ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι και στο μοντάζ και στην εικονοληψια θα καλύψεις και τα άλλα δύο. Ίσως όχι σε βάθος αλλά θα σου δώσει κάποιες βάσεις για να μπορέσεις να επεκταθείς και μόνος σου σιγά σιγά. 

Γενικά ότι κι αν ακολουθήσεις να ξέρεις ότι αν δεν το ψάξεις και λίγο μόνο σου δεν φτάνει αν μείνεις σε αυτά που θα μάθεις στο ιεκ. Απλά θα σου δώσουν κάποιες βάσεις ερεθίσματα ορολογίες που αν ξεκινούσε μόνος σου θα ήταν πιο δύσκολο. 

Λιγο πολυ θα τα κάνεις όλα σαν μαθήματα. Ίσως στη φωτογραφία να μην επεκταθείς τόσο στο μοντάζ. 

Επίσης μπορείς να πας σε κάποιο ιεκ που σε ενδιαφέρει να ρωτήσεις τι μαθήματα κάνουν και γενικά να ρωτήσεις την ύλη για την κάθε ειδικότητα ξεχωριστά. 

Αλλά αυτό που θα διαλέξεις να είναι κάτι που γουστάρεις. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζουν αυτοί οι κύκλοι στα συγκεκριμένα ΙΕΚ?

Υ.γ Εξοπλισμό έχεις?Εάν όχι και θέλεις να ασχοληθείς με νideo υπολογίζεις minimum ένα 2000ρο για pc+μια εισαγωγικη κάμερα με 2 φακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...