Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στάλθηκε τοα αντικείμενο από aliexpress και θέλω να το βάλω στο 17track. Με ποια εταιρεία στέλνουν? Γενικά πόσες μέρες να περιμένω? Ως ημ παραλαβής έχει 10 Μαΐου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Στάλθηκε τοα αντικείμενο από aliexpress και θέλω να το βάλω στο 17track. Με ποια εταιρεία στέλνουν? Γενικά πόσες μέρες να περιμένω? Ως ημ παραλαβής έχει 10 Μαΐου 

Με ACS έρχονται τα standard shipping, με tracking number 10ψηφιο της μορφής 76********. Αν όλα πάνε καλά κατά 99% θα παραλάβεις σε περίπου 12-16 μέρες.

Αν βλέπεις tracking number της μορφής  LP*********** από το Aliexpress βάλτο εδώ https://parcelsapp.com/ και θα δεις το next tracking number. Επισης στο tracking της ACS δεν θα φανεί μεχρι το παραλάβει από την dpd.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sakisgri είπε

Με ACS έρχονται τα standard shipping, με tracking number 10ψηφιο της μορφής 76********. Αν όλα πάνε καλά κατά 99% θα παραλάβεις σε περίπου 12-16 μέρες.

Ναι σε αυτήν την περίπτωση είμαι. Οπότε για την ώρα τα updates στην σελίδα του aliexpress μέχρι να παραλάβει acs. 

Thx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Θελω να κανω αγορα απο αγγλικο amazon, πωλειται μεν απο τριτο πωλητη αλλα αποστελλεται απο την ιδια την amazon οποτε λογικα δεν θα εχω θεμα με τελωνειο ετσι? Εχω παρει πολλες φορες απο το αμερικανικο και το αγγλικο αλλα ηταν sold and dispatched from amazon και μεχρι 150 ευρω. Τωρα ειναι πανω απο 150, υπολογιζει import fees deposit αλλα λεει μονο dispatches from amazon. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει φύγει σίγουρα από Κίνα και πρέπει να είναι Σπάτα . Σε ποιο σιτε κοιτάς?

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την ομάδα!

Γνωρίζει κανείς τί γίνεται για περίπτωση εγγύησης αγοράς αpple προϊόντος(Mac, iPad, iPhone)  από Αμαζον UK;

Από ότι βλέπω Αγγλία έχουν 6 χρόνια εγγύηση οι Apple συσκευές.

Αν χρειαστεί να το στείλεις για επισκευή πρέπει να πάει Αγγλία και αν ναι περνάει τελωνείο στην αποστολή και την επιστροφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται. Με ενδιαφέρει στο AliExpress ένα προϊόν που κοστίζει παραπάνω από 150 ευρώ (και κάτω από 200). Θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση που δε φαίνεται στην ιστοσελίδα του AliExpress ; Έχω αγοράσει πολλές φορές από εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά ποτέ κάτι τόσο ακριβό. Έχει ψωνίσει κάποιος πρόσφατα σε τέτοιο περίπου κόστος  ώστε να ενημερώσει τι ισχύει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Χαίρεται. Με ενδιαφέρει στο AliExpress ένα προϊόν που κοστίζει παραπάνω από 150 ευρώ (και κάτω από 200). Θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση που δε φαίνεται στην ιστοσελίδα του AliExpress ; Έχω αγοράσει πολλές φορές από εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά ποτέ κάτι τόσο ακριβό. Έχει ψωνίσει κάποιος πρόσφατα σε τέτοιο περίπου κόστος  ώστε να ενημερώσει τι ισχύει ;

Καλημέρα, Δες εδώ ανάρτηση μου (σελίδα 424)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγορά δίσκου απο Αγγλία χωρίς να πληρώσω κανένα vat κατά την αγορά, μόνο αξία και μεταφορικά πλήρωσα (£17 + £5.5) λέω άμα είμαι τυχερός δε θα κοπανήσουν ότι τους κατέβει στο τελωνείο. Παρακάτω η πορεία του αντικειμένου που λέει οτι έχει πάρει διασάφηση. Σήμερα μου το έφερε ο ταχυδρόμος χωρίς να πληρώσω τίποτα δεν είχε πάνω κανένα χαρτί τελωνείου πως έγινε αυτό πρώτη φορά μου τυχαίνει 🤐

image.png.aa7fc24c92ecd5eb6345ea3e2af7de78.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...