Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω μια μικρή γκαρσονιέρα σε ένα χωριό (κεντρική πόρτα και 3 παράθυρα) μια αξιόπιστη και οικονομική επιλογή παίζει; 

ΥΓ. Για να μη πάρω από μόνος μου κάτι που θα ειναι από τα βάθη της Κίνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει κανείς άποψη για συναγερμό σπιτιού με την επωνυμία AJAX? Μου τον έχει προτείνει ως πολύ καλό ένας κύριος που περνάει συναγερμούς και η τιμή του είναι ελκυστική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SAVVAS_PAPADOPOULOS είπε

Έχει κανείς άποψη για συναγερμό σπιτιού με την επωνυμία AJAX? Μου τον έχει προτείνει ως πολύ καλό ένας κύριος που περνάει συναγερμούς και η τιμή του είναι ελκυστική 

μια απλη αναζητηση αν κανεις θα δεις πολλα για τον συγκεκριμενο, θεωρειται απο τους καλυτερους ασυρματους συναγερμους. Εγω τον εβαλα τον προηγουμενο μηνα. η τιμη δεν θα ελεγα ελκυστικη , σχεδον ιδια με του διαφορους επισης γνωστους paradox/caddx. Τι παραπανω προσφερει απο του κλασσικους συναγερμους : ωραιο design στα διαφορα εξαρτημα / αισθητηρια, μικρη σε μεγεθος κεντρικη μοναδα (οσο ενα μοντεμ), ευκολη εγκατασταση αρα θεωρειτικα λιγα εργατικα, πανευκολη και πληρης εφαρμογη στο κινητο και ολοι που τον εχουν μιλανε για αξιοπιστια και χωρις ψευδης ειδοποιησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει δυνατότητα σε inim για ηχητική σήμανση σε επιλεγμένες παγίδες (chime) και όχι όλες;

Επίσης, αν γίνεται να μην ηχεί το countdown σε επιλεγμένα προφίλ όπλισης; Επειδή κάποιος είπε πως είτε θα είναι για όλα, είτε για κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

Εχω σπίτι συναγερμό paradox SP6000 τον οποίο σκέφτομαι να αλλάξω/αναβαθμίσω με νέο.

 

Επειδή οι καλωδιώσεις για τους αισθητήρες στις πόρτες είναι παλιές και προβληματικές αναζητώ επώνυμη λύση με ασύρματους αισθητήρες (μαγνήτες). 


Έχω περίπου 15 ανοίγματα (x 2 = 30 αισθητήρες    παντζούρι + τζάμι).

Έχετε να προτείνετε κάποια επώνυμη λύση δοκιμασμένη που ιδανικά θα είναι οικονομική και αξιόπιστη.

Η λύση θα ήθελα να υποστηρίζει διαχείριση μέσω app και 4G connectivity.

Ευχαριστώ!

Αντρέας

Επεξ/σία από vactirio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Αν κάποιος έχει έναν αξιόπιστο τεχνικό ο οποίος να αναλαμβάνει εγκατάσταση σε ajax ας μου στείλει σε PM. Περιοχή βόρεια προάστια Αθήνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vactirio είπε

Καλημέρα,

Εχω σπίτι συναγερμό paradox SP6000 τον οποίο σκέφτομαι να αλλάξω/αναβαθμίσω με νέο.

 

Επειδή οι καλωδιώσεις για τους αισθητήρες στις πόρτες είναι παλιές και προβληματικές αναζητώ επώνυμη λύση με ασύρματους αισθητήρες (μαγνήτες). 


Έχω περίπου 15 ανοίγματα (x 2 = 30 αισθητήρες    παντζούρι + τζάμι).

Έχετε να προτείνετε κάποια επώνυμη λύση δοκιμασμένη που ιδανικά θα είναι οικονομική και αξιόπιστη.

Η λύση θα ήθελα να υποστηρίζει διαχείριση μέσω app και 4G connectivity.

Ευχαριστώ!

Αντρέας

Σε ασύρματο πας για AJAX θεωρείτε από τους top στο κομμάτι αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, vactirio είπε

Καλημέρα,

Εχω σπίτι συναγερμό paradox SP6000 τον οποίο σκέφτομαι να αλλάξω/αναβαθμίσω με νέο.

 

Επειδή οι καλωδιώσεις για τους αισθητήρες στις πόρτες είναι παλιές και προβληματικές αναζητώ επώνυμη λύση με ασύρματους αισθητήρες (μαγνήτες). 


Έχω περίπου 15 ανοίγματα (x 2 = 30 αισθητήρες    παντζούρι + τζάμι).

Έχετε να προτείνετε κάποια επώνυμη λύση δοκιμασμένη που ιδανικά θα είναι οικονομική και αξιόπιστη.

Η λύση θα ήθελα να υποστηρίζει διαχείριση μέσω app και 4G connectivity.

Ευχαριστώ!

Αντρέας

Αναλογα τα ανοιγματα , μπορεις να βαλεις εναν αισθητηρα ajax και να πιασεις τζαμι και πατζουρι καθως καθε αισθητηρας παιρνει(εχει υποδοχη) και ενσυρματη παγιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

Συντομα μπαινω στο νεο σπιτι και το θεμα του συναγερμου ερχετε σιγα σιγα στην επιφανεια.

Καλωδιωσεις εχουν περαστει παντου στο σπιτι για ενσυρματους αισθητηρες κτλ, οποτε ειμαστε ΟΚ.

 

Εκτος απο τον απαρχαιωμενο Paradox 7000 τι αλλες επιλογες εχουμε σε ενσυρματο συναγερμο ?

Η εφαρμογη του στο κινητο ειναι καπου ξεχασμενη στο 1990 μπορω να πω, ξενερα τρελη.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Στο σπίτι μου έχω ασύρματο Ajax ! Ευχαριστημένος είμαι! Κοιτάω για ασύρματο συναγερμό για το γραφειο τώρα! Ήθελα κάτι πιο οικονομικό από Ajax! Είδα έναν somfi! Έχει κανείς άποψη για τον συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, JOHNX2 είπε

Καλησπερα παιδια.

Συντομα μπαινω στο νεο σπιτι και το θεμα του συναγερμου ερχετε σιγα σιγα στην επιφανεια.

Καλωδιωσεις εχουν περαστει παντου στο σπιτι για ενσυρματους αισθητηρες κτλ, οποτε ειμαστε ΟΚ.

 

Εκτος απο τον απαρχαιωμενο Paradox 7000 τι αλλες επιλογες εχουμε σε ενσυρματο συναγερμο ?

Η εφαρμογη του στο κινητο ειναι καπου ξεχασμενη στο 1990 μπορω να πω, ξενερα τρελη.......

Sigma, teletek, Ajax είναι από τις γνωστές 

Επεξ/σία από ss42ss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση για τον AJAX:

Σκοπεύω να πάρω το AJAX Hub 2 plus το οποίο έχει 4G δυνατότητα.

Ξέρεις κάποιος πως λειτουργεί αυτό?

Αν το HUB είναι συνδεδεμένο καλωδιακά στον router του σπιτιού και το internet για τον οποιοδήποτε λόγο διακοπεί, τότε θα γίνει αυτόματα μετάβαση σε 4G?

 

Τέλος από ότι έχω καταλάβει είναι εύκολο για κάποιον που πιάνουν τα χέρια του στα ηλεκτρονικά να τον εγκαταστήσει μόνος του χωρίς βοήθεια τεχνικού. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Ευχαριστώ!

 

Επεξ/σία από vactirio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vactirio είπε

Ερώτηση για τον AJAX:

Σκοπεύω να πάρω το AJAX Hub 2 plus το οποίο έχει 4G δυνατότητα.

Ξέρεις κάποιος πως λειτουργεί αυτό?

Αν το HUB είναι συνδεδεμένο καλωδιακά στον router του σπιτιού και το internet για τον οποιοδήποτε λόγο διακοπεί, τότε θα γίνει αυτόματα μετάβαση σε 4G?

 

Τέλος από ότι έχω καταλάβει είναι εύκολο για κάποιον που πιάνουν τα χέρια του στα ηλεκτρονικά να τον εγκαταστήσει μόνος του χωρίς βοήθεια τεχνικού. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Ευχαριστώ!

 

η σιμ δουλευει για fallback αν το λεω σωστα, δηλαδη να εχει εισοδο στην εφαρμογη και ενημερωσεις απο 4g, μπορεις επισης να δεχεσαι και sms ή κληση σε περιπτωση συναγερμου (ολα αυτα ρυθμιζονται απο την εφαρμογη) .εγω εχω με 2g σκεψου και τα βασικα τα κανω απο internet , αργει καπως φυσικα αλλα πιο πολυ ηθελα την sim για να κανει κληση σε περιπτωση συναγερμου.

Δεν τον εβαλα μονος γιατι δεν ημουν σε φαση να ψαχτω για την εγκατασταση του και αλλους λογους αλλα αν εχεις ενα ηλεκτρικο τρυπανι/δραπανοκατσαβιδο ,δεν ειναι κατι. ισως να μην κανεις 1-2 ωρες αλλα 4-5. Επισης ψαξε καλα πως μπαινουν οι παγιδες γιατι για τις πορτες εχουν και υποδοχη για να παρουν μια ακομα μαγνητικη παγιδα, οποτε σε περιπτωση που θες να βαλεις παγιδα σε μπαλκονοπορτα και πατζουρι ιιισως(αν εχεις διπλη συρομενη μπαλκονοπορτα ισως να μην γινεται) δεν χρειαζεται να παρεις 2 ξεχωριστες παγιδες αλλα μια ajax και μια των 2-3 ευρω που θα βαλεις πανω στην κυρια παγιδα αν καταλαβες τι εννοω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...