Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, razkal είπε

για φουλ ασυρματη λυση, εκτος του ajax που βλεπω (και) ετοιμα κιτ, σε τι αλλη εταιρια κοιταμε?

 

Υπάρχει και ο EBS που είναι αρκετά καλός 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχουν κιτ συναγερμου σε στυλ Ajax σε Hikvision ΑΧ PRO που ειναι λίγο ποιο οικονομικά,έβγαλε και  η Dahua αλλά με λίγα περιφερειακά.

Επίσης κάποια άτομα έφυγαν απο την Ajax και εφτιαξαν την  U-prox  που είναi επίσης πολύ καλός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω αυτό το διάστημα προσφορές για εγκατάσταση συναγερμού. Για την κάρτα sim που χρειάζεται το GSM/ GPRS module τι επιλογές υπάρχουν από τις εταιρείες κινητής?

 

Από οτι μου είπε ο εγκαταστάτης θα χρειάζεται max 1GB τον χρόνο, οπότε ποια επιλογή συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2023 στις 8:24 ΜΜ, zaelizomai3 είπε

Καλησπέρα! 
Εχει κανείς άποψη για visonic? Όλοι μου λένε να πάω με Ajax αλλά έχω βάλει στο μάτι αυτούς! 

Κινεζο-εταιρια, αντίστοιχη του focus. Αν θες κατι σοβαρό κοιτα κατι αλλο. Αυτοι οι "ολοι" που σου λενε να πας στον Ajax ειναι εγκαταστατες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Petros Electron είπε

Κινεζο-εταιρια, αντίστοιχη του focus. Αν θες κατι σοβαρό κοιτα κατι αλλο. Αυτοι οι "ολοι" που σου λενε να πας στον Ajax ειναι εγκαταστατες?

Μου τον πρότειναν και εγκατάστατες ναι.! 

Επεξ/σία από zaelizomai3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λυστε μου μια απορια. Αναφορικα με τις οποιες καμερες, εντος/εκτος σπιτιου.

Εκτος και αν μιλαμε για τον απολυτο ερασιτεχνη, ποιος κλεφτης θα επιχειρησει να μπει καπου, χωρις να εχει καλυψει τα χαρακτηριστικα προσωπου του; Μασκα κορονοιου (μιλαμε για must πλεον), καπελο, μαυρα γυαλια, στο καλο σεναριο. Στο προχω σεναριο, κουκουλα/καλτσα στο προσωπο.

Σε τι μπορει λοιπον να βοηθησει μια καμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2023 στις 3:24 ΜΜ, Petros Electron είπε

Κινεζο-εταιρια, αντίστοιχη του focus. Αν θες κατι σοβαρό κοιτα κατι αλλο. Αυτοι οι "ολοι" που σου λενε να πας στον Ajax ειναι εγκαταστατες?

Καλημερα. Η Visonic ειναι ισραηλιτικη εταιρεια και τα ασυρματα τα της ηταν οτι καλυτερο υπηρχε την δεκαετια 2000 2010

Καμια σχεση με κινεζια

Απο το 2011 εξαγοραστηκε απο τον ομιλο εταιρειων Tyco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/4/2023 στις 4:30 ΜΜ, mindreader είπε

Λυστε μου μια απορια. Αναφορικα με τις οποιες καμερες, εντος/εκτος σπιτιου.

Εκτος και αν μιλαμε για τον απολυτο ερασιτεχνη, ποιος κλεφτης θα επιχειρησει να μπει καπου, χωρις να εχει καλυψει τα χαρακτηριστικα προσωπου του; Μασκα κορονοιου (μιλαμε για must πλεον), καπελο, μαυρα γυαλια, στο καλο σεναριο. Στο προχω σεναριο, κουκουλα/καλτσα στο προσωπο.

Σε τι μπορει λοιπον να βοηθησει μια καμερα;

Λειτουργεί αποτρεπτικά. Μπορεί να δώσει early alarm αν έχει αναγνώριση ανθρώπων, οχημάτων. Βλέπεις λεπτομέρειες για τον τρόπο που έδρασαν για μελλοντική χρήση. Ακόμα και αν έχουν καλύψει πρόσωπα φαίνονται λεπτομέρειες (σωματότυπος, ρουχισμός κλπ). Οπτική επιβεβαίωση όταν χτυπήσει ο συναργερμός. Καθημερινή χρήση, τι κάνουν τα παιδιά, έλεγχος επικίνδυνων σημείων όπως πισίνες, αν έχεις επισκέπτες κλπ.

Επεξ/σία από kifinas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εταιρεία digiflex την ξέρει κανεις?

εγω θέλω να βάλω συναγερμό (ενσυρματο) paradox ή sigma και ο κατασκευαστής προτείνει μια εταιρεία digiflex vision 8IP KIT / vision XIP KIT / vision X.

Διανέμεται λεει απο την elasys.gr

Δεν τους έχω ακούσιε ποτέ ενώ paradox & sigma έχουν όνομα στο χώρο. 
 

το σύστημα θα ειναι ενσυρματο, θα συνδυαστεί με καμερες ασφαλειας και θέλω να λαμβάνω όλες τις ειδοποιήσεις/εικόνες στο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, margaritagr είπε

Μια εταιρεία digiflex την ξέρει κανεις?

εγω θέλω να βάλω συναγερμό (ενσυρματο) paradox ή sigma και ο κατασκευαστής προτείνει μια εταιρεία digiflex vision 8IP KIT / vision XIP KIT / vision X.

Διανέμεται λεει απο την elasys.gr

Δεν τους έχω ακούσιε ποτέ ενώ paradox & sigma έχουν όνομα στο χώρο. 
 

το σύστημα θα ειναι ενσυρματο, θα συνδυαστεί με καμερες ασφαλειας και θέλω να λαμβάνω όλες τις ειδοποιήσεις/εικόνες στο κινητο

Άπλα δεν πας σε αυτούς. Επικοινώνησε με την Sigma και την Paradox Hellas έχουν πιστοποιημένους συνεργάτες/εγκαταστατες να σου προτείνουν ανάλογα την περιοχή σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες. Εχω 2 θεματα με 2 συναγερμους και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Πρωτον στο γραφειο μου εβαλα εναν καινουριο sigma (δεν ξερω μοντελο) και μου εβαλε μια εξωτερικη σειρηνα η οποια ειναι μεν ομορφη σαν κουτι, αλλα 1ον δεν ειναι δυνατη οπως στο σπιτι και 2ον κανει σαν ασθενοφορο. Γελαει ολη η γειτονια (και εγω μαζι) και κανεις δεν φανταζεται οτι χτυπαει συναγερμος. Παιζει να αλλαζει ο ηχος κρατωντας το ιδιο κουτι το οποιο ειναι οντως ωραιο και θα ηθελα να μεινει για λογους αισθητικης?

2ον στο σπιτι εχω paradox με εξωτερικα ρανταρ μονο καθως θελω ειδοποιηση πριν πατησει ο κλεφτης σπιτι και μεχρι τωρα νομιζω δουλευει καλα. Βεβαια επειδη ειναι μονοκατοικια και εχω δεντρα γυρω γυρω μου πιανει και μερικες σκιες και εχω false alarm τα μεσημερια οταν φυσαει αλλα το βραδυ ειναι οκ. Το προβλημα ειναι οτι εχω βαλει ενεργοποιηση μεσω της εφαρμογης insite gold για οταν λειπω, αλλα αυτη ολο πεφτει και ειδικα αυτες τις μερες δεν λειτουργει καθολου με αποτελεσμα τωρα που εφυγα για 3ημερο να μην τον βαλω γιατι αν χτυπησει δεν μπορω να τον σταματησω. Εχετε καμια ιδεα? υπαρχει αλλη εφαρμογη? μηπως να βαλω και κανα module με sim να παιρνει εντολες και με ΣΜΣ για να καλυπτω το κενο αυτο? Παντως δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το app τους, μονιμως κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Nikolas7_7 είπε

Εχετε καμια ιδεα? υπαρχει αλλη εφαρμογη? μηπως να βαλω και κανα module με sim να παιρνει εντολες και με ΣΜΣ για να καλυπτω το κενο αυτο?

Σε Honeywell vista που έχω πάντως (σπίτι και γραφείο) και ip module της envisalink, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την εφαρμογή που υποστηρίζεται (connect2go,  βλέπει" και DSC, αν δεν κάνω λάθος). Πάντοτε on και το κυριότερο, χωρίς συνδρομή.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Σε Honeywell vista που έχω πάντως (σπίτι και γραφείο) και ip module της envisalink, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την εφαρμογή που υποστηρίζεται (connect2go,  βλέπει" και DSC, αν δεν κάνω λάθος). Πάντοτε on και το κυριότερο, χωρίς συνδρομή.

Αυτό σε τι με βοηθάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...