Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, NektariosNektarios είπε

Καλημέρα και από εμένα,

θα ήθελα την βοήθεια σας κι εγώ πάνω σε αυτό το θέμα!

Εχω λάβει κι εγώ κάποιες προσφορές για σύστημα συναγερμού για το διαμερίσμά μου (2 ανοίγματα [2 παγίδες δηλαδή] , 1 radar, πίνακα συναγερμού , πληκτρολόγιο , εσωτερική και εξωτερική σειρήνα, χειρισμό μέσω κινητού και τέλος μπαταρίες σειρήνας και πίνακα) αυτά περιέχει η κάθε προσφορά.

οι προσφορές είναι οι ακόλουθες με τοποθέτηση και καλωδίωση 

1. Risco lightsys2 με πληκτρολόγιο 

Risco LightSYS  LCD Πληκτρολόγιο με proximity reader

2. Paradox με πληκτρολόγιο k35

3. Teletek με πίνακα συναγερμού 16 ζωνών και πληκτρολόγιο Teletek Eclipse LCD32PR με περιγραφή & Proximity 

4. Dsc neo με πληκτρολόγιο DSC HS2LCDE6n

όλα τα συστήματα είναι περίπου στην ίδια τιμή από 400,00€ έως 530,00€και ανάλογα αν θέλω κάποιο πιο μοντέρνο πληκτρολόγιο σειρήνα κτλ ανεβαίνει η τιμή.

Ανάμεσα σε αυτά τα συστήματα  εσείς ποιο θα επιλέγατε; Και με τι σειρά τα κατατάσσετε από το καλύτερο προς το λιγότερο καλό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

 

Paradox κ τέλος. Ολά τα υπόλοιπα είναι αρκετά σκαλιά κάτω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Κανει ολα οσα περιεγραψα πιο πανω με τα push: Αγνοει αν το εχεις στο αθορυβο. Αγνοει αν το εχεις σε λειτουργια "μην ενοχλειτε", καθως η apple εχει δωσει σχετικη αδεια στο iOS στην εφαρμογη της ajax για Critical Notifications που φερουν τις παραπανω ιδιοτητες. Επιπλεον, στελνει ηχο τυπου 112 με διαρκεια κι οχι sms ηχο οπως οι μισες σαβουρες που σας πουλανε για "push notifications" feature. Το κανει σε realtime σε καθε περιπτωση, υπο την αυτονοητο προυποθεση οτι και τα δυο ακρα εχουν ιντερνετ (κεντρικη μοναδα και κινητο).

Φίλε μην μας πασαρεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Notification του ενός, notification και του άλλου. Δεν είναι "feature". Το ότι επέλεξε με την apple(σε android? οχι ότι παίζει ρόλο) να πασάρει το notification της σαν βιβλική καταστροφή (γιατί το 112  για τέτοια προορίζεται)  δεν μας λέει τπτ και σιγουρα ΔΕΝ το κάνει ασφαλέστερο. Είπαμε notification είναι και τα 2, θα περάσουν αν δουλέυει εκείνη τη στιγμή ο server τους. Αν θα χτυπάει σαν το 112 ή ένα απλό "ντιν" είναι ακριβώς το ίδιο αν θα είμαι στο ίδιο χώρο με το κινητό και το δω, και ακριβώς το ίδιο αν είμαι μακριά από το κινητο και δεν το δω. Εδώ μας καλούνε απανωτα τηλέφωνα και δεν μας βρίσκουν γιατί απλά δεν έχουμε το κινητό όλη την ώρα κοντά (μιας και το ανέφερα, γιατι να μην βάλω τον συναγερμό να με καλεί καμία 20αρια φορές? Περισσότερο από το 112 θα κρατήσει. Ούτε notification ούτε τίποτα. Οουρτ). Οπότε μήπως εσύ προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι κάπως πιάσαν τόπο τα όσα παραπάνω λεφτά χρυσοπληρωσες στον Ajax? Placebo effect είναι δεν είναι τίποτα.

Ο paradox φτιάχνει συναγερμους 33 χρόνια. Ο Ajax 6. Τώρα αν η σαβουρα paradox(και κάθε paradox) έχει θέμα στα notification αυτή τη στιγμή επειδή έχει καμία εκατομμύρια περισσότερους χρήστες από τον ajax και κόλλησε ο σερβερ, ε εντάξει θα τη βρει την άκρη. 

Δεν έχω με τον Ajax κάτι, ίσα ίσα έγινα εγκεκριμένος εγκαταστατης σε περίπτωση που μου απαιτηθεί μόνο ασύρματο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, apostolis_32 είπε

Φίλε μην μας πασαρεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Notification του ενός, notification και του άλλου. Δεν είναι "feature". Το ότι επέλεξε με την apple(σε android? οχι ότι παίζει ρόλο) να πασάρει το notification της σαν βιβλική καταστροφή (γιατί το 112  για τέτοια προορίζεται)  δεν μας λέει τπτ και σιγουρα ΔΕΝ το κάνει ασφαλέστερο. Είπαμε notification είναι και τα 2, θα περάσουν αν δουλέυει εκείνη τη στιγμή ο server τους. Αν θα χτυπάει σαν το 112 ή ένα απλό "ντιν" είναι ακριβώς το ίδιο αν θα είμαι στο ίδιο χώρο με το κινητό και το δω, και ακριβώς το ίδιο αν είμαι μακριά από το κινητο και δεν το δω. Εδώ μας καλούνε απανωτα τηλέφωνα και δεν μας βρίσκουν γιατί απλά δεν έχουμε το κινητό όλη την ώρα κοντά (μιας και το ανέφερα, γιατι να μην βάλω τον συναγερμό να με καλεί καμία 20αρια φορές? Περισσότερο από το 112 θα κρατήσει. Ούτε notification ούτε τίποτα. Οουρτ). Οπότε μήπως εσύ προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι κάπως πιάσαν τόπο τα όσα παραπάνω λεφτά χρυσοπληρωσες στον Ajax? Placebo effect είναι δεν είναι τίποτα.

Ο paradox φτιάχνει συναγερμους 33 χρόνια. Ο Ajax 6. Τώρα αν η σαβουρα paradox(και κάθε paradox) έχει θέμα στα notification αυτή τη στιγμή επειδή έχει καμία εκατομμύρια περισσότερους χρήστες από τον ajax και κόλλησε ο σερβερ, ε εντάξει θα τη βρει την άκρη. 

Δεν έχω με τον Ajax κάτι, ίσα ίσα έγινα εγκεκριμένος εγκαταστατης σε περίπτωση που μου απαιτηθεί μόνο ασύρματο. 

Ακομα ενας εγκαταστατης συναγερμων που βλεπει καθημερινα το μεροκαματο του να μειωνεται απο συνγερμους τυπου ajax και ισοπεδωνει τα παντα με ανακριβειες τυπου «ιδιο ειναι το notification που δεν ακουγεται, που δεν ερχεται στην ωρα του και καμια φορα ποτε, με το notification που χτυπαει σαν σειρηνα, σε realtime και παντα».

Κατα τα αλλα δεν εκανα καμκα συγκριση ajax με paradox, αυτη για καποιο λογο ηρθες να την κανεις εσυ με τα biased κριτηρια σου. Επισης εχω μιλησει για μειονεκτηματα και των δυο συναγερμων, αλλα εσυ επειδη το μεροκαματο το βγαζεις απο τις εγκαταστασεις, δηλαδη οχι απο τους ajax, λογικο ειναι να απαντας σε πραγματα που δεν εγραψα καν, απλως για να αβανταρεις τους συναγερμους απο τους οποιους βγαζεις ψωμι, πχ paradox. Δεκτον. Αλλωστε ειπα ηδη, ειναι εξαιρετικοι οι paradox. Τις ανακριβειες να αφησετε στην ακρη ομως, ξαναλεω. Εχετε μαζευτει εδω μεσα 2-3 τυποι , οι 2 εγκαταστατες κι ο αλλος πονεμενος που ψωνισε το σαβουροmodule για να γλυτωσει ΚΛΣ και τελικα πληρωνει ΚΛΣ κι εχετε αραδειασει ενα σωρο ανακριβειες που ΔΕΝ ισχυουν. 
 

Τελευταια αστειοτητα που διαβαζουμε εδω, οτι λεει ο paradox ειναι αναξιοπιστος στα push notifications επειδη βαρυφορτωνονται οι σερβερ τους λογω πολλων συνδρομητων σε σχεση με ajax. Αραγε τι αλλη , επιεικως σοφιστεια θα γραφτει… Αυτα πατε και λετε στους πελατες σας οταν διαπιστωνουν οτι το module που τους βαλατε, τελικα δεν κανει ουτε τα μισα απο οσα υποσχεται; Λαμπρα!

Θα ελεγα και για το αλλο, οτι ισχυριζεσαι πως η ajax κατασκευαζει 6 χρονια συναγερμους που κι αυτο ψεμα ειναι, αφου κατασκευαζει ανω της 10ετιας, αλλα τι να πρωτοπω, με το ρυθμο που τα πετατε.

ΥΓ. Το να αποκαλει ενας επαγγελματιας παραμυθιασμενους απο placebo effect οσους επιλεγουν τον καλυτερο ασυρματο συναγερμο που υπαρχει, δεν τιμα, καταρχην τον…επαγγελματια απεναντι στον πελατη του. Κι ας ειχε και δικιο, που ουτε απο αυτο εχει. Εγω δηλαδη δεν θα επελεγα εναν τοσο biased επαγγελματια να με συμβουλεψει. Κι οχι, το οτι πετας στο τελος πως δεν εχεις κατι με τους ajax οταν μιλας για placebo effects αυτων που τον επιλεγουν, δεν πειθει.  Εχεις και παραεχεις 😜

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nikos121 είπε

Με οσα λες δεν ξερω αν εισαι ψευτης ή απλα ανιδεος ή και τα δυο. Για να μαθεις κατι και να σταματησεις να παραπληροφορεις εδω μεσα, η εφαρμογη της παραντοξ αν το εχεις στη δονηση ή χαμηλωμενο και χτυπησει ο συναγερμος απλα ΔΕΝ χτυπαει. Οσο για τα ποστς σου, σου εχουν απαντησει και αλλοι, συνεχισε ετσι. Εκτιθεσαι και εμεις απλα γελαμε.

Και για να σου αποδειξω οτι εχω αποδομησει οτι εχεις πει δες και το παρακατω βιντεακι 

https://www.youtube.com/shorts/L3JmU_rqe8U

Αν δεν σου κανει η εφαρμογη της Paradox σου το στελνω με ΙΝΙΜ 

 

ειδικα της paradox ηταν ποσους μηνες κατω ο server.'

Aντιστοιχα και crow τα ιδια κανει.

ΕΙδικα σε συστημα αυτοματισμου που λαμβανεις ειδοποιησεις!!!!! καθε μηνα off ειναι.

6 ώρες πριν, nikos121 είπε

Ενταξει αμα το λεει ο μπακ φρομ χελ απο το φορουμ τοτε ναι δεν ειναι στις σοβαρες. Να μας πεις και ποιες ειναι δηλαδη για γελασουμε. Αποδομησαμε οτι ειχες να πεις και οσο γραφεις εκτιθεσαι, δειχνεις οτι δεν εχεις ιδεα απο συναγερμους γενικοτερα. Ειναι προτιμοτερο να πεις οτι δεν ξερεις παρα να παραπληροφορεις και τους υπολοιπους εδω μεσα ειναι κριμα. Με το βιντεο πηρες μια ξεκαθαρη απαντηση για το ψεμα περι notifications. Αμα θες στο στελνω και με ΙΝΙΜ και με CADDX. Περαστικα σου

 

52 λεπτά πριν, apostolis_32 είπε

Φίλε μην μας πασαρεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Notification του ενός, notification και του άλλου. Δεν είναι "feature". Το ότι επέλεξε με την apple(σε android? οχι ότι παίζει ρόλο) να πασάρει το notification της σαν βιβλική καταστροφή (γιατί το 112  για τέτοια προορίζεται)  δεν μας λέει τπτ και σιγουρα ΔΕΝ το κάνει ασφαλέστερο. Είπαμε notification είναι και τα 2, θα περάσουν αν δουλέυει εκείνη τη στιγμή ο server τους. Αν θα χτυπάει σαν το 112 ή ένα απλό "ντιν" είναι ακριβώς το ίδιο αν θα είμαι στο ίδιο χώρο με το κινητό και το δω, και ακριβώς το ίδιο αν είμαι μακριά από το κινητο και δεν το δω. Εδώ μας καλούνε απανωτα τηλέφωνα και δεν μας βρίσκουν γιατί απλά δεν έχουμε το κινητό όλη την ώρα κοντά (μιας και το ανέφερα, γιατι να μην βάλω τον συναγερμό να με καλεί καμία 20αρια φορές? Περισσότερο από το 112 θα κρατήσει. Ούτε notification ούτε τίποτα. Οουρτ). Οπότε μήπως εσύ προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι κάπως πιάσαν τόπο τα όσα παραπάνω λεφτά χρυσοπληρωσες στον Ajax? Placebo effect είναι δεν είναι τίποτα.

Ο paradox φτιάχνει συναγερμους 33 χρόνια. Ο Ajax 6. Τώρα αν η σαβουρα paradox(και κάθε paradox) έχει θέμα στα notification αυτή τη στιγμή επειδή έχει καμία εκατομμύρια περισσότερους χρήστες από τον ajax και κόλλησε ο σερβερ, ε εντάξει θα τη βρει την άκρη. 

Δεν έχω με τον Ajax κάτι, ίσα ίσα έγινα εγκεκριμένος εγκαταστατης σε περίπτωση που μου απαιτηθεί μόνο ασύρματο. 

τελικα βρεθηκαμε ολες οι γκομενες να πλακωνομαστε στον τοιχο.

 

Μια και αναφερθηκε h apple.Ειναι και η μονη εταιρια που μπορει να στηριξει μια σοβαρη εφαρμογη.Απο android μερια κλαμματα..Αναβαθμισεις,ειτε της google ειτε του smartphone καταργουν το stand by εφαρμογων και τις κανουν Shutdown αν εχει να χρησιμοποιηθει καιρο κλπ.Οχι μονο σε alarm apps αλλα και apps απο ΚΛΣ ,apps απο καμερες,οπως της tapo.Ευτυχως δουλευει ο ajaχ kai toy εχει χτυπησει δυο φορες και σκιζεται να τον υπερασπιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε αιτιολογία με παραδείγματα..

1. Γιατι και τα 2 notification δεν είναι ίδια?  Όχι ένα σκέτο " δεν είναι".  Έχεις κολλήσει στην αναγκαιότητα της βιβλικής καταστροφής ειδοποίησης. Συνεχίζεις να μας το πλασάρεις ότι η το έχεις έτσι ή έχεις σαβουρα.

2. Τι είναι real-time? Πόσος χρόνος ορίζει το real-time? Κανένα σοβαρο δεν αργεί πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Έχεις αποδείξεις ότι μόνο ο Ajax( και κάθε Ajax) κάνει 1 sec(και πάντα) και οι άλλοι 1 λεπτό(και ποτέ). Γιατί έτσι το παρουσιάζεις. Κανένα ψέμα εδω. Άμεσα είναι όλα. Ακόμα και τα κινέζικα.

3. Ο hub κυκλοφόρησε το 2016. Πιο πριν ανιχνευτές μόνο. Κανένα ψέμα εδω.

4. Σιγουρα δεν περιμένουμε πελάτες σαν και εσένα για να δουλέψουμε. Καλά το λες από την εγκατάσταση τα βγάζουμε, ναι δεν είμαστε πωλητές σε μαγαζί να παραμυθιαζουμε το κόσμο. Ευτυχώς που κανένας σοβαρός πελάτης δεν ασχολείται με ασύρματα και notifications. Οπότε μη στεναχωριέσαι για μένα τον μεροκαματιάρη. 

ΥΓ. Δεν είσαι πελάτης μου οπότε μπορώ να λέω για placebo άνετα. Σε πείραξε; Όσο για το biased, αν ανατρέξεις πισω θα δεις ότι δεν προμοταρω κανέναν συγκεκριμένο αποκλειστικά συναγερμό, δουλεύω ότι θέλει ο πελάτης. Και όπως είπα βάζω και Ajax. Γιατί προφανώς και ο πελάτης που απευθύνομαι θα μου πει να τον τοποθετήσω/σεταρω ακόμα και ναι τον Ajax. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vasilllis είπε

ειδικα της paradox ηταν ποσους μηνες κατω ο server.'

Aντιστοιχα και crow τα ιδια κανει.

ΕΙδικα σε συστημα αυτοματισμου που λαμβανεις ειδοποιησεις!!!!! καθε μηνα off ειναι.

 

τελικα βρεθηκαμε ολες οι γκομενες να πλακωνομαστε στον τοιχο.

 

Μια και αναφερθηκε h apple.Ειναι και η μονη εταιρια που μπορει να στηριξει μια σοβαρη εφαρμογη.Απο android μερια κλαμματα..Αναβαθμισεις,ειτε της google ειτε του smartphone καταργουν το stand by εφαρμογων και τις κανουν Shutdown αν εχει να χρησιμοποιηθει καιρο κλπ.Οχι μονο σε alarm apps αλλα και apps απο ΚΛΣ ,apps απο καμερες,οπως της tapo.Ευτυχως δουλευει ο ajaχ kai toy εχει χτυπησει δυο φορες και σκιζεται να τον υπερασπιστει.

 

Τι κανει ο crow;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιος έχει εμπειρία από IR ανιχνευτές κίνησης, μάρκας Bentel (BMD 501) ;

Αν είναι ευχαριστημένος, αν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilllis είπε

ΔΕν στελνει ποτε ειδοποιηση.

Συγχωρεσε με για τα λιγα που ξερω, αλλα 'am I missing something';

Ο crow που εβαλα εγω, αν υπαρξει 'εισβολη', θα με καλεσει στο τηλεφωνο εκτος των αλλων.

Ως 'ειδοποιηση' εννοεις κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Συγχωρεσε με για τα λιγα που ξερω, αλλα 'am I missing something';

Ο crow που εβαλα εγω, αν υπαρξει 'εισβολη', θα με καλεσει στο τηλεφωνο εκτος των αλλων.

Ως 'ειδοποιηση' εννοεις κατι αλλο;

Δεν λειτουργει σαν συστημα σαν συστημα ασφαλειας,αλλα συστημα ειδοποιησης τυπου:

ΔΕΗ ΟΦ

ΗΖ ΟΝ

ΤΑΣΗ ΕΝΤΟΣ ΟΡΙΩΝ

ΔΕΗ ΟΝ

ΤΑΣΗ ΕΝΤΟΣ ΟΡΙΩΝ

ΗΖ ΟΦ

Στις δεκα διακοπες που εχει γινει τον εχει ειδοποιησει ελαχιστες.Δεν ειμαι εγω ο εγκαταστατης του(νομιζω λειτουργει με gprs)

Ειδοποιηση λοιπον εννοω ενημερωση της εφαρμογης.Η τηλεφωνια παραμενει απο τις πιο σιγουρες λυσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ σε ψάξιμο συναγερμού, ανάμεσα σε paradox και ίσως caddx

(από ότι διαβάζω νομίζω ότι θα ξενερώσω με τα συναγερμά και θα αναγκαστώ να το γαζώσω με PoE IP κάμερες να ξέρω τί μου γίνεται...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μιας κ είμαι άσχετος είπα να ρωτήσω εδώ. 

Στο σπίτι που έχω νοικιάσει είχε εγκαταστήσει ο προηγούμενος ενοικιαστής έναν συναγερμό μάρκας ids x series. Σε ένα κουτί μέσα στο δωμάτιο (υποθέτω ups) είχε το τηλέφωνο της εταιρίας, πήρα τηλέφωνο κ μου είπαν για συνδρομή.  

Μιας κ δεν ψήνομαι για άλλο ένα πάγιο έξοδο η ερώτηση μου είναι, μπορώ να λειτουργήσω τον συναγερμό χωρίς συνδρομή; απλά να τον οπλίζω όταν φεύγω. Φοβάμαι να τον πειράξω με reset κ passwords μην αρχίζει να χτυπάει κ δεν σταματάει μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, getty είπε

Κι εγώ σε ψάξιμο συναγερμού, ανάμεσα σε paradox και ίσως caddx

(από ότι διαβάζω νομίζω ότι θα ξενερώσω με τα συναγερμά και θα αναγκαστώ να το γαζώσω με PoE IP κάμερες να ξέρω τί μου γίνεται...)

Γιατί να ξενερώσεις; Πάντως και τα καταγραφικα έχουν εισόδους/εξόδους για να συνδέσεις ότι περιφερειακό και σειρήνα θέλεις και να το λειτουργείς αυτόνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Βρίσκομαι στην αναζήτηση  για ups , το χρειάζομαι κυρίως  για καταγραφικό  άλλα και για υπόλοιπες  στοιχισμένες συσκευές όπως ρουτερ   κτλπ

καμία καλή πρόταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2022 στις 9:21 ΜΜ, getty είπε

Κι εγώ σε ψάξιμο συναγερμού, ανάμεσα σε paradox και ίσως caddx

(από ότι διαβάζω νομίζω ότι θα ξενερώσω με τα συναγερμά και θα αναγκαστώ να το γαζώσω με PoE IP κάμερες να ξέρω τί μου γίνεται...)

Αν δεν βάλεις και ups δωρον άδωρον….

για συναγερμό καλύτερα να πας σε caddx

 

Στις 12/11/2022 στις 9:46 ΜΜ, original911 είπε

Καλησπέρα μιας κ είμαι άσχετος είπα να ρωτήσω εδώ. 

Στο σπίτι που έχω νοικιάσει είχε εγκαταστήσει ο προηγούμενος ενοικιαστής έναν συναγερμό μάρκας ids x series. Σε ένα κουτί μέσα στο δωμάτιο (υποθέτω ups) είχε το τηλέφωνο της εταιρίας, πήρα τηλέφωνο κ μου είπαν για συνδρομή.  

Μιας κ δεν ψήνομαι για άλλο ένα πάγιο έξοδο η ερώτηση μου είναι, μπορώ να λειτουργήσω τον συναγερμό χωρίς συνδρομή; απλά να τον οπλίζω όταν φεύγω. Φοβάμαι να τον πειράξω με reset κ passwords μην αρχίζει να χτυπάει κ δεν σταματάει μετά.

Ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά τον συναγερμό, πιθανόν ο προηγούμενος χρήστης που έβαλε τον συναγερμό να το είχε συνδέσει σε ΚΛΣ.

Επεξ/σία από ss42ss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...