Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nikos121 είπε

Συνεχιζεις τις ιδιες μπουρδες για τις οποιες σου εχουν απαντησει και αλλοι. Σε ποια οικογενεια λες του @vasilllis να πηγαινουν? Ξερεις εσυ αν εχει οικογενεια ή αν ειναι εργενης? Η αντε και μενει πχ με αλλο ενα ατομο ξερεις εσυ αν ειναι σε θεση να εχει προσβαση στο κινητο εν ωρα εργασιας? Ή θα βαλουμε θειες και ξαδερφια να σκανε ειδοποιησεις? Ή θα το παιρνουμε μαζι μας στη τουαλετα, στη μπανιο στη θαλασσα, στον κηπο, στην αυλη. Εγω πχ μενω σε μεζονετα και ειμαι συνεχεια πανω κατω, στο ενα μπαλκονι, πισω στο αλλο, μπορει να κανω δουλειες ή να εχω βαλει μουσικη ή να το εχω ξεχασει σε ενα αλλο δωματιο. Ή στην τελικη καποιος να το εχει χαμηλωμενο στη δονηση γιατι ειναι γιατρος και εξεταζει, καθηγητης και διδασκει και άλλα πολλα. Παρα πολλα...

Ή εκτος αν θεωρεις πως τα παραπανω ειναι ακραια παραδειγματα

Ναι εξυπηρετει εσενα και ...καποιους ακομα αλλα υπαρχουν ενα σωρο περιπτωσεις που για διαφορους λογους δεν μπορουμε να ακουσουμε/δουμε το κινητο που χτυπαει.

Όσο για εσενα και τους 3 φιλους σου που καλεσατε το 100 και ηρθε δεν εχω λογο να σε διαψευσω. Ειναι καθαρα θεμα συγκυριων. Τι φορτο εργασιας εχουνε στην αμεση δραση, αν υπαρχουν διαθεσιμα περιπολικα/μηχανες την συγκεκριμενη ωρα που καλεσες ακομα και αν εχουν ορεξη να πανε σε απομονωμενα μερη, πανω στο βουνο κλπ επειδη εσενα χτυπησε πχ το εξωτερικο ρανταρ. Δεν ειμαστε στο Μονακό στην Ελλαδα ειμαστε

Μαθε επισης οτι δεν πανε παντα ή εστω πανε μετα απο ωρες απλα για να πανε. Ποσο μαλλον οταν η κληση ειναι απο ιδιωτη. Οποτε αν εσυ εισαι καλυμενος με το να ερθουν μετα απο ωρες παω πασο

Καλα τα λες, αλλα επιμενετε εσυ κι ο αλλος να κανετε οτι δεν καταλαβαινετε. Γραφτηκε με υπεραπολυτο τροπο οτι «ειδοποιησεις στο κινητο και μετα να παρνεις εσυ το 100 δεν υπαρχει πουθενα» .

Επειδη αυτο ειναι μπουρδα, ψεμα και δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα , σε αυτο ακριβως απανταω λεγοντας οτι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις στις οποιες λειτουργει αψογα η μεθοδος των notifications. Αλλα εσυ μας βαζεις 10 «αν» καθε φορα για να πεισεις οτι ειναι αχρηστο (με τα 10 αν που δε βρισκουν εφαρμογη σε ολους…) κι ο αλλος λεει επιεικως ανακριβειες για να μην πω σκοπιμα ψεματα, οτι το 100 δε θα παει αν το καλεσεις εσυ κι οχι η ΚΛΣ κι οτι για να δεις notification συναγερμου πρεπει να καθεσαι πανω στο κινητο, λες και μιλαμε για messenger notifications… τα απαντησα ολα αυτα επαρκως κι επιμενετε.

Το οτι επιμενετε λοιπον πως το 100 ερχεται απο… συγκυριες η δεν ερχεται καθολου αν το καλεσεις για διαρρηξη δειχνει πολλα πραγματα για τη γνωση επι του θεματος ορισμενων που γραφουν εδω μεσα. Θεματα ασφαλειας και βγαινει ο καθενας και λεει οτι βγαζει η κοιλια του κι ειναι κι απολυτος κι απο πανω. Προσωπικα δεν με απασχολει, αλλα τα γραφω γιατι σας διαβαζουν κι αλλοι που ενδεομενως θα επαιρναν στα σοβαρα τετοιες μπουρδες. Που ενδεχομενως να γραφονται και με σκοπιμοτητες. Αλλος πχ μπορει να θελει να πεισει τον εαυτο του οτι καλα κανει και τα δινει σε ΚΛΣ κι αλλος μπορει να ειναι η μπιζνα του να πουλαει ρυθμιζει δια το αζημιωτο ΚΛΣ κλπ. Κανενα προβλημα με αυτο μεχρι τη στιγμη που γινεστε απολυτοι και αρχιζετε να γραφετε και ψεματα. 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, BackFromHell είπε

Καλα τα λες, αλλα επιμενετε εσυ κι ο αλλος να κανετε οτι δεν καταλαβαινετε. Γραφτηκε με υπεραπολυτο τροπο οτι «ειδοποιησεις στο κινητι και μετα να παρνεις εσυ το 100 δεν υπαρχει πουθενα» .

Επειδη αυτο ειναι μπουρδα, ψεμα και δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα , σε αυτο ακριβως απανταω λεγοντας οτι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις στις οποιες λειτουργει αψογα η μεθοδος. Αλλα εσυ μας βαζεις 10 «αν» καθε φορα για να πεισεις οτι ειναι αχρηστο (με τα 10 αν που δε βρισκουν εφαρμογη σε ολους…) κι ο αλλος λεει επιεικως ανακριβειες για να μην πω σκοπιμα ψεματα, οτι το 100 δε θα παει αν το καλεσεις εσυ κι οχι η ΚΛΣ κι οτι για να δεις notification συναγερμου πρεπει να καθεσαι οανω στο κινητο, λες και μιλαμε για messenger notifications… τα απαντησα ολα αυτα επαρκως κι επιμενετε.

Το οτι επιμενετε λοιπιω πω το 100 ερχεται απο… συγκυριες αν το καλεσεις για διαρρηξη δειχνει πολλα πραγματα για τη γνωση επι του θεματος ορισμενων. Θεματα ασφαλειας και βγαινει ο καθενας και λεει οτι βγαζει η κοιλια του κι ειναι κι απολυτος κι απο πανω. Προσωπικα δεν με απασχολει, αλλα τα γραφω γιατι σας διαβαζουν κι αλλοι και καλα ειναι να καταλαβαινουν τι γραφετε. Ενδεχομενως και με τι σκοπιμοτητες.

Ναι δεν σε απασχολει αλλα συνεχιζεις να λες αρλουμπες και εχουμε αποδομησει ολα οσα λες. Τα "ΑΝ" στα οποια αναφερθηκα δεν χρειαζεται να ειναι ολα μαζι και ταυτοχρονα. Καλλιστα μπορουν να ισχυουν και μεμονωμενα ασχετα που εσυ δεν το καταλαβαινεις ή κανεις πως δεν το καταλαβαινεις... Απλα σε βολευει να πιστευεις οτι καποιος δεν μπορει να ειναι πχ καθηγητης και να εχει το κινητο του στην τσαντα στη δονηση.

Το 100 λοιπον (και δεν ειναι προσωπικη μου αποψη αλλα γνωση επι του θεματος) δεν μεταβαινει παντα. Καποιες φορες παει και αρκετα αργοτερα που ειναι και ασκοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Ναι δεν σε απασχολει αλλα συνεχιζεις να λες αρλουμπες και εχουμε αποδομησει ολα οσα λες. Τα "ΑΝ" στα οποια αναφερθηκα δεν χρειαζεται να ειναι ολα μαζι και ταυτοχρονα. Καλλιστα μπορουν να ισχυουν και μεμονωμενα ασχετα που εσυ δεν το καταλαβαινεις ή κανεις πως δεν το καταλαβαινεις... Απλα σε βολευει να πιστευεις οτι καποιος δεν μπορει να ειναι πχ καθηγητης και να εχει το κινητο του στην τσαντα στη δονηση.

Το 100 λοιπον (και δεν ειναι προσωπικη μου αποψη αλλα γνωση επι του θεματος) δεν μεταβαινει παντα. Καποιες φορες παει και αρκετα αργοτερα που ειναι και ασκοπο.

Δεν εχεις αποδομησει το παραμικρο απο οσα λεω, γιατι εχω ηδη εξηγησει αρκετες φορες πως λες ανακριβειες/ψεματα. Και οσοι διαβασουν τι γραφεις και τι γραφω πολυ ευκολα θα καταλαβουν αν οι απολυτες μπουρδες που εχετε γραψει ορισμενοι ισχυουν η οχι. Να μολις εγραψες ακομα μια δειχνοντας την πληρη ασχετοσυνη σου επι του θεματος, οσο εσυ πιστευεις οτι "αποδομεις"-->Εγραψες: "Μπορει καποιος να το εχει στο αθορυβο και να μην ακουσει τις ειδοποιησεις".

Η αληθεια: Καθε σοβαρη εφαρμογη security τις ειδοποιησεις τις στελνει ως critical που σημαινει οτι το λειτουργικο του κινητου:

1. Θα αγνοησει την αθορυβη λειτουργια

2. Θα αγνοησει αλλες παρομοιες λειτουργιες τυπου "μην ενοχλειτε" κλπ.

Συνεχιστε να εκτιθεστε γραφοντας ιστοριες οπως βγαινουν απο την κοιλια σας για πραγματα που καταφανως δεν γνωριζετε, μονο και μονο για τους 2 πιθανους λογους που εγραψα στο τελος του προηγουμενου ποστ μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα,

θα ήθελα την βοήθεια σας κι εγώ πάνω σε αυτό το θέμα!

Εχω λάβει κι εγώ κάποιες προσφορές για σύστημα συναγερμού για το διαμερίσμά μου (2 ανοίγματα [2 παγίδες δηλαδή] , 1 radar, πίνακα συναγερμού , πληκτρολόγιο , εσωτερική και εξωτερική σειρήνα, χειρισμό μέσω κινητού και τέλος μπαταρίες σειρήνας και πίνακα) αυτά περιέχει η κάθε προσφορά.

οι προσφορές είναι οι ακόλουθες με τοποθέτηση και καλωδίωση 

1. Risco lightsys2 με πληκτρολόγιο 

Risco LightSYS  LCD Πληκτρολόγιο με proximity reader

2. Paradox με πληκτρολόγιο k35

3. Teletek με πίνακα συναγερμού 16 ζωνών και πληκτρολόγιο Teletek Eclipse LCD32PR με περιγραφή & Proximity 

4. Dsc neo με πληκτρολόγιο DSC HS2LCDE6n

όλα τα συστήματα είναι περίπου στην ίδια τιμή από 400,00€ έως 530,00€και ανάλογα αν θέλω κάποιο πιο μοντέρνο πληκτρολόγιο σειρήνα κτλ ανεβαίνει η τιμή.

Ανάμεσα σε αυτά τα συστήματα  εσείς ποιο θα επιλέγατε; Και με τι σειρά τα κατατάσσετε από το καλύτερο προς το λιγότερο καλό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο να πάρεις και να πεις έγινε διάρρηξη, γύρισα και το βρήκα ανοιχτό, χωρίς να υπάρχει συναγερμός. Εκεί ναι θα έρθουν κάποια στιγμή για καταγραφή όταν θα έχουν χρόνο, μπορεί σε 10' μπορεί σε 2 ώρες. Να πάρεις και να πεις ότι χτυπάει ο συναγερμός ενώ λείπω κ μου έστειλε SMS, notification, κλήση χωρίς να ξέρεις αν είναι όντως διάρρηξη ή ψευδοσυναγερμος, θα γελάνε.  Το ΚΛΣ εκτός ότι είναι 24ωρο, σου προσφέρει και ένα πιο ασφαλές σύστημα καθώς πρωτού κάνει τη σύνδεση ο τεχνικός υποχρεούται να προβεί σε δοκιμές αξιοπιστίας/αμεσωτητας. Όχι δοκιμή για το αν θα χτυπήσει ο συναγερμός, αλλά για το αν θα λάβει τα σωστά σήματα το ΚΛΣ και στο σωστό χρόνο. Και αν έχεις ψευδοσυναγερμους θα υποχρεώθεις να τις φτιάξεις για να μην σε πρήζει το ΚΛΣ συνέχεια. Αν δεν έχεις ΚΛΣ δεν θα φτιάξεις τπτ, mute την ειδοποίηση μέχρι να το φτιαξεις. Σαν τη προσωρινή λάμπα που βάζουμε μέχρι να μπει το φωτιστικό. Το ένα είναι δωρεάν το άλλο έχει συνδρομή, premium σαν να λέμε. Μην τα συγκρίνουμε. ΚΛΣ = πιο αξιόπιστα σήματα. Το ξέρει η αστυνομία αυτό. Εφόσον μπορούν να συμβούν όλα τα "αν" που έχω διαβάσει, τότε ακόμα πιο εύκολα συμβαίνει το εξής, ταυτόχρονη κλήση στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής από δύο σπίτια. Το ένα καλει ο  ιδιώτης το άλλο καλεί το ΚΛΣ. 2 διαθέσιμες μηχανές( αν υποθέσουμε ότι πάνε 2 μαζί και δεν σπάνε). Και στα δύο θα πάνε κάποια στιγμή. Που θα πάνε πρώτα?

Επεξ/σία από apostolis_32
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NektariosNektarios είπε

Πληκτρολόγιο με proximity reader

Τσάμπα λεφτά το rfid. Ακυρώνει τον κωδικό αφοπλισης υπό απειλή. Άσε που οι κάρτες στα κλειδιά αντιγράφονται για πλάκα. Πόσους ανίδεους βλέπω με τα κλειδιά στο χέρι και να κρέμεται/μοστραρουν το RFID tag.

Paradox, Dsc από τις πιο γνωστές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Δεν εχεις αποδομησει το παραμικρο απο οσα λεω, γιατι εχω ηδη εξηγησει αρκετες φορες πως λες ανακριβειες/ψεματα. Και οσοι διαβασουν τι γραφεις και τι γραφω πολυ ευκολα θα καταλαβουν αν οι απολυτες μπουρδες που εχετε γραψει ορισμενοι ισχυουν η οχι. Να μολις εγραψες ακομα μια δειχνοντας την πληρη ασχετοσυνη σου επι του θεματος, οσο εσυ πιστευεις οτι "αποδομεις"-->Εγραψες: "Μπορει καποιος να το εχει στο αθορυβο και να μην ακουσει τις ειδοποιησεις".

Η αληθεια: Καθε σοβαρη εφαρμογη security τις ειδοποιησεις τις στελνει ως critical που σημαινει οτι το λειτουργικο του κινητου:

1. Θα αγνοησει την αθορυβη λειτουργια

2. Θα αγνοησει αλλες παρομοιες λειτουργιες τυπου "μην ενοχλειτε" κλπ.

Συνεχιστε να εκτιθεστε γραφοντας ιστοριες οπως βγαινουν απο την κοιλια σας για πραγματα που καταφανως δεν γνωριζετε, μονο και μονο για τους 2 πιθανους λογους που εγραψα στο τελος του προηγουμενου ποστ μου :)

Με οσα λες δεν ξερω αν εισαι ψευτης ή απλα ανιδεος ή και τα δυο. Για να μαθεις κατι και να σταματησεις να παραπληροφορεις εδω μεσα, η εφαρμογη της παραντοξ αν το εχεις στη δονηση ή χαμηλωμενο και χτυπησει ο συναγερμος απλα ΔΕΝ χτυπαει. Οσο για τα ποστς σου, σου εχουν απαντησει και αλλοι, συνεχισε ετσι. Εκτιθεσαι και εμεις απλα γελαμε.

Και για να σου αποδειξω οτι εχω αποδομησει οτι εχεις πει δες και το παρακατω βιντεακι 

https://www.youtube.com/shorts/L3JmU_rqe8U

Αν δεν σου κανει η εφαρμογη της Paradox σου το στελνω με ΙΝΙΜ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Με οσα λες δεν ξερω αν εισαι ψευτης ή απλα ανιδεος ή και τα δυο. Για να μαθεις κατι και να σταματησεις να παραπληροφορεις εδω μεσα, η εφαρμογη της παραντοξ αν το εχεις στη δονηση ή χαμηλωμενο και χτυπησει ο συναγερμος απλα ΔΕΝ χτυπαει. Οσο για τα ποστς σου, σου εχουν απαντησει και αλλοι, συνεχισε ετσι. Εκτιθεσαι και εμεις απλα γελαμε.

Και για να σου αποδειξω οτι εχω αποδομησει οτι εχεις πει δες και το παρακατω βιντεακι 

https://www.youtube.com/shorts/L3JmU_rqe8U

Αν δεν σου κανει η εφαρμογη της Paradox σου το στελνω με ΙΝΙΜ 

 

Οι χαρακτηρισμοι σου επιστρεφονται κι οχι αοριστως αλλα με επιχειρηματα.

Δεν με ενδιαφερει η εφαρμογη της paradox και του καθε συναγερμου ξεχωριστα τι κανει. Κι αν δε δουλευει σωστα η εφαρμογη της paradox δε σημαινει οτι δε δουλευει καμια αλλη οπως ως ασχετος ή ψευτης ή και τα δυο μαζι, τσουβαλιαζεις.

Δεν ειπα λοιπον οτι ολοι οι συναγερμοι το κανουν. Ειπα ομως οτι υπαρχουν τετοιοι, αρα οποιος ενδιαφερεται για συναγερμο με σοβαρα push notifications , υπαρχει, θα βρει. Ο paradox δεν ειναι αναμεσα σε αυτους. Οποτε οποιος παει και ψωνισει κατι που δε δουλευει σωστα, σαν εσενα, δε σημαινει οτι συμβαινει με ολους τους συναγερμους το ιδιο. Εσυ που πηρες συναγερμο που ειναι της πλακας τα notifications του, εννοειται θα πληρωνεις και θα τα σκας σε ΚΛΣ και θα τους λες κι ευχαριστω. Εγω λεω οτι υπαρχουν κι αλλες επιλογες περα απο την ατυχη αγορα σου μεσω της οποιας τσουβαλιαζεις για να πεισεις τον εαυτο σου οτι οι επιλογες σου ειναι σωστες, μεταξυ των οποιων να δινεις σε ΚΛΣ μακροπροθεσμα οσα θα εδινες για να βαλεις ενα συναγερμο με push notifications της προκοπης και με πραγματικες αρχες security, κι οχι σαν τις σαβουρες που σας πουλανε οτι εχουν notifications και τελικως ειναι τυπου messenger. Λογικο μετα να κλαιτε για τα notifications οπως εδω.

Συνεχισε να εκτιθεσαι.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Οι χαρακτηρισμοι σου επιστρεφονται κι οχι αοριστως αλλα με επιχειρηματα.

Δεν με ενδιαφερει η εφαρμογη της paradox και του καθε συναγερμου ξεχωριστα τι κανει. Κι αν δε δουλευει σωστα η εφαρμογη της paradox δε σημαινει οτι δε δουλευει καμια αλλη οπως ως ασχετος ή ψευτης ή και τα δυο μαζι, τσουβαλιαζεις.

Χαχαχαχα δεν σε ενδιαφερει ε? ετσουξε με το βιντεο? Περαστικα σου και αλλη φορα οταν λες κατι να μπορεις να το υποστηριξεις στη πραξη και οχι με παραπληροφορηση εδω μεσα με πραγματα που βγαινουν απο την κοιλια σου

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Χαχαχαχα δεν σε ενδιαφερει ε? ετσουξε με το βιντεο? Περαστικα σου

Εμενα τι να με τσουξει; Εσυ πληρωσες την σαβουρα και θα συνεχισεις να την πληρωνεις χωρις να δουλευει αυτο το οποιο σου ταξανε οτι δουλευει (notifications) και θα την διπλοπληρωνεις με ΚΛΣ μεχρι να σβησει ο ηλιος.

Εγω ειμαι πολυ σαφης. Να τι εγραψα:

image.png.4f830e7094b545376837b1dcb1f2fc6a.png

Η εφαρμογη της paradox δεν ειναι αναμεσα στις σοβαρες που λεω στο κυκλακι. Αν εσενα σε πεισανε οτι ειναι και πηγες και ψωνισες, ειναι προβλημα σου και το τσουξιμο προφανως δικο σου. Περαστικα κι αλλη φορα μην τρως αμασητα οσα σου λεει ο Μπαμπης security AE για να σου πουλησει και συναγερμο και εγκατασταση και ρυθμιση ΚΛΣ κλπ. Κι οταν συνειδητοποιεις οτι αλλα σου ταξανε κι αλλα σου δωσανε , μια καλη αρχη ειναι να παραδεχθεις μεσα σου, στον καθρεφτη σου, οτι την πατησες , αντι να κλαψουριζεις και να εκτιθεσαι στα φορουμ για τα push notifications.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αμα το λεει ο μπακ φρομ χελ απο το φορουμ τοτε ναι δεν ειναι στις σοβαρες. Να μας πεις και ποιες ειναι δηλαδη για γελασουμε. Αποδομησαμε οτι ειχες να πεις και οσο γραφεις εκτιθεσαι, δειχνεις οτι δεν εχεις ιδεα απο συναγερμους γενικοτερα. Ειναι προτιμοτερο να πεις οτι δεν ξερεις παρα να παραπληροφορεις και τους υπολοιπους εδω μεσα ειναι κριμα. Με το βιντεο πηρες μια ξεκαθαρη απαντηση για το ψεμα περι notifications. Αμα θες στο στελνω και με ΙΝΙΜ και με CADDX. Περαστικα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Ενταξει αμα το λεει ο μπακ φρομ χελ απο το φορουμ τοτε ναι δεν ειναι στις σοβαρες. Να μας πεις και ποιες ειναι δηλαδη για γελασουμε. Αποδομησαμε οτι ειχες να πεις και οσο γραφεις εκτιθεσαι, δειχνεις οτι δεν εχεις ιδεα απο συναγερμους γενικοτερα. Ειναι προτιμοτερο να πεις οτι δεν ξερεις παρα να παραπληροφορεις και τους υπολοιπους εδω μεσα ειναι κριμα. Με το βιντεο πηρες μια ξεκαθαρη απαντηση για το ψεμα περι notifications. Αμα θες στο στελνω και με ΙΝΙΜ και με CADDX. Περαστικα σου

Δεν το λεει ο BackFromHell απο το φορουμ.

Εσυ , απο μονος σου το λες εδω και πολλες σελιδες επανειλημενως κι εγω δεν εχω κανενα λογο να σε αμφισβητησω εφοσον το λες ως κατοχος. Αλλωστε εβαλες και βιντεο λιγο παραπανω που αποδεικνυει του λογου το αληθες για την paradox. Σε χαλασε που ειπα κι εγω οσα λες μονος σου εδω και βδομαδες; Απο εκει και περα αν σε βολευει να γενικευεις γιατι ετσι πανε τα φαρμακια κατω για την απατη που πληρωσες και θα πληρωνεις, περαστικα. Αντιλαμβανομαι την ψυχολογικη ανακουφιση που σου φερνει αυτη η τακτικη, ωστοσο τα πραγματα δεν ειναι οπως θες να τα φανταζεσαι.

Ρωτησες συναγερμο στον οποιο δουλευουν τα push notifications στα σοβαρα και με αρχες security κι οχι με αρχες social media. Σου απαντω ενδεικτικα: Ajax.

Κανει ολα οσα περιεγραψα πιο πανω με τα push: Αγνοει αν το εχεις στο αθορυβο. Αγνοει αν το εχεις σε λειτουργια "μην ενοχλειτε", καθως η apple εχει δωσει σχετικη αδεια στο iOS στην εφαρμογη της ajax για Critical Notifications που φερουν τις παραπανω ιδιοτητες. Επιπλεον, στελνει ηχο τυπου 112 με διαρκεια κι οχι sms ηχο οπως οι μισες σαβουρες που σας πουλανε για "push notifications" feature. Το κανει σε realtime σε καθε περιπτωση, υπο την αυτονοητο προυποθεση οτι και τα δυο ακρα εχουν ιντερνετ (κεντρικη μοναδα και κινητο). Mε πληρη αναφορα για το ποιοι αισθητηρες ενεργοποιηθηκαν , τι ωρα κλπ, επισης σε realtime. Τα στελνει σε οσα κινητα το ρυθμισεις κι οχι μονο 1 που το 'χεις κανει σημαια. Και γενικως δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τη σαβουρα της paradox που πηγες και ψωνισες επειδη ετσι σου ειπανε να κανεις και αντι να παραδεχθεις οτι την πατησες, καθομαστε κι ακουμε την κλαψα σου εδω και κατι εβδομαδες μεσα στο φορουμ.

Συνεπως, αντι να λες οτι τα push notifications δεν δουλευουνε σωστα, θα ελεγα να γυρισεις πισω σε εκεινες τις ομορφες θεωριες με τις οποιες μας εξηγουσες γλαφυρα, οτι δεν ειναι καλη μεθοδος ειδοποιησης. Παραθετω τα επιχειρηματα σου ξανα εγω, κι οσοι μας διαβαζουν, προφανως αντιλαμβανονται χωρις περαιτερω σχολια:

image.png.a1c0ea16be068a5ee257e2fac7e738d3.png

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαψα μονο απο εσενα μπας και μας πεισεις για τον ασυρματο, DIY grade 2 συναγερμο σου ως τοπ επειδη ειναι της μοδας και αγοραζει και σεταρει ο καθε ασχετος απο το σκρουτζ. Εγω μιλαω με επιχειρηματα και αποδειξεις οπως και πιο πανω και πλεον αμφιβαλλω και αν υπαρχουν αυτα τα 3 ατομα που προανεφερες ή απλα ειναι φανταστικοι σου φιλοι. Μεινε λοιπον με τον αγιαξ σου βαλε και πεντεξι ατομα να σκανε ειδοποιησεις μπας και αντιληφθεις οτι σε κλεβουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Κλαψα μονο απο εσενα μπας και μας πεισεις για τον ασυρματο, DIY grade 2 συναγερμο σου ως τοπ επειδη ειναι της μοδας και αγοραζει και σεταρει ο καθε ασχετος απο το σκρουτζ. Εγω μιλαω με επιχειρηματα και αποδειξεις οπως και πιο πανω και πλεον αμφιβαλλω και αν υπαρχουν αυτα τα 3 ατομα που προανεφερες ή απλα ειναι φανταστικοι σου φιλοι. Μεινε λοιπον με τον αγιαξ σου βαλε και πεντεξι ατομα να σκανε ειδοποιησεις μπας και αντιληφθεις οτι σε κλεβουνε

Δεν εχω αναγκη να πεισω κανεναν για κανενα συναγερμο. Εγω απαντω σε μπουρδες και ψευτιες που γραφονται. Πουθενα δεν μιλησα για τοπ συναγερμους, αυτα ειναι αποκυηματα της δικης σου φαντασιας. Πχ για τους ajax εχω αναφερει μειονεκτηματα στις προηγουμενες σελιδες. Διοτι δεν ειμαι biased οπως εισαι εσυ.

Επισης, το γεγονος οτι ειρωνευεσαι μια απο τις καλυτερες εταιρειες συναγερμων παγκοσμιως και την καλυτερη στους ασυρματους, ενω εδω και 3 βδομαδες απο μονος σου κλαψουριζεις για τον paradox σου οτι δε δουλευει σωστα, αποδεικνυει πολλα για τις γνωσεις σου επι του θεματος, για την "αντικειμενικοτητα" σου, για την σταθεροτητα στα λεγομενα σου και τελικα για την οποια σοβαροτητα των οσων γραφεις.

Και πώς τον ειρωνευεσαι ε; Mε επιχειρηματα τυπου: "Τον αγοραζεις σκρουτζ". "Τον εγκαθιστας μονος σου". Διοτι για σενα αυτα ειναι τα επιχειρηματα για να βγει ενας συναγερμος αχρηστος τσακ μπαμ κι οχι αν δουλευει αξιοπιστα, οπως εξηγησα πχ για το θεμα των push notifications για το οποιο κανεις τον αμφισβητία.

Επισης, μια διευκρινηση για να μην παρερμηνευομαι απο τον καθε πικραμενο (εν προκειμενω κυριολεκτικα πικραμενο). Οι paradox ειναι εξαιρετικοι συναγερμοι, πολυ καλη επιλογη και με μονοδρομο την ΚΛΣ καθως το module τους για επικοινωνια με app στο κινητο, οπως και το app στο κινητο ειναι τρισαθλιο κι εσυ μας το εχεις περιγραψει οσο καλυτερα γινεται ως κατοχος του.

Τελος, οι επιθεσεις επι προσωπικου οταν σε επιπεδο επιχειρηματων εισαι τζουφιος απεναντι στο συνομιλητη σου, δειχνουν πολλα περισσοτερα απο οσα νομιζεις. Και δεν ειναι τοσο καλα οσο νομιζεις. Περαστικα σου. Σε καθε επιπεδο: Απο αυτα που σου πουλησαν και σε γλεντησαν και αδυνατεις ακομα να το χωνεψεις με την κλαψα που πεφτει εδω μεσα, απο τις συνδρομες σε ΚΛΣ για να καλυψεις την πατατα του module, μεχρι την αδυναμια να διαχειριστεις μια διενεξη που προκαλεσες και τελικα διαπιστωνεις οτι και εκει..."βρισκεις". Παραπανω κι απο το σαπιο module που σου πουλησανε επειδη σε βρηκαν τοσο "γνωστη" οσο το παιζεις εδω μεσα :)

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ 'σεντονι' ρε παιδια...

Προσφατα εβαλα τον συναγερμο, και ρωτησα τον συγγενη-εγκαταστατη περι του 100.

Μου ειπε ξεκαθαρα 'Αν τους καλεσεις εσυ, δεν ερχονται. Αν ομως εχεις συνεργασια με κεντρο μηνυματων και τους καλεσουν αυτοι, ερχονται'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...