Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, alex7ultras είπε

Καλησπέρα ,

ακουώ ηχογραφημένο μήνυμα που είχε ηχογραφήσει ο τεχνικός που έκανε την εγκατάσταση που λέει :στην οικία του ….επι της οδού ….. 

και μετά το αυτοματοποιημένο που αναφέρει τη βλάβη .

Θελω να αλλάξω το πρώτο κομμάτι που έχει το μήνυμα με τη φωνή του τεχνικού .

Σε ευχαριστώ .

Οπότε το αυτοματοποιημένο μήνυμα σου αναφέρει ποια ζώνη έχει δώσει συναγερμό.

Εγώ βρήκα αυτό για ηχογραφήσεις.

https://sigmasec.gr/VRP

https://www.emimikos.gr/VRP-02/

Ρώτα τον τεχνικό που πέρασε τον συναγερμό ή αν θες κάνε ένα τηλ στην sigma και ρώτα τους μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή αν στείλεις την πλακέτα και στην ρυθμίσουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 27/06/2024 at 18:44, navigatoras said:

Παίδες, άλλη μια βοήθεια. Θα χρειαστεί να αλλάξω την παλιά σειρήνα, ενσύρματη 12V. Όχι ότι δεν δουλεύει αλλά θα πάει πακέτο με τον παλιό συναγερμό για το εξοχικό. Επίσης μου είπαν ότι δεν έχει ρύθμιση για κύκλο 3 λεπτά, 5 λεπτά κτλ και από τότε την κοιτάζω λοξά, όπως δεν έχει και φωτάκι να αναβοσβήνει και σκέφτομαι πως δεν τρομάζει κανένα.😄

Έχω δει παλιότερο πόστ του Πετράν που προτείνει μια BS-1 αλλά βλέπω μοντέλα απο 20 μεχρι 50 ευρώ.

Έχετε κάτι συγκεκριμένο να προτείνετε;  Αν είναι υπάρχει κάποιο λίνκ;

 

Βρε παλικάρια, τίποτα για αυτό; όλοι για μπάνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας ! Ενδιαφέρομαι για αγορά συναγερμού σε σπίτι όπου υπάρχει καλωδίωση για ενσύρματο συναγερμό . Με ενδιαφέρει να είναι κάτι ποιοτικό που θα αντέξει στα χρόνια . 
Τα χαρακτηριστικά του σπιτιού είναι 94τμ , 3 υπνοδωμάτια , σαλόνι - κουζίνα , 5 μπαλκονόπορτες . Έχουμε ένα σκυλάκι μαλτεζ όποτε σίγουρα θα χρειάζεται να έχουν ανίχνευση κατοικίδιων τα ραντάρ . 
 

Σιγουρα με ενδιαφέρει η τηλεφωνική ενημέρωση και αν γίνεται και μέσω WiFi ειδοποιήσεις. Αυτή τη στιγμή έχω έναν Ajax που το προσφέρει αυτό - ενημέρωση του ποια ζώνη χτύπησε αναλυτικά . 

Κοιτάω για τον paradox SP7000. Γενικά βλέπω πως προτείνονται οι Paradox . Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με ένα ολοκληρωμένο σετ ; 

Επεξ/σία από thephotoshoped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thephotoshoped είπε

Καλησπέρα σας ! Ενδιαφέρομαι για αγορά συναγερμού σε σπίτι όπου υπάρχει καλωδίωση για ενσύρματο συναγερμό . Με ενδιαφέρει να είναι κάτι ποιοτικό που θα αντέξει στα χρόνια . 
Τα χαρακτηριστικά του σπιτιού είναι 94τμ , 3 υπνοδωμάτια , σαλόνι - κουζίνα , 5 μπαλκονόπορτες . Έχουμε ένα σκυλάκι μαλτεζ όποτε σίγουρα θα χρειάζεται να έχουν ανίχνευση κατοικίδιων τα ραντάρ . 
 

Σιγουρα με ενδιαφέρει η τηλεφωνική ενημέρωση και αν γίνεται και μέσω WiFi ειδοποιήσεις. Αυτή τη στιγμή έχω έναν Ajax που το προσφέρει αυτό - ενημέρωση του ποια ζώνη χτύπησε αναλυτικά . 

Κοιτάω για τον paradox SP7000. Γενικά βλέπω πως προτείνονται οι Paradox . Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με ένα ολοκληρωμένο σετ ; 

αφού έχει ήδη τον ajax προτείνω να συνεχίσεις με αυτόν μπορείς να βάλεις ένα multitransmiter και να εκμεταλλευτείς την υπάρχουσα καλωδίωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ss42ss said:

αφού έχει ήδη τον ajax προτείνω να συνεχίσεις με αυτόν μπορείς να βάλεις ένα multitransmiter και να εκμεταλλευτείς την υπάρχουσα καλωδίωση. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Από τον Ajax δεν είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Προτιμώ να βάλω έναν καλό ενσύρματο για αυτό αναζητώ αντίστοιχες λύσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, thephotoshoped είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Από τον Ajax δεν είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Προτιμώ να βάλω έναν καλό ενσύρματο για αυτό αναζητώ αντίστοιχες λύσεις. 

caddx, satel η επόμενη επιλογή, δεν θα σου συνιστούσα paradox μιας και έχει αρκετά θέματα επικοινωνίας προς τα έξω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, ss42ss said:

caddx, satel η επόμενη επιλογή, δεν θα σου συνιστούσα paradox μιας και έχει αρκετά θέματα επικοινωνίας προς τα έξω. 

Άψογα οπότε θα κοιτάξω τις συγκεκριμένες επιλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, thephotoshoped είπε

Άψογα οπότε θα κοιτάξω τις συγκεκριμένες επιλογές. 

Κοίτα για τους sigma πάρα πολύ καλή εταιρεία και πολλά χρόνια στην αγορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thephotoshoped είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Από τον Ajax δεν είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Προτιμώ να βάλω έναν καλό ενσύρματο για αυτό αναζητώ αντίστοιχες λύσεις. 

Caddx ή paradox. Κανένα πρόβλημα επικοινωνίας δεν έχει πλέον, εάν στηθεί σωστά από σοβαρό εγκαταστατη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thephotoshoped είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Από τον Ajax δεν είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Προτιμώ να βάλω έναν καλό ενσύρματο για αυτό αναζητώ αντίστοιχες λύσεις. 

Για ποιο λόγο δεν είσαι ευχαριστημένος από τον Ajax??

όπως είπαν οι υπόλοιποι, caddx, paradox, satel, sigma 

Αν πήγαινα σε paradox θα επέλεγα να παίξω με trikdis για ενημέρωση παρά με την blue eye.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Sarantos92 said:

Για ποιο λόγο δεν είσαι ευχαριστημένος από τον Ajax??

όπως είπαν οι υπόλοιποι, caddx, paradox, satel, sigma 

Αν πήγαινα σε paradox θα επέλεγα να παίξω με trikdis για ενημέρωση παρά με την blue eye.

Διότι σε λιγότερο από 2 χρόνια είχα πολλά false alarms , 2 παγίδες οι οποίες βγήκαν εκτός χωρίς να επισκευάζονται και 1 χαλασμένο κοντρόλ . 
Για αυτό προτιμώ το ενσύρματο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, thephotoshoped είπε

Διότι σε λιγότερο από 2 χρόνια είχα πολλά false alarms , 2 παγίδες οι οποίες βγήκαν εκτός χωρίς να επισκευάζονται και 1 χαλασμένο κοντρόλ . 
Για αυτό προτιμώ το ενσύρματο . 

Μια από τα ίδια με τον αζαξ. Ούτε να τους βλέπω. Πάνω από 10 βραδιά με ξύπνησε άνευ λόγου για false alarm σε επαγγελματικο χώρο, στο τέλος έκλεισα τις ειδοποιήσεις. Α κ φυσικά 5 από τις 30 παγιδες οφφ στη τριετία-τετραετία, ο εγκαταστατης κ η αντιπροσωπεία σφύριζαν ανέμελα. Σε νιώθω απόλυτα μιλάμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, paylidis said:

Μια από τα ίδια με τον αζαξ. Ούτε να τους βλέπω. Πάνω από 10 βραδιά με ξύπνησε άνευ λόγου για false alarm σε επαγγελματικο χώρο, στο τέλος έκλεισα τις ειδοποιήσεις. Α κ φυσικά 5 από τις 30 παγιδες οφφ στη τριετία-τετραετία, ο εγκαταστατης κ η αντιπροσωπεία σφύριζαν ανέμελα. Σε νιώθω απόλυτα μιλάμε!

Έτσι ακριβώς ! Έφτασα σε σημείο να μην τον εμπιστεύομαι καν .. άπειρα false alarms και για τον σκύλο μου . Αφού έλεγα θα μπει κλέφτης και θα πατάω σιγαση γιατί βαρέθηκα .
 Κανενα after sales support από προμηθευτή . 

Να σε ρωτήσω οι caddx έχουν τη δυνατότητα να στέλνουν ειδοποιήσεις στο κινητό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...