Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΚΑΜΕΡΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα του Insomnia, και ελπίζω πως θα με βοηθήσετε σε αυτό το θέμα οι ποιό έμπειροι φωτογράφοι. Βρίσκομε στο σημείο όπου αφού φεύγω απο Entry Level DSLR κάμερα, προσπαθώ να μπω λίγο ποιο δυναμικά στον χώρο της φωτογραφίας ψάχνοντας για μια αναβάθμιση. Θέλω να διαθέσω το Budget των 1000 ευρώ για κάμερα, και θα ήθελα την γνώμη σας για το τι να αγοράσω. ( Μεταχειρισμένη η Κανούργια ) 

Θέλω η κάμερα μου να έχει σίγουρα

FULL HD 60 FPS

Βρίσκομαι σε αυτές τις επιλογές 

NIKON D7200

Canon EOS 77D

Canon EOS 80D Body

Παρακαλώ οποιαδήποτε γνώμη η πρόταση είναι καλοδεχούμενη ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

Επίσης ξέχασα να προσθέσω την Canon 80D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

     Μαζί με την καλησπέρα μου κι' αφού δεν σας απάντησε κανείς , ας ξεκινήσουμε από το προφανές δλδ ποιά είναι η entry level που έχετε ήδη , φιλικά Μπάμπης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι θα ρωτησω τι χρειαζεσαι παραπανω απο αυτο που ηδη εχεις. Μεχρι στιγμης μας λες απλα οτι θελεις 60fps HD στο βιντεο και τιποτε αλλο. 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για φωτογραφιες θέλεις ή βίντεο; Αν ψάχνεις με βάσει το βίντεο Canon. Και στα δύο canon! Επίσης θα χρησιμοποιούσες όλες τις δυνατότητες βίντεο της dslr; Αν θέλεις τα 60p για slowmotion τοτε προτείνω την 77d διότι είναι mov στα 60 Mbps ενώ η 80d γράφει μόνο σε mp4 σε full HD. Δεν είμαι υπέρ του μεταχειρισμένου σε φωτογραφικές μηχανές : )

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...