Προς το περιεχόμενο

Οι γραμμές που εμφανίζονται στις οθόνες των Xperia XZ2/ XZ1 δεν είναι ελάττωμα λέει η Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Tα'χεις μπλέξει η δεν ξέρεις να διαβάζεις. Μιλάω για φακούς. Για πες  έξυπνε  τη φακο έχουν οι rx? Μήπως τους άθλιους G lens?

Φαντάζομαι δεν έχεις ενηλικιωθεί για να ψηφίζεις ε; Δεν δικαιολογείται εξυπνάδα σαν αυτές που πετάς αλλιώς... Εκεί που σου περνάνε μικρέ οι εξυπνάδες. Σου ξαναλέω λοιπόν βρες μου μια μηχανή στο μέγεθος των rx με καλύτερο αποτέλεσμα φωτογραφικό...α και ψάξε η rx100 v τι φακό φοράει... Ορατότης μηδέν λέμε... Μια χαρά φακουδάρα έχει ειδικά για το μέγεθος της! Σοβαρότης μηδέν...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Φαντάζομαι δεν έχεις ενηλικιωθεί για να ψηφίζεις ε; Δεν δικαιολογείται εξυπνάδα σαν αυτές που πετάς αλλιώς... Εκεί που σου περνάνε μικρέ οι εξυπνάδες. Σου ξαναλέω λοιπόν βρες μου μια μηχανή στο μέγεθος των rx με καλύτερο αποτέλεσμα φωτογραφικό...α και ψάξε η rx100 v τι φακό φοράει... Ορατότης μηδέν λέμε... Μια χαρά φακουδάρα έχει ειδικά για το μέγεθος της! Σοβαρότης μηδέν...

Λοιπόν, αν δεν μιλάς ελληνικά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Εγω μιλησα για ΦΑΚΟΥΣ και η sony ειναι για κλάματα εκεί. Η rx έχει G lens, ε; Να το πεις μονο στην carl zeiss γιατι αλλα νομιζει!!! Και για πες για τις rx100 που εχουν ολες θεμα με το σύστημα ανάκλησης φακών και κολλάνε και δεν επανέρχονται ποτέ και δεν σε καλύπτει και το service. Όσο για την ψήφο...είχαμε εσένα που ψηφίζεις και τα πήγαμε τόσο καλά!!!!!!!

Επεξ/σία από alexis67676767
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Οι γραμμές που εμφανίζονται στις οθόνες των Xperia XZ2/ XZ1 δεν είναι ελάττωμα λέει η Sony

 

Είναι τεχνολογία. Λέγεται

SONY TRINITRON .....  😋

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Λοιπόν, αν δεν μιλάς ελληνικά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Εγω μιλησα για ΦΑΚΟΥΣ και η sony ειναι για κλάματα εκεί. Η rx έχει G lens, ε; Να το πεις μονο στην carl zeiss γιατι αλλα νομιζει!!! Και για πες για τις rx100 που εχουν ολες θεμα με το σύστημα ανάκλησης φακών και κολλάνε και δεν επανέρχονται ποτέ και δεν σε καλύπτει και το service.

Εγώ δεν μίλησα καν για g, h, i, j, k, l, m, n κλπ... Εσύ πες μου αν δεν έχει καλούς φακούς πως έχει τέτοια ποιότητα φωτογραφίας στην rx v μικρέ. Όταν κανείς άλλος δεν το έχει σε τόσο μικρό σώμα... Μην μου πεις μόνο από τον αισθητήρα... Γιατί αν δεν υπάρχει καλός φακός μπροστά ένας καλός αισθητήρας δεν... κατάλαβες νεοέλληνα;;; Τώρα αν εσύ θες g lens που έχει όσο σχεδόν όλη η rx, στην rx έχεις θέμα...Όταν μεγαλώσεις και ψηφίσεις σοβαρα  και απαντας σοβαρά σεβόμενος τους αλλους, ξαναέλα, μόνο μάζεψε το αλεξίπτωτο μην το πατήσουμε και πέσεις.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Την θεωρείς καλή φωτογραφια; Για iso 80 και το f στο 2.0 έχει πολύ θόρυβο και πάσχει σε λεπτομέρεια. Δες πως χειρίζεται τη διάχυση του φωτός από τις πηγές. Είναι μια μέτρια φωτογραφία. Πες μου την δική σου άποψη.

Εμένα μου φαίνεται μια καλή φωτογραφία φίλε μου! Όπως καλή μπορούν να βγάλουν και τα HTC u11, Samsung S8-9, LGg6...

Ξέρω ότι δεν είπα κάποιες ναυαρχιδες άλλες για τον απλό λόγο ότι μέχρι στιγμής δεν με έχουν εντυπωσιάσει στα πάρα πολλά δείγματα που έχω δει στα φόρουμ!  

ΚΑΙ επειδή μου λες για διαχείριση φωτός δες εδώ...

42781283401_6910bd6b18_c.jpg2018-06-13_10-34-13 by l200kerasia, on Flickr

Επεξ/σία από mak25
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ δεν μίλησα καν για g, h, i, j, k, l, m, n κλπ... Εσύ πες μου αν δεν έχει καλούς φακούς πως έχει τέτοια ποιότητα φωτογραφίας στην rx v μικρέ. Όταν κανείς άλλος δεν το έχει σε τόσο μικρό σώμα... Μην μου πεις μόνο από τον αισθητήρα... Γιατί αν δεν υπάρχει καλός φακός μπροστά ένας καλός αισθητήρας δεν... κατάλαβες νεοέλληνα;;; Όταν μεγαλώσεις και ψηφίσεις σοβαρα  και απαντας σοβαρά σεβόμενος τους αλλους, ξαναέλα, μόνο μάζεψε το αλεξίπτωτο μην το πατήσουμε και πέσεις.

Ρε οι rx έχουν Carl Zeiss φακούς όχι της Sony. Διαβάζεις τι γραφεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mak25 είπε

Εγώ σε προκαλώ πάντως! Σε ότι μα ότι συνθήκη θέλεις... Δεν έχει να φοβηθεί τίποτα..  Αυτοί που,έχουν ξέρουν.. Ξέρω πολύ καλά τι κάνει ο ανταγωνισμός αυτή τη στιγμή..  Πιο καλά απ ότι φαντάζεσαι.. 

Και να με προκαλείς αν δεν είμαστε και οι δύο στο ίδιο σημείο την ίδια ώρα για βγάλουμε την ίδια φωτογραφία δεν μπορεί να βγει άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mak25 είπε

Εμένα μου φαίνεται μια καλή φωτογραφία φίλε μου! Όπως καλή μπορούν να βγάλουν και τα HTC u11, Samsung S8-9, LGg6...

Ξέρω ότι δεν είπα κάποιες ναυαρχιδες άλλες για τον απλό λόγο ότι μέχρι στιγμής δεν με έχουν εντυπωσιάσει στα πάρα πολλά δείγματα που έχω δει στα φόρουμ!  

Δεκτο και σεβαστό αυτο πιυ λες, αλλα σε manual υπαρχουν κινξτα που τα καταφερνουν καλλίτερα 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexis67676767 είπε

Ρε οι rx έχουν Carl Zeiss φακούς όχι της Sony. Διαβάζεις τι γραφεις;

Τα ρε εκεί που σου περνάνε μικρέ. Εσύ μίλησες για τις rx μπουμπούκι μου!!!! Προσπαθοντας να μας πείσεις για τους χάλια φακούς της sony!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexis67676767 είπε

Δεκτο και σεβαστό αυτο πιυ λες, αλλα σε manual υπαρχουν κινξτα που τα καταφερνουν καλλίτερα 

Σίγουρα δεν αμφιβάλω αλλά υπάρχουν κι αλλά πολύ πιο ακριβά που μπορούνε χειρότερα.... Αυτά που μπορούν καλύτερα δε συμπληρώνουν τα δάχτυλα του ενός χεριού.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Οι γραμμές που εμφανίζονται στις οθόνες των Xperia XZ2/ XZ1 δεν είναι ελάττωμα λέει η Sony

Είναι τεχνολογία. Λέγεται

SONY TRINITRON .....  😋

 

 

Πρέπει να είμαι πολύ παλαιός, ή εσείς στο φόρουμ πολύ νέοι .....

Δεν εξηγείται αλλιώς ότι δεν υπάρχει παράθεση στο παραπάνω ...

 

χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε θέμα που αφορά την Sony το ίδιο θα γίνεται;ρε μάγκες θέλατε Sony από παλιά και δε μπορούσατε να πάρετε και έχετε κάποιο κόμπλεξ που βγαίνει τώρα πια με την επέλαση των Κινέζων;

Δηλαδή πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω;

Το galaxy s6 δεν φοράει τον imx 300 που είχε το z5.

Επίσης το z5 βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και τραβάει πολύ καλό βίντεο.

Ο άλλος λέει υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν 800 για sony;

Εγώ λέω γενικά υπάρχουν που δίνουν 800... σκέτο;

Δηλαδή το Samsung και το Huawei η το iPhone στάζουν μέλι;σου κάνουν μασάζ και ότι άλλο θέλει ένα αρρωστημένο μυαλό;

Κάνετε σαν οπαδοί στο ποδόσφαιρο.... είστε για κλάματα.

Όσο και να μην ήθελα να επιτεθώ με το σχόλιο δε γίνεται.... απαράδεκτοι.

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ~Palpatin~ είπε

Εχμμμ για μια οθόνη λέει το άρθρο... και εδώ το κάνατε Αμέρικαν μπαρ με τους φακούς!!

Επικοινωνία μηδέν;

Εγώ το σταματάω και συγνώμη για την αρνητική συμβολή μου στο να γίνει Αμέρικαν μπαρ το θέμα. Λυπάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Τα ρε εκεί που σου περνάνε μικρέ. Εσύ μίλησες για τις rx μπουμπούκι μου!!!! Προσπαθοντας να μας πείσεις για τους χάλια φακούς της sony!!!

Η sony δεν βαζει τους δικους της φακους στις rx, κατάλαβες τι βλακειες λες; οι φακοι της που ειναι οι G lens είναι άθλιοι. Μπορείς να αποδείξεις ότι οι δικοί της φακοί είναι αψογοι; Μάθε να διαβάζεις τουρίστα 

30 λεπτά πριν, mak25 είπε

Εμένα μου φαίνεται μια καλή φωτογραφία φίλε μου! Όπως καλή μπορούν να βγάλουν και τα HTC u11, Samsung S8-9, LGg6...

Ξέρω ότι δεν είπα κάποιες ναυαρχιδες άλλες για τον απλό λόγο ότι μέχρι στιγμής δεν με έχουν εντυπωσιάσει στα πάρα πολλά δείγματα που έχω δει στα φόρουμ!  

ΚΑΙ επειδή μου λες για διαχείριση φωτός δες εδώ...

42781283401_6910bd6b18_c.jpg2018-06-13_10-34-13 by l200kerasia, on Flickr

Σε αυτή τη φώτο οι συνθήκες είναι διαφορετικές. Το βλέπεις και ο ίδιος οτι υπάρχει φυσικό φως. Το θέμα είναι στο σκοτάδι πως συμπεριφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...