Προς το περιεχόμενο

Οι γραμμές που εμφανίζονται στις οθόνες των Xperia XZ2/ XZ1 δεν είναι ελάττωμα λέει η Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω δει να συμβαίνει και σε άλλα κινητά.
Υπάρχουν αναφορές για μερικά HTC u11 με το ίδιο θέμα.
Καθώς και σε Huawei φίλου μου ( δεν θυμάμαι μοντέλο, νομίζω P10 Lite ).

Κάποιο κατασκευαστικό ελάττωμα στην οθόνη ή το digitizer θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τις φωτογραφίες έχω να πω ότι εκτός από το Auto υπάρχουν κι άλλες ρυθμίσεις στο κινητό...

Αυτή είναι μια κακη φωτογραφία υποτίθεται χωρίς ois χωρίς Leica αισθητήρες και χωρίς carlzeiss... Απλή αυθεντική Sony ...

Συγγνώμη για το τόνο μου απλά η ημιμάθεια θεωρώ ότι είναι χειρότερη της αμάθειας... Συγγνώμη για το τόνο μου και πάλι!

42002949744_1750a15b1d_c.jpg2018-06-11_12-34-25 by l200kerasia, on Flickr

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις τι λέτε έχετε μπλέξει τα μπούτια σας κάποιοι και τα τσουβαλιασατε όλα. Η sony έχει από τους καλύτερους αισθητήρες σε φωτογραφικές μηχανές, κυρίως full frame. Μάλιστα πιθανότατα ο καλύτερος αισθητήρας που έχει μπει ποτέ σε mirrorless μηχανή είναι sony full frame... Εσείς λέτε έχει πρόβλημα να βγάλει καλό αισθητήρα για κινητά; Δεν ασχολείται ιδιαίτερα, απλά... Μην λέμε κουφά! Ο άλλος λέει για τις sony rx... Ότι να ναι... Δεν υπάρχει αυτή την στιγμή άλλη μηχανή σε τέτοιο μέγεθος με μεταβλητο φακό που να έχει τέτοια ποιότητα φωτογραφίας σαν την τελευταία rx...Έχει μέγεθος τσέπης μηχανή με αισθητήρα εξαιρετικό, Έχει mirroless full frame με σταθερό φακό που ξυρίζει σε πολύ μικρό μέγεθος επίσης... Έχει mirrorless fullframe με εναλλαξιμους φακους με τον καλύτερο αισθητηρα... Μόνο στις dslr πάσχει λόγω σωμάτων κυρίως και διαφορετικής τεχνολογίας "υβριδικής" που επένδυσε και δεν της βγήκε...Επαναλαμβάνω μην τα τσουβαλιάζουμε όλα. Για τις οθόνες μιλάει το άρθρο και πιάσατε αισθητήρες!!!

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ρε σεις τι λέτε έχετε μπλέξει τα μπούτια σας κάποιοι και τα τσουβαλιασατε όλα. Η sony έχει από τους καλύτερους αισθητήρες σε φωτογραφικές μηχανές, κυρίως full frame. Μάλιστα πιθανότατα ο καλύτερος αισθητήρας που έχει μπει ποτέ σε mirrorless μηχανή είναι sony full frame... Εσείς λέτε έχει πρόβλημα να βγάλει καλό αισθητήρα για κινητά; Δεν ασχολείται ιδιαίτερα, απλά... Μην λέμε κουφά! Ο άλλος λέει για τις sony rx... Ότι να ναι... Δεν υπάρχει αυτή την στιγμή άλλη μηχανή σε τέτοιο μέγεθος με μεταβλητο φακό που να έχει τέτοια ποιότητα φωτογραφίας σαν την τελευταία rx...Έχει μέγεθος τσέπης μηχανή με αισθητήρα εξαιρετικό, Έχει mirroless full frame με σταθερό φακό που ξυρίζει σε πολύ μικρό μέγεθος επίσης... Έχει mirrorless fullframe με εναλλαξιμους φακους με τον καλύτερο αισθητηρα... Μόνο στις dslr πάσχει λόγω σωμάτων κυρίως και διαφορετικής τεχνολογίας "υβριδικής" που επένδυσε και δεν της βγήκε...Επαναλαμβάνω μην τα τσουβαλιάζουμε όλα. Για τις οθόνες μιλάει το άρθρο και πιάσατε αισθητήρες!!!

Tα'χεις μπλέξει η δεν ξέρεις να διαβάζεις. Μιλάω για φακούς. Για πες  έξυπνε  τη φακο έχουν οι rx? Μήπως τους άθλιους G lens?

Επεξ/σία από alexis67676767
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  1. κι εγω κατοχος xz1 κανενα προβλημα..τουλαχιστον μεχρι στιγμης..αλλα και να το παρουσιασει..δεν θα μου σκασει στα μουτρα..ουτε θα λυγιζει για πλακα..ουτε θα μου πουν φταις εσυ που δεν εχει σημα...κι εγω δεν ξερω τι να πρωτοθυμηθω...εδω αγοραζουν ακομα iphones...sony δεν θα αγοραζουν???😁😁😁
Επεξ/σία από loypis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αγάπη μου δεν είναι αυτό που νομίζεις. Με βοηθούσε να εξαφανιστεί ο "στατικός" μου "ηλεκτρισμός".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mak25 είπε

Όσο για τις φωτογραφίες έχω να πω ότι εκτός από το Auto υπάρχουν κι άλλες ρυθμίσεις στο κινητό...

Αυτή είναι μια κακη φωτογραφία υποτίθεται χωρίς ois χωρίς Leica αισθητήρες και χωρίς carlzeiss... Απλή αυθεντική Sony ...

Συγγνώμη για το τόνο μου απλά η ημιμάθεια θεωρώ ότι είναι χειρότερη της αμάθειας... Συγγνώμη για το τόνο μου και πάλι!

42002949744_1750a15b1d_c.jpg2018-06-11_12-34-25 by l200kerasia, on Flickr

And your point is? Δεν κοιτάς αν μία φωτογραγία είναι καλή, κοιτάς αν με βάση τον ανταγωνισμό είναι καλύτερη! Επειδή βγήκε μία όντως καλή φωτογραφία σε Low light συνθήκες και χωρίς το auto όπως είπες δεν πάει να πει ότι είναι και καλύτερη από το ανταγωνισμό! Βάλτη δίπλα δίπλα με μία ίδια από αλλο κινητό της ίδιας κατηγορίας με τα ίδια settings και τότε να το συζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, madtheo είπε

And your point is? Δεν κοιτάς αν μία φωτογραγία είναι καλή, κοιτάς αν με βάση τον ανταγωνισμό είναι καλύτερη! Επειδή βγήκε μία όντως καλή φωτογραφία σε Low light συνθήκες και χωρίς το auto όπως είπες δεν πάει να πει ότι είναι και καλύτερη από το ανταγωνισμό! Βάλτη δίπλα δίπλα με μία ίδια από αλλο κινητό της ίδιας κατηγορίας με τα ίδια settings και τότε να το συζητήσουμε.

Εγώ σε προκαλώ πάντως! Σε ότι μα ότι συνθήκη θέλεις... Δεν έχει να φοβηθεί τίποτα..  Αυτοί που,έχουν ξέρουν.. Ξέρω πολύ καλά τι κάνει ο ανταγωνισμός αυτή τη στιγμή..  Πιο καλά απ ότι φαντάζεσαι.. 

Επεξ/σία από mak25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mak25 είπε

Όσο για τις φωτογραφίες έχω να πω ότι εκτός από το Auto υπάρχουν κι άλλες ρυθμίσεις στο κινητό...

Αυτή είναι μια κακη φωτογραφία υποτίθεται χωρίς ois χωρίς Leica αισθητήρες και χωρίς carlzeiss... Απλή αυθεντική Sony ...

Συγγνώμη για το τόνο μου απλά η ημιμάθεια θεωρώ ότι είναι χειρότερη της αμάθειας... Συγγνώμη για το τόνο μου και πάλι!

42002949744_1750a15b1d_c.jpg2018-06-11_12-34-25 by l200kerasia, on Flickr

Την θεωρείς καλή φωτογραφια; Για iso 80 και το f στο 2.0 έχει πολύ θόρυβο και πάσχει σε λεπτομέρεια. Δες πως χειρίζεται τη διάχυση του φωτός από τις πηγές. Είναι μια μέτρια φωτογραφία. Πες μου την δική σου άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ένα sony που έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος . Δεν έχω βέβαια και τρομερές απαιτήσεις από τα κινητά . Στα updates δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες εταιρείες , αλλά στη Sony κάθε μήνα έρχονται αναβαθμίσεις . Η χθεσινή μάλιστα ήταν 277 mb . Σχεδόν stock android χωρίς λαγκαρίσματα και κολλήματα , ακόμη και μετά χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Είναι δυνατόν να βγάλουν τέτοια ανακοίνωση . Δεν ντρέπονται λιγάκι ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτές οι γραμμες μου θυμίζουν το προβλημα που εχει η lg οθονη μου και που αναφεραμε εδω https://www.insomnia.gr/forums/topic/630796-θέμα-με-lg-23mp68vq/ , αλλα στην οθονη φαίνονται κάθετες ,κυρίως στο μπλε χρώμα όπως οι παραπάνω φωτο των XZ2/ XZ1 που νομιζω δεν ειναι τυχαίο.

Την οθονη την ειχα στειλει για έλεγχο και δεν μου την άλλαξαν .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1/20 που γράφουν παίζει να μην έχουν πιάσει ποτέ σονυ στα χέρια τους. Γελάω κάθε φορά για το μίσος που βγάζει σε κάθε ανακοίνωση σονυ ο κάθε άσχετος 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...