Προς το περιεχόμενο

Elephone REXSO Explorer X 4K (action camera ) προσφορά από Geekbuying


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/7/2018 στις 8:05 ΜΜ, Agmourk είπε

Πρώτο τεστ θετικό. Πολύ καλές φωτογραφίες, ειδικά κάτω από το νερό και πολύ καλό βίντεο. Δύο μειονεκτήματα βρήκα, το γεγονός ότι η θήκη θέλει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καθάρισμα στο μέρος που κουμπώνει ο φακός αφού αφήνει κενό και μπορεί να κολλήσει σκουπιδάκι και να χαλάσουν όλες οι φώτο και το ότι αργεί ένα δευτερόλεπτο να βγάλει φωτογραφία. Είναι θέμα συνήθεια πιστεύω. Περίπου 40 λεπτά φωτογραφίες και βίντεο (2GB σύνολο σε 1080p) έπεσε μόνο η μια γραμμή. Μετά στην μεταφορά στο κινητό μέσω της εφαρμογής έπεσαν οι άλλες δύο. 

Πάντως πολύ ευχαριστημένος. 

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On ‎10‎/‎08‎/‎2018 at 00:10, taxidriver109 said:

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς

Καλημέρα, 

Ενός developer που έχει πάρει την αρχική και την έχει αλλάξει λίγο. Στο play λένε ότι έχει πρόβλημα τα συνδεσιμότητας αλλά εγώ δεν είχα κανένα θέμα προς το παρόν. Αυτή είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2018 στις 10:45 ΜΜ, MikeJ είπε

Μου την έφερε σήμερα ο ταχυδρόμος χωρίς επιπλέον κόστος.

Έχω την εντύπωση πάντως ότι η xiaomi yi η παλιά που την έχω 3 χρόνια (και δεν είναι 4Κ) είναι αρκετά καλύτερη και σε βίντεο και φωτογραφία ( σε φωτογραφία πολύ καλύτερη η yi) με βάση κάτι δοκιμές που έκανα σήμερα όπου έβγαζα μία με την μία και μία με την άλλη στον ίδιο χώρο.

Το μόνο + της elephone σε σχέση με την xiaomi είναι ότι έχει οθονούλα (και έρχεται με κάποια basic αξεσουάρ.)

Βέβαια για 18,5 ευρώ δε παραπονιέμαι(και να πάθει κάτι δεν θα κλαις) . Ελπίζω να καταφέρω να τη δοκιμάσω υποθαλάσσια σε ψαραντούφεκο. 

Ε, σαφως ειναι καλυτερη η Xiaomi. Δεν ηταν ερωτηματικο αυτο ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη δοκιμασα και εγω σημερα στη μηχανη.

Στα 1080/60 οντως πιξελιαζει.

Οχι κατι ιδιαιτερα ενοχλητικο.Φαινεται σε fullscreen μονο στο pc.Στο κινητο δε το εβλεπες.

Ο ηχος μετριος.

Για τα 19,5Ε φυσικα δεν εχω παραπονο.

Θα δοκιμασω και τα αλλα mode να δω.

Βγαζει 15λεπτα βιντεο που πιανει το καθενα 3,3 GB.

Θα προσπαθησω να τη πιασω και στο κρανος γιατι στο τιμονι εχει αρκετους κραδασμους.

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Dantε είπε

Τη δοκιμασα και εγω σημερα στη μηχανη.

Στα 1080/60 οντως πιξελιαζει.

Οχι κατι ιδιαιτερα ενοχλητικο.Φαινεται σε fullscreen μονο στο pc.Στο κινητο δε το εβλεπες.

Ο ηχος μετριος.

Για τα 19,5Ε φυσικα δεν εχω παραπονο.

Θα δοκιμασω και τα αλλα mode να δω.

Βγαζει 15λεπτα βιντεο που πιανει το καθενα 3,3 GB.

Θα προσπαθησω να τη πιασω και στο κρανος γιατι στο τιμονι εχει αρκετους κραδασμους.

Οποιαδηποτε σκληρη συνδεση στο ποδηλατο/μηχανακι θα δημιουργησει παρα πολυ κουνημενο βιντεο. Στο κρανος επειδη οι οποιοι κραδασμοι περνανε μεσα απο το πιο ελαστικο σωμα σου θα ειναι σαφως καλυτερη.

Κανα VFM gimbal για action cameras ξερουμε;
ΥΓ Ας αφησουμε το VFM, βλεπω κατι τρελες τιμες, κατι φτηνο ψαχνω να δοκιμασω, δεν το βλεπω πολυ σοβαρα ολο αυτο.

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2018 στις 6:59 ΜΜ, orck είπε

Οποιαδηποτε σκληρη συνδεση στο ποδηλατο/μηχανακι θα δημιουργησει παρα πολυ κουνημενο βιντεο. Στο κρανος επειδη οι οποιοι κραδασμοι περνανε μεσα απο το πιο ελαστικο σωμα σου θα ειναι σαφως καλυτερη.

Κανα VFM gimbal για action cameras ξερουμε;
ΥΓ Ας αφησουμε το VFM, βλεπω κατι τρελες τιμες, κατι φτηνο ψαχνω να δοκιμασω, δεν το βλεπω πολυ σοβαρα ολο αυτο.

Πηρε ο κολλητος μου για να βαλει την gopro του στην μηχανη.. καπου 70-90 ευρω θα τα βρεις αλλα δεν νομιζω να αξιζει τοσα λεφτα εκτος κ αν κανεις ευρεια χρηση...

 

Την κάμερα την χρησιμοποιησα αρκετα τωρα το καλοκαιρι στις διακοπες σχεδον αποκλειστικά υποθαλάσσια. Θα επανελθω με αναλυτικο ποστ κ samples υποβρυχια... Το κακό ειναι οτι δεν γραφει ηχο οταν ειναι στην υποθαλασσια  θηκη.. με ξενερωσε καπως αυτό γτ ειχα συνηθησει να γραφει κ ηχο η προηγουμενη που ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

Πηρε ο κολλητος μου για να βαλει την gopro του στην μηχανη.. καπου 70-90 ευρω θα τα βρεις αλλα δεν νομιζω να αξιζει τοσα λεφτα εκτος κ αν κανεις ευρεια χρηση...

Την κάμερα την χρησιμοποιησα αρκετα τωρα το καλοκαιρι στις διακοπες σχεδον αποκλειστικά υποθαλάσσια. Θα επανελθω με αναλυτικο ποστ κ samples υποβρυχια... Το κακό ειναι οτι δεν γραφει ηχο οταν ειναι στην υποθαλασσια  θηκη.. με ξενερωσε καπως αυτό γτ ειχα συνηθησει να γραφει κ ηχο η προηγουμενη που ειχα.

Μεσα σε θηκη πως περιμενες να γραφει ηχο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Μεσα σε θηκη πως περιμενες να γραφει ηχο????

H προηγουμενη actioncam που εχω, γραφει ηχο κ μεσα απο την θηκη. το αναφερω κιολας αν διαβασεις καλυτερα. O λογος που πηρα την συγκεκριμενη ειναι επειδη η παρακατω actioncam, αν κ εχει απιστευτη ποιοτητα κ βγαζει πολυ ομορφα βιντεο κ πολυ καλες φωτο, πασχει η θηκη που ερχεται "μαμα" στα υποβρυχια βιντεο.. τα βγαζει off focus εικονα.. θελει ειδικη θηκη που κανει 50αρι+ οποτε προτιμησα να δοκιμασω την καμερουλα αυτη.

sony hdr as20

Sony-HDR-AS20-left-1000-0887409.jpg

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Ναι αλλα το case της εχει τρυπες εκει που ειναι το μικροφωνο. Σε καμια απο αυτες τις απλες action cam οι θηκες τους δεν εχουν σχετικη προβλεψη.

αυτο σου εξηγησα.. οτι στο προηγουμενο ειχα ηχο επειδη ειχε αυτο το πραγμα ενω στο καινουργιο δεν εχω και ηταν ενα απο τα μειον για την δικη μου περιπτωση μιας κ δεν το ηξερα οτι υπαρχει αυτη η διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dropbox.com/sh/j8u3n42a0i2uaal/AACHdAGwSZ4_9vut21iqjIWOa?dl=0

Ανεβασα καποια samples από την καμερα.. καλυτερα κατεβαστε τα για να τα δειτε γτ online χανουν πολυ σε ποιοτητα τα preview. σε γενικες γραμμες παντως ειμαι ευχαριστημενος για την χρηση που την θελω για υποθαλασσια. για εκτος θαλασσας δεν μου αρεσε η εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δείχνει με σπασίματα στο pc σε βίντεο 1080p σε κανέναν σας; Δοκίμασα σε διαφορετικά pc και με διαφορετικούς media players χωρίς τύχη.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...