Προς το περιεχόμενο

Elephone REXSO Explorer X 4K (action camera ) προσφορά από Geekbuying


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβγαλα βίντεο και είναι ψιλοχαλια η ποιότητα ακόμη και σε 1080/60. Πιξελιαζει πολύ.

Λογικό βέβαια με 20ευρω που εχει. Δεν το λέω σαν παράπονο η γκρινια. Σαν διαπίστωση μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sv8iik είπε

σε εμενα στα 1080 /60 βγήκε τελεια. δε καταλαβαίνω πιξελιασματα και μεσα σε θαλλασα κ εκτός

Το είδες το βίντεο σε τηλεόραση; Λες να κάνω λάθος εγώ που το έβαλα σε 58" 4Κ τηλεόραση; Μήπως μου χαλάει η τηλεόραση το βίντεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβε κανείς πώς μπαίνει το τσουτσουνάκι που έχει τη βιδούλα με την οποία θεωρητικά μπορούμε να το βιδώσουμε πάνω σε κάποιο σέλφι στικ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους εφτασε και η δικια μου!
Μια μικρη δοκιμη που εκανα στα 1080/60 πολυ pixeliασμα. Στο 2.7k πολυ καλη ποιοτητα αλλα το βιντεο φαινεται να κουνιεται αρκετα. Στο 4k πολυ καλη ποιοτητα αλλα 0 σταθεροτητα, σε βαθμο που για βιντεο χωρις τριποδα το αποτελεσμα ειναι για κλαμματα. 
Με κανα firmware update λετε να φτιαχνει η ποιοτητα στο 1080? Θεμα encoder φαινεται να ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήχο κάνει capture στα video? Πήγα τώρα να δω στον υπολογιστή κάποια που τράβηξα και μόνο σε ένα που δε φόραγε την αδιάβροχη θήκη μου φαίνεται ότι έχει ήχο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις σε σας που τις εχετε->

Α)Πόσο κρατάει η μπαταρία?

 

Β)Οι μπαταρίες της είναι κλώνοι της GoPro, δλδης βρίσκοντας έξτρα εάν χρειαστούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτο τεστ θετικό. Πολύ καλές φωτογραφίες, ειδικά κάτω από το νερό και πολύ καλό βίντεο. Δύο μειονεκτήματα βρήκα, το γεγονός ότι η θήκη θέλει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καθάρισμα στο μέρος που κουμπώνει ο φακός αφού αφήνει κενό και μπορεί να κολλήσει σκουπιδάκι και να χαλάσουν όλες οι φώτο και το ότι αργεί ένα δευτερόλεπτο να βγάλει φωτογραφία. Είναι θέμα συνήθεια πιστεύω. Περίπου 40 λεπτά φωτογραφίες και βίντεο (2GB σύνολο σε 1080p) έπεσε μόνο η μια γραμμή. Μετά στην μεταφορά στο κινητό μέσω της εφαρμογής έπεσαν οι άλλες δύο. 

Πάντως πολύ ευχαριστημένος. 

Επεξ/σία από Agmourk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ σήμερα! οτι πρέπει για τα παιδιά να κάνουν τα παλαβά τους στη θάλασσα χωρις να πειράζουν τη go pro. 

Πάνω από 10 μέρες εφαγε στο τελωνείο! ευτυχώς με paypal απόδειξη δεν πλήρωσα κερατιάτικα!

Την άνοιξα λίγο και αναψε κατευθεία χωρίς να πρέπει να βγάλω κάποιο αυτοκόλλητο στην μπαταρία. Λογικό ; 

θα βάλω καρτούλα και την εφαρμογή να δούμε τι κάνει..... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, iceman είπε

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ σήμερα! οτι πρέπει για τα παιδιά να κάνουν τα παλαβά τους στη θάλασσα χωρις να πειράζουν τη go pro. 

Πάνω από 10 μέρες εφαγε στο τελωνείο! ευτυχώς με paypal απόδειξη δεν πλήρωσα κερατιάτικα!

Την άνοιξα λίγο και αναψε κατευθεία χωρίς να πρέπει να βγάλω κάποιο αυτοκόλλητο στην μπαταρία. Λογικό ; 

θα βάλω καρτούλα και την εφαρμογή να δούμε τι κάνει..... 

Και σε εμενα ετσι ηταν η μπαταρια, εχει ενα αυτοκολλητο αλλα επειδη ηταν τοποθετημενη η μπαταρια μεσα, το αυτοκολλητο ειχε σκιστει/χαρακτει απο τις επαφες της καμερας και επερνε ρευμα κανονικα, εμενα βεβαια ηταν σχεδον αδεια η μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ αλλά μεχρι τωρα μου εχει βγει ξινό το εργο μιας κ εφαγα κληση 40€ για 5 λεπτα παρκαρισμα 1 στενο μακρια απο το ταχυδρομειο... χχαχαχα

 

Στα της μηχανης, εχω 2 θεματακια παιδες που επειδη ειμαι κ φρεσκοχειρουργημενος, δεν μπορω να την τσεκαρω. Το πρώτο ειναι οτι μου ηρθε με μια μικρή γρατζουνια στο σημειο της οθονης.. τπτ που να ενοχλει κ στην τιμη που το πηραμε.

το 2ο που με απασχολει και περισσοτερο, εινα το κατα ποσο στεγανο ειναι το case της. εσας σας κουμπωνει ομοιομορφα γυρω γυρω, τελειως; εχω την εντυπωση οτι απο την δεξια πλευρά ειναι πιο "χαλαρο" κ ελαχιστα πιο εξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν έχω καταφέρει να συνδέσω την κάμερα με το κινητό (android). Η εφαρμογή ανοίγει και μένει στο select wifi. Δε μου εμφανίζει όλα τα διαθέσιμα δίκτυα, παρά μόνο αυτό στο οποίο είναι συνδεμένο το κινητό. Έχει συμβεί σε κανεναν άλλο; Υπάρχει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...