Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Το εγραψα και πιο πισω οτι προσωπικα δεν με απασχολουν τοσο πολυ ουτε οι πωλησεις της κονσολας,των παιχνιδιων,ουτε συγκριση με τα twins(και γιατι να με ενδιαφερουν ουτως ή αλλως αφου εχω και τα 2?)και τα αναφερω μονο γιατι δεν υπαρχει καποιο αλλο νεο για την κονσολα.

 Ουτε για τους 3ους με ενδιαφερει τι κανουν στο Switch,αλλα υπαρχει κοσμος που τους ενδιαφερει περισσοτερο επειδη παιζουν κυριως σε αυτο.

Πιο πολυ με ενδιαφερουν τα παιχνιδια που θα βγουν φετος και κυριως αν θα βγει κανενα Metroid,αλλα η nintendo στις ανακοινωσεις ειναι τα ζωα μου αργα.

Ουτως ή αλλως και απο παιχνιδια,αυτη την περιοδο εχω ξεκινησει με το Pokemon Lets Go που δεν το λες και παιχνιδι που σηκωνει τεραστια κουβεντα.

Γ αυτο εισαι ωραιος, γτ δε φανατιζεσαι και δεν εισαι fanboy. Το lets go τα σπαει btw αν κ δεν επαιξα παρα πολυ, το εδωσα σε φιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πηγαινα κατευθειαν στο pokemon Sword,θα ξενερωνα 2φορες οταν το επαιζα αργοτερα(ασε που ισως το αφησω το Sword να βγουν και τα dlc πρωτα θα δειξει),αρα το ξεκινησα πρωτα αυτο να φυγει απο την μεση πριν παω στα πιο αξιολογα exclusives.

Ουτως ή αλλως δεν φαινεται να βγαινει κατι το αξιολογο για το πρωτο 4μηνο ή 6μηνο για το Switch περαν απο το AC που δεν ειναι του στυλ μου,αρα χρονος για Switch υπαρχει αυτη την περιοδο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, Fulgore said:

Ετσι λειτουργει η πλατφορμα σημαινει οτι παιρνουν το παραδειγμα της Nintendo στις χρεωσεις και ακολουθουν αναλογα καλως ή κακως.

Αυτο που κραζαμε παλιοτερα για τα 10ευρω εξτρα που χρεωνουν ολοι για το cartridge ακομα και σε παιχνιδια που ειναι μονο ενας κωδικος.

Και για την πτωση τιμων μην μου τα λες εμενα αυτα . Οταν πρωτο ανακοινωθηκε το Doom στο Switch και λεγαμε για την αρχικη τιμη του ποσο λαθος ηταν(στα twins το εβρισκες με 15-20ευρω τοτε),καποιοι απο εδω γραφανε οτι ηταν λογικη η τιμη του γιατι και στα twins στις αρχες τοσο ειχε. Μετα βεβαια που ειδαν πως ετρεχε το παιχνιδι και οτι η τιμη του δεν επεφτε οπως στα twins,εξαφανιστηκαν τα σχολια αυτα.

Ειδες και το Outer Worlds πιο πισω που ανακοινωθηκε? 60ευρω και στην κουτατη εκδοση εχουν ενα κωδικο μονο.

Δεν διαφωνώ κάπου, δεν καταλαβαίνω γιατί quotαρες εμένα. Δεν μίλησα για τιμές εγώ, ίσα ίσα που είπα ότι δεν γίνεται να κάνουν πωλήσεις όταν τα πουλάνε ακριβότερα. Τα games που έχουν ανθρώπινη τιμολόγηση πουλάνε.

40 minutes ago, najinblue3 said:

Ασε που το πιο βαθυ παιχνιδι που εχω παιξει σε αυτη τη γεννια με απειρο mico-management και 1000αδες πραγματα να μαθεις και να κανεις, δε μπορει να βγει στο switch γτ δε το σηκωνει, αλλα ξεχασα φταιει η capcom 

Δηλαδή η κονσόλα σηκώνει Witcher 3 και Wolfenstein 2, αλλά δεν σηκώνει MHW; Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δηλαδή η κονσόλα σηκώνει Witcher 3 και Wolfenstein 2, αλλά δεν σηκώνει MHW; Οκ.

Τα εχουμε ξαναπει αυτα, δεν το σηκωνει. Και επειδη η CDPR εκανε μια lesser εκδοση του παιχνιδιου της, δε σημαινει οτι θα το κανουν ολοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Malthador είπε

Καμία σύγκριση. Στην Itochu ήταν θεοί στο marketing σε μια εποχή που δεν υπήρχε ούτε κορεσμός, ούτε internet. Έβγαζαν ολόκληρο δωρεάν περιοδικό με Nintendo news, reviews κλπ, τι να μας πει η Nortec. Αν το Gameboy πήγε πολύ καλά στην χώρα μας το χρεώνεται αποκλειστικά η Itochu με τις προωθητικές ενέργειες που έκανε (και μιλάμε για μια εποχή με βασικό μισθό 70k δραχμές και κάθε game να κοστίζει 30k δραχμές).

Κάτι τέτοιο; 😃

Itochu.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Τα εχουμε ξαναπει αυτα, δεν το σηκωνει. Και επειδη η CDPR εκανε μια lesser εκδοση του παιχνιδιου της, δε σημαινει οτι θα το κανουν ολοι.

Τουλάχιστον η CDPR προσπάθησε και από ότι ακούω έβγαλε ένα υποφερτό αποτέλεσμα. Και ετοιμάζει και άλλο patch που σημαίνει ότι δεν το έχει παρατήσει. Η Capcom έχει γραμμένο το Switch εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Δεν προσπαθεί καν(και δεν μιλάω απαραίτητα για το MHW). 

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Δεν διαφωνώ κάπου, δεν καταλαβαίνω γιατί quotαρες εμένα. Δεν μίλησα για τιμές εγώ, ίσα ίσα που είπα ότι δεν γίνεται να κάνουν πωλήσεις όταν τα πουλάνε ακριβότερα. Τα games που έχουν ανθρώπινη τιμολόγηση πουλάνε.

Μαλλον πατανε πιο πολυ στο οτι θα εχουν περισσοτερα εσοδα με τις υψηλες τιμες,και ας πουλανε λιγοτερα κομματια. Αν για παραδειγμα το Doom μπει στα 25ευρω,θα θεωρηθει προσφορα και θα παει κοσμος να το αγορασει,παρολο που μπορει να το βρει και αλλου πολυ φθηνοτερα.

Εγω το ξαναλεω δεν εχω προβλημα με την ολη κατασταση με τους 3ους.

Βλεπω ανα καιρους στο εδω θεμα(και γενικα στο internet) κοσμο να λεει''αντε βγαλτε το Resident evil,red dead 1/gta V κλπ στο Switch'',κοινως θελουν μεγαλυτερη/καλυτερη υποστηριξη απο 3ους σε μεγαλυτερα απο indie παιχνιδια,εξου και η πιο πισω τοποθετηση μου περι πωλησεων 3ων(κυριως ΑΑΑ παιχνιδιων).

 

 

 

34 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Δεν προσπαθεί καν(και δεν μιλάω απαραίτητα για το MHW). 

Σιγουρα θα εχει τους λογους της.

Μην ξεχνας οτι η Capcom γνωριζει εδω και ποσα χρονια την nintendo και εχουν επαφη/επικοινωνια απο εποχες πρωτων κονσολων με αυτην(εχει βγαλει ποσα παιχνιδια για αυτην).

Αν δεν προσπαθουσε καν,δεν θα εβγαζε τα devil may cry/Resident evil τα παλιοτερα(τραγικη τιμη βεβαια)τωρα στο Switch και παιχνιδια mega man μια χαρα συνεχιζει να κυκλοφορει σε αυτο.

Η εκδοση του προσφατου megaman 11 ειναι κυριολεκτικα κομμένη και ραμμένη στα μετρα της κονσολας με το ιδιο ακριβως performance με τα αλλα συστηματα.

Στο Switch αραγε θα κυκλοφορησει το FF7 remake? :P

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Οταν μετα διαβαζω οτι τα παιχνιδια του ps4 ειναι ρηχα, εκει τερματιζω.

Επειδή προφανώς και αναφέρεσαι σε εμένα δεν έγραψα πουθενά ότι τα παιχνίδια του PS4 ότι είναι ρηχά. Εγραψα ότι  τα παιχνίδια της SONY studios είναι ρηχά και δυστυχώς είναι. Ολα. Ενα προς ένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα για  ποια παιχνίδια  να μιλήσουμε αφού δεν έχουμε ιδέα στο τι να περιμένουμε.Υπαρχουν κάτι άκυρα όπου ούτε να τα αναφέρεις δεν χρειάζεται και μέχρι και η nintendo στο σχεδιάγραμμα που έδειξε στα 10 τα 5 είναι season pass μετά έχουμε ports και 1-2 που τα ξέρουμε από το καλοκαίρι.

1 λεπτό πριν, ikaruga24 είπε

Επειδή προφανώς και αναφέρεσαι σε εμένα δεν έγραψα πουθενά ότι τα παιχνίδια του PS4 ότι είναι ρηχά. Εγραψα ότι  τα παιχνίδια της SONY studios είναι ρηχά και δυστυχώς είναι. Ολα. Ενα προς ένα. 

Όχι και ρηχός o friendly neighborhood spiderman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά που αναφέρατε ναι. Υπόψη ότι ρηχό δεν σημαίνει κακό, σημαίνει απλά ρηχό, παιχνίδια που δεν είναι για πολλά. Που έχουν μια πολύ όμορφη εμφάνιση αλλά από ουσία meehh. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Fulgore said:

Μην ξεχνας οτι η Capcom γνωριζει εδω και ποσα χρονια την nintendo και εχουν επαφη/επικοινωνια απο εποχες πρωτων κονσολων με αυτην(εχει βγαλει ποσα παιχνιδια για αυτην).

Σωστό, για παράδειγμα ήταν η Capcom που είπε στην Ν να κόψει τις μαλακίες και να βάλει 4GB RAM στο NSw γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσε να παίξει η RE Engine σ' αυτό:

«Capcom’s Masaru Ijuin explained during the conference that part of the need for that memory is about optimizing the RE Engine to be able to operate in both docked and portable states. The Switch’s flexibility is a huge selling point for consumers, but it seems like it might be a big hurdle for developers.» 

Καταπληκτικό game το RE7 στο Switch ε, τέρμα optimized.

6 minutes ago, ikaruga24 said:

Ολα αυτά που αναφέρατε ναι. Υπόψη ότι ρηχό δεν σημαίνει κακό, σημαίνει απλά ρηχό, παιχνίδια που δεν είναι για πολλά. Που έχουν μια πολύ όμορφη εμφάνιση αλλά από ουσία meehh. 

Μάλλον εννοείς κάτι διαφορετικό από αυτό που διατυπώνεις, γιατί όσα games της Sony έχω παίξει στο PS3 και στο PS4 έχουν υποδειγματικό gameplay. GoW, Spider-man, U4 όλα είναι υποδειγματικά στο είδος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σωστό, για παράδειγμα ήταν η Capcom που είπε στην Ν να κόψει τις μαλακίες και να βάλει 4GB RAM στο NSw γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσε να παίξει η RE Engine σ' αυτό:

«Capcom’s Masaru Ijuin explained during the conference that part of the need for that memory is about optimizing the RE Engine to be able to operate in both docked and portable states. The Switch’s flexibility is a huge selling point for consumers, but it seems like it might be a big hurdle for developers.» 

Καταπληκτικό game το RE7 στο Switch ε, τέρμα optimized.

Δεν γνωριζω ποιος πηρε την αποφαση να βγει το Resident evil 7 οπως βγηκε ή στο εαν τελικα  ηταν μονο η μνημη ram που ειχε θεμα,αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι η Capcom απο παλιοτερα εχει βγαλει ποσα παιχνιδια στις κονσολες της nintendo και εχει μια Α επικοινωνια παραπανω απο αλλες εταιρειες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Fulgore said:

Δεν γνωριζω ποιος πηρε την αποφαση να βγει το Resident evil 7 οπως βγηκε ή στο εαν τελικα  ηταν μονο η μνημη ram που ειχε θεμα,αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι η Capcom απο παλιοτερα εχει βγαλει ποσα παιχνιδια στις κονσολες της nintendo και εχει μια Α επικοινωνια παραπανω απο αλλες εταιρειες.

Ειρωνικό ήταν, το RE7 δεν βγήκε στο NSw. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...