Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
20 minutes ago, stafftw said:

Είμαι μεγάλος pokefag (αστειευόμενος), αλλά ποτέ δεν κατάλαβα τι γίνεται σωστά σε αυτή τη σειρά και όχι στο zelda και πουλάει τόσο παραπάνω

Θα σου πω. Ο γιος μου είναι 5½ χρονών και δεν έχει αγγίξει pokemon ποτέ του, τον κράταγα μακριά γιατί είναι πολύ εθιστικά. Έχει κανένα μήνα που έχει ανακαλύψει το anime στο Netflix και έχει ΥΠΕΡΠΟΡΩΘΕΙ, έχει μάθει όλα τα pokemon απ' έξω. 

There you have it.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Αυτό λέω και εγώ,πως έχουν καταφέρει με το zelda να μην το κάνουν.Πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι στα 25-30 και να μην το ξέρουν καν το zelda?

Δεν γνωριζω να απαντησω αλλα κανε ενα anime να δεις τι θα γινει :D Μπορουν να βγαλουν τρελο lore!!

Παντως οτιδηποτε υποστηριζετε και με τηλεοπτικο μεσω και toys αυτοματα παιρνει τα πανω του.

Η εκλπηξη ειναι οτι εχει τοσο κοσμο οχι γιατι δεν εχει παραπανω :D.

Ειδικα οσοι ξεκινησαν απο παλια. Δηλαδη με N64 μαζευομασταν 3-4 ατομα να τερματισουμε το ocarina και τελικα με οδηγο απο περιοδικο προχωρησαμε μερικα σημεια :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Θα σου πω. Ο γιος μου είναι 5½ χρονών και δεν έχει αγγίξει pokemon ποτέ του, τον κράταγα μακριά γιατί είναι πολύ εθιστικά. Έχει κανένα μήνα που έχει ανακαλύψει το anime στο Netflix και έχει ΥΠΕΡΠΟΡΩΘΕΙ, έχει μάθει όλα τα pokemon απ' έξω. 

There you have it.

Δε διαφωνώ και εγώ έχω στον περίγυρο μου γυναίκες και παιδιά που ξετρελαίνονται, απλά και με το zelda αν είχαν βγάλει ενα anime, 2-3 ταινίες (όχι σαν το Mario) και γενικά είχαν ασχοληθεί έτσι με το franchise πάλι θα είχαν κερδίσει κόσμο, ακόμα και τώρα δηλαδή δείτε στο mobile μέχρι και fire emblem game έβγαλαν αλλά για zelda τίποτα, τα merchandise του zelda (εκτός από amiibo) τα βρίσκεις με το κυάλι και γενικά δεν έχουν ακολουθήσει ίδιο marketing όπως με mario και pokemon. Δε λέω ότι θα ήταν καλύτερο ή χειρότερο και μεταξύ μας ίσως και να το προτιμώ έτσι όπως έχει γίνει πλέον, αλλά μου φαίνεται περίεργο από άποψη marketing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θα σου πω. Ο γιος μου είναι 5½ χρονών και δεν έχει αγγίξει pokemon ποτέ του, τον κράταγα μακριά γιατί είναι πολύ εθιστικά. Έχει κανένα μήνα που έχει ανακαλύψει το anime στο Netflix και έχει ΥΠΕΡΠΟΡΩΘΕΙ, έχει μάθει όλα τα pokemon απ' έξω. 

There you have it.

Ωραιος ο μικρος κ εγω με το anime αρχισα να πορωνομαι επικινδυνα πολυ αν και ψιλο-αργησα σε σχεση με τους περισσοτερους φιλους μου. Απορω πως μπορεις και τον κρατας μακρια παντως με τοσο nintendo πραμα μεσα στο σπιτι xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, retard20 είπε

Δεν γνωριζω να απαντησω αλλα κανε ενα anime να δεις τι θα γινει :D Μπορουν να βγαλουν τρελο lore!!

Παντως οτιδηποτε υποστηριζετε και με τηλεοπτικο μεσω και toys αυτοματα παιρνει τα πανω του.

Η εκλπηξη ειναι οτι εχει τοσο κοσμο οχι γιατι δεν εχει παραπανω :D.

Ειδικα οσοι ξεκινησαν απο παλια. Δηλαδη με N64 μαζευομασταν 3-4 ατομα να τερματισουμε το ocarina και τελικα με οδηγο απο περιοδικο προχωρησαμε μερικα σημεια :D 

Καλά, παλιότερα με πολλά games κολλούσες και δεν προχωρούσες χωρίς περιοδικό (mgs, zelda, tomb raider), ακόμα και στο pokemon θα μπορούσε κάποιος να κολλήσει, δε σου λέει πχ πουθενα στις red/blue που να πας και τι να κάνεις για να πάρεις το surf 😋 παρότι είναι γραμμικό χωρίς walkthrough σε όλα μπορείς να κολλήσεις, εντάξει το zelda παραήταν αλλά λέμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stafftw είπε

Καλά, παλιότερα με πολλά games κολλούσες και δεν προχωρούσες χωρίς περιοδικό (mgs, zelda, tomb raider), ακόμα και στο pokemon θα μπορούσε κάποιος να κολλήσει, δε σου λέει πχ πουθενα στις red/blue που να πας και τι να κάνεις για να πάρεις το surf 😋 παρότι είναι γραμμικό χωρίς walkthrough σε όλα μπορείς να κολλήσεις, εντάξει το zelda παραήταν αλλά λέμε τώρα.

Ναι ισχυει και εγω στο gameboy ειχα κολλησει που κατι επρεπε να παρει ενα φαρμακο στην ghost city για να ανοιξει ο δρομος αλλα δεν ηξερα καν να διαβαζω αγγλικα :D !!!

Ειναι τρελοι οι Ιαπωνες μπορει να κρατανε και χαρτια πισω, να μην κουρασουν να μη κανουν τα ιδια για ολα και επαναλαμβανονται κλπ κλπ .

Ουτε για Kirby και yoshi Κάνουν που ειναι χαρακτηρες που αρεσουν (εκτος αν μου διαφευγει εκτος του yoshi Που εσκαγε στα mario ) .

Εγω για την ιστορια  ειχα κολλήσει με καρτες  νομιζω πρωτα η τυχαια απο game boy δε θυμαμαι ημουν δημοτικο τα θυμαμαι και τα 2 παντως στη ζωη μου ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε γατάκια, τι περιοδικά και βλακείες, τηλέφωνο στην Itochu έπαιρνα για να βρω λύση όποτε κόλλαγα! Μιλάμε εκείνο το τρίτο dungeon στο Zelda II μου είχε φάει τα σκώτια μέχρι να το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Vagosman είπε

Είναι απίστευτο οτι το Pokemon έπιασε με το καλημέρα τα νούμερα του Odyssey το οποίο είναι απο τα ομορφότερα και ποιοτικότερα Μάριο εκει έξω.

Επίσης η δουλειά που έχει πέσει για το BOTW συγκριτικά με το Pokemon ειναι απλά αστεία η σύγκριση τους.

Απορώ πως ενα τέτοιο παιχνίδι εχει τέτοια δυναμική μπροστά σε ενα ιστορικό μεγαθήριο που μάλλιστα ήδη έχει μπει σε λίστες των καλύτερων παιχνιδιών όλων των εποχών.

Άγνωστες οι βουλές των καταναλωτών.

Δες το Pokemon Go πως τα πηγε πέρυσι το 2019 

https://sensortower.com/blog/pokemon-go-has-best-year-ever-in-2019-catching-nearly-900m-usd-in-player-spending

Pokémon GO from Niantic had its best year yet in 2019 after generating an estimated $894 million in gross player spending,

Προσθεσε στο παραπανω και τις επισης υψηλες πωλησεις ολων των προηγουμενων παιχνιδιων pokemon και να πως προκυπτουν οι πωλησεις του Sword/shield.

Σε αλλα νεα για οσους περιμεναν το Outer Worlds,ασχημα τα νεα για οσους κοιτανε σε κουτατο

The Switch version of The Outer Worlds will launch on March 6 for $59.99, publisher Private Division and developers Obsidian Entertainment and Virtuos games announced.

The game will be available both via the Nintendo eShop and as a retail release, but the retail release will include a code to download the game rather than a game card.

https://www.gematsu.com/2020/01/the-outer-worlds-for-switch-launches-march-6?fbclid=IwAR07zDeTxtTm9glOeYKNmbE8MDE3vNfEB-dMXTL50ISqJwkDYb5TKVgYkNk

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Ρε γατάκια, τι περιοδικά και βλακείες, τηλέφωνο στην Itochu έπαιρνα για να βρω λύση όποτε κόλλαγα! Μιλάμε εκείνο το τρίτο dungeon στο Zelda II μου είχε φάει τα σκώτια μέχρι να το βρω.

Τι σου απαντούσαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, logistoulis said:

Τι σου απαντούσαν;

Μου απαντούσαν πως να προχωρήσω στο κάθε game. Δούλευε κι ένας θείος μου στην Itochu κάποτε και ήταν πορωμένοι gamers αυτοί ασχολούνταν με την N εκεί. Είχα πάει και στα γραφεία τους κάποτε, αρχές 90's 6-7 χρόνων εγώ, η χαρά του παιδιού ήταν εκεί μέσα, άπειρα games. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Ρε γατάκια, τι περιοδικά και βλακείες, τηλέφωνο στην Itochu έπαιρνα για να βρω λύση όποτε κόλλαγα! Μιλάμε εκείνο το τρίτο dungeon στο Zelda II μου είχε φάει τα σκώτια μέχρι να το βρω.

Ρε γατάκι, εγώ τα έβρισκα μόνος μου.

Υ.Γ. Και καλά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μου απαντούσαν πως να προχωρήσω στο κάθε game. Δούλευε κι ένας θείος μου στην Itochu κάποτε και ήταν πορωμένοι gamers αυτοί ασχολούνταν με την N εκεί. Είχα πάει και στα γραφεία τους κάποτε, αρχές 90's 6-7 χρόνων εγώ, η χαρά του παιδιού ήταν εκεί μέσα, άπειρα games. 

Είχες πάει στα γραφεία της Itochu στο σύνταγμα; Έτσι εξηγούνται όλα, βαμμένος Ν μέχρι το κόκκαλο 😂. Θυμάμαι επίσης την τηλεφωνική γραμμή τους, είχα καλέσει κάποιες φορές. Η Itochu είχε κάνει αρκετές καλές κινήσεις για τα δεδομένα της εποχής όπως την γραμμή, οι συνεργασίες με τα καταστήματα και το Nintendo Club. Βέβαια στην πορεία χάθηκε η μπάλα και ανέλαβε η Nortec που το μόνο ιδιαίτερο που κατάφερε να προσφέρει και αυτό κατά το τέλος ήταν το ψηφιακό κατάστημα. Γενικώς Itochu>Nortec με βάση πάντα τις καλές τους περιόδους.

Καλά θυμήθηκα και το Μινιον που είχα έκθεμα με βάση το DKC, πόσο επικό; Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο φωτογραφικό υλικό, πραγματικά ήταν έπος για τα δεδομένα της εποχής.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω φιλε εχει κανει παταγο..μαρεσει που ελεγαν κατι αναλυτες οτι σε 3 χρονια το switch θα εχει φτασει τα 40 μυρια πωλησεις και γελουσανε ολοι. Και πριν τα 3 εχει φτασει 53μυρια πωλησεις..πιστευω με ολες της εκδοσεις μεχρι τελος ζωης του θα ξεπερασει τα 100.

Που ειναι το παλικαρι που μας ειχε ενημερους σε πωλησεις και ολα τα παντα; τον απολυσαμε;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Που ειναι το παλικαρι που μας ειχε ενημερους σε πωλησεις και ολα τα παντα; τον απολυσαμε;

Δύο σελίδες πίσω είναι η ανάλυση, καλή ανάγνωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...