Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εκλεισα 100 ωρες με το lite, ολες στο Shield. Μου φαινεται το OG δε θα το ξαναπιασω😛

Απορω που οι περισσοτεροι το κραζετε, δεν υπαρχει τπτ καλυτερο για το τραινο η για ταξιδια, το og ειναι τερμα γιαταγανι μπροστα του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Μολις εκλεισα 100 ωρες με το lite, ολες στο Shield. Μου φαινεται το OG δε θα το ξαναπιασω😛

Απορω που οι περισσοτεροι το κραζετε, δεν υπαρχει τπτ καλυτερο για το τραινο η για ταξιδια, το og ειναι τερμα γιαταγανι μπροστα του.

Προσωπικά δεν το κράζω απλά δεν με ενδιαφέρει το gaming στο μετρό/λεοφωρείο/ταξίδι. Το Switch μου ελάχιστες φορές έχει βγει από το dock. Κι αυτό κυρίως για Fallout Shelter και κανά indie platformer. Αντιλαμβάνομαι όμως την δυναμική του handheld και γιατί έχει απήχηση στον κόσμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Προσωπικά δεν το κράζω απλά δεν με ενδιαφέρει το gaming στο μετρό/λεοφωρείο/ταξίδι. Το Switch μου ελάχιστες φορές έχει βγει από το dock. Κι αυτό κυρίως για Fallout Shelter και κανά indie platformer. Αντιλαμβάνομαι όμως την δυναμική του handheld και γιατί έχει απήχηση στον κόσμο.

Υπαρχει πολυ αρνητικοτητα προς το lite εδω μεσα γενικα. Εγω σπαταλαω 3 ωρες τη μερα στο τραινο πανε ελα στη δουλεια. Βαλε και τα σκ που για να βγω να παω καπου θελω 1 ωρα μεσα στο νερο, οποτε καταλαβαινεις ποσο βολικο ειναι το μικρουλη σε μετακινησεις. Βοηθαει οτι ειναι κ μικροτερο και ελαφρυτερο. Σαν βασικη κονσολα γενικα δε θα το προτεινα, αλλα αν ειναι καποιος σαν κ μενα με πολλες ωρες σε μετρο και τραινα, ειναι μονοδρομος πιστευω. 

Εγω το βλεπω ξεκαθαρα σαν αντικαταστατη του 3ds μου, και ετσι πρεπει να το πλασαρουνε οχι σαν switch γτ δεν ειναι imho.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Μολις εκλεισα 100 ωρες με το lite, ολες στο Shield. Μου φαινεται το OG δε θα το ξαναπιασω😛

Απορω που οι περισσοτεροι το κραζετε, δεν υπαρχει τπτ καλυτερο για το τραινο η για ταξιδια, το og ειναι τερμα γιαταγανι μπροστα του.

Εχουμε πει τους 2 λογους

α)δεν ειναι στην πραξη Switch αφου δεν μπορεις να παιξεις σε dock

Αυτος ειναι και ο βασικος λογος που απο οτι βλεπω αρκετοι που εχουν το Switch Lite, εχουν ταυτοχρονα και το κανονικο Switch. Το κραξιμο παει αποκλειστικα στο να διαλεξεις ενα απο τα δυο το εχουμε τονισει απειρες φορες, οχι στο να αγορασεις το lite αφου εχεις ηδη και το κανονικο.

β)με το γνωστο προβλημα των joycon που δυστηχως ειναι πραγματικοτητα,αν παθουν κατι θα σταλθει ολη η κονσολα για επισκευη

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι απίστευτο οτι το Pokemon έπιασε με το καλημέρα τα νούμερα του Odyssey το οποίο είναι απο τα ομορφότερα και ποιοτικότερα Μάριο εκει έξω.

Επίσης η δουλειά που έχει πέσει για το BOTW συγκριτικά με το Pokemon ειναι απλά αστεία η σύγκριση τους. Απορώ πως ενα τέτοιο παιχνίδι εχει τέτοια δυναμική μπροστά σε ενα ιστορικό μεγαθήριο που μάλλιστα ήδη έχει μπει σε λίστες των καλύτερων παιχνιδιών όλων των εποχών.

Άγνωστες οι βουλές των καταναλωτών.

Επεξ/σία από Vagosman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Είναι απίστευτο οτι το Pokemon έπιασε με το καλημέρα τα νούμερα του Odyssey το οποίο είναι απο τα ομορφότερα και ποιοτικότερα Μάριο εκει έξω.

Επίσης η δουλειά που έχει πέσει για το BOTW συγκριτικά με το Pokemon ειναι απλά αστεία η σύγκριση τους. Απορώ πως ενα τέτοιο παιχνίδι εχει τέτοια δυναμική μπροστά σε ενα ιστορικό μεγαθήριο που μάλλιστα ήδη έχει μπει σε λίστες των καλύτερων παιχνιδιών όλων των εποχών.

Άγνωστες οι βουλές των καταναλωτών.

 καθόλου άγνωστες

από πού και ως πού οι gamers είναι μια ράτσα ανθρώπων που επικροτουν αποκλειστικά  την ποιότητα και κουλτούρα;

 

ό,τι συμβαίνει σε όλη την υπόλοιπη διασκέδαση συμβαίνει κι εδώ και άντε πες αυτό ήταν ένα κακό πόκεμον, υπάρχουν και τόσα καλά , η σειρά δικαιολογήμενα έχει δυναμική (δεν ήμουν ποτέ φίλος, αλλά τη δέχομαι)

 

θες να μιλήσουμε για άλλους δημοφιλείς τίτλους που είναι για τα μπάζα; 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Εχουμε πει τους 2 λογους

α)δεν ειναι στην πραξη Switch αφου δεν μπορεις να παιξεις σε dock

Αυτος ειναι και ο βασικος λογος που απο οτι βλεπω αρκετοι που εχουν το Switch Lite, εχουν ταυτοχρονα και το κανονικο Switch. Το κραξιμο παει αποκλειστικα στο να διαλεξεις ενα απο τα δυο το εχουμε τονισει απειρες φορες, οχι στο να αγορασεις το lite αφου εχεις ηδη και το κανονικο.

β)με το γνωστο προβλημα των joycon που δυστηχως ειναι πραγματικοτητα,αν παθουν κατι θα σταλθει ολη η κονσολα για επισκευη

Ναι αυτο ακριβως, βασικα δεν επρεπε καν να το λενε switch lite. Newnew3ds επρεπε να το λεγανε xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Είναι απίστευτο οτι το Pokemon έπιασε με το καλημέρα τα νούμερα του Odyssey το οποίο είναι απο τα ομορφότερα και ποιοτικότερα Μάριο εκει έξω.

Επίσης η δουλειά που έχει πέσει για το BOTW συγκριτικά με το Pokemon ειναι απλά αστεία η σύγκριση τους. Απορώ πως ενα τέτοιο παιχνίδι εχει τέτοια δυναμική μπροστά σε ενα ιστορικό μεγαθήριο που μάλλιστα ήδη έχει μπει σε λίστες των καλύτερων παιχνιδιών όλων των εποχών.

Άγνωστες οι βουλές των καταναλωτών.

Είμαι μεγάλος pokefag (αστειευόμενος), αλλά ποτέ δεν κατάλαβα τι γίνεται σωστά σε αυτή τη σειρά και όχι στο zelda και πουλάει τόσο παραπάνω, εντάξει τον τελευταίο καιρό το pokemon έχει βελτιωθεί στο online που σε κρατάει και όλοι έχουν από ένα copy για αυτό το λόγο σε αντίθεση με το tloz που μόλις το τερματίσεις το πουλάς (όχι εγώ φυσικά οι υπόλοιποι...αν κρίνω από αγγελίες) ως single player επομένως δεν έχει τόση ζήτηση, αλλά και παλιότερα (χαρακτηριστικά αν θυμάμαι καλά έχει λίγο παραπάνω πωλήσεις το Ocarina of time από το pokemon Stadium στο N64...), είπαμε παιχνιδάρες τα pokemon (μην αρχίσετε τις τομάτες εμένα με κρατάει ακόμα) αλλά πως γίνεται τέτοιες χαοτικές διαφορές από τέτοια all time classics που είναι και system sellers να τονίσω...Ειδικά τον 1ο χρόνο το BOTW έπαιζε σχεδόν μόνο του μαζί με το odyssey και πήρε διθυραμβικές κριτικές ...και 3 χρόνια μετά βγαίνει ένα pokemon με όλο τον κακό χαμό και όλα τα αρνητικά που του προσάπτουν μέσα σε ένα τρίμηνο  το φτάνει (και είμαι σίγουρος πως θα το περάσει ...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα pokemon ειναι competitive γ αυτο πουλανε, γινονται τρελα τουρνουα παντου. Σε 2 βδομαδες γινεται ενα τεραστιο event στη Νορβηγια και σκεφτομαι να παω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stafftw είπε

Είμαι μεγάλος pokefag (αστειευόμενος), αλλά ποτέ δεν κατάλαβα τι γίνεται σωστά σε αυτή τη σειρά και όχι στο zelda και πουλάει τόσο παραπάνω, εντάξει τον τελευταίο καιρό το pokemon έχει βελτιωθεί στο online που σε κρατάει και όλοι έχουν από ένα copy για αυτό το λόγο σε αντίθεση με το tloz που μόλις το τερματίσεις το πουλάς (όχι εγώ φυσικά οι υπόλοιποι...αν κρίνω από αγγελίες) ως single player επομένως δεν έχει τόση ζήτηση, αλλά και παλιότερα (χαρακτηριστικά αν θυμάμαι καλά έχει λίγο παραπάνω πωλήσεις το Ocarina of time από το pokemon Stadium στο N64...), είπαμε παιχνιδάρες τα pokemon (μην αρχίσετε τις τομάτες εμένα με κρατάει ακόμα) αλλά πως γίνεται τέτοιες χαοτικές διαφορές από τέτοια all time classics που είναι και system sellers να τονίσω...Ειδικά τον 1ο χρόνο το BOTW έπαιζε σχεδόν μόνο του μαζί με το odyssey και πήρε διθυραμβικές κριτικές ...και 3 χρόνια μετά βγαίνει ένα pokemon με όλο τον κακό χαμό και όλα τα αρνητικά που του προσάπτουν μέσα σε ένα τρίμηνο  το φτάνει (και είμαι σίγουρος πως θα το περάσει ...).

η απάντηση σου είναι Japan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει τόσο με την ποιότητα του κάθε game ξεχωριστά όσο με την δυναμική του franchise και το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Με απλά λόγια: το Metroid το παίζουν λίγοι(αναλογικά πάντα δεν εννοώ 6-7 άτομα:P), το Zelda πολλοί, το Pokemon σχεδόν οι πάντες.

Ότι συμβαίνει στο gaming γενικά. Τα τελευταία 10 χρόνια για παράδειγμα, έχουν βγει παιχνιδάρες σε όλες τις πλατφόρμες και αν δεις τα νούμερα των πωλήσεων στο ίδιο διάστημα παντού βλέπεις Call of Duty.

8 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Tα pokemon ειναι competitive γ αυτο πουλανε, γινονται τρελα τουρνουα παντου. Σε 2 βδομαδες γινεται ενα τεραστιο event στη Νορβηγια και σκεφτομαι να παω. 

Είσαι ένας μικρός θεούλης......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Tα pokemon ειναι competitive γ αυτο πουλανε, γινονται τρελα τουρνουα παντου. Σε 2 βδομαδες γινεται ενα τεραστιο event στη Νορβηγια και σκεφτομαι να παω. 

Ναι, αλλά και παλιότερα που δεν είχε το ίδιο γινόταν, αυτό έγραψα και είναι περίεργο.

 

14 λεπτά πριν, chek2fire είπε

η απάντηση σου είναι Japan

Όχι απαραίτητα, και στη "Δύση" περισσότερο πουλάνε τι εννοείς; 

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι απλο, τα pokemon ειναι περισσοτερο Noob friendly για τον απλο καταναλωτη και βαζω μεσα μικρες ηλικιες(αμα θες να τα κανεις master εννοειται οτι εχει Breeding και τρελο λιωσιμο και τρελη competitive σκηνη).

Ειναι rpg που αγαπαει αρκετος κοσμος δεν εχει τρελυος γριφους σε σχεση με το zelda!!!

Εχει φανταχτερα ζωακια που εχουν υποστηριχτει απο καρτες , τηλεοπτικες σειρες , ταινιες κουκλακια δε ξερω και εγω τι .

Οποτε απο marketing και μονο να το παρεις... και η κουτση Μαρια ξερει τι ειναι το ποκεμον δεν βαζω καν στην εξισωση το Pokemon go που μπορει να εμαθε και ο παππους μου τι ειναι τα ποκεμον οχι οτι το χρειαζοταν αλλα ειναι τρελο plus.

Επεξ/σία από retard20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pokemon tournaments παντα υπηρχαν afaik, στη Στοκχολμη εχει απο εποχες DS σιγουρα γτ εχω δει photos. Και στο 3ds ειναι ακομα active, ιδιαιτερα τα sun/moon. Παρ ολα αυτα μην ξεχνας οτι υπαρχει και το καρτοπαιχνιδο που κλαινε μανουλες απο τα λεφτα που παιζονται σε τραπεζια καθε σ/κ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, retard20 είπε

Ειναι απλο, τα pokemon ειναι περισσοτερο Noob friendly για τον απλο καταναλωτη και βαζω μεσα μικρες ηλικιες(αμα θες να τα κανεις master εννοειται οτι εχει Breeding και τρελο λιωσιμο και τρελη competitive σκηνη).

Ειναι rpg που αγαπαει αρκετος κοσμος δεν εχει τρελυος γριφους σε σχεση με το zelda!!!

Εχει φανταχτερα ζωακια που εχουν υποστηριχτει απο καρτες , τηλεοπτικες σειρες , ταινιες κουκλακια δε ξερω και εγω τι .

Οποτε απο marketing και μονο να το παρεις... και η κουτση Μαρια ξερει τι ειναι το ποκεμον δεν βαζω καν στην εξισωση το Pokemon go που μπορει να εμαθε και ο παππους μου τι ειναι τα ποκεμον οχι οτι το χρειαζοταν αλλα ειναι τρελο plus.

Αυτό λέω και εγώ,πως έχουν καταφέρει με το zelda να μην το κάνουν.Πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι στα 25-30 και να μην το ξέρουν καν το zelda?

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Pokemon tournaments παντα υπηρχαν afaik, στη Στοκχολμη εχει απο εποχες DS σιγουρα γτ εχω δει photos. Και στο 3ds ειναι ακομα active, ιδιαιτερα τα sun/moon. Παρ ολα αυτα μην ξεχνας οτι υπαρχει και το καρτοπαιχνιδο που κλαινε μανουλες απο τα λεφτα που παιζονται σε τραπεζια καθε σ/κ. 

Μιλάω για ακόμα παλιότερα χαχαχα είπα από εποχές gameboy και σύγκρινα και σε ίδια κονσόλα όταν είχαν βγει το καλύτερο (κατ'εμέ ever αλλά κατα γενική ομολογία μέχρι τότε TLoZ) Ocarina of Time και ένα spinoff το pokemon stadium στο N64. Εννοείται πως αναγνωρίζω ότι πλέον είναι χαοτική η διαφορά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως το έχασαν μέσα από τα χέρια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...