Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ps4 εχω παίξει πολύ λίγο για αυτό και είπα αλλά αν είχε 30€ θα το αγόραζα σίγουρα αλλά 60€ αυτό σκέφτομαι για ένα παιχνίδι που το έχω πάρα είναι πολλά χρήματα και θα μπορούσα να πάρω με αυτά τα χρήματα κάποιο άλλο παιχνίδι που δεν έχω η έναν σκληρό για το Xbox που χρειάζομαι σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια και σιγά-σιγά έχω "ξεκαθαρίσει" το backlog (στο Switch πάντα, έτσι; :P ) άρχισα να γλυκοκοιτάζω το The World Ends With You.

Έχοντας ρίξει τριψήφιο αριθμό ωρών στο DS version, θα ήθελα να ρωτήσω αν το δοκίμασε κανείς στο Switch - έχω γενικά μια μικρή ανησυχία πως σε TV mode τα motion controls κάνουν ορισμένα pins/attacks δύσκολα στη χρήση (μια και η αρχική έκδοση είχε ήδη κάποια μικρά θέματα με την αναγνώριση gesture, ειδικά μεταξύ tap-activated και slash-activated), οπότε τυχόν εμπειρίες απο πρώτο (δεύτερο :P ) χέρι θα μου ήταν πολύ χρήσιμες :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, aris1986 said:

ή θα κουρασεις τα χερια σου παιζοντας "portable"?

1ooee2.jpg

Σοβαρά τώρα, γίνεσαι κουραστικός, σταμάτα να γράφεις βλακείες, αλλιώς να αρχίσουμε τα reports.

4 minutes ago, nkarafo said:

Καιρός ήταν, και πολύ το αργήσανε.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω το Witcher 3 αλλά σκέφτομαι 60€ είναι αρκετά και πόσο μάλλον που το έχω στο ps4. 

Εμένα ήρθε δώρο από την αδερφή μου ευτυχώς γιατί το γλυκοκοίταζα.Έχει έξτρα καλούδια όπως χάρτης και αυτοκόλλητα και ένα βιβλιαράκι με διάφορα πράγματα.Αλλά και πάλι αν το έχεις σε άλλη κονσόλα τα 60 ευρώ ίσως είναι υπερβολικά.Αν το βρεις γύρω στα 40 μπορεί να αξίζει.Για εμένα αξίζει γιατί παρότι το έχω στο pc δεν μπορώ να κάτσω άπειρες ώρες σε ένα μέρος για ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι,άρα στο switch μου έχει έρθει τέλεια γιατί μετακινούμαι πολύ και το έχω πάντα μαζί μου και παίζω έστω και δέκα λεπτά. Από γραφικά τώρα,φυσικά και είναι κατώτερα αλλά είναι πλούσιος ο κόσμος του και πάλι.Σε handled mode αξίζει αλλά σε dock αφού το έχεις στο ps4...θα έλα όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Angel-Maimou είπε

Εμένα ήρθε δώρο από την αδερφή μου ευτυχώς γιατί το γλυκοκοίταζα.Έχει έξτρα καλούδια όπως χάρτης και αυτοκόλλητα και ένα βιβλιαράκι με διάφορα πράγματα.Αλλά και πάλι αν το έχεις σε άλλη κονσόλα τα 60 ευρώ ίσως είναι υπερβολικά.Αν το βρεις γύρω στα 40 μπορεί να αξίζει.Για εμένα αξίζει γιατί παρότι το έχω στο pc δεν μπορώ να κάτσω άπειρες ώρες σε ένα μέρος για ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι,άρα στο switch μου έχει έρθει τέλεια γιατί μετακινούμαι πολύ και το έχω πάντα μαζί μου και παίζω έστω και δέκα λεπτά. Από γραφικά τώρα,φυσικά και είναι κατώτερα αλλά είναι πλούσιος ο κόσμος του και πάλι.Σε handled mode αξίζει αλλά σε dock αφού το έχεις στο ps4...θα έλα όχι.

Μόνο και μόνο για το φορητό κομμάτι το σκέφτηκα αλλά κάνα 30€ να το έβρισκα θα ήταν καλά αλλά 60€ μου φαίνονται αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dinos234 είπε

Μόνο και μόνο για το φορητό κομμάτι το σκέφτηκα αλλά κάνα 30€ να το έβρισκα θα ήταν καλά αλλά 60€ μου φαίνονται αρκετά. 

Επειδή δεν είναι αποκλειστικό της Nintendo πιστεύω δεν θα αργήσεις να το βρεις στα 30(χωρίς τα μεταφορικά μέσα λογικά). 60 και εγώ μόνος μου δεν θα τα έδινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Malthador είπε

1ooee2.jpg

Σοβαρά τώρα, γίνεσαι κουραστικός, σταμάτα να γράφεις βλακείες, αλλιώς να αρχίσουμε τα reports.

Καιρός ήταν, και πολύ το αργήσανε.

Καλα πρότεινε μας κανενα grip και πες μας παλι για τα τελωνια που τα ξερεις απ εξω...!

Λες και εχεις μετοχες!

Γραφω βλακειες αλλα ειναι κοινως αποδεκτο οτι δεν ειναι τοσο portable για τα χερια και εσυ ο ιδιος θα εχεις 2-3 grip να αλλαζεις σαν τις αεροτομες που εβαζαν στα hyundai coupe το 2000+...

Ξεκινα τα report καποιος θα τρεξει να σε βοηθησει!

Γραψε και λογο μην το κανεις ξερο...

Ακου εκει να μην μπορουμε να μιλαμε και να ζηταμε και αδεια αλλιως το βαφτιζουμε βλακεια!

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dinos234 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω το Witcher 3 αλλά σκέφτομαι 60€ είναι αρκετά και πόσο μάλλον που το έχω στο ps4. 

Απο 45ευρω ξεκιναει,που τα ειδατε τα 60? https://www.skroutz.gr/s/20063106/The-Witcher-3-Wild-Hunt-Complete-Edition-Switch.html?from=catspan&keyphrase=witcher+3

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω το the toyrist φοβερό game. δεν το γνώριζα καν από εδώ το είδα και έχει πολύ καλές κριτικές ακόμα και από user

https://www.metacritic.com/game/switch/the-touryst

https://www.nintendo.com/games/detail/the-touryst-switch/

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chek2fire είπε

παίζω το the toyrist φοβερό game. δεν το γνώριζα καν από εδώ το είδα και έχει πολύ καλές κριτικές ακόμα και από user

https://www.metacritic.com/game/switch/the-touryst

https://www.nintendo.com/games/detail/the-touryst-switch/

Πολυ ενδιαφέρον φαίνεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι στην ουσιά σαν ένα adventure με φοβερά όμως interactive puzzle συν τα απίστευτα του γραφικά. Γενικά είναι πανέξυπνο έτσι όπως το έχουν στήσει. Πας από island σε island μέχρι και σαντορίνη έχει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Καλα πρότεινε μας κανενα grip και πες μας παλι για τα τελωνια που τα ξερεις απ εξω...!

Λες και εχεις μετοχες!

Γραφω βλακειες αλλα ειναι κοινως αποδεκτο οτι δεν ειναι τοσο portable για τα χερια και εσυ ο ιδιος θα εχεις 2-3 grip να αλλαζεις σαν τις αεροτομες που εβαζαν στα hyundai coupe το 2000+...

Ξεκινα τα report καποιος θα τρεξει να σε βοηθησει!

Γραψε και λογο μην το κανεις ξερο...

Ακου εκει να μην μπορουμε να μιλαμε και να ζηταμε και αδεια αλλιως το βαφτιζουμε βλακεια!

Σταθερό δεν σου αρέσουν τα γραφικά. Φορητό δεν σε βολεύει. Την κονσόλα την έχεις πουλήσει (περιμένοντας το προ! WTF!?). Τι ακριβώς κάνεις σε αυτό το θρέντ. Απλά να γεμίζουμε σελίδες με διαμάχες;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chek2fire είπε

παίζω το the toyrist φοβερό game. δεν το γνώριζα καν από εδώ το είδα και έχει πολύ καλές κριτικές ακόμα και από user

https://www.metacritic.com/game/switch/the-touryst

https://www.nintendo.com/games/detail/the-touryst-switch/

Ο μόνος λόγος που κρατιέμαι για το συγκεκριμένο είναι μπας και ανακοινωθεί καμιά physical στο μέλλον.

Εκτός του ότι φαίνεται πολύ ενδιαφέρον σαν παιχνίδι, τεχνικά βάζει και τα γυαλιά στην Ν με το προβληματικό Link's Awakening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Σταθερό δεν σου αρέσουν τα γραφικά. 

Του αρεσουν τα γραφικα μονο σε mario και zelda οπως εγραψε πιο πισω,αρα υποθετω(?) οτι το σχολιο του παει για τα multiplatform παιχνιδια.

 

Στις 26/1/2020 στις 8:23 ΜΜ, aris1986 είπε

Γιατί είμαι zeldakias και σμασακιας άντε και λίγο μαριοκαρτακιας. Όλα τα άλλα μου την σπάει η Nintendo πια. Δεν χει επικοινωνία ούτε μήνυμα να στέλνεις στον άλλον...  

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...