Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστειλα τελικά τα joycons για επισκευή. Πολύ ευγενικοί στο service με πήραν και τηλέφωνο για κάποιες διευκρινήσεις που ζήτησα και μετά από μια ώρα η κουριερ ήταν στην πόρτα μου. 

Όταν υπάρχει τέτοιo customer service δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω, μου τα παίρνει ωραια τα λεφτά η Ν παρόλο που είναι μαλακια της το θέμα του drift. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά το σέρβις εγώ έχω να πω λίγα λογια. Πήρα την κονσόλα στις 31-12-2017. Από τότε έχω στείλει 2 φορές την κονσόλα για το drifting και τις δύο φορές γύρισε επισκευασμένη. Εδώ και λίγο καιρό μου έκανε ένα άλλο κόλπο, λίγες φορές στην αρχή, περισσότερες μετά άρχισε να μην διαβάζει τις καρτουλες  όταν το έβαζα την πρώτη φορά, αν έβγαζα και ξαναεβαζα την κάρτα κατά 90% την διάβαζε. Έχω πολλές κασέτες οπότε δεν μπορεί να είναι όλες ζαβες.

Επικοινώνησα μέσω της φόρμας της cd media  στις 26-12-2019, εντός εγγυησης. Λόγω εορτών μου απάντησαν μετά από 2-3 μέρες και αρχές Ιανουαρίου  ήρθε η κούριερ και το πήρε . Φυσικά φτιάχτηκε (δεν είχε προβλημα απλά έναν καθαρισμό ήθελε το card reader). Το παλικάρι που επικοινώνησε μαζί μου ήταν ευγενεστατο και  κατατοπιστικοτατο. Επίσης προληπτικά μου διόρθωσε το ένα joy con διότι θα παρουσίαζε drifting ξανά σε λίγο καιρό, όπως μου είπε. Φυσικά δεν πλήρωσα τίποτα. Όλα φτιάχτηκαν και ήρθε το μηχάνημα γρήγορα.

Απλά θέλω να ευχαριστήσω την cd media για άλλη μια φορά καθώς και τους εργαζόμενους στο σέρβις. Ήθελα να το πω δημόσια, διότι τις ευχαριστίες μου τις έστειλα στη ίδια την εταιρεία.

Χιλιοευχαριστημενος από την εξυπηρέτηση, προφανώς θα συνεχίζω να ενισχύω την εταιρεία αποκλειστικά. Στο σπίτι μου δεν υπάρχει άλλη παιχνίδι.ηχανη εκτός από το switch , ένα παλιό 3ds του 2011 (το οποίο δεν φορτίζει καλά και έπρεπε να το είχα στείλει να το φτιάξουνε, το ξεχνάω συνέχεια όμως διότι δεν παίζει κανείς με αυτό) και ένα 2ds xl του 2016. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξυπηρετικοί και ευγενικοί στο τηλέφωνο τις 2 φορές που το εστειλα το αριστερο για drift αν και μετά το ξαναεμφανισε (εδώ φταιει ξεκάθαρα o σχεδιασμός της nintendo) όπως και τώρα το εχουν εμφανίσει και τα 2,αλλά δεν έχω όρεξη να το στελνω συνεχεια για κάτι που δεν φτιάχνεται εντελώς.Και αν δεν είναι δωρεάν η επισκευή (όπως είπαν πλαγίως από την Nin) είναι ένας ακομη λόγος.Είχα και ένα ακόμα θεματακι που δεν επισκευάστηκε ή μπορεί και να μην επισκευάζεται και αυτό αν και το δεξί δεν το έχει.Δεν λέω ωραίο το switch αλλά με όλα αυτά τα σχεδιαστικά προβλήματα που βγαζει,θα το σκεφτώ πολύ έως και θα αποφύγω την αγορά κάποιας μελλοντική τους κονσόλα.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Εχεις ακόμα εγγύηση;Αν όχι σου είπαν αν χρεώνουν κάτι για την επισκευή ή και για τα μεταφορικά;

Είναι εκτός εγγύησης. Κόστος 21 ευρώ, μεταφορικά δεν χρεώνουν αλλά δεν αλλαζουν τα joy con τα επισκευάζουν, ότι και αν σημαίνει αυτό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, αλλά ένα παιχνίδι το pine το έχει παίξει κανείς? Φαίνεται καλό, αλλά είναι αντικρουόμενες οι απόψεις στο ίντερνετ. Το έχει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα Παιδιά!

Λοιπόν να πω την εμπειρία μου με τα joycon μιας και  σε εμένα παρουσίασαν τελικά πρόβλημα με drift και τα δύο και σχεδόν την ίδια χρονική στιγμή, το οποίο αντιμετώπιζα με φύσιμα στα στικ  ή απότομες κυκλικές κινήσεις και έφευγε προσωρινά...

Να επισημάνω ότι η κονσόλα είναι launch με σχετικά λίγες ώρες ήπιας αλλά σταθερής χρήσης και τα joycon ήταν πάντα μέσα σε θήκη μετά το παιχνίδι για το φόβο της σκόνης και καλά......

Λοιπόν επειδή ψιλιάζομαι ότι και στη cdmedia ουσιαστικά ένα καθαρισματάκι κάνουν γι αυτό και ξαναεμφανίζεται το θέμα και το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό έκανα το εξής απλό και το πρόβλημα εξαφανίστηκε έδω και ένα μήνα.

Σε μία σκληρή (για να μην αφήνει τριχίτσες το βαμβάκι) μπατονέτα ψέκασα μικρή ποσότητα αζαξ για τα τζάμια (που στεγνώνει σχεδόν αμέσως) ισα να την υγράνω ελάχιστα και με απαλές κινήσεις καθάρισα όλη τη βάση των στικ κάνοντας κυκλικές κινήσεις. Παιδιά σε δύο λεπτά το πρόβλημα έιχε εξαφανιστεί, μέχρι και σήμερα.

Προφανώς στα σημεία αυτά συσσωρεύονται σκουπίδια - ιζήματα (σκόνη, τριμένο υλικό από πλαστικό κλπ) τα οποία απομακρύνονται με αυτόν τον τρόπο αφού με πεπιεσμένο αέρα ίσως να πηγαίνουν πιο μέσα ενώ με την υγρή μπατονέτα κολλάνε και απομακρύνονται.

Αν δεν είχα δει αποτέλεσμα δε θα πόσταρα αλλά όσοι έχουν το πρόβλημα αρκούν μόνο 2 λεπτά μία μπατονέτα και αζαξ για τζάμια.

Αυτά!

Επεξ/σία από gust
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gust είπε

Καλημέρα Παιδιά!

Λοιπόν να πω την εμπειρία μου με τα joycon μιας και  σε εμένα παρουσίασαν τελικά πρόβλημα με drift και τα δύο και σχεδόν την ίδια χρονική στιγμή, το οποίο αντιμετώπιζα με φύσιμα στα στικ  ή απότομες κυκλικές κινήσεις και έφευγε προσωρινά...

Να επισημάνω ότι η κονσόλα είναι launch με σχετικά λίγες ώρες ήπιας αλλά σταθερής χρήσης και τα joycon ήταν πάντα μέσα σε θήκη μετά το παιχνίδι για το φόβο της σκόνης και καλά......

Λοιπόν επειδή ψιλιάζομαι ότι και στη cdmedia ουσιαστικά ένα καθαρισματάκι κάνουν γι αυτό και ξαναεμφανίζεται το θέμα και το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό έκανα το εξής απλό και το πρόβλημα εξαφανίστηκε έδω και ένα μήνα.

Σε μία σκληρή (για να μην αφήνει τριχίτσες το βαμβάκι) μπατονέτα ψέκασα μικρή ποσότητα αζαξ για τα τζάμια (που στεγνώνει σχεδόν αμέσως) ισα να την υγράνω ελάχιστα και με απαλές κινήσεις καθάρισα όλη τη βάση των στικ κάνοντας κυκλικές κινήσεις. Παιδιά σε δύο λεπτά το πρόβλημα έιχε εξαφανιστεί, μέχρι και σήμερα.

Προφανώς στα σημεία αυτά συσσωρεύονται σκουπίδια - ιζήματα (σκόνη, τριμένο υλικό από πλαστικό κλπ) τα οποία απομακρύνονται με αυτόν τον τρόπο αφού με πεπιεσμένο αέρα ίσως να πηγαίνουν πιο μέσα ενώ με την υγρή μπατονέτα κολλάνε και απομακρύνονται.

Αν δεν είχα δει αποτέλεσμα δε θα πόσταρα αλλά όσοι έχουν το πρόβλημα αρκούν μόνο 2 λεπτά μία μπατονέτα και αζαξ για τζάμια.

Αυτά!

Δε θα προτεινα σε κανεναν αζαξ ( το οτι στεγνωνει δε σημαινει οτι δε μπορει να γινει οξειδωση και σε βαθος χρονου να ναι χειροτερα) και μπατονετες γιατι μπορει να μεινει και τιποτα και να μπλεξεις ηδικα αν εχει και εγγυηση!! 

η λυση ειναι μια και δοκιμασμενη σε ολο τον κοσμο με 3-4 ευρω σπρει επαφων χωρις λαδι και κερνας και φιλους και δεν εχει κανενα θεμα απλα ψεκαζεις!!!

Επεξ/σία από retard20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα το switch & lite δεν αποσυσκευαζω ακομα για να δω ποτε θα μου στειλει ο Κωτσοβολος τις δωροεπιταγες (50 ευρω για την καθε κονσολα)

Υπαρχει τιποτα που πρεπει να προσεξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, czarjuly said:

Δεν ξερω κατα την χρηση διαβαζω για drift και τετοια και ανησυχησα

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, κάποια στιγμή θα σου εμφανιστεί σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Δεν ξερω κατα την χρηση διαβαζω για drift και τετοια και ανησυχησα

Τίποτα δεν πρέπει να προσέξεις. Λογικά θα σου εμφανιστεί το πρόβλημα κάποια στιγμή όπως σου είπε ένα παιδί πιο πάνω.

Ίσως μόνο να έπαιρνες ένα τζαμί για προστασία της συσκευής , εγώ δεν πήρα ποτέ και έχει γδαρσιες η οθόνη από τον μικρό και το πώς το βάζει στο dock. Εσύ έχεις το λιτε βέβαια, αλλά δεν είναι κακό να το έχεις προστατευμένο.

 

Να το χαρείς. Είναι ωραία συσκευή το switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμη το σχολιο του συμφορουμιτη πιο πανω να αναφερω οτι οντως παιζει στον Κωτσοβολο δωροεπιταγη 50ευρω με αγορα Nintendo Switch.

Ξεχωριζει το bundle Mario kart+κονσολα που με την δωροεπιταγη βγαινει στα 300ευρω(λεει αναμενεται συντομα)

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/208521-nintendo-switch-red-blue-mario-kart-8-deluxe

οπως και τα Switch Lite που πεφτουν κατω απο 200ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...