Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, nikpap2000 είπε

ευχαριστω πολυ ξερετε αν εχει τελωνεια και αλλους φορους?

Εμένα κάθε φορά με φτιάξανε με 10$ τιμή. Γράψε τους απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Παίζω αυτό το διάστημα το Celeste στο Switch , είναι εκνευριστικά δύσκολο σε κάποια σημεία... Συμπάσχει κανένας μαζί μου !;;

απιστευτο παιχνιδι. μοναδικο προβλημα ειναι το pro controller οπου ειχε ενα μικρο lag. βεβαια δεν τολμουσα εκτος απο συγκεκριμενες πιστες να βαλω τα joycons καθως θα τα ειχα σπασει σαν σοκολατες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2020 στις 5:25 ΜΜ, james9tito είπε

Θυμηστε μου καποιος παρακαλω ποσο κοστιζει να σου φτιαξουν το joy con drift εκτος εγγυησης μη γ##@@#@# καμια nintendo.

21 ευρώ περίπου. 

Στις 18/1/2020 στις 6:55 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Ερωτηση τωρα.Δινουμε τα λεφτα στην crapcom για τα resident evil 1 και 0??Τα εχει 50% εκπτωση οποτε 15 ευρω το καθενα.Στο psn που κοιταξα αυτη την στιγμη ειναι στα 20 ευρω το καθενα.

Σε Ps4 παίζουν συχνά στα 14-15ευεω και τα δύο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/1/2020 στις 8:54 ΠΜ, RedAlert539 είπε

Άντε να έρθει και το Journey, χρόνια το έχω στα υπόψιν μα ήταν exclusive στα PS3/PS4, τώρα το έβαλαν και στο Epic Store οπότε υπάρχει ελπίδα.

Στις 19/1/2020 στις 8:54 ΠΜ, RedAlert539 είπε

Για να θυμόμαστε που και που ότι τα video games είναι και μορφή τέχνης και όχι μόνο ξυλύκι και upgrades στατιστικών.

Δεν έχεις κι άδικο και επίσης δεν χρειάζεται να είναι "αρτιστικό" όπτικά ένα game όπως το Limbo ή το Gris για να μιλήσουμε περί τέχνης.

Μια χαρά στέκονται για παράδειγμα games σαν το Portal, τα Arkham, το Zelda Botw με πολλά στοιχεία που τα εντάσουν σε πλαίσια τέχνης.

Spoiler

Super Mario Bros, Myst, Chrono Trigger, Grim Fandango, Planescape Torment, Max Payne, Ico, Metal Gear Solid, Okami, Shadow of the Colossus, Bioshock, Monkey Island, Fallout, Heavy Rain, Stanley Parable, Hollow Knight και υπάρχουν πολλά ακόμη για να μεγαλώσει η λίστα.

 

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Άντε να έρθει και το Journey, χρόνια το έχω στα υπόψην μα ήταν exclusive στα PS3/PS4, τώρα το έβαλαν και στο Epic Store οπότε υπάρχει ελπίδα.

Δεν έχεις κι άδικο και επίσης δεν χρειάζεται να είναι "αρτιστικό" όπτικά ένα game όπως το Limbo ή το Gris για να μιλήσουμε περί τέχνης.

Μια χαρά στέκονται για παράδειγμα games σαν το Portal, τα Arkham, το Zelda Botw με πολλά στοιχεία που τα εντάσουν σε πλαίσια τέχνης.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Super Mario Bros, Myst, Chrono Trigger, Grim Fandango, Planescape Torment, Max Payne, Ico, Metal Gear Solid, Okami, Shadow of the Colossus, Bioshock, Monkey Island, Fallout, Heavy Rain, Stanley Parable, Hollow Knight και υπάρχουν πολλά ακόμη για να μεγαλώσει η λίστα.

Chrono Trigger, BOTW και Shadow of the Colossus λέει. Που τα βρήκες αυτά τα σκουπίδια;:P

Εννοείται αυτό που λες. Απλά ήθελα να τονίσω ότι η "τέχνη" είναι μία δίασταση των video games που πολλές φορές την ξεχνάμε εις βάρος άλλων. Ειδικά την σημερινή εποχή.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό για την nin είναι quite the year αρχίζω να φοβάμαι από τώρα για το τι θα δείξουν στην Ε3.Το doom ξεχωρίζει για μένα από τα μεγάλα games αν και είναι άγνωστο ακομα αν θα έρθει στο switch το 20.Μετα το hollow knight από indies και το no more heros αν μοιάζει στο 1-2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Αν αυτό για την nin είναι quite the year αρχίζω να φοβάμαι από τώρα για το τι θα δείξουν στην Ε3.Το doom ξεχωρίζει για μένα από τα μεγάλα games αν και είναι άγνωστο ακομα αν θα έρθει στο switch το 20.Μετα το hollow knight από indies και το no more heros αν μοιάζει στο 1-2.

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι μόνο αυτά. Το ερώτημα είναι τι θα κυκλοφορήσει στο τέλος της χρονιάς καθώς τα τελευταία 3 χρόνια κλείνει το έτος με τουλάχιστον μία μεγάλη 1st party κυκλοφορία(Mario Odyssey, Smash, Pokemon). Αν και πιστέυω ότι το Bayonetta 3 θα κυκλοφορήσει φέτος αυτό είναι 3d party και δεν νομίζω να μείνει σε αυτό. Για το BOTW 2 θεωρώ ότι είναι νωρίς, το ΜΡ4 δεν πρόκειται να βγει μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια οπότε το τι θα είναι, άγνωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο αυτην την λιστα περιμενω σαν τρελος το silksong.Tωρα θεωρω οτι θα κυκλοφορησει καποιος μεγαλος τιτλος φετος για να συναγωνιστει η nintendo τις νεες κονσολες.Τωρα το αν θα ειναι Botw 2 ή odyssey 2 ή καποιο αλλο παιχνιδι μενει να το δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι μόνο αυτά. Το ερώτημα είναι τι θα κυκλοφορήσει στο τέλος της χρονιάς καθώς τα τελευταία 3 χρόνια κλείνει το έτος με τουλάχιστον μία μεγάλη 1st party κυκλοφορία(Mario Odyssey, Smash, Pokemon). Αν και πιστέυω ότι το Bayonetta 3 θα κυκλοφορήσει φέτος αυτό είναι 3d party και δεν νομίζω να μείνει σε αυτό. Για το BOTW 2 θεωρώ ότι είναι νωρίς, το ΜΡ4 δεν πρόκειται να βγει μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια οπότε το τι θα είναι, άγνωστο.

Εννοείται ότι δεν θα είναι μόνο αυτά.Αυτη είναι η λίστα για τα γνωστά games μέχρι στιγμής.Απλως εμένα τουλάχιστον δεν μου φαίνεται και τόσο wow η συγκεκριμένη λίστα εκτός από 2-3 εξαιρέσεις και το animal που το έχουν σαν το πολύ μεγάλο game για πρώτο 6μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Αν αυτό για την nin είναι quite the year αρχίζω να φοβάμαι από τώρα για το τι θα δείξουν στην Ε3.Το doom ξεχωρίζει για μένα από τα μεγάλα games αν και είναι άγνωστο ακομα αν θα έρθει στο switch το 20.Μετα το hollow knight από indies και το no more heros αν μοιάζει στο 1-2.

Το ότι το νέο fighter pass το βάζουν για σημαντικό με ξεπερνά...
Ας ελπίσουμε σε συνέχεια του BOTW το φθινόπωρο. Τη μηχανή την έχουν, την εμπειρία την έχουν, μαζί με 3.5 χρόνια στο ενδιάμεσο. Πότε δηλαδή περιμένουν; Με launch νέων κονσολών, που λογικά δεν θα έχουν και τα φοβερά παιχνίδια στην αρχή, μπορεί έτσι να κρατήσει τη δυναμική της η κονσόλα (bonus θα είναι ένα Pro μοντέλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν βλεπεις να φιγουραρουν στην λιστα παιχνιδιων dlc/expansion pass,προφανως δεν ειναι καλο σημαδι απο πλευρας κυκλοφοριων :P

Δηλαδη και το dmc3,οκ καλο και χρυσο αλλα ειναι παιχνιδι του 2004-2005 που εχει κυκλοφορησει σε ποσες κονσολες/πλατφορμες εδω και χρονια και για πολυ φθηνοτερα απο τα 20ευρω που ζηταει τωρα η Capcom.

Ναι ναι ξερω,10ευρω το παιχνιδι και 10ευρω το cartridge(ακομα και ψηφιακο να το παρεις).

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Bayonetta 3 θα κυκλοφορήσει φέτος αυτό είναι 3d party

Third party εταιρία το φτιάχνει αλλά είναι 100% δικό της όπως και το Astral Chain. 

Κατά τα άλλα αν οι φήμες όντως ισχύουν για remake paper Mario και Super Metroid 3 θα κατουρήσω στα βρακιά μου. Οσο αφορά το Switch PRO πάντως ελάτε παιδιά, είναι σίγουρο πλέον άσχετα αν δεν έχουν κάνει ακόμα κάτι επίσημο. Παιχνίδια όπως το Doom Eternal σίγουρα θα κάνουν χρήση του ενισχυμένου hardware όπως και πολλά άλλα. Η ερώτηση είναι αν θα κάνουν retroactively upgrade τα παιχνίδια τύπου PS4 PRO μέσω κάποιου patch ή αν θα τρέξουν απευθείας καλύτερα. Το BotW 2 σίγουρα θα κάνει την εμφάνιση του φέτος πάντως, σχεδόν κόβω και τα δυο μου (χέρια ντε πονηρούληδες) ότι θα το δούμε αν όχι με την κυκλοφορία του μηχανήματος τότε σίγουρα μέσα στο πρώτο τρίμηνο από την κυκλοφορία του. Ποντάρω στο αμέσως όμως και γι αυτό εικάζω ότι η κονσόλα και το παιχνίδι θα κυκλοφορήσουν μαζί κατά Νοέμβριο μεριά. Επίσης το πιστεύω ότι Bayonetta 3 θα δούμε φέτος. 

Υπολογίζω ότι η N δεν θα μείνει με σταυρωμένα τα χέρια για την κυκλοφορία των δυο νέων κονσολών άσχετα αν δεν είναι εντελώς άμεσα ανταγωνιστές της. Είναι όμως ανταγωνιστές της στις τσέπες των gamers και μέσα στις γιορτές το χρήμα θα το λάβουν αυτοί που θα έχουν το momentum. Αν λοιπόν το Switch PRO κυκλοφορήσει λίγο πριν τις νέες κονσόλες των άλλων δυο τότε θα έχει γερό πλεονέκτημα και με βελτιωμένο hardware και με γερά ονόματα για να το υποστηρίξουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mobile.twitter.com/JerseyITGuy/status/1218920688125456385

 

Ένα ωραίο 'hack' από έναν πατέρα για την κόρη του που έχει μια μορφή παράλυσης και δεν μπορούσε να παίξει με το τυπικό Controller του Switch. Ο τύπος χρησιμοποίησε το adaptive controller της Microsoft. Ξαφνιάστηκα που είδα ότι υποστηρίζετε από την Nintendo. Δεν ξέρω αν το υποστηρίζει από μόνο του ή χρειάστηκε κάποιου είδους ανταπτορα για να το δει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...