Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι το σκεφτόμουν ότι το άλλο σαν  παιχνίδι της platinum θα παίξει στο 30αρι του αργά ή γρήγορα

Εχεις δει πολλα γνωστα exclusive να εχουν πεσει στο 30ρικο ως τωρα?

Εγω ακομα περιμενω να δω γνωστο exclusive να πεφτει στο 30αρι παντως.

Στο εξωτερικο μαλιστα το Fire Emblem βλεπω επεσε και στις 35λιρες σε Αγγλια μερια σε καποια καταστηματα πριν 1μηνα.

Παρε να παιξεις οποιο παιχνιδι βλεπεις και σε τραβαει περισσοτερο γιατι οπως ειδες πιο πισω και για το Luigis Mansion ή το Donkey Kong,αλλα πραγματα γραφανε οι περισσοτεροι και τελικα τα παιχνιδια δεν σε τραβηξαν το ιδιο.

Εγω το Fire Emblem του εριξα ακυρο για τον πολυ απλο λογο οτι δεν μαρεσουν τα Tactical Rpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@fulgore

 

Βλέπω κάθε μήνα σχεδόν το bayonetta , πιστεύω στο ότι θα παίξουν εκπτώσεις λόγω platinum 

επίσης το fire emblem πιστεύω ότι θα με τραβήξει για τους εξής λόγους, ιστορία, σενάριο διάρκεια 

θα κάτσω να σκεφτώ και κάποιο διάστημα στις μάχες που θέλω να ψιλοσκέφτομαι (κάτι που δεν κάνω ιδιαίτερα στα άλλα δύο που ανέφερες) 

 

και εκεί που θα με κρατήσει είναι ότι τον περισσότερο χρόνο θα ζω το δράμα του μεσαιωνικού σχολείου όπως στο persona

βασικά μόνο και μόνο που έχει ειπωθεί από πολλούς ότι είναι σαν το persona κατά 99% θα μου αρέσει 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bayonetta 2 ειναι port του Wii U. Περαν απο την τιμη του Κωτσου,δες τι τιμη εχει στα υπολοιπα καταστηματα μεχρι και σημερα

https://www.skroutz.gr/s/13548519/Bayonetta-1-2-Switch.html?from=autocomplete&keyphrase=bayonetta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, logistoulis είπε

βασικά μόνο και μόνο που έχει ειπωθεί από πολλούς ότι είναι σαν το persona κατά 99% θα μου αρέσει 

Αν σε τραβαει το παιχνιδι προφανως να το παρεις. Εγω αυτο που σου ειπα ειναι οτι σε παιχνιδια για τα οποια δεν εισαι καθολου σιγουρος,να το ψαχνεις παραπανω.Μην βασιζεσαι 100% στην γνωμη αλλων,για να μην τυχει να ξενερωσεις οπως με τα 2 προηγουμενα παιχνιδια που αναφερθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dinos234 είπε

Το bayonetta φαίνεται να είναι ωραίο παιχνίδι αλλά δυστυχώς ακόμη έχει υψηλή τιμή πάντως θέλω να ασχοληθώ κάποια στιγμή έστω και με το 1 

το 1 μπορείς να το βρεις παντού αρκετά φθηνά και το ίδιο το store της Nintendo το βγάζει συχνά στα 30

αλλά όταν παίζει το 30αρι στη physical εκδοχή που αγοράζεις και το 1 μαζί με το 2 τότε η τιμή είναι απλά φοβερή 

8 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ξανασκεψου το, σε μιλαω για 1000 ωρες content το λιγοτερο 😛

έχω σκεφτεί πολλές φορές αυτή τη σειρά γενικά πιο πολύ για το world, απλά δεν ξέρω αν σε βάθος χρόνου θα μου αρέσει όλο αυτό το grinding 

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν σε τραβαει το παιχνιδι προφανως να το παρεις. Εγω αυτο που σου ειπα ειναι οτι σε παιχνιδια για τα οποια δεν εισαι καθολου σιγουρος,να το ψαχνεις παραπανω.Μην βασιζεσαι 100% στην γνωμη αλλων,για να μην τυχει να ξενερωσεις οπως με τα 2 προηγουμενα παιχνιδια που αναφερθηκαν.

θέλω λίγο ιαπωνικό δράμα, δημιουργία σχέσεων και κάνα ψάρεμα

με κάτι τέτοια ξέρω ότι τη βρίσκω, το κομμάτι της στρατηγικής μόνο με προβληματίζει αν θέλει υπερβολική σκέψη , από την άλλη πρόσφατα κλάφτηκα για την έλλειψη σκέψης άρα πρέπει να στηρίξω τα λεγόμενά μου 

 

δεν πρέπει να είναι εύκολο παιχνίδι πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

το 1 μπορείς να το βρεις παντού αρκετά φθηνά και το ίδιο το store της Nintendo το βγάζει συχνά στα 30

αλλά όταν παίζει το 30αρι στη physical εκδοχή που αγοράζεις και το 1 μαζί με το 2 τότε η τιμή είναι απλά φοβερή 

έχω σκεφτεί πολλές φορές αυτή τη σειρά γενικά πιο πολύ για το world, απλά δεν ξέρω αν σε βάθος χρόνου θα μου αρέσει όλο αυτό το grinding 

30€ μόνο για το ένα δεν δίνω αλλά και για τα δύο αν τα βρω εκεί ναι θα τα δωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

έχω σκεφτεί πολλές φορές αυτή τη σειρά γενικά πιο πολύ για το world, απλά δεν ξέρω αν σε βάθος χρόνου θα μου αρέσει όλο αυτό το grinding 

Πασακα μου τις προαλες ελεγες οτι θελεις ενα complex παιχνιδι. Το generations εχει απιστευτο content, το world ειναι σαν tutorial μπροστα του. Eχει monsters απο ολες τις προηγουμενες σειρες, εχει και καινουργια mechanics. 

Το προβλημα ειναι οτι οι 2-3 πρωτες ωρες ειναι παρα πολυ κακες, αλλα μετα εκτοξευεται. Γνωμη μου ειναι να το δεις, το θεωρω με διαφορα το καλυτερο game της κονσολας και αρκετα ευκολο, σε σχεση με τα κλασσικα mh στο 3ds.

Αν εχεις 3ds, μπορεις να το παρεις εκει, η ακομα καλυτερα το αριστουργηματικο 4u.

Βασικα ειναι το μονο παιχνιδι που με κανει να πληρωνω online συνδρομη

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dinos234 είπε

30€ μόνο για το ένα δεν δίνω αλλά και για τα δύο αν τα βρω εκεί ναι θα τα δωσω. 

Πηγαινε και ρωτησε σε καποιο κοντινο Κωτσοβολο μηπως και τους εμφανιζει στο συστημα αν υπαρχει καποιο μαγαζι σχετικα κοντα σου με την τιμη των 30ευρω.

Το κακο ειναι οτι πλεον ουτε στο site τους δεν υπαρχει το παιχνιδι.

Σε ολη την υπολοιπη Ευρωπη εχει πανω απο 45ευρω οπως και στην Ελλαδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Πηγαινε και ρωτησε σε καποιο κοντινο Κωτσοβολο μηπως και τους εμφανιζει στο συστημα αν υπαρχει καποιο μαγαζι σχετικα κοντα σου με την τιμη των 30ευρω.

Το κακο ειναι οτι πλεον ουτε στο site τους δεν υπαρχει το παιχνιδι.

Σε ολη την υπολοιπη Ευρωπη εχει πανω απο 45ευρω οπως και στην Ελλαδα.

Ναι από ότι είδα 50 με 52€ μου βγαίνει μαζί με τα μεταφορικά Κωτσόβολος δυστυχώς έχει κλείσει εδώ κοντά και αυτός που είναι ποιο κοντά δεν έχει τίποτα από παιχνίδια το πολύ κάνα 2 να εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chek2fire είπε

είμαι περίεργος να δω πως θα τρέχει στην κονσολίτσα ·ενα τόσο απαιτητικό game

Το Metro 2033 ειναι παιχνιδι του 2010 και το Last Light του 2013.

Μηπως τα μπερδεψες με το Exodus που βγηκε περυσι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...