Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SageMarios είπε

Καλημέρα , έχω βρεθεί στο εξης δίλημμα : Nintendo switch ή Nintendo switch lite ? .Δεν έχω πιασει κανένα απο τα 2 στα χέρια μου και δεν ξέρω ποιο αξίζει πιο πολύ .Μπορείτε να μου δώσετε καμια συμβουλή ; 

Lite από μένα τρελό value for money. Φέτος θα βγει switch pro δεν αξίζει το απλό switch. Hκανεις υπομονή να βγει το pro μοντέλο η παίρνεις lite ξεκάθαρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε απ οτι καταλαβαίνω είναι τι βολευει τον καθένα ...Η αλήθεια είναι οτι και εγώ θα το χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα σαν φορητή κονσόλα .Και εγώ βρει και την pokemon edition στα ίδια λεφτά με την κανονική (είμαι λίγο συλλέκτης των special edition 😛 ) .Αλλά γενικά όπως το βλέπω αξίζει το κανονικό switch μάλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Lite από μένα τρελό value for money. Φέτος θα βγει switch pro δεν αξίζει το απλό switch. Hκανεις υπομονή να βγει το pro μοντέλο η παίρνεις lite ξεκάθαρα 

Να δούμε αν θα βγάλουν καμία άνιμαλ κροσινγκ λιμιτεντ εντισιον. Ελπίζω να μάθουμε στο direct που θα κάνουν για το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SageMarios είπε

Οπότε απ οτι καταλαβαίνω είναι τι βολευει τον καθένα ..

Δεν θα το λεγα γιατι περαν απο αυτα που αναφερθηκαν πιο πισω,σε φορητο το Lite εχει χειροτερη αυτονομια απο το V2.

Εως 7ωρες αυτονομια μπορει να φτασει το lite(αναλογα την χρηση/παιχνιδι),ενω το V2 εχει(στα χαρτια και τα 2 παντα)εως 9ωρες.

Ειναι ξεκαθαρα οικονομικο το θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν θα το λεγα γιατι περαν απο αυτα που αναφερθηκαν πιο πισω,σε φορητο το Lite εχει χειροτερη αυτονομια απο το V2.

Εως 7ωρες αυτονομια μπορει να φτασει το lite(αναλογα την χρηση/παιχνιδι),ενω το V2 εχει(στα χαρτια και τα 2 παντα)εως 9ωρες.

Ειναι ξεκαθαρα οικονομικο το θεμα.

Δεν έχουν όμως ούτε το ίδιο μέγεθος αλλά ούτε και την ίδια ποιότητα. Αν είσαι φορητός μόνο, δεν υπάρχει λόγος να κουβαλάς την γκουμουτσα. Επίσης, πιο εύκολα σου "σπάει" το κανονικό από το Lite αν σου πέσει (πιο στιβαρό). Αν *** όμως το joycon δύσκολη η φάση.

Γενικά θεωρώ ότι το Lite δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν (και σε αυτή την τιμή κιόλας), αλλά αφού το έβγαλαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάμε πάλι: 

Το μεγάλο Switch έχει ήδη μικρή οθόνη για μερικά games, το lite εχει ακόμα μικρότερη. Μερικά δεν παίζονται, είναι μαρτύριο. Στο Fire Emblem σου βγαίνουν τα μάτια πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, SageMarios είπε

Η αλήθεια είναι οτι και εγώ θα το χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα σαν φορητή κονσόλα .

Κρατα απο ολα οσα γραφτηκαν πιο πισω αυτο.

Στο lite αν ποτε θελησεις να παιξεις στην τηλεοραση καποιο μελλοντικο τιτλο ή με παρεα,δεν θα εχεις αυτη την επιλογη.

Επισης τα joycons του lite δεν βγαινουν. Κοινως αν σου βγαλουν καποιο θεμα,θα στειλεις ολη την κονσολα.

Αν δεν εχεις θεμα με τα παραπανω,πηγαινε στο Lite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

O Joker έσκασε μύτη και στο Tokyo Mirage Sessions. Here we go again.....

Ρε γαμώτο είναι λες και μας κάνουν ναζάκια. Joker παντού στο Switch ΕΚΤΟΣ από το κύριο παιχνίδι που υπάρχει ως ήρωας. Για να είμαστε όμως και λίγο πιο ρεαλιστικοί. Η Atlus αυτή τη στιγμή ασχολείται με το SMTV, τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχουν τον Joker δεν ασχολείται η Atlus. Το Persona 5 παρά το γεγονός ότι μια χαρά θα τρέξει τέλεια στο Switch πρέπει να δεχτούμε ότι δεν μπορεί να γίνει απλά dump από την μια κονσόλα στην άλλη. Πιστεύω ότι το P5R θα έρθει πράγματι στο Switch όταν ανοίξουν οι πόροι της Atlus. 

Εχω μια μεγάλη διαίσθηση ότι SMTV θα το δούμε φέτος (όχι απαραίτητα εδώ στις δυτικές όχθες) στο τελευταίο τρίμηνο του έτους και προτιμώ αυτό από το Persona σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jokul7 είπε

Ε μα το lite είναι σαν το κανονικό αλλά δεν συνδέεται στην τηλεόραση και δεν μπορείς να βγάλεις τα joy cons (άρα δεν μπορείς να παίξεις ούτε με 2 άτομα out of the box, ούτε Labo ή Ring Fit ή ό,τι άλλο βγάλουν). Δεν έχει καν το kickstand για να το βάλεις να στέκεται! Απορώ γιατί κάποιος να το πάρει! Εκτός ίσως από το ότι σπάει πιο δύσκολα σε περίπτωση που έχεις μικρά παιδιά που θα το χειριστούν.

Για εμένα είναι η τέλεια κονσόλα. Το θέλω μονο για handheld χρήση, δεν θέλω να παίζω με άλλους, είναι μικρότερο και πιο βολικό για την handheld χρήση που το θελουμε, καλύτερη ανάλυση οθόνης, δεν κουνιέται τίποτα απολύτως εφόσον τα joycon είναι σε ένα καλούπι. Και το ο,τι πλήρωσα 254 ευρώ μαζί.με.το Links Awakening, και όχι ~400 δεν.μρ χάλασε καθόλου. Με αυτά τα λεφτά πήρα Hollow Knight, Rayman, Caleste κτλ.

Εφόσον έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές από άτομα σαν εμένα γιατί προτιμάμε το Lite, απορώ που κάποιοι ακόμα απορούν.😛

 

Επεξ/σία από Te0sX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προσθέσω super mario odyssey με detached joy cons ξανά ένιωσα παιδί !!! :D

Σίγουρα υπάρχει αγοραστικό κοινό και για το Lite και σίγουρα αν θεωρήσουμε οτι υπάρχει και κόσμος που θα το προτιμήσει υπάρχουν σε πιο ευκατάστατες οικογένειες - άτομα είναι και πιο εύκολο δώρο για ενα ανιψάκι ,. βαπτιστηρι  . 

Άμα με ρωτάτε και για να συμμετέχω και εγώ νομίζω οτι για 80 ευρώ η αίσθηση αγκαλιά με γυναίκα και ενα Joy con στο κάθε χέρι οτι καλύτερο :) !!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Te0sX είπε

καλύτερη ανάλυση οθόνης,

Τι εννοεις καλυτερη αναλυση οθονης?Και το κανονικο switch και το lite 720p οθονες δεν εχουν?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το lite εχει καλύτερη οθόνη, υπό την έννοια ότι έχει καλύτερο ppi. Ωστόσο είναι μικρό το μέγεθος για τίτλους με πολύ διάβασμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο ppi οθόνης. Για καποιον που δεν θέλει να δώσει αρκετά λεφτά και δεν τον ενδιαφέρει να το συνδέει στην τηλεόραση είναι μια καλή λύση το lite για κάποιους τα 100€ μπορεί να είναι και λόγος να μην το πάρουν όσο να είναι δεν πωλείτε  με κανένα παιχνίδι όπου κι εκεί είναι έξτρα χρήματα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...