Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την βοήθεια σας!

 

Για το just dance έχουμε καμιά γνώμη; Στο switch τι λέει; Πρέπει να χεις το joycon στο χέρι;

Σκέφτομαι πως ps4 vs switch edition μάλλον θα ναι προτιμότερη η ps4 αν αγοράσεις και την κάμερα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, czarjuly είπε

Παρων!Αν και το εχω σταμπαρει εδω και λιγο καιρο η υψηλη τιμη του με φρεναρει στο να προβω στην αγορα του σε συνδυασμο οτι δε βλεπω τιτλους να με τραβανε (με εξαιρεση το doom το οποιο ομως το εχω και στο playstation)

Δε σου αρέσουν οι τίτλοι του.Μας μένει φορητότητα και multiplatforms.Multiplatforms τα παίζεις πολύ καλύτερα στις άλλες δύο κονσόλες αν θες τηλεόραση οπότε μάλλον για τη φορητότητα το θες.Δε νομίζω ότι το Lite έχει απαγορευτική τιμή ως φορητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Δε σου αρέσουν οι τίτλοι του.Μας μένει φορητότητα και multiplatforms.Multiplatforms τα παίζεις πολύ καλύτερα στις άλλες δύο κονσόλες αν θες τηλεόραση οπότε μάλλον για τη φορητότητα το θες.Δε νομίζω ότι το Lite έχει απαγορευτική τιμή ως φορητό.

 Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει με τους τιτλους του,θελω να πω εχω παρει το the legend of zelda για το 3ds αλλα δεν το εχω παιξει ακομη δεν ξερω αν με τραβηξει

Η φορητοτητα θα με ενδιεφερε αρκετα βεβαιως

Το lite ειναι βεβαια πιο προσιτο αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι πιο αδυναμο σαν hardware;Διορθωστε με αν κανω λαθος

@malthador ενδομυχα θελω να την παρω ψαχνω λογους να αιτιολογησω την αγορα

Επεξ/σία από czarjuly
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, czarjuly είπε

 Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει με τους τιτλους του,θελω να πω εχω παρει το the legend of zelda για το 3ds αλλα δεν το εχω παιξει ακομη δεν ξερω αν με τραβηξει

Η φορητοτητα θα με ενδιεφερε αρκετα βεβαιως

Το lite ειναι βεβαια πιο προσιτο αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι πιο αδυναμο σαν hardwere;Διορθωστε με αν κανω λαθος

@malthador ενδομυχα θελω να την παρω ψαχνω λογους να αιτιολογησω την αγορα

Αν δεν κάνω λάθος οι διαφορές του lite με το κανονικό είναι στα joycon ότι δεν βγαίνουν και στο dock αλλιώς νομίζω είναι τα ίδια σε θέμα επεξεργαστή. 

Τώρα αν δεν έχεις καμία κονσόλα και θέλεις θα σου πρότεινα η xbox η ps4 λόγο παιχνιδιών και ότι είναι ποιο φθηνά τα παιχνίδια αν θέλεις κάτι να το κουβαλάς μαζί σου πχ είναι μονόδρομος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαινεται αρκετα ενδιαφερον το concept.Βεβαια να δουμε πως θα ειναι και στην πραγματικοτητα.Παντως θελω να δω πως θα ειναι η υλοποιηση του mario kart .

Αντε να ανακοινωσουν και το απογευμα direct για αυτην την εβδομαδα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Αν δεν κάνω λάθος οι διαφορές του lite με το κανονικό είναι στα joycon ότι δεν βγαίνουν και στο dock αλλιώς νομίζω είναι τα ίδια σε θέμα επεξεργαστή. 

Τώρα αν δεν έχεις καμία κονσόλα και θέλεις θα σου πρότεινα η xbox η ps4 λόγο παιχνιδιών και ότι είναι ποιο φθηνά τα παιχνίδια αν θέλεις κάτι να το κουβαλάς μαζί σου πχ είναι μονόδρομος. 

Εχω και ps4&x box τωρα η που θα μου την βαρεσει να παρω και το switch  και το lite ...θα δειξει...την καλημερα μου σε ολα τα παιδια εδω στο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Εχω και ps4&x box τωρα η που θα μου την βαρεσει να παρω και το switch  και το lite ...θα δειξει...την καλημερα μου σε ολα τα παιδια εδω στο φορουμ

Είναι μια διαφορετική εμπειρία εγώ το πήρα για τα αποκλειστικά και για να μπορώ να παίζω πχ στον καναπέ η να το παίρνω μαζί μου πχ σε κανένα ταξίδι. Σαφώς τα παιχνίδια τον παραπάνω δεν τα έχει xbox ps4 αλλά αξίζει τώρα αν δεν σε ενδιαφέρει πχ το dock να το συνδέσεις με την τηλεόραση μπορείς να πας στο lite. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, czarjuly είπε

 Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει με τους τιτλους του,θελω να πω εχω παρει το the legend of zelda για το 3ds αλλα δεν το εχω παιξει ακομη δεν ξερω αν με τραβηξει

Η φορητοτητα θα με ενδιεφερε αρκετα βεβαιως

Το lite ειναι βεβαια πιο προσιτο αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι πιο αδυναμο σαν hardware;Διορθωστε με αν κανω λαθος

@malthador ενδομυχα θελω να την παρω ψαχνω λογους να αιτιολογησω την αγορα

Να την πάρεις για να κάνεις το κέφι σου

 

απλά μην πάρεις το lite, καλό είναι να υπάρχει η δυνατότητα για τηλεόραση, πολλές φορές θα θες να παίζεις ως κανονική κονσόλα και γιατί να μην μπορείς στο κάτω κάτω; 

άμα στη βαρέσει να κάτσεις να καείς με κάνα παιχνίδι για πάνω από 3 ώρες στο φορτητό θα είναι θέμα και από άποψης πιασίματος/κουρασης αλλά και αυτονομίας

 

για μένα το switch είναι το κανονικό μοντέλο, το lite κακώς λέγεται switch

και τιμολογιακά να το πάρεις δεν έχει ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης, αυτό που παίρνεις με το επιπλέον 100αρι αξίζει πολύ πάνω από 100 ευρώ στην πράξη 

 

αν έχεις κανονικό και το θες ως συμπλήρωμα οκ.. αλλά μόνο και μόνο για τη μικρότερη οθόνη και τη μη δυνατότητα για τηλεόραση όχι από μένα (συν τις ενδεχόμενες βλάβες στους μοχλούς που δεν αφαιρούνται όπως στο κανονικό μοντέλο ) 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/01/2020 at 21:30, Vagosman said:
  • 5V/1.5A
  • 15V/2.6A

Μόνο σε docked ισχύουν αυτά.

On 12/01/2020 at 21:54, lak10 said:

ο φορτιστης που παρεθεσα υποστηριζει 2Α στα 15V  το θελω μονο για φορτιση σε portable και οχι σε docked

Μια χαρά θα ήταν και ο 30W, υπεραρκετός για portable. Εγώ πήρα αυτόν https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-PL4-45W-PD-Type-C-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1347712.html?ID=521800&cur_warehouse=USA

12 hours ago, non-serviam said:

Για στείλε τι πήρες γιατί ψάχνω και εγώ.

Παιδιά διαβάστε: https://switchchargers.com/how-it-works/ & https://switchchargers.com/chargers/

Ουσιαστικά θέλετε οτιδήποτε υποστηρίζει USB-C PD (power delivery) στα 12 ή 15v. Το Switch δεν υποστηρίζει το power profile των 20v αλλά προσωπικά το βρήκα χρήσιμο γιατί μου φορτίζει και το laptop με usb-c. Για handheld οι απαιτήσεις μειώνονται, ακόμα και 12v 2a ή 15v 1.5a να υποστηρίζει ο φορτιστής σας θα δουλέψει, αρκεί να είναι power delivery. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει και το καλώδιο, όσο πιο κοντό και ποιοτικό τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας.

To επόμενό μου κινητό θα είναι PD, δεν την παλεύω άλλο με 300 φορτιστές.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chill είπε

Την βοήθεια σας!

Για το just dance έχουμε καμιά γνώμη; Στο switch τι λέει; Πρέπει να χεις το joycon στο χέρι;

Σκέφτομαι πως ps4 vs switch edition μάλλον θα ναι προτιμότερη η ps4 αν αγοράσεις και την κάμερα......

Παλια το επαιζα με τις κορες στο ps4, οχι με καμερα αλλα με κινητο και την εφαρμογη. 

Τα τελευταια 2 χρονια το παιρνω στο switch τους βαζω απο ενα joy con στο χερι με το strap μην χαλασουμε καμια τηλεοραση και παιζουνε μεχρι λιωσιματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια τώρα αγοράζετε switch για τα multiplatform games του? 

Μακάρι να ταν κονσόλα κανονική(ala Nintendo 64)και να είχε μόνο αποκλειστικοτητες της Nintendo και τίποτε άλλο από games αντε και καμιά indie παραγωγή! 😍😍😍

 

Επεξ/σία από Rizas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με ψιλο χαλασε αυτη η φημη με το Pro edition , αν και ακομα ειναι αδιευκρινηστες οι προθεσεις της Ν. Θα ειναι σαν το Pro του ps4 δηλαδη λιγο πιο δυνατο? Αν ναι οκ δεκτο. Αν ειναι ομως κανονικο upgrade, μεγαλυτερη οθονη, αρκετα δυνατοτερο κλπ κλπ τοτε θα σπρωξω το παλιο οσο ειναι καιρος. 

Μετα απο Zelda LA και Luigi's Mansion 3 το 2019 , η πιθανη ξηρασια του 2020 με ανησυχει στο αν θα βρισκω λογο να παιζω στο switch. Εκτος αν οι φημες γινουν πραγματικοτητα και εχουμε τιποτα remaster απο Zelda wii οποτε κανω κωλοτουμπα και μενω οπως ειναι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james9tito είπε

Παλια το επαιζα με τις κορες στο ps4, οχι με καμερα αλλα με κινητο και την εφαρμογη. 

Τα τελευταια 2 χρονια το παιρνω στο switch τους βαζω απο ενα joy con στο χερι με το strap μην χαλασουμε καμια τηλεοραση και παιζουνε μεχρι λιωσιματος. 

 

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω ps4 camera αλλά είναι αργή για το just dance όπως γράφουν οι περισσότεροι. Τα κινητά θα βόλευαν αλλά υπάρχει ο φόβος να φύγει κανένα.....εγώ σαν χαζός πχ - χωρίς να φύγει από το χέρι μου - το κοπάνησα στο κεφάλι μου προχτές σε μια κίνηση και την άκουσα στερεοφωνικά!!!

Move δεν υπάρχει στην αγορά....

Το unlimited υπάρχει και στο switch; Δουλεύει μόνο με joycons ή και κινητά; 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, james9tito είπε

Εμενα με ψιλο χαλασε αυτη η φημη με το Pro edition , αν και ακομα ειναι αδιευκρινηστες οι προθεσεις της Ν. Θα ειναι σαν το Pro του ps4 δηλαδη λιγο πιο δυνατο? Αν ναι οκ δεκτο. Αν ειναι ομως κανονικο upgrade, μεγαλυτερη οθονη, αρκετα δυνατοτερο κλπ κλπ τοτε θα σπρωξω το παλιο οσο ειναι καιρος. 

 

νομίζω ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος για κινήσεις πανικού

επισης δεν υπάρχει και λόγος να πιστεύεις ότι αυτό που αγόρασες έχασε ξαφνικά το λόγο υπαρξής του

 

για το όποιο "pro" στην αγορά τα πράγματα είναι απλά, σου αρέσει; το παίρνεις. δεν σου αρέσει; απλά το αγνοείς

για ποιο λόγο να σε ενδιαφέρει τόσο άμα βγει pro; ο μόνος λόγος για κάτι τέτοιο είναι να μην παίζει τα νέα παιχνίδια το υπαρχον, αλλά αυτες τις εποχές δε νομίζω ότι κάποιος θα ήταν τόσο ηλίθιος να πυροβολήσει έτσι τα πόδια του 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...