Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έφεραν δώρο το astral chain  / fire emblem ( έφυγαν από την wishlist αλλά προστέθηκαν στο backlog) . 

Είναι η πρώτη μου επαφή με fire emblem.

Πρέπει να βάλω στη γωνιά και να ξεκολλήσω με το Πόκεμον και να ξεκινήσω με astral που είναι του 50 ωρου και βλέπουμε με το άλλο.

Για την ιστορία ήθελα λίγο πιου πιου και είχα πάρει το far cry 5 τα Χριστούγεννα στο ps4 το οποιο και βαρέθηκα στην τριτη "boss" αλλα λιγο θελει θα το κανω λογικα αλλιως παει για διαγραφη. 

Τελος ευτυχώς που ναι μεν μου άρεσε σχεδιαστικά το demo του rescue team pokemon dx ( δεν εχω παιξει το παλιο) δεν με έκανε να θελω να το παρω Μαρτιο και λεω ευτυχως γιατι λογω ψυχαναγκασμου θα επαιζα τοσες ωρες αναλογα και το line up μπορει να μην παρθει και ποτε. Εχετε αποψη σχετικα με το συγκεκριμενο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειναι ακριβο hobby το gaming δυστηχως ή ευτυχως,ειδικα σε nintendo μερια.

ΕΕΕΕππππππ, τι είναι αυτά που λες ρε συ; Ακριβό χόμπι το gaming; Εχεις δει άλλα όπως μοντελισμό, συλλογή γραμματόσημων ή άλλα που έχουν σχέση με σπορ ή hiking ή οτιδήποτε; Το gaming είναι αρκετά φθηνό θα έλεγα. Μπορείς φυσικά να το κάνεις όσο ακριβό θέλεις αλλά αν μιλάμε πραγματικά για gaming δεν χρειάζεσαι τίποτα. Μια τηλεόραση/monitor, το hardware και μια επένδυση 500 ευρώ το έτος (λίγα λίγα κιόλας) για να έχεις μια πολύ καλή εμπειρία. 500 ευρώ χρειάζομαι για να πάω τριήμερο στην Χαλκιδική. 

On topic, για όσους το "έχασαν", μεταξύ αυτών και εγώ μέχρι τώρα, θα έρθει το παρακάτω! 

Εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να παίξετε και τα προηγούμενα δυο καθώς είναι σειρά. Μέσα στο top των very best JRPG που έχουμε δει ποτέ. Οτι τους λείπει σε ακριβό look το έχουν σε ουσία. Είναι ζωντανά interactive anime με εξαιρετική ιστορία (μέχρι τώρα) και καταπληκτικό character development. Οποιος θέλει βέβαια μπορεί να περιμένει για το τέταρτο και τελευταίο κεφάλαιο και να τα πάρει σερί. 

Είναι άγνωστο αν φέρουν στο switch και τα πρώτα δυο. Θεωρώ ότι πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ειναι ακριβο hobby το gaming δυστηχως ή ευτυχως,ειδικα σε nintendo μερια.

Διαφωνώ για το ακριβό hobby. Έχω Xbox One 100 ευρώ μεταχειρισμένο εδώ και 3 χρόνια, Game Pass Ultimate 45 ευρώ / έτος και αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων (κόστος 0) και έχω παίξει τα πάντα. Με αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων μπορείς να την βγάλεις και στο οικοσύστημα της Nintendo (λίγο πιο δύσκολα να βρεις τα παιχνίδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, logistoulis είπε

σαν πολλές ωρες δε λες; ούτε 20 δε νομίζω ότι βγάζει αυτό 

 

38 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Βγάζει παραπάνω από 20, άνετα.

Δε ξέρω έχω ακούσει διάφορα. Πλέον παρακαλάω καμιά φορά να τελειώσουν :D μακάρι να ναι 20 ποιοτικές ώρες :)  αντε 25-30 με κανα side quest.

σε κάθε περίπτωση είναι μικρότερο απο το fire emblem .

στο how long to beat το δίνει 26 με λιγο απ ολα. Ενταξει εβαλα και λιγο σαλτσα !!! XD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να παίξετε και τα προηγούμενα δυο καθώς είναι σειρά. Μέσα στο top των very best JRPG που έχουμε δει ποτέ. Οτι τους λείπει σε ακριβό look το έχουν σε ουσία. Είναι ζωντανά interactive anime με εξαιρετική ιστορία (μέχρι τώρα) και καταπληκτικό character development. Οποιος θέλει βέβαια μπορεί να περιμένει για το τέταρτο και τελευταίο κεφάλαιο και να τα πάρει σερί. 

Είναι άγνωστο αν φέρουν στο switch και τα πρώτα δυο. Θεωρώ ότι πρέπει. 

Εγραψα ακριβο(οχι απο τα ακριβοτερα) hobby και ειδικα για Ελληνικα δεδομενα,ποσο μαλλον για οποιον παιζει σε παραπανω απο μια πλατφορμες.

Αφου ειναι απο τα φθηνα hobby τοτε για ποιο λογο βλεπουμε κοσμο να ριχνει ακυρο στο Switch λογω των υψηλων του τιμων?

Οσο για την σειρα legend Of Heroes εχει βγαλει παρα πολλα παιχνιδια, 3 για την σειρα Trails in the Sky και ως τωρα 3 για την σειρα Cold Steel και αν δεν κανω λαθος εχει και αλλη σειρα που δεν εχει κυκλοφορησει ακομα προς Δυση μερια.

Οποιος θελει να τα παιξει ολα,αναγκαστικα κοιταζει μονο σε PC/Steam μερια που ειναι ολα διαθεσιμα εκτος απο το 3 που αναμενεται να βγει φετος καποια στιγμη.

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Διαφωνώ για το ακριβό hobby. Έχω Xbox One 100 ευρώ μεταχειρισμένο εδώ και 3 χρόνια, Game Pass Ultimate 45 ευρώ / έτος και αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων (κόστος 0) και έχω παίξει τα πάντα.

Μονο που το Nintendo Switch(του θεματος)δεν το βρισκεις στα χρηματα αυτα,ουτε υπαρχουν υπηρεσιες τυπου Game pass σε nintendo μερια.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Ναι, έχει τρελαθεί στο άκυρο το Switch λόγω τιμής,τι να σου πω.

 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

ειδικα για Ελληνικα δεδομενα

που να μην το γραφα δηλαδη...

Σιγα μην αναφερομουν στο εξωτερικο που(περαν των διαφορετικων μισθων)πουλαει 10φορες καλυτερα το Switch απο οτι στην Ελλαδα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανως και αναφερομαι σε Ελλαδα,με αφορμη τον συμφορουμιτη πιο πισω(και ποσους αλλους πριν απο αυτον)που τον προβληματιζουν οι τιμες της κονσολας και κυριως των ιδιων των παιχνιδιων πριν την αγορα.

Το ποσο πουλαει και το ιδιο το Switch και τα ιδια τα παιχνιδια στην υπολοιπη Ευρωπη/κοσμο τα εχουμε ποσταρει πιο πισω,που ειναι το ακρως αντιθετο με το τι πουλαει το Switch(και τα παιχνιδια αυτου)στην χωρα μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχουμε κάπου δεδομένα για το πως τα έχει πάει το Switch στην Ελλάδα; Βασικά έχουμε δεδομένα Ελλάδας για οποιαδήποτε κονσόλα, ώστε να μπορέσουμε να συγκρίνουμε;

Οκ, όταν υπήρξε η παγκόσμια έλλειψη πρόπερσι, στην Ελλάδα υπήρχε στοκ στα ράφια, αλλά και στο PS4 όταν υπήρξε έλλειψη (το 2014 αν θυμάμαι καλά) στην Ελλάδα κανονικά το βρίσκαμε στα ράφια.

Εγώ πάντως βλέπω ότι εδώ μπαίνει συνέχεια νέος κόσμος που θέλει να αγοράσει την κονσόλα να ρωτάει κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχουμε κάπου δεδομένα για το πως τα έχει πάει το Switch στην Ελλάδα; Βασικά έχουμε δεδομένα Ελλάδας για οποιαδήποτε κονσόλα, ώστε να μπορέσουμε να συγκρίνουμε;

Οκ, όταν υπήρξε η παγκόσμια έλλειψη πρόπερσι, στην Ελλάδα υπήρχε στοκ στα ράφια, αλλά και στο PS4 όταν υπήρξε έλλειψη (το 2014 αν θυμάμαι καλά) στην Ελλάδα κανονικά το βρίσκαμε στα ράφια.

Εγώ πάντως βλέπω ότι εδώ μπαίνει συνέχεια νέος κόσμος που θέλει να αγοράσει την κονσόλα να ρωτάει κλπ.

Στατιστικά στοιχεία δεν έχω, μιλάω από προσωπική εμπειρία. Κυριολεκτικά οι μόνοι άνθρωποι που "γνωρίζω" και έχουν Switch είναι από αυτό το forum. PS4? Να φάνε και οι κότες. Ξέρω και άτομα που δεν ασχολούνται με το gaming που έχουν PS4. Τα ίδια άτομα αν τα ρωτήσεις τι είναι το Switch θα ξύνουν το κεφάλι τους.

Καταλαβαίνω ότι αυτό που λέω είναι θέμα περισσότερο πληροφόρησης και όχι κόστους(που είναι και το θέμα της συζήτησης) αλλα πιστέυω ότι το ένα επηρεάζει και το άλλο.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

.

Αφου ειναι απο τα φθηνα hobby τοτε για ποιο λογο βλεπουμε κοσμο να ριχνει ακυρο στο Switch λογω των υψηλων του τιμων?

 

Στην Ελλάδα που αγοράζουν ανούσια πανάκριβα κινητά το switch τους μάρανε νομίζεις;

Απλά εδώ βρίσκουμε οτιδήποτε έχει σχέση με τη Nintendo παιδικό

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Στατιστικά στοιχεία δεν έχω, μιλάω από προσωπική εμπειρία. Κυριολεκτικά οι μόνοι άνθρωποι που "γνωρίζω" και έχουν Switch είναι από αυτό το forum. PS4? Να φάνε και οι κότες. Ξέρω και άτομα που δεν ασχολούνται με το gaming που έχουν PS4. Τα ίδια άτομα αν τα ρωτήσεις τι είναι το Switch θα ξύνουν το κεφάλι τους.

Ισχύει εγώ θα ήθελα πραγματικά να ξέρω πόσοι έχουν μόνο για ποδοσφαιράκι την κονσόλα :D πάντα είχα αυτή την απορία  και δε το λέω ειρωνικά για το πως διασκεδάζει ο κάθε ένας απλά σχετικά με το παραπάνω σχόλιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...