Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, logistoulis είπε

στο odyssey παίζει dlc? 

Αν θύμαμαι καλά, έχουν δώσει ένα free update στο οποίο προστέθηκε το mini game με το Luigi κι ένα επίσης free update στο οποίο προστέθηκαν κάτι mini games για το Labo VR.

Επεξ/σία από Deghinsea
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, logistoulis είπε

δε νομίζω ότι γενικά έχει κάποιο dlc το συγκεκριμένο γενικά

επί πληρωμή σίγουρα όχι 

Δεν ξέρω αν το βάφτισαν απλά dlc απλά ειπώθηκε λίγο νωρίτερα και στο ψάξιμο βρήκα αυτό https://www.polygon.com/2018/1/11/16878088/mario-odyssey-dlc-outfits-trailer-release-date-luigi-balloon-world 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ααα οκ, δεν είχα πάρει χαμπάρι γιατί το έπαιξα το καλοκαίρι πρώτη φορά, ο luigi μου έσκασε από ένα σημείο κι έπειτα χωρίς να κατεβάσω τίποτα (και η επιλογή για vr υπήρχε ανέκαθεν), πράγματα που αγνόησα παντελώς και δεν αντιλήφθηκα ποτέ ότι δεν υπήρχαν από την αρχή 

εντάξει τέτοιο δωρεάν έξτρα περιεχόμενο είναι πάντα ευπρόσδεκτο , δεν ενοχλεί κάποιον 

 

το μάριο πάντως το ξαναλέω είναι το πιο τέλειο single player  παιχνίδι (και γενικά παιχνίδι) που υπάρχει στα σύγχρονα χρόνια

 

έχει αρκετό περιεχόμενο, δεν έχει επί πληρωμή dlc, είναι αρκετά/λογικά εύκολο για ένα πέρασμα και μπορεί να γίνει αρκετά δύσκολο για όποιον θέλει να καεί

 

και από κει και πέρα ωραίες πίστες, ωραία νέα χαρακτηριστικά στο γνωστό gameplay γενικά όλα καλά

 

ίσως δεν είναι το πιο πρωτοποριακό mario ή platform γενικά, αλλά σαν συνολικό πακετό και για ένα είδος που είναι υπό διωγμό εδώ και  χρόνια βγαίνει ένα τόσο σωστό παιχνίδι που είναι να σκίζεις τα ρούχα σου, δε μπορώ να βρω αρνητικά 

αυτό το παιχνίδι για μένα είναι η nintendo όπως θέλω να είναι ή όπως την έχω με έναν ιδεατό τρόπο στο μυαλό μου (αλλά δυστυχώς δεν είναι πάντα έτσι) 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ααα οκ, δεν είχα πάρει χαμπάρι γιατί το έπαιξα το καλοκαίρι πρώτη φορά, ο luigi μου έσκασε από ένα σημείο κι έπειτα χωρίς να κατεβάσω τίποτα (και η επιλογή για vr υπήρχε ανέκαθεν), πράγματα που αγνόησα παντελώς και δεν αντιλήφθηκα ποτέ ότι δεν υπήρχαν από την αρχή 

εντάξει τέτοιο δωρεάν έξτρα περιεχόμενο είναι πάντα ευπρόσδεκτο , δεν ενοχλεί κάποιον 

το μάριο πάντως το ξαναλέω είναι το πιο τέλειο single player  παιχνίδι (και γενικά παιχνίδι) που υπάρχει στα σύγχρονα χρόνια

έχει αρκετό περιεχόμενο, δεν έχει επί πληρωμή dlc, είναι αρκετά/λογικά εύκολο για ένα πέρασμα και μπορεί να γίνει αρκετά δύσκολο για όποιον θέλει να καεί

και από κει και πέρα ωραίες πίστες, ωραία νέα χαρακτηριστικά στο γνωστό gameplay γενικά όλα καλά

ίσως δεν είναι το πιο πρωτοποριακό mario ή platform γενικά, αλλά σαν συνολικό πακετό και για ένα είδος που είναι υπό διωγμό εδώ και  χρόνια βγαίνει ένα τόσο σωστό παιχνίδι που είναι να σκίζεις τα ρούχα σου, δε μπορώ να βρω αρνητικά 

αυτό το παιχνίδι για μένα είναι η nintendo όπως θέλω να είναι ή όπως την έχω με έναν ιδεατό τρόπο στο μυαλό μου (αλλά δυστυχώς δεν είναι πάντα έτσι) 

Μπορείς να με πεις και μαζοχιστή δεν ξέρω αλλά και το odyssey και το smash δε με γέμισαν τόσο πόλυ για να θέλω να τα συνεχίσω και να "καώ" στο odyssey έχω βγάλει μέχρι το τελευταίο boss και καμια 300αριά moons αλλά μέχρι εκει και το smash στο single player με έκανε να βαρεθώ λίγο και μου φαίνεται επαναλαμβάνεται αρκετά και στο multiplayer όπως έχω πει, θέλει δεκάδες ώρες (μην πω εκατοντάδες και υπερβάλλω) ο κάθε χαρακτήρας (gameplay και video viewing 😛 ) για να γίνει master και να λες ε κάτι κάνω, και εγώ δεν έχω τόσο χρόνο και γενικά στο multiplayer πλέον επειδή είμαι της άποψης ότι πρέπει να είμαι σε καλό επίπεδο για να παίξω δεν πολυασχολούμαι.

Δέχομαι βέβαια ότι είναι το καλύτερο platform και το καλύτερο fighting που έχω πιάσει στα χέρια μου και ότι η δουλεία είναι απίστευτη, απλά ας πουμε το mario maker 2 μου φαίνεται πιο fun και αντιπροσωπεύει και καλύτερα το portability της κονσόλας (παίζω 1-2 πίστες και τέλος). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Malthador είπε

Again, χαριεντίστηκα ακκιζόμενος. Μιας και η Capcom είναι γνωστή για την τίμια και φιλική προς τον καταναλωτή πολιτική που ακολουθεί.

Ρε σεις, τσακωμένοι με την ειρωνεία είστε, ούτε ένα χιούμορ δεν μπορούμε να κάνουμε; :(

Σόρρυ, δεν το'πιασα είναι η αλήθεια. Αλλά δεν βοηθάς κι εσύ. Κάθε φορά που αναφέρεται η Campom γίνεσαι τάυρος απέναντι σε κόκκινο πανί. 

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stafftw είπε

Μπορείς να με πεις και μαζοχιστή δεν ξέρω αλλά και το odyssey και το smash δε με γέμισαν τόσο πόλυ για να θέλω να τα συνεχίσω και να "καώ" στο odyssey έχω βγάλει μέχρι το τελευταίο boss και καμια 300αριά moons αλλά μέχρι εκει και το smash στο single player με έκανε να βαρεθώ λίγο και μου φαίνεται επαναλαμβάνεται αρκετά και στο multiplayer όπως έχω πει, θέλει δεκάδες ώρες (μην πω εκατοντάδες και υπερβάλλω) ο κάθε χαρακτήρας (gameplay και video viewing 😛 ) για να γίνει master και να λες ε κάτι κάνω, και εγώ δεν έχω τόσο χρόνο και γενικά στο multiplayer πλέον επειδή είμαι της άποψης ότι πρέπει να είμαι σε καλό επίπεδο για να παίξω δεν πολυασχολούμαι.

Δέχομαι βέβαια ότι είναι το καλύτερο platform και το καλύτερο fighting που έχω πιάσει στα χέρια μου και ότι η δουλεία είναι απίστευτη, απλά ας πουμε το mario maker 2 μου φαίνεται πιο fun και αντιπροσωπεύει και καλύτερα το portability της κονσόλας (παίζω 1-2 πίστες και τέλος). 

ναι το mario maker το εξετάζω τι παίζει για να βεβαιωθώ αν είναι για μένα ή όχι 

δεν το έχω ψάξει ενδελεχώς τι ακριβώς μπορείς να κάνεις για να φας ώρες μαζί του

στο άλλο το odyssey είμαι πάνω από τα 600 φεγγάρια και δεν ξέρω αν θα τα πάρω ποτέ όλα γιατί έχει ζορίσει το πράγμα σε μερικές περιπτώσεις, αλλά θα το παλέψω

 

το smash ναι θέλει άπειρες ώρες για να το μαστεράρεις, αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις με όλους τους χαρακτήρες.. κάποια στιγμή θα καταλήξεις στον main σου όπως οι περισσότεροι

βέβαια οκ καλό είναι να ξέρεις και τι κάνουν οι άλλοι

 

τέλος δε χρειάζεται να γίνεις master.. παίζεις απλά για διασκέδαση, δεν υπάρχει λόγος να θες να πας elite ή να πας πολλούς χαρακτήρες elite αυτό είναι παράνοια (εκτός αν είσαι φοβερά έμπειρος ή ταλαντούχος) .. μπαίνεις παίζεις μερικά ματσάκια στα γρήγορα και κάνεις κάτι άλλο.. με 5' το ματς μπορείς να ασχοληθείς από ελάχιστα μέχρι όλη μέρα 

δε σημαίνει ότι θα παίζεις σοβαρά να γίνεις επαγγελματίας, αν ήταν να είσαι επαγγελματίας παίκτης θα το ήξερες ήδη 

 

εμένα γενικά μου αρέσουν τα fighting σαν είδος, αλλά ποτέ δεν είχα βλέψεις να γίνω φοβερός, casual μέχρι αηδίας είμαι αλλά  πολλά από αυτά τα βαριόμουν μετά από λίγο γιατί ήταν μονότονα όσο εγκεφαλικά και πολύπλοκα αν είναι 

με το smash κόλλησα γιατί είναι φοβερά διασκεδαστικό γίνεται ο,τι να ναι οπότε για casual διασκέδαση είναι απλά τέλειο

όσο το μαθαίνεις όμως ε πού και που θα κερδίζεις , δε γίνεται αλλιώς, αλλά δεν ξεκίνησα να παίζω για να κερδίσω αλλά γιατί περνούσα καλά μαζί του από τη πρώτη στιγμή που το άγγιξα δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, δεν ψηνόμουν καν να πάρω bundle με σμας 

αυτό το παιχνίδι ήταν έρωτας με τη πρώτη ματιά για μένα, πραγματικά απορώ γιατί δεν έπαιζα τόσα χρόνια 

 

και πραγματικά δε πρόκειται να γίνω ποτέ ιδιαίτερα καλός το gsp μου είναι στα πατώματα , η γυναίκα αν κάνει κάτι που έχει φτάσει 4.5 mil , αλλά κι αυτή παίζει μόνο πσκ πολύ σπάνια καθημερινές και πιο πολύ γουστάρει να παίζουμε διπλό με άλλους να διασκεδάζουμε παρέα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NobodyRankXV είπε

Για το Splatoon 2 τι έχετε να πείτε ; Είναι εύκολος ο χειρισμός ; Είναι ευχάριστο παιχνίδι ; Βολεύει να το παίζεις φορητά ; 

Δε το έχω αλλά απ' όσο ξέρω παίζεις με γυροσκόπιο που είναι οοοτι καλύτερο μιας και το χρησιμοποίησα στο paladins ένα διάστημα που καιγομουν και μπορώ να σου πω ότι κοντραρει ποντίκι ο χειρισμός. Τώρα πια με ψήνουν ακραία τα σουτερς στο switch και επίσης τιζαραν το Splatoon που εστί είτε θα παιχτεί νέο dlc είτε θα το φρεσκαρουν τελείως με ένα τρίτο παιχνίδι στη σειρά οπότε θα σου πρότεινα να περιμένεις όπως κάνω και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Δε το έχω αλλά απ' όσο ξέρω παίζεις με γυροσκόπιο που είναι οοοτι καλύτερο μιας και το χρησιμοποίησα στο paladins ένα διάστημα που καιγομουν και μπορώ να σου πω ότι κοντραρει ποντίκι ο χειρισμός. Τώρα πια με ψήνουν ακραία τα σουτερς στο switch και επίσης τιζαραν το Splatoon που εστί είτε θα παιχτεί νέο dlc είτε θα το φρεσκαρουν τελείως με ένα τρίτο παιχνίδι στη σειρά οπότε θα σου πρότεινα να περιμένεις όπως κάνω και γω.

Θεωρώ πως είναι μάλλον νωρίς για να βγει πχ Splatoon 3 δεν ξέρω επίσης με το γυροσκόπιο τώρα ξάπλα λίγο δύσκολο να βολευτεις αχαχχα αλλά θα το δοκιμάσω , για πότε λένε να βγουν τα νέα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, NobodyRankXV said:

Για το Splatoon 2 τι έχετε να πείτε ; Είναι εύκολος ο χειρισμός ; Είναι ευχάριστο παιχνίδι ; Βολεύει να το παίζεις φορητά ; 

Μην το παίξεις.

Μόλις παίξεις S2 με γυροσκόπιο δεν πρόκειται να ξανακουμπήσεις online shooter. 

FB_IMG_1578686517226.jpg

lol

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μην το παίξεις.

Μόλις παίξεις S2 με γυροσκόπιο δεν πρόκειται να ξανακουμπήσεις online shooter. 

FB_IMG_1578686517226.jpg

lol

Λείπει το κομμάτι των 30 παραπάνω ευρώ ανά παιχνίδι όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για 8bitdo controller(sn30 pro+) μιας και το πουλαει και το amazon σε καλη τιμη(σε σχεση με το pro controller) περαν απο καποια καταστηματα στην Ελλαδα.

Ισχυει η εγγυηση για ενα χρονο που δινει η εταιρεια και στην Ευρωπη?

Δυστηχως δεν βρηκα πουθενα για ποση εγγυηση δινει το amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DJTaurus είπε

It has begun!

οι ταιβανέζοι το γράφουν σαν είδηση αυτό. Κάτσε να δούμε και από Ιαπωνία αν θα το αναφέρουν. Πάντως για μένα καλοδεχούμενη μια νέα κονσόλα με λίγο δυνατότερο hardware, καλύτερη μπαταρία και καλύτερη οθόνη. Και φυσικά το switch δεν έχει ανταγωνισμό τις κονσόλες και τα pc καθώς είναι μια κατηγορία μόνο του και πουλάει ποιο πολύ την φορητότητα του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...