Προς το περιεχόμενο

Action Cam Gopro 5 Gopro 6 Xiaomi Yi 4k+


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδια και καλό καλοκαίρι να εχουμε!! εχω το gimbal της dji to osmo mobile 1, και θελω να πάρω μια actioncamera να την βαλω πανω και να τραβαω κυρίως πλανα με περπατημα (πχ ειμαι σε ενα νησι.. και να τραβαω βιντεο τα σοκακια). Οι τιμές που βρίσκω τα παραπανω καινουργια απο ευρωπη είναι : GoPro 5 : 250 eur , Gopro 6: 350 euro  Yi 4k+ mazi me θηκη : 250euro.

Σε review στο youtube βλεπω οτι η Yi 4k+ τα παει καλύτερα σε σχεση με την Gopro 5,  αλλα η GoPro 6 φαινεται να είναι καλυτερη απο όλες.  Αναμεσα σε αυτες τις 3 πιστευεται αξίζει η διαφορα της GoPro 6 η οποια εχει και πολυ καλο stabilizer και ισως να την βεντουζαρω κ σε αμαξι χωρις gimbal, σε καποιες υποβρύχιες λήψεις... Είμαι απ τα ατομα που δεν αλλαζουν εξοπλισμο καθε μερα και δίνω το κατι παραπανω για να πάρω κατι που θα το κρατήσω και θα ειμαι ικανοποιημένος (συνήθως περνω ενα μοντελο πριν λόγω χαμηλότερης τίμης..)  τι προτείνετε εσεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω και με μια 4Black βολευομαι....για δωσε λινκ να δουμε

η 5 δεν εχει καλες κριτικες και αν δεις σε πολλα σιτε η 4 black ειναι ακριβοτερη απο τη 5......

ομως πολυ βασικο κοιταξε να ταιριαζει με τη βαση σου γιατι εμεις που ειχαμε βασεις για 4 η 3 στα τηλεκατευθυνομενα , η 5 και η 6  δεν ταιριαζουν και θελουμε νεες βασεις

17 ώρες πριν, al3xis είπε

of course go pro hero 6+... Στα ±340€ από eglobal..

για δωσε το λινκ γιατι εγω δε τη βλεπω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κοιτάς σε xiaomi mijia 4k που κάνει κάτω απο 100 ή την yi 4k στα 140 ?

Δεν νομίζω να αξίζουν τα παραπάνω λεφτά αυτές που αναφέρεις, σε σχέση με την διαφορά ποιότητας.

Αν θες 4k 60 fps ώστε να κάνεις slow motion 4k, πάω πάσο.

Απο την άλλη με το gimbal που έχεις αν βάλεις την yi 4k πάνω..είσαι καλυμμένος νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h  απλη yi 4K εχει 214 μαζι με την θηκη ελλαδα ( απο κινα δεν συμφερει με τα priority ktlp..ασε που δεν την βρίσκεις και πουθενα μονο την mijia εχουν που αυτη με τα μεταφορικα παλι θα παει 140)

επισης διαβαζω οτι η απλη 4κ της χιαομι ζεσταινεται αρκετα. Η xiaomi 4κ + πηγαίνει ελλαδα 280 (Εγω την βρήκα στην κυπρο τελικα 250) και είναι πολυ κοντα στην τιμή με την gopro 6 με τιμη 350 (Απο κινα με ολα τα μεταφορικά)  επειδη δεν αγοραζω καθε μερα εξοπλισμο και στα ηλεκτρονικά δίνω ισως το κατί παραπάνω για να εχω και το κεφαλι μου ησυχο (απο πλευρα αξιοπιστίας) αλλα  και για να εχουν διάρκεια και κάλυψη αναγκών στο μέλλον. Η gopro στα 350 ενα 100αρικο πανω κατω απο τις αλλες είναι θεωρητικά πιο αξιοπιστη: ειναι αδιαβροχη ,εχει καινουργιο γρηγορο τσιπ , καλυτερο dynamic range , τρομερη σταθεροποιηση σαν να την εχεις βαλει σε gimbal, καλυτερα χρώματα.. και στην τελικη ειναι gopro! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περι ορέξεως..κολοκυθόπιτα!

Απλά πριν μία βδομάδα αγόρασα την yi4k  απο amazon it, 137ε με τα μεταφορικά.

H Yi πουλάει απευθείας στον amazon πλεον, οπότε κοίτας amazon de, amazon it αν θες να βρεις..κι όχι gearbest.

Επίσης και η Yi 4k plus παίζει γύρω στο 200ρι με κάποιες προσφορές.

Με λίγα λόγια παίρνεις yi 4k με θήκη γύρω στα 157..και την mijia 4k με θήκη ακόμη πιο φθηνά.

Τώρα αν εσύ θες να δώσεις 350, πάω πάσο.

 

Το βασικο είναι θέλεις να τραβάς 4κ, στα 60 και να κανεις slow motion? Έχεις υπολογιστή να κάνεις edit 4κ υλικό? Θα κανεις upload σε youtube αρχεία 10gb κτλ ?

Αφού έχεις gimbal,  πάρε την yi 4k αν θες την αποψή μου..τα άλλα ειναι πεταμένα λεφτά.

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...