Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, maarinos είπε
Spoiler

 

Αν όμως έδινε iban, τα πράγματα θα ήταν αλλιώς, γιατί δεν θα συνέβαινε απολύτως τίποτα. 

Πριν λίγες μέρες ήθελα να αγοράσω κάτι από vendora, στέλνω μήνυμα στις 1:00 την νύχτα, (τότε σχόλασα από την δουλειά, ντελιβεράς) γιατί είδα ότι είχε βάλει κι άλλα πράγματα σαν πακέτο σε μια παλιότερη αγγελία. Τον ρωτάω αν για το προϊόν που είχε ήδη μόνο του από παλιότερα ισχύει η παλιά τιμή ή αν μπορεί να το αφήσει φτηνότερα. Μου απαντάει ότι θα μου κάνει 10 ευρώ έκπτωση, χαρούμενος κι εγώ, μπαίνω κατευθείαν στο ψητό και τον ρωτάω αν έχει κι αυτός λογαριασμό στην ίδια τράπεζα με εμένα να μην πληρώσουμε προμήθεια, αυτό μόνο, τίποτα άλλο, (λες και χρωστάω τάλιρα στις τράπεζες) αμέσως στράβωσε και μου λέει πουλήθηκε μόλις τώρα τοπικά, στις 1:10 την νύχτα... 

Παιδιά καλό είναι να είναι κανείς προσεκτικός, αλλά με μέτρο η επιφυλακτικότητα και η καχυποψία, δηλαδή πως ήθελε να γίνει η πληρωμή του, αν όχι με κατάθεση; 

Στο ίντερνετ πουλάς ρε φίλε, δεν γίνεται να είναι πάντα από Αθήνα ο αγοραστής ή να μπορεί να κάνει συναλλαγή χέρι με χέρι.

Στο κάτω κάτω ας έλεγε δεν δέχομαι κατάθεση, να συνεχίσει η κουβέντα αλλιώς, όχι να με κοροϊδεύει ότι το πούλησε στις 1:10 πμ ενώ πριν 5 λεπτά μου έκανε 10 ευρώ καλύτερη τιμή. 

Τουλάχιστον αντί για 3 μεταφορικά, να βάλω άλλα 5 να καλύψω και την προμήθεια της δικής του τράπεζας, αν και για το συγκεκριμένο προϊόν ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω και με τα ελτά κουριερ για την αντικαταβολή κι ας μου έβγαινε πάνω από 10 και του το πρότεινα να τον πληρώσω αλλιώς, με αντικαταβολή, αλλά δεν ήθελε να ακούσει τίποτα. 

Πραγματικά μερικοί είναι υπερβολικά καχύποπτοι. 

Ουφ, τα 'πα και ξαλάφρωσα.  Σόρρυ που σας χαλάω το θέμα, ας το σβήσουν το μήνυμα. 

Σόρρυ κι από εσένα maarinos που θα σου έρθει ειδοποίηση τζάμπα γιατί έκανα παράθεση το μήνυμα. 

 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic ελαφρώς. 

Στη σειρά I accintedally became a meme μπορείτε να δείτε αφιερώματα σε γνωστά πρόσωπα που έγιναν meme. Ο παππούς πιο πάνω είναι αυτός εδώ.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Εικόνα

 

Εικόνα

Παππούς καθεται σε παγκακι και καθαριζει τ' αυτια του μ ενα κλειδι.
Περνανε κατι πιτισρικαδες και τον βλεπουν
- Παππου, αμα δεν παιρνουν τα αυτια σου μπρος, πες μας να ζμπρώξουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...