Προς το περιεχόμενο

CONTROL [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To παιχνίδι είναι must για όσους λάτρεψαν το Alan Wake. Έπαιξα και εγώ την complete edition και το ευχαριστήθηκα απίστευτα. Το ρούφηξα από άκρη σε άκρη (30 ώρες) και στο τέλος καθόμουν και έβλεπα και βιντεάκια μπας και το καταλάβω πλήρως.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα στους "καμένους" οπαδούς της Remedy. Για μένα είναι 10/10!

Ανυπομονώ τώρα για το AW2 να πέσουν τα πατώματα!

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, afragorn είπε

To παιχνίδι είναι must για όσους λάτρεψαν το Alan Wake. Έπαιξα και εγώ την complete edition και το ευχαριστήθηκα απίστευτα. Το ρούφηξα από άκρη σε άκρη (30 ώρες) και στο τέλος καθόμουν και έβλεπα και βιντεάκια μπας και το καταλάβω πλήρως.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα στους "καμένους" οπαδούς της Remedy. Για μένα είναι 10/10!

Ανυπομονώ τώρα για το AW2 να πέσουν τα πατώματα!

Και τα πλακακια απο τους τοιχους θα φυγουν σε αυτη την περιπτωση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Και για εμένα το παιχνίδι είναι διαμαντάκι παιδιά! Το πήρα στις φθινοπωρινές εκπτώσεις του steam και εχτές τελείωσα το Main game με 36 ώρες. Μένουν τα 2 dlc που είχε το πακέτο.

sidenote: λάτρeψα και τη σύνδεση του κόσμου με τον κόσμο του αγαπημένου Alan Wake..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παιχνίδι είναι το πήρα στην αρχή της καραντίνας με ένα κουπόνι που είχα στα 17 € την ultimate Edition από το Epic . Πολύ καλό παιχνίδι είχα ακούσει τόσα παράπονα εγώ το ευχαριστήθηκα παντος μαζί με τα dlc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οι πρωτες μου εντυπωσεις για το παιχνιδι(κυριως για το gameplay)ειναι και εμενα κατι παραπανω απο θετικες.

Δυστυχώς εμενα μου κάνει crash πολύ συχνά για κάποιο λόγο μετά το τελευταίο update και δεν έχω παίξει καθόλου τα DLC god damn it. Θα δοκιμάσω ξανά μετά από κάνα format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και επιτελους τελειωσα το παιχνιδι ας γραψω 2-3 λογια για αυτο οσο τα εχω ακομα φρεσκα.

Τι μου αρεσε

+Οπτικος τομεας,κυριως λογω καταστροφων(οι εκφρασεις προσωπων ορισμενων χαρακτηρων ηθελαν παραπανω δουλεια).

+Υποστηριξη σε νεες τχνολογιες(RTX,dlss)και πολλα hz.

+Ηχος(εκρηξεις,εφε,καποια μουσικα κομματια σε καποιες αποστολες)

+Καλο voice acting απο την κεντρικη χαρακτηρα(και ο ''darling'')

+καλη διαρκεια. Μαζι με τα 2 dlc της ultimate edition λογικα παιρνει γυρω στις 20-25ωρες και για 100% γυρω στις 30-35.

Ουτε πολυ μεγαλο,ουτε πολυ μικρο.

+καλη ποικιλια σε οπλα/δυναμεις.

+Gameplay. Μακραν το μεγαλο χαρτι του παιχνιδιου. Αριστη υλοποιηση της εναλλαγης υπερ φυσικων δυναμεων με τα οπλα.

Ειδικα μολις παρεις αργοτερα και το levitate που ανεβαινεις στον αερα,γινεται παρτυ.Σκετη απολαυση η μαχη του παιχνιδιου κυριολεκτικα,και ειναι το σημαντικοτερο πραγμα που με κρατησε στο παιχνιδι.

Ενδιαφερουσα επιλογη να βαλουν στις ρυθμισεις ''cheats'' για οποιον τα βρισκει σκουρα.

+ενδιαφερουσα μεταφυσικη ιστορια...

+καποια ωραια side quests(ειδικα αυτο που κυνηγας το object of power στα βαγονια)

+πολλα save points που βολευουν στο πηγαινε ελα.

+καποια ωραια Platform κομματια/puzzles

+επιπλεον κουστουμια 

+highlight για μενα προσωπικα η αποστολη που φορας τα ακουστικα και σκοτωνεις κοσμο.

Τι δεν μου αρεσε και τοσο

-...η οποια ομως λογω Remedy ειναι αθλια στο πως παρουσιαζεται.Κοινως υπερβολικα πολλα αρχεια και παρα πολλα ερωτηματικα για το τι γινεται/συμβαινει.

-το παιχνιδι αν και εχει μια οκ ποικιλια απο εχθρους,δυστηχως πολλες φορες πολεμας τους ιδιους και τους ιδιους.

Αυτο που επισης μου εκανε εντυπωση ειναι και η ζημια που μου εκαναν οι απλοι εχθροι,που πολλες φορες ακομα και με full stats/mods,μου κατεβαζαν για πλακα την ζωη.Πολυ υψημη και η ζημια που μου προκαλουσαν τα δικα μου οπλα σε μενα(friendly fire)πχ απο το dlc οπλο surge.

-τα bosses του παιχνιδιου ειναι ψιλο αδιαφορα σε γενικες γραμμες

-Γενικα το παιχνιδι αρκετες φορες γινεται επαναλαμβανομενο(πχ στο motel)και σε περιβαλλοντα

-σχεδον καθολου replay value για οποιον τελειωσει το παιχνιδι μολις τελειωσει το παιχνιδι

-καποια βαρετα side/fetch quests

-ο χαρτης ευκολα μπερδευει καποιες φορες

-πολλα αχρηστα mods για τα οπλα/χαρακτηρα και σχετικα μικρο inventory για αυτα(κοινως θα πρεπει να σβηνεις αυτα που εχεις συχνα)

Για τα 2 dlc τωρα,σιγουρα ξεχωριζει το AEW μιας και εχει καποια συνδεση με Alan Wake και δανειζεται το gameplay με φως/σκοταδι(ωραια ιδεα και υλοποιηση). Με χαλασε ομως το κεντρικο boss του παιχνιδιου.

Στο δε Foundation,ωραιες οι δυναμεις(make/unmake)αλλα και εδω εκνευριστικο το τελευταιο boss και απο ενα σημειο και μετα και τα platform σημεια του.

Συνολικα τωρα το παιχνιδι περαν απο τις γνωστες τρελες στα της ιστοριας απο Remedy και την επαναληψη που υπαρχει,μου αρεσε αρκετα σαν παιχνιδι ειδικα λογω gameplay και εναλλαγης δυναμεων/οπλων οπως και οι καταστροφες.

Σαν παιχνιδι το βρηκα ενα 7-7.5/10,αλλα μιας και πλεον βρισκεις διαθεσιμη την Goty με κοντα 11-12ευρω,ενα 8/10.

Και σε λιγες μερες θα μπει η απλη εκδοση και στο Gamepass.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που ήσουν εσύ διαμαντάκι τόσο καιρό..?και ενα διάλλειμα απο cyberpunk.

Η απόλυτη ηδονή μετα απο μια κουραστική μέρα να ξεσπας με το απίστευτο combat του Control.

Η τυπισσα τα σπάει,βεβαια γνωριζουμε απο κεντρικούς χαρακτήρες της εταιρίας..τα δινουν ολα.

10 ωρες και απορω τι αλλο εχει μιας και γραφεται για 25 ωρες.(εχω κανει ολα τα sides μεχρι στιγμής ειμαι στα δευτερα του Langston για οποιον θυμάται και απο main μετα την ανεύρεση του κελιου του αδερφού)

Τα εχει γραψει και ο @Fulgore πιο πανω μην μακρυγορω για θετικά αρνητικά.

Στα θετικά θα προσθεσω οτι σε τιμωρεί με μειωση κρυστάλλων(πως λέγονται δε θυμαμαι) καθε φορα που πεθαίνεις..ειδικα εκει στο boss με τα ρολογια κλαμα..

Αδιοφορα  πιστευω τα boards sides και αυτα με τους hiss με το χρονόμετρο(νομιζω ειπώθηκε)..δεν εχω ασχοληθεί.

Ultimate edition με 13€,εδινα και παραπάνω..απολαυση

Επεξ/σία από Sprou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγα για 100% αρα μου πηρε παραπανω ωρα.

Τωρα αν καποιος παει κατευθειαν για κεντρικα missions,σιγουρα θα του παρει λιγοτερη ωρα μαζι με τα dlc.

Για τους κρυσταλλους/souls/currency αν καταλαβα καλα χανεις 10% καθε φορα που ψοφας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι πωλησεις,ειδικα για την πολυ μικρη προβολη/διαφημιση που ειχε το παιχνιδι,ειδικα οταν μιλαμε για Remedy παιχνιδι και φυσικα αν υπολογισουμε οτι το προηγουμενο Quantum Break δεν ηταν οτι το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...