Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά μου θυμίζει Tenchu στο stealth (το wall cover είναι σχεδόν ίδιο :D και ακόμα και τα aerial stealth kills είναι last second button press), η κίνηση Bloodborne και η μάχη μίξη Dark Souls με λίγο Way of the Samurai. Έχουμε δεκαετία και βάλε να δούμε AAA ninja game, αυτό και Tsushima cant wait :) Παρόλα αυτά κανένα δεν είναι pure ninja stealth όπως ήταν τα Tenchu. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έτσι κι αλλιώς shadowlike ο περισσότερος κόσμος δεν τελειώνει τα games της From. Υπάρχουν stats να δεις ότι οι περισσότεροι τα παρατάν στην μέση. Παρόλα αυτά μια χαρά πουλάνε και το Sekiro φαίνεται πιο εύκολο από BB για διαφορους λόγος. Επίσης το ξανά λέω ότι το Nioh δεν είναι καλο παράδειγμα, Tenchu και BB.

Ο περισσοτερος κοσμος νομιζω γενικα δεν τελειωνει τα games που αγοραζει, αλλα ναι της From ισως λιγο περισσοτερο γιατι αρκετοι τα αγοραζουν λογο hype η w/e και απλα βλεπουν στην πορεια οτι δεν ειναι για αυτους. Και εγω την εχω παθει ετσι με αρκετα games (πχ persona 5) που νομιζα οτι θα μου αρεσουν αλλα τελικα δεν..

Το Nioh αν και μου αρεσε πολυ και το εκανα και πλατινα ειναι παραδειγμα diablo 3/ninja gaiden περισσοτερο απο οτιδήποτε αλλο imo. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν τρελάθηκα με το Nioh, δεν λέω καλο game αλλα πολύ κλέψιμο και από ένα σημείο και μετά πολύ repetitive, το καλο ήταν ότι είχε πολύ πιο πλούσιο combat system και σίγουρα δεν μπορούσες να βγάλεις όλο το game μονο με R1. Αυτό βλέπω και εδώ, ότι το κλασσικό R1, evade, R1 rinse and repeat δεν δουλεύει εδώ ευτυχώς. Αυτό ήταν και το μεγαλύτερο μου παράπονο από DS/BB μετά το gore και proper story.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο ενα σημειο και μετα τα εχασα με το inventory management και τα απειρα διαφορετικα variations του ιδιου weapon/armor οποτε δεν με τραβηξε το extra grind. Γενικα παντως το απολαυσα παρα πολυ, το battle system του προσωπικα το θεωρω καλυτερο και πιο "τεχνικο" απο τα DS.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εγω απο ενα σημειο και μετα τα εχασα με το inventory management και τα απειρα διαφορετικα variations του ιδιου weapon/armor οποτε δεν με τραβηξε το extra grind. Γενικα παντως το απολαυσα παρα πολυ, το battle system του προσωπικα το θεωρω καλυτερο και πιο "τεχνικο" απο τα DS.

απλα δεν κανεις inventory management. Γενικα το loot system ηταν το χειροτερο σημειο του Nioh,αλλα αντιμετωπιζεται ευκολα βαζοντας το οπλο με τον μεγαλυτερο αριθμο και πουλωντας ολα τα υπολοιπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Alastor192 είπε

απλα δεν κανεις inventory management. Γενικα το loot system ηταν το χειροτερο σημειο του Nioh,αλλα αντιμετωπιζεται ευκολα βαζοντας το οπλο με τον μεγαλυτερο αριθμο και πουλωντας ολα τα υπολοιπα. 

Οπως θυμαμαι ηταν διαφορετικα οπλα για διαφορετικα builds με πολλα stats, πχ sets/elemental dmg κλπ δεν ηταν ενα οπλο απλα. Δεν θυμαμαι και παρα πολυ καλα βεβαια.

Τελος παντων ας αφησουμε το off-topic το Nioh ηταν γενικα πολυ καλος τιτλος ας δουμε το Sekiro τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ADHD είπε

Οπως θυμαμαι ηταν διαφορετικα οπλα για διαφορετικα builds με πολλα stats, πχ sets/elemental dmg κλπ δεν ηταν ενα οπλο απλα. Δεν θυμαμαι και παρα πολυ καλα βεβαια.

Τελος παντων ας αφησουμε το off-topic το Nioh ηταν γενικα πολυ καλος τιτλος ας δουμε το Sekiro τωρα.

Το φαρμάρισμα σε nioh ειδικά αν πεις να πας abyss κλπ, δεν υπάρχει. Εδώ ήταν σπάσιμο νεύρων όσο ήταν ακόμα με τα divine και τα rolls στον smith. Builds κάνεις από σετάκια armor, σε αυτό το θέμα είναι πολύ diabl-esque.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον δεν θυμάστε ότι ένα απλό fuck up σε ξανά γύριζε στην αρχή της πίστας και έπρεπε να stealth τους πάντες ξανά στο Τenchu, εδώ μπορείς να πεθαίνεις twice, μόλις έγινε 50% πιο εύκολο! :D Bring it!

Το σπαθί στην πλάτη τι ρολο βαράει?! Δεν έχω δει να το χρησιμοποιεί κάποιος.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το σπαθί στην πλάτη τι ρολο βαράει?! Δεν έχω δει να το χρησιμοποιεί κάποιος.

Θα είναι φάση anime, "guess I'll have to show you what I'm truly capable of" *then dies*. :P

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παίδες, γνωρίζουμε αν θα είναι 4K το παιχνίδι? Μέχρι στιγμής έπαιζα σε PS 4 Pro αλλά σύντομα θα έχω gaming PC οπότε δημιουργώ expectations :-)

4K στα 60 fps (με γουρούνι κάρτα γραφικών) θα είναι εφικτό λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Παίδες, γνωρίζουμε αν θα είναι 4K το παιχνίδι? Μέχρι στιγμής έπαιζα σε PS 4 Pro αλλά σύντομα θα έχω gaming PC οπότε δημιουργώ expectations :-)

4K στα 60 fps (με γουρούνι κάρτα γραφικών) θα είναι εφικτό λέτε?

Τι εννοείς "αν θα είναι 4Κ"? Εσύ ο ίδιος μπορείς να ορίσεις ό,τι ανάλυση θες στο PC, οπότε ναι. Και 8Κ θα μπορούσες αν είχες το κατάλληλο panel. Παρόλα αυτά αν εννοείς πιο συγκεκριμένα για 4Κ textures, δεν νομίζω η From να ασχοληθεί σοβαρά με αυτά τα πράγματα...

Εάν είναι η ίδια μηχανή με τα Souls, δεν θα έχεις πρόβλημα. Ανέκαθεν ήταν πανάλαφρη στο PC και με μια καλή κάρτα νομίζω ότι το 4Κ60 θα είναι εύκολα εφικτό.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...