Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει παρατηρησει κανενας αλλος οτι οταν κατεβαζεις η ταχυτητα δεν ειναι καθολου σταθερη? Και με καλωδιο που δοκιμασα και Wifi το ιδιο εκανε. Ανεβοκατεβαινει συνεχεια 

Εχω 50αρα vdsl που ειναι αριστη σαν γραμμη και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει . Σαν fix αρκετοι αναφερουν dns κτλ αλλα δεν δοκιμασα κατι ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Εχει παρατηρησει κανενας αλλος οτι οταν κατεβαζεις η ταχυτητα δεν ειναι καθολου σταθερη? Και με καλωδιο που δοκιμασα και Wifi το ιδιο εκανε. Ανεβοκατεβαινει συνεχεια 

Εχω 50αρα vdsl που ειναι αριστη σαν γραμμη και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει . Σαν fix αρκετοι αναφερουν dns κτλ αλλα δεν δοκιμασα κατι ακομα

Με wifi εμένα καμιά φορά πιάνει 40 καμιά φορά 20....δοκίμασα και με κινητό... Τα ίδια. 

Από 12 έως 90 έπιασε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lalakis1975 είπε

Με wifi εμένα καμιά φορά πιάνει 40 καμιά φορά 20....δοκίμασα και με κινητό... Τα ίδια. 

Από 12 έως 90 έπιασε... 

Αυτο ακριβως και σε μενα .. πηγαινει αλλες φορες σταθερα 35-40 και αλλες παιζει απο τα 10 εως τα 45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστ.

https://www.xbox365.gr/xbox-game-pass/to-red-dead-redemption-2-erxetai-sto-xbox-game-pass-ton-maio/

Μόλις με πρόλαβες και εγώ το ίδιο θα ανέβαζα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

RDR 2 στο ganes pass!!!

Π@#$να Όλα !!!!

Ήρθε στο game pass πολύ νοτιότερα απ οτι περίμενα!

Edit: ήρθα αργά στο πάρτι...

6 minutes ago, Tasosp22 said:

Σε μενα που ληγει game pass 11 Μαίου τι αξιζει να κανω για να ανανεωσω και να παιξω το rdr2?

Μέχρι τώρα δεν εχει πέσει κάτω απο τα 30(xbox gold sales), αν το βρεις φθηνότερα σε μτχ..

 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπήκα να γράψω 😁 δε ξέρω τι να πρωτοπαιξω απ' τα games του gp

Just now, theo93 said:

Νομίζω το έχω αναφέρει πολλές φορές αλλά η αγορά του GamePass + xbox(99€) είναι απο τις καλύτερες που έχω κάνει  :D

Εμείς το πήραμε παραπάνω (150€) και όντως είναι απ' τις καλύτερες αγορές!

Επίσης πόσο μετάνιωσα που δε πήρα το Χ με fh4+fm7 στα 270(έπειτα από έκπτωση λόγω go4more)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Tasosp22 said:

Αυτο ακριβως και σε μενα .. πηγαινει αλλες φορες σταθερα 35-40 και αλλες παιζει απο τα 10 εως τα 45

Τα έχουμε πει αυτα. εξαιτίας covid γίνετε χαμός.

2 minutes ago, theo93 said:

Νομίζω το έχω αναφέρει πολλές φορές αλλά η αγορά του GamePass + xbox(99€) είναι απο τις καλύτερες που έχω κάνει  :D

Απο τις λίγες φόρες που εχω χαρει τοσο πλ αγορα που έκανα παρορμητικά.

2 minutes ago, d_gkal said:

Αυτό μπήκα να γράψω 😁 δε ξέρω τι να πρωτοπαιξω απ' τα games του gp

Εμείς το πήραμε παραπάνω (150€) και όντως είναι απ' τις καλύτερες αγορές!

Επίσης πόσο μετάνιωσα που δε πήρα το Χ με fh4+fm7 στα 270(έπειτα από έκπτωση λόγω go4more)

Αφού τα έχουμε συμφωνήσει, θα αγοράσουμε το ΧΒΧ στο BF 2020 στα 200!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, σήμερα δεν έχει γκρίνια. Αντιθέτως θα αναφέρω τι έκανα τελικά ώστε να λυθεί το πρόβλημα που είχα τις προηγούμενες ημέρες.

Αναφέρω στα γρήγορα πως έχω εδώ και χρόνια λογαριασμό Microsoft/Xbox τον οποίο δημιούργησα όταν πρωτοάνοιξε το Hotmail.gr στην Ελλάδα, το οποίο προφανώς πατάει πάνω στο outlook.com (εκεί βασικά συνδεόμαστε πλέον όλοι είτε έχουμε, Hotmail.gr, windowslive.gr outlook.com.gr κλπ λογαριασμούς).
Δεν είχα ποτέ μου κονσόλα της Microsoft εκτός από το Xbox one x που αγόρασα πριν κάποιους μήνες. Όλο αυτο τον καιρό έπαιζα τα παιχνίδια του game pass, κατέβασα και κάποια που είχα σε κωδικούς, μπορούσα να αγοράσω games του one και όλα καλά.
Όταν προσπάθησα να “αγορασω” τα crackdown, too human ή και οποιοδήποτε 360 backward compatible game μου έβγαζε μήνυμα “Εισάγετε έγκυρη μέθοδο πληρωμής”. 
Με την πολύτιμη βοήθεια του @Sir_Teraflop, τον  οποίο υπέρ ευχαριστώ για τις προτάσεις του και την βοήθεια του μέσω τηλεφώνου, καταλήξαμε πως το όλο θέμα δημιουργείται λόγω hotmail.
Δε θα σας μπλέξω πολύ με τεχνικά θέματα αλλά αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα και έχει παλιό λογαριασμό Hotmail πρέπει να πάει σε αυτή τη διεύθυνση (εκεί είναι τα στοιχεία του 360 λογαριασμού): https://live.xbox.com/el-GR/Account/BillingAccountInformation και να βεβαιώσει πως στο πεδίο email αναγράφεται ο τωρινός λογαριασμός με τον οποίο συνδέεται στο Xbox.
Επίσης η χώρα πρέπει να είναι Ελλάδα. 
Αν δεν είναι Ελλάδα, μπορείτε να την αλλάξετε πηγαίνοντας σε αυτή τη σελίδα: https://account.xbox.com/el-gr/Settings/Home/?xr=mebarnav&rtc=1# όπου θα επιλέξετε αλλαγή περιοχής λογαριασμού XBOX 360.

Τέλος όπως παρατήρησε ο @Sir_Teraflop στην ίδια σελίδα προς τα κάτω αν ακολουθήσετε το σύνδεσμο Αλλαγή της διεύθυνσης χρέωσης μου θα βρείτε όλες τις διευθύνσεις που αφορούσαν τον 360 λογαριασμό σας και θέλουν ενδεχόμενος διόρθωση.

Ελπίζω να βοήθησα.

/Shodan

  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...