Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, acomaedo είπε

Σας εμφανίζει το sensible soccer για κατέβασμα; Εμένα μου έχει διαθεσιμα μόνο τα παιχνίδια για το one.

Αυτο μπήκα να ρωτήσω κι εγω, μου εμφανίζει μόνο το V-Rally απο τα παιχνίδια Μαίου και οχι το Sensible. Το ίδιο συμβαίνει και στην mobile εφαρμογή.

Βρήκα το παιχνίδι στο marketplace μέσω browser, εμφανίζεται δωρεάν για τους gold, πατάω επιβεβαίωση και μετά κολλάει στο loading της σελίδας οση ωρα και να το αφήσω.

Εντωμεταξύ φαίνεται να φεύγουν αρκετά παιχνίδια απο το Gamepass αυτό το μήνα...

GTA V

Wolfenstein 2

Doom

Metal Gear Survive

Black Desert

The Banner Saga

και άλλα... 

Ευτυχώς δεν έχει εβδομάδα που πρόλαβα και τέλειωσα το Wolfenstein 2 και γενικά ενα "πρόβλημα" που μου δημιουργεί το Gamepass είναι το αγχος να τελειώσω παιχνίδια σχετικά γρήγορα μήπως και ανακοινώσουν οτι τα αφαιρούν.

 

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, acomaedo said:

Σας εμφανίζει το sensible soccer για κατέβασμα; Εμένα μου έχει διαθεσιμα μόνο τα παιχνίδια για το one.

Το εμφανίζει κανονικά. 

Μάλιστα πριν λίγο το έβαλα να κατεβαίνει. 

Γύρω στα 500mb είναι 

2 hours ago, acomaedo said:

Σας εμφανίζει το sensible soccer για κατέβασμα; Εμένα μου έχει διαθεσιμα μόνο τα παιχνίδια για το one.

Το εμφανίζει κανονικά. 

Μάλιστα πριν λίγο το έβαλα να κατεβαίνει. 

Γύρω στα 500mb είναι 

2 hours ago, acomaedo said:

Σας εμφανίζει το sensible soccer για κατέβασμα; Εμένα μου έχει διαθεσιμα μόνο τα παιχνίδια για το one.

Το εμφανίζει κανονικά. 

Μάλιστα πριν λίγο το έβαλα να κατεβαίνει. 

Γύρω στα 500mb είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Το εμφανίζει κανονικά. 

Μάλιστα πριν λίγο το έβαλα να κατεβαίνει. 

Γύρω στα 500mb είναι 

Περίεργο... Ελλάδα έχεις σε account/κονσόλα έτσι?

Εμένα πάντως ούτε με manual search στο store (κονσόλας/mobile app) το βρίσκω, μόνο μέσω του browser αλλά και απο εκεί δεν προχωράει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ξεκίνησα v rally 4 ,πολυ καλό ,το περιμενα κατώτερο.

Τώρα σχετικά με τα games που φευγουν ...κριμα.Εγω δεν προλαβα να παιξω Doom κ δεν τελειωσα το Wolfenstein 1 που εφυγε χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Περίεργο... Ελλάδα έχεις σε account/κονσόλα έτσι?

Εμένα πάντως ούτε με manual search στο store (κονσόλας/mobile app) το βρίσκω, μόνο μέσω του browser αλλά και απο εκεί δεν προχωράει

Και εμένα με region Ελλάδα δεν το εμφανίζει καθόλου. Από την κονσόλα δεν μου δείχνει κανένα παιχνίδι του 360 εκτός των αγορασμένων ή παλιών game with gold 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 παιχνίδια θα έπρεπε να δείχνει V rally 4 kai sensible world of soccer,  μιας και τα αλλα 2 είναι απο 16 Μαϊου και μετα. Και εμένα μονο το V rally 4 δείχνει το άλλο άφαντο ουτε με search δεν το βλέπω πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στην εφαρμογή xbox στο κινητό φαίνεται κανονικά αλλά δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση, προσπάθησα να το πάρω μέσω marketplace από τον browser αλλά ενώ δείχνει ότι είναι free βγάζει μήνυμα "Λυπουμαστε η προσφορά δεν ισχύει για την περιοχή σας". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilion10 είπε

Καλημέρα στην παρέα, συγνώμη αν έχει ξανά απαντηθεί, έχω ασύρματα ακουστικά sony wh1000 m2 και θα ήθελα να τα συνδέσω ώστε να μπορώ να μιλάω στα παιχνίδια με φίλους, ενώ ακούω κανονικά, δεν με ακούνε, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι με κάποιο καλώδιο που έχει μικρόφωνο θα πρέπει να συνδέσω τα ακουστικα και το χειριστήριο, σωστά; μπορεί να μου προτει ει κάποιος κάποια λύση; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Παιδια κάποια βοήθεια, θα το εκτιμούσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δε βλέπει το Sensible Soccer στην αναζήτηση (όπως και εγώ), πηγαίνετε στο XBOX LIVE GOLD section του DASHBOARD και επιλέξτε το από εκεί. Θα ανοίξει στο STORE και το παίρνετε κανονικά. Αφήνω και ένα SCREENSHOT για βοήθεια.

xbox.jpg

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bfc είπε

Για όποιον δε βλέπει το Sensible Soccer στην αναζήτηση (όπως και εγώ), πηγαίνετε στο XBOX LIVE GOLD section του DASHBOARD και επιλέξτε το από εκεί. Θα ανοίξει στο STORE και το παίρνετε κανονικά. Αφήνω και ένα SCREENSHOT για βοήθεια.

xbox.jpg

Ευχαριστώ! Πάνω που θα ρωτούσα για το συγκεκριμένο θέμα..

Τραγικό για εταιρεία με βασικό προϊόν το λογισμικό, να έχει τόσο άθλιο marketplace (αναφέρομαι κυρίως στην ασυμβατότητα ανάμεσα σε xbox one και xbox 360 store και ανάμεσα σε regions).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bfc είπε

Για όποιον δε βλέπει το Sensible Soccer στην αναζήτηση (όπως και εγώ), πηγαίνετε στο XBOX LIVE GOLD section του DASHBOARD και επιλέξτε το από εκεί. Θα ανοίξει στο STORE και το παίρνετε κανονικά. Αφήνω και ένα SCREENSHOT για βοήθεια.

xbox.jpg

Ωραίος!!! έπαιξε μια χαρά έτσι. Γενικά τα χει κάνει σαλάτα η Microsoft, έμπαινα από κινητό σε EL-GR marketplace και με το που πατούσα τα δωρεάν παιχνίδια GOLD με πετούσε σε Γερμανικό Marketplace!! ότι να ναι. Στο pc δούλευε κανονικά. Στην εφαρμογή Xbox στο κινητό το έβλεπε αλλά δεν υπήρχε κουμπί για εγκατάσταση.

Επίσης στο Streat of rage 4 με το gamepass άμα το βάλεις στο Pc με το playanywhere δεν υπάρχουν πουθενά οι επιλογές να αλλάξεις γραφικά όπως η έκδοση PC-Steam!!! άσε που γενικά δεν ξεκινάει καθόλου το παιχνίδι!!! Το αναφέρουν και στο Digital Foundry.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να παίξω από χθες.

Προσπάθησα απομακρυσμένα μέσω κινητού να πάρω τα GtW και πήρα κανονικά το V-Rally που λένε και οι φίλοι και στο SWoS γράφει ότι είναι δωρεάν αλλά όταν πάω να το πάρω κολλάει στην επιβεβαίωση της αγοράς.

Πρέπει να είναι μπαγκ μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, bfc είπε

Για όποιον δε βλέπει το Sensible Soccer στην αναζήτηση (όπως και εγώ), πηγαίνετε στο XBOX LIVE GOLD section του DASHBOARD και επιλέξτε το από εκεί. Θα ανοίξει στο STORE και το παίρνετε κανονικά. Αφήνω και ένα SCREENSHOT για βοήθεια.

xbox.jpg

Ευχαριστούμε! Που να το φανταστεί κανείς!

2 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Ωραίος!!! έπαιξε μια χαρά έτσι. Γενικά τα χει κάνει σαλάτα η Microsoft, έμπαινα από κινητό σε EL-GR marketplace και με το που πατούσα τα δωρεάν παιχνίδια GOLD με πετούσε σε Γερμανικό Marketplace!! ότι να ναι. Στο pc δούλευε κανονικά. Στην εφαρμογή Xbox στο κινητό το έβλεπε αλλά δεν υπήρχε κουμπί για εγκατάσταση.

Επίσης στο Streat of rage 4 με το gamepass άμα το βάλεις στο Pc με το playanywhere δεν υπάρχουν πουθενά οι επιλογές να αλλάξεις γραφικά όπως η έκδοση PC-Steam!!! άσε που γενικά δεν ξεκινάει καθόλου το παιχνίδι!!! Το αναφέρουν και στο Digital Foundry.

Κι εμένα πάλι άλλη συμπεριφορά, στην εφαρμογή δεν το έβλεπα καθόλου ούτε με αναζήτηση όπως ακριβώς και στην κονσόλα. Τι να πείς...

Σχετικά με το Streets of Rage αυτό με τις διαφορές στις επιλογές γραφικών το εχω παρατηρήσει και στο Wolfenstein 2 όπου στην έκδοση του PC Gamepass λείπουν graphic options σε σχέση με την Steam έκδοση.

Φαίνεται σαν να πορτάρουν το console build στους υπολογιστές ή κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...