Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε και λέμε

Ruiner : φανταστικοτατη cyberpunk ατμόσφαιρα, ο δε Benedykt Szneider που ανέλαβε την καλλιτεχνική διεύθυνση είναι μάγος ο πστς, μπήκε ήδη artwork του ως wallpaper στο Xone και κινητό 😁

Το soundtrack...είναι εξίσου απίστευτο, ατμοσφαιρικό, βαράει/κοπαναει εκεί που πρέπει και όταν πρέπει και κυμαίνεται από dark electro και techno πριόνια μέχρι industrial, witch house και πιο down tempo ατμοσφαιρική electronica στο overworld του παιχνιδιού (εχει και τέτοιο).Προσωπική άποψη πάντα, από τα καλύτερα και πιο ταιριαστά OST σε παιχνίδι που έχω παίξει, μπαίνει άνετα στο top 10 μου

Gameplay καταιγιστικό, top-down twin-stick shooter βασισμένο στα combos είναι αλλά με melee attacks και πολλά abilities που ξεκλειδώνεις κάνοντας lvl up.

Δυστυχώς το rush-αρα όλο από προχθές καθώς ήξερα οτι θα έβγαινε  από το gamepass σήμερα οπότε δεν το ευχαριστήθηκα όσο θα ήθελα καθώς έχει και arena, υψηλότερες δυσκολίες κτλπ.Μου πήρε 8.5 ώρες στο normal για το κύριο story μαζί με κάποιες έξτρα αποστολές.Από τις αρτιότερες indie δουλειές/παραγωγές που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια, artwork, μουσική και gameplay δένουν όλα απίστευτα αρμονικά, ένα μεγάλο, μεγάλο μπράβο στους Πολωνούς που το φτιάξανε, απίστευτα ευχάριστη έκπληξη, ευχαριστώ gamepass...

 

Σήμερα κατέβασα Streets of Rage 4, για να δούμε τι φτιάξανε οι Γάλλοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Ggiorgos7 said:

χαμος θα γινει

 

Να ρωτησω,πως σας φαινεται ο χειρισμος του παιχνιδιου απο το origins και μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, barman_ είπε

95665855_2607887492783209_2797528846625144832_o.jpg.f2fb558c213ca7e273459aec6e636af7.jpg

Επειδή είσαι καλό παλικάρι (ξέρεις εσύ), πες μου πότε έχεις γενέθλια να στο πάρω δώρο 😁

ΥΓ: ελπίζω να μην μουγκρίζει το joypad μονο

1 ώρα πριν, kostiger είπε

 

ίσως να φταίει το μικρό και διακριτικό logo  😁

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε οι αθεόφοβοι, ρε τα τρελά τα παλικάρια της εταιρείας

Έβγαλαν το Gears Tactics για PC και περιμένουμε πότε θα το βγάλουν για Xbox?

Δηλαδή παίρνεις ένα από τα τρία franchises που έχει συνδεθεί τόσο πολύ το Xbox(Halo/Gears/Forza) και το βγάζεις πρώτα για PC. Δηλαδή αυτό δεν το θέλει για εμάς του Xbox ούτε ο CEO της Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, red1 said:

Επειδή είσαι καλό παλικάρι (ξέρεις εσύ), πες μου πότε έχεις γενέθλια να στο πάρω δώρο 😁

ΥΓ: ελπίζω να μην μουγκρίζει το joypad μονο

ίσως να φταίει το μικρό και διακριτικό logo  😁

Αν μου το παρεις να ξερεις θα εισαι επιτιμος καλεσμενος καθημερινα για ατελειωτο gaming και καφεδακια!! 😊😅

Spoiler

Τελικα τι εγινε με το θεμα σου??σου γυρισε επισκευασμενο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Choutas είπε

Ρε οι αθεόφοβοι, ρε τα τρελά τα παλικάρια της εταιρείας

Έβγαλαν το Gears Tactics για PC και περιμένουμε πότε θα το βγάλουν για Xbox?

Δηλαδή παίρνεις ένα από τα τρία franchises που έχει συνδεθεί τόσο πολύ το Xbox(Halo/Gears/Forza) και το βγάζεις πρώτα για PC. Δηλαδή αυτό δεν το θέλει για εμάς του Xbox ούτε ο CEO της Sony.

Αυτο ονομαζεται προστασια του προιοντος ( γιατι η MS  εχει πλεον και το game pass pc  και οχι μονο για κονσολα , οποτε πρεπει να δινει και εκει καποια τυρακια σαν exlusives για να μπορει να προσελκυει και κοσμο απο το pc ... Αλλωστε εχει τοσα πολλα παραπανω παιχνιδια sto gamepass στις κονσολες απο οτι στα pc οποτε πολυ λογικο να θελει να φερνει εστω και λιγο το pc  και αυτο σε πρωταγωνιστικο ρολο και οχι μονο κομπαρσου ;)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έχουν PCcentric παιχνίδια όπως το Age of Empires, Flight Simulator, ίσως επειδή αυτό είναι τύπου Xcom προτίμησαν να το βγάλουν στο pc όπου το είδος έχεις περισσότερους υποστηρικτές. Απλά το Gears είναι το αγαπημένο μου franchise της Microsoft. Ένιωσα προδομένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα, συγνώμη αν έχει ξανά απαντηθεί, έχω ασύρματα ακουστικά sony wh1000 m2 και θα ήθελα να τα συνδέσω ώστε να μπορώ να μιλάω στα παιχνίδια με φίλους, ενώ ακούω κανονικά, δεν με ακούνε, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι με κάποιο καλώδιο που έχει μικρόφωνο θα πρέπει να συνδέσω τα ακουστικα και το χειριστήριο, σωστά; μπορεί να μου προτει ει κάποιος κάποια λύση; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, barman_ είπε

Αν μου το παρεις να ξερεις θα εισαι επιτιμος καλεσμενος καθημερινα για ατελειωτο gaming και καφεδακια!! 😊😅

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τελικα τι εγινε με το θεμα σου??σου γυρισε επισκευασμενο?

Ετοίμασε καναπέ λέμε...😁

Μου στείλανε καινούργιο joypad, όλα τέλεια, φανταστικό support !

Και ναι, το joypad δεν τρίζει /συντονίζει σαν το παλιό, περίμενα 18 μέρες αλλά χαλάλι φίλε.

Ευχαριστώ και πάλι για την προθυμία bar, σ'ωραιος 😉

2 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Αυτο ονομαζεται προστασια του προιοντος ( γιατι η MS  εχει πλεον και το game pass pc  και οχι μονο για κονσολα , οποτε πρεπει να δινει και εκει καποια τυρακια σαν exlusives για να μπορει να προσελκυει και κοσμο απο το pc ... Αλλωστε εχει τοσα πολλα παραπανω παιχνιδια sto gamepass στις κονσολες απο οτι στα pc οποτε πολυ λογικο να θελει να φερνει εστω και λιγο το pc  και αυτο σε πρωταγωνιστικο ρολο και οχι μονο κομπαρσου ;)...

Σωστός ο φίλος αν και, καταλαβαίνω τι εννοεί και ο φίλος choutas.

ΥΓ: +1 για το avatar 😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...