Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Είδατε τα games with gold του μαϊου; 

Ποια η γνώμη σας;

Τα παιχνίδια του One δεν τα κοιτάω ποτέ σχεδόν, εκτός αν είναι exlusives..

Στα του 360, το Overlord είχα σκοπό να το αγοράσω κάποια στιγμή.. απλά ίσως θα μπορούσαν να δώσουν το 1ο παιχνίδι αρχικά και κάποια στιγμή αργότερα να δώσουν και το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το V-Rally αν έχει arcade μηχανισμούς αν είναι παντελώς εξομοιωτής σαν το Dirt δεν θα τελειώσω ούτε τον πρώτο αγώνα.

Δώστε Sega Rally στον λαό.

Γενικά παίζω συνήθως ένα στα 8 με ένα στα 10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Choutas είπε

Μόνο το V-Rally αν έχει arcade μηχανισμούς αν είναι παντελώς εξομοιωτής σαν το Dirt δεν θα τελειώσω ούτε τον πρώτο αγώνα.

Δώστε Sega Rally στον λαό.

Γενικά παίζω συνήθως ένα στα 8 με ένα στα 10

έπαιζα το dirt και σκεφτόμουν ακριβώς αυτό, δώστε ένα sega rally με split screen να γίνει χαμός στα σπίτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, d_gkal said:

Είδατε τα games with gold του μαϊου; 

Ποια η γνώμη σας;

Αδιάφορα τα βρίσκω, βεβαία γούστα είναι αυτά.... Προσωπικά ανυπομονώ για τους υπόλοιπους τίτλους που θα μπουν στο  game pass, όχι ότι δεν μου αρκεί το rdr2. 

Btw χθες αποφάσισα να παίξω το tomb raider και συνειδητοποίησα ότι έχουν βγει... 🥰 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, VaggD είπε

Αδιάφορα τα βρίσκω, βεβαία γούστα είναι αυτά.... Προσωπικά ανυπομονώ για τους υπόλοιπους τίτλους που θα μπουν στο  game pass, όχι ότι δεν μου αρκεί το rdr2. 

Btw χθες αποφάσισα να παίξω το tomb raider και συνειδητοποίησα ότι έχουν βγει... 🥰 

Εγώ αν δεν ανακοινωθει οτι βγαινουν δεν τα παιζω, για να μη χασω κανενα.Έτσι έπαιξα και ολα τα TR βγήκαν πριν 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος, με τη σειρα κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, stafftw said:

Εγώ αν δεν ανακοινωθει οτι βγαινουν δεν τα παιζω, για να μη χασω κανενα.Έτσι έπαιξα και ολα τα TR βγήκαν πριν 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος, με τη σειρα κιόλας.

Εκείνη την περίοδο ήμουν τόσο πιεσμένος που δεν θυμάμαι να άγγιξα το xbox. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή συνεχώς γίνονται οι ίδιες ερωτήσεις, θα μαζέψω εδώ τις πιο κοινές, να τις βρίσκει κάποιος μαζεμένες να μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια:

  1. Τι είναι οι συνδρομές στο X Xbox και ποιες οι διαφορές τουςΑπάντηση εδώ
  2. Μπορώ να έχω συνδρομή Ultimate αντί για 13€ το μήνα, με 2€ και πως? Απάντηση εδώ
  3. Τα παιχνίδια που κατεβάζω μέσω συνδρομής, τα κρατάω για πάντα?
    1. Τα game pass παιχνίδια τα κρατάω για όσο καιρό υπάρχουν στο Game pass. Πρέπει όμως να έχω ενεργή συνδρομή Game pass.
    2. Τα παιχνίδια gold + Xbox One, τα κρατάω για όσο καιρό έχω ενεργή συνδρομή gold. Αν κόψω και ανανεώσω πάλι τη συνδρομή κάποια στιγμή, δεν χάνονται.
    3. Τα παιχνίδια gold + Xbox 360, τα κρατάω για πάντα, ανεξάρτητα αν έχω ή όχι ενεργή συνδρομή.
  4. Τι εξωτερικό δίσκο να βάλω? Ότι δίσκο θέλετε >250Gb, αρκεί να είναι USB 3.0.  Όλες οι γνωστές μάρκες καλές είναι και έχουν Failure Rate περίπου 1-2%.  Εξωτερικοί δίσκοι υπάρχουν μεγέθους 2,5" χωρίς εξωτερική τροφοδοσία και 3,5" με εξωτερική τροφοδοσία. Οι 3,5" είναι πιο αξιόπιστοι και πιο γρήγοροι (ανεξάρτητα από το πόσες στροφές είναι). Μετά από αρκετό ψάξιμο θεωρώ πως η χρυσή τομή αξιοπιστίας / ταχύτητας / τιμής είναι ο Western Digital My Book 4TB με ταχύτητες >120MB/s και 3 ετή εγγύηση (πρόκειται για σειρά WD Blue, σε θήκη και πιο φθηνό από το να πάρει κάποιος σκέτο τον δίσκο). Ο 8TB της ίδιας σειράς έχει >170Mb/s και παράλληλα είναι ιδιαίτερα πιο φθηνός από σκέτο τον δίσκο.  *Ο σκληρός δίσκος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για παιχνίδια XBox και όχι για άλλες παράλληλες αποθηκεύσεις (πχ ταινίες).
  5. Τι μπαταρίες να πάρω για το χειριστήριο? Υπάρχει το Microsoft Play & Charge Kit το οποίο αρκετοί αναφέρουν ότι στον 1 χρόνο έχει χαλάσει. Σε άλλους έχει κρατήσει παραπάνω. Εναλλακτικά και πιο φθηνά, μπορούν να χρησιμοποιηθούν μπαταρίες. Όλες οι επώνυμες μπαταρίες είναι καλές. Αν δεν έχετε φορτιστή, αξίζει να πάρετε set μπαταρίες με φορτιστή γιατί οι μπαταρίες δεν φορτίζουν στο χειριστήριο. Οι καλύτερες μπαταρίες με τη σειρά είναι:
    1. IKEA LADDA 2450 (είναι οι ίδιες με τις Panasonic Eneloop Pro AA 2500mAh) 2€/μπαταρία και αντοχή για 500 φορτίσεις
    2. Panasonic Eneloop AA 1900mAh 2,5€/μπαταρία.  Αντοχή για 1.500 φορτίσεις
    3. Panasonic Eneloop Pro AA 2500mAh  4€/μπαταρία (είναι οι ίδιες με τις IKEA LADDA 2450) , αντοχή για 500 φορτίσεις
  6. Δεν μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια X Box 360Απάντηση εδώ
  7. Instant On VS Power Saver. Τι να προτιμήσω: 
    1. Instant On :  Δεν κλείνει εντελώς η κονσόλα, κάνει αυτόματες αναβαθμίσεις, μπορείς στο κινητό σου να επιλέξεις παιχνίδια που θες να κατεβάσει και μόλις πας σπίτι να έχουν κατέβει ενώ παράλληλα ανοίγει κατευθείαν όταν πατάς το κουμπί. Στα αρνητικά είναι η συνεχής κατανάλωση ρεύματος
    2. Power Saver: Κατεβάζει αναβαθμίσεις / παιχνίδια μόνο όταν την ανοίγεις. Το θετικό φυσικά είναι πως δεν καταναλώνει ρεύμα συνέχεια.
  8. Για 2ο χειριστήριο να πάρω κάποιο πιο φθηνό κινέζικο? Αν δεν παίζεις FPS παιχνίδια που θέλουν ακρίβεια, να πάρεις. Αν παίζεις FPS, μην πάρεις γιατί δεν έχουν καμία ακρίβεια όπου απαιτείται. 
Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 5
  • Thanks 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Έπαιξα και τα τρία που είχε! 

Περιμένω πως και πως το rdr2, όμως δεν έχω παίξει το 1, αν και το έχω στο 360

Δεν πειράζει μιας και το 2ο ειναι prequel του 1ου σε γεγονότα. Και εγώ τελείωσα το 2 μέσα στην καραντίνα και αμέσως αγόρασα το 1ο να συνεχίσω την ιστορία. Greatest game of all times για μένα και ο μόνος λόγος που πήρα xbox, μιας και δεν είχαν ανακοινώσει τότε αν θα κυκλοφορήσει σε pc και το 1ο ηταν αποκλειστικό σε κονσολες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Saloufas said:

Δεν πειράζει μιας και το 2ο ειναι prequel του 1ου σε γεγονότα. Και εγώ τελείωσα το 2 μέσα στην καραντίνα και αμέσως αγόρασα το 1ο να συνεχίσω την ιστορία. Greatest game of all times για μένα και ο μόνος λόγος που πήρα xbox, μιας και δεν είχαν ανακοινώσει τότε αν θα κυκλοφορήσει σε pc και το 1ο ηταν αποκλειστικό σε κονσολες. 

spoiled.. δεν ήξερα οτι το 2 ειναι prequel! Ελπίζω σε rdr1 remastered...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπενθύμιση : Metal Gear Rising: Revengeance στα 4.99€ στο store.

Από τα καλύτερα character action games της περασμένης γενιάς, τα δε extra DLC (Blade wolf, Jetstream Sam) είναι δωρεάν και προσθέτουν το λιγότερο ένα 5ωρο-6ωρο .

Επεξ/σία από red1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Saloufas είπε

Δεν πειράζει μιας και το 2ο ειναι prequel του 1ου σε γεγονότα. Και εγώ τελείωσα το 2 μέσα στην καραντίνα και αμέσως αγόρασα το 1ο να συνεχίσω την ιστορία. Greatest game of all times για μένα και ο μόνος λόγος που πήρα xbox, μιας και δεν είχαν ανακοινώσει τότε αν θα κυκλοφορήσει σε pc και το 1ο ηταν αποκλειστικό σε κονσολες. 

Έκανα ακριβώς το ίδιο (τέλειωσα RDR2 στην καραντίνα και τσίμπησα 1). Αυτό που παρατήρησα είναι οτι ενω το base game μπαίνει τακτικά σε έκπτωση στα ~10 ευρώ το expansion του, Undead Nightmare, δεν μπαίνει ποτέ.

Απο χτές όμως ξεκίνησε DLC sale στο store όπου παραδόξως βρίσκεται το UN σε έκπτωση μετά απο χρόνια στα 4,74 ενω το base game οχι.

Οπότε όσοι θέλετε να συμπληρώσετε το πακέτο του RDR1 οικονομικά είναι μια καλή ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...