Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Εφόσον οι φίλοι του έχουν PS4 επρεπε να πας εκ αρχής εκεί πέρα. Δοκιμασμένο δηλαδή και θα έπαιζε χωρίς "προβλήματα" τώρα.

Ανέκαθεν ήταν επί πληρωμή η gold(online gaming) η υπηρεσία της Microsoft. 

Αντιθέτως στο ps3 ήταν εντελώς δωρεάν και στο PS4 έγινε επί πληρωμή (βλέπε Microsoft)-εξαιρεση κάποια games που δεν απαιτείται (δε το έχω δοκιμάσει, οπότε ότι διάβασα γράφω)

Επίσης η gamepass υπηρεσία είναι δωράκι (μη πω δωραρα). Με μηνιαία συνδρομή (13€/μηνα-εκτος αν ενεργοποιήσεις την προσφορά που τρέχει το τελευταίο διάστημα με το 1ευρω) έχεις παρά πολλα παιχνίδια να παίξεις. Από ΑΑΑ τίτλους μέχρι και ΩΩΩ. Παιχνίδια για όλα τα γούστα (έστω τα περισσότερα) 

Μαθηματικά και μονο να το πάρεις  καρασυμφερει το Gamepass.  4-5 παιχνιδια να τερματησες φτάνει! "Κέρδισες"! 

Δεν παίζουμε κανένας άλλο παιχνίδι πως να το πω αλλιώς ; έχω pc καλό δεν το χρειάζομαι.. Λάθος αγορά ναι φυσικά αλλά στα τρώνε άγρια. 

5 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Και εγω ειχα Amiga ,colorado ,cannon fodder etc.Δεν γουσταρω να ειμαι χορηγος καμιας κονσολας/εταιριας.Απο την στιγμη ομως  που ειμαι καμμενος με το halo story και μπορω να απολαμβανω κ μερικα παιχνιδια οπως forza,gears - metro,rdr2,call δεν με χαλαει το xbox.Ποσο μαλλον τωρα με τα keys ,χτυπας games σε χαμηλες τιμες.To ufc το χτυπησα στα 15 ,το division2 στα 12.

Απλά εσείς παίζετε εμείς όχι, μόνο αυτό το χαζό παιχνίδι, αυτη είναι η διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ούτε γω ακουμπάω αυτά τα παιχνίδια, τόσο απαιτητικό είναι το fortnite; (Γιατί βλέπω υπάρχει και σε κινητά)

Με ένα τέρμα bubget PC δε θα μπορούσε να παίξει; 

Πχ μεταχειρισμένο στα 300€ 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Lalakis1975 said:

δεν μεγαλωσα εγω με τετοια φιλε, εγω ειχα Atari , Amiga κλπ, το πηρα διοτι το βρηκα σε ευκαιρια και τελικα θελει να παιξει ο μικρος fortnite . εγω δεν τα ακουμπαω αυτα τα games .

βασικα εγω παιζω σε PC εδω και 20 χρονια .

και τα γραφω για τους γονεις μην την πατησουν ΟΧΙ γιατι η κονσολα ειναι αχρηστη,μια χαρα ειναι απλα η ms θελει να σε ξηλωνει να σου τρωει τα λεφτα με το ετσι θελω.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ

 

Μιλώντας με επίσημες τιμές με 13€ το μήνα στο xbox έχεις και gold και game pass για να παίζεις από τη λίστα που έχουν ότι θες με το Game Pass Ultimate.

Παράλληλα μαζί με αυτό έχεις και game pass στο PC. Θα είχες και εσύ παιχνίδια δηλαδή.

 

Πρακτικά ούτε τόσα δεν θέλει αφού έχει συνεχώς προσφορές ή μπορείς να αγοράσεις και από τρίτους.

 

Τέλος αν θες να το δώσεις θα βοηθούσε να το βάλεις σε τιμή χαμηλότερη από όσο έχει καινούριο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Επειδή ούτε γω ακουμπάω αυτά τα παιχνίδια, τόσο απαιτητικό είναι το fortnite; (Γιατί βλέπω υπάρχει και σε κινητά)

Με ένα τέρμα bubget PC δε θα μπορούσε να παίξει; 

Πχ μεταχειρισμένο στα 300€ 

Δεν θέλω να του πάρω pc... Παίζουν τα μωρά όλα μαζί σε κονσόλες. 

Το παιχνίδι παίζει πολύ καλά στην κονσόλα, τα λεφτά δεν έχω να ρίχνω όμως 

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μιλώντας με επίσημες τιμές με 13€ το μήνα στο xbox έχεις και gold και game pass για να παίζεις από τη λίστα που έχουν ότι θες με το Game Pass Ultimate.

Παράλληλα μαζί με αυτό έχεις και game pass στο PC. Θα είχες και εσύ παιχνίδια δηλαδή.

Πρακτικά ούτε τόσα δεν θέλει αφού έχει συνεχώς προσφορές ή μπορείς να αγοράσεις και από τρίτους.

Τέλος αν θες να το δώσεις θα βοηθούσε να το βάλεις σε τιμή χαμηλότερη από όσο έχει καινούριο. 

Δεν έχω θέμα με την κονσόλα αλήθεια είναι πολύ καλή, απλώς δεν μπορεί ίσως να παίξει με άλλες; δεν ξέρω ειλικρινά. 

Θα το κατεβάσω ναι Οκ σε ευχαριστώ πολύ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lalakis1975 είπε

Δεν θέλω να του πάρω pc... Παίζουν τα μωρά όλα μαζί σε κονσόλες. 

Το παιχνίδι παίζει πολύ καλά στην κονσόλα, τα λεφτά δεν έχω να ρίχνω όμως 

Εντάξει τώρα, σιγά τα λεφτά, στο διπλανό νήμα κάνουν πάρτυ με τα vpn βραζιλίας και τις συνδρομές των 30 ευρώ το χρόνο. Δηλαδή με 2,5 ευρώ το μήνα, και έχεις 4 games κάθε μήνα δωρεάν για την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Εντάξει τώρα, σιγά τα λεφτά, στο διπλανό νήμα κάνουν πάρτυ με τα vpn βραζιλίας και τις συνδρομές των 30 ευρώ το χρόνο. Δηλαδή με 2,5 ευρώ το μήνα, και έχεις 4 games κάθε μήνα δωρεάν για την κονσόλα.

Ναι δεν είναι μόνο τα λεφτά, δεν "βλέπει" το η κονσόλα τους φίλους του από το ps 4. 

Εμείς εύκολα τα λέμε αλλά εγώ τα τραβάω φίλε, με μωρά είναι δύσκολη η ζωή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ενεργοποιήσει κανείς το μειλ που έχει για το gamertag του το "Επαλήθευση δύο βημάτων(2 step verification)" και αν ναι στη κονσόλα δουλεύει κανονικά?

 

Λογικά δεν θα χρειάζεται κάθε φορά που ανοίγεις τη κονσόλα να πατάς και τον κωδικό που λαμβάνεις στο κινητό σου.

 

Γενικότερα όσοι έχουν ενεργοποιημένο αυτό το παραπάνω μέτρο ασφαλείας έχουν κανένα θέμα με το xbox τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Lalakis1975 είπε

Ναι δεν είναι μόνο τα λεφτά, δεν "βλέπει" το η κονσόλα τους φίλους του από το ps 4. 

Εμείς εύκολα τα λέμε αλλά εγώ τα τραβάω φίλε, με μωρά είναι δύσκολη η ζωή. 

Να ρωτήσει ο γιος σου  τον φίλο του τι nickname έχει δώσει στον epic λογαριασμό (όχι του ps4) τον οποίο βάζεις στο search/add friends ΜΕΣΑ από το παιχνίδι και όχι από το μενού της κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Να ρωτήσει ο γιος σου  τον φίλο του τι nickname έχει δώσει στον epic λογαριασμό (όχι του ps4) τον οποίο βάζεις στο search/add friends ΜΕΣΑ από το παιχνίδι και όχι από το μενού της κονσόλας.

Από το παιχνίδι μέσα προσπάθησα. Λογαριασμό στην epic δεν έκανα, έβαλα email, σου στέλνει έναν κωδικό τον βάζεις στην σελίδα της epic και τέλος παίζεις.

Παραπάνω δεν ξέρω κιόλας να πω την αλήθεια. Ούτε το ps 4 μας βρίσκει ούτε εμείς το ps 4. 

Ενω από το κινητό τον βρήκα αμέσως ως παίκτη και παίξαμε κ μαζί για δοκιμή σε Party. 

Επεξ/σία από Lalakis1975
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως στο cod βρήκα με το ονομα που έχει στην Activision τους φίλους μου που έχουν ps4 μέσα από το παιχνίδι αμέσως. Δεν ξέρω για το παιχνίδι που λες, αλλά αν υποστηρίζει crossplay τότε κάτι δεν κανεις καλά. 

Πχ βρήκα αυτό. 

https://www.gamesradar.com/how-to-enable-cross-platform-fortnite-matches/

 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ πάντως στο cod βρήκα με το ονομα που έχει στην Activision τους φίλους μου που έχουν ps4 μέσα από το παιχνίδι αμέσως. Δεν ξέρω για το παιχνίδι που λες, αλλά αν υποστηρίζει crossplay τότε κάτι δεν κανεις καλά. 

Πχ βρήκα αυτό. 

https://www.gamesradar.com/how-to-enable-cross-platform-fortnite-matches/τι να κάνω 

Δεν ξέρω αγγλικά, τι πάτησες δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Δεν ξέρω αγγλικά, τι πάτησες δηλαδή; 

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Ο γιος μου από Xbox παίζει Fortnite με πολλούς φίλους του σε ps4....

Υπόψιν πρέπει και εσύ και οι φίλοι να έχετε epic games nickname account....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikele13- είπε

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Ο γιος μου από Xbox παίζει Fortnite με πολλούς φίλους του σε ps4....

Υπόψιν πρέπει και εσύ και οι φίλοι να έχετε epic games nickname account....

Τι είναι το epic games πως το βάζω; 

Αφού μπήκα στο παιχνίδι κ έβαλα έναν κωδικό epic στη σελίδα πριν παίξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Τι είναι το epic games πως το βάζω; 

Αφού μπήκα στο παιχνίδι κ έβαλα έναν κωδικό epic στη σελίδα πριν παίξει 

Μπαίνεις στην epic games σελίδα, και για εγγραφή σου έχει επιλογή να κάνεις link τον λογαριασμό σου με.... ps4,xbox, Nintendo κλπ.

Οπότε πατάς το εικονίδιο psn και ακολουθείς οδηγίες, και βλέπεις ποιο είναι το nickname

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikele13- είπε

Μπαίνεις στην epic games σελίδα, και για εγγραφή σου έχει επιλογή να κάνεις link τον λογαριασμό σου με.... ps4,xbox, Nintendo κλπ.

Οπότε πατάς το εικονίδιο psn και ακολουθείς οδηγίες, και βλέπεις ποιο είναι το nickname

Το nickname δεν είναι αυτό που γράφει στο ανθρωπάκι πάνω; από τον κινητό παίζουμε κανονικά μαζι μόνο με invite 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...