Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

1. Κατέβασες το dlc από το store? 

2. Το black ops 4 αν θυμάμαι καλά είναι μόνο online οπότε θα κοιτάξεις πόσοι είναι ενεργοί και αν αξίζει να το πάρεις.

3. Υπάρχουν άπειρα κομμάτια ebay για αντικατάσταση και άπειρα βίντεο στο yt για να αλλάξεις ότι θες στο joystick. Γενικά δεν είναι δύσκολη διαδικασία αν το έχεις λίγο. 

Ναι απο στο sotre.

Οκ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια στιγμή θα με βαρεθείτε και θα με βρίσετε αλλά κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου..

Χθες έφαγα πάνω από μια ώρα στο support της microsoft με τον Kyle αλλά δε χαμπάριασε μια για το πρόβλημα που μου ζητάει έγκυρη μέθοδο πληρωμής (έχω δυο ελληνικές κάρτες συνδεδεμένες και paypal) κατά την αγορά 360 backward compatible  παιχνιδιών και μου πρότεινε να αγοράσω ένα xbox 360!

Σήμερα παίζει να έκλεισα 2ωρο με την Annie η οποία αρχικά δεν είχε ιδέα τι είναι οι 360/live λογαριασμοί, έπειτα αφού μίλησε προφανώς με κάποιον σχετικό με το αντικείμενο κατάλαβε πως θέλω να κάνω αλλαγή του region στο 360 account, έπειτα από τις οδηγίες που είχε δώσει ο @Sir_Teraflop στον @Tigio13 πιστεύοντας και εγώ πως θα λυθεί το πρόβλημα μου. Btw δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου (μέχρι που αγόρασα το onex) κάποια κονσόλα της microsoft.

Μου λέει λοιπόν πως θα μιλήσει με τους συναδέλφους αλλά εν τω μεταξύ βλέπουν σύνδεση σήμερα από xbox 360.. Βρε καλή μου, βρε χρυσή μου να της λεω, βλέπεις προφανώς σύνδεση από παιχνίδι που προορίζεται για 360 (ninja gaiden II). Όχι μου λέει αφού το βλέπω στο σύστημα, να αγοράσετε τα παιχνίδια από το 360, δεν υπάρχει άλλη λύση. Βρε πουλάκι μου δεν έχω 360, ουδέποτε είχα και κάτι αλάνια στο insomnia.gr αγοράζουν κανονικά τα too human και crackdown χωρίς 360 κονσόλα εγώ γιατί δε μπορώ; Καμία απάντηση.

Μετά μου πετάει πως δεν έχει σχέση το 360 account καθώς η χώρα που έχω στο xbox αντιστοιχεί στη χώρα του 360 account (προφανώς με βάση το log που έβλεπε θα πρέπει να πίστευε πως έχω τελικά xbox 360 και όχι one x).

Τελικά επειδή της τα ψιλοέχωσα μου άνοιξε υπόθεση και είπε ότι θα το δει με τους ειδικούς.

Χρησιμοποιώ προϊόντα και υπηρεσίες της microsoft χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και χρόνια αλλά θεωρώ αδιανόητο να μην μπορούν να δώσουν λύση σε ένα τέτοιο πρόβλημα το οποίο από ότι βλέπω στα forum της microsoft αλλά και στο reddit αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί.

Επεξ/σία από shodan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, shodan said:

Χθες έφαγα πάνω από μια ώρα στο support της microsoft με τον Kyle αλλά δε χαμπάριασε μια για το πρόβλημα που μου ζητάει έγκυρη μέθοδο πληρωμής (έχω δυο ελληνικές κάρτες συνδεδεμένες και paypal) κατά την αγορά 360 backward compatible  παιχνιδιών και μου πρότεινε να αγοράσω ένα xbox 360!

Αλήθεια τώρα; Σου είπε «πάρε ένα Χ360 καλύτερα να βρεις την υγειά σου»;

Όπως λέμε «δεν γ**είς που δεν γ**είς, δεν πας για ψάρεμα»;

Στείλε μία screenshot αν έχεις να γελάσουμε.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, shodan είπε

Κάποια στιγμή θα με βαρεθείτε και θα με βρίσετε αλλά κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου..

Χθες έφαγα πάνω από μια ώρα στο support της microsoft με τον Kyle αλλά δε χαμπάριασε μια για το πρόβλημα που μου ζητάει έγκυρη μέθοδο πληρωμής (έχω δυο ελληνικές κάρτες συνδεδεμένες και paypal) κατά την αγορά 360 backward compatible  παιχνιδιών και μου πρότεινε να αγοράσω ένα xbox 360!

Σήμερα παίζει να έκλεισα 2ωρο με την Annie η οποία αρχικά δεν είχε ιδέα τι είναι οι 360/live λογαριασμοί, έπειτα αφού μίλησε προφανώς με κάποιον σχετικό με το αντικείμενο κατάλαβε πως θέλω να κάνω αλλαγή του region στο 360 account, έπειτα από τις οδηγίες που είχε δώσει ο @Sir_Teraflop στον @Tigio13 πιστεύοντας και εγώ πως θα λυθεί το πρόβλημα μου. Btw δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου (μέχρι που αγόρασα το onex) κάποια κονσόλα της microsoft.

Μου λέει λοιπόν πως θα μιλήσει με τους συναδέλφους αλλά εν τω μεταξύ βλέπουν σύνδεση σήμερα από xbox 360.. Βρε καλή μου, βρε χρυσή μου να της λεω, βλέπεις προφανώς σύνδεση από παιχνίδι που προορίζεται για 360 (ninja gaiden II). Όχι μου λέει αφού το βλέπω στο σύστημα, να αγοράσετε τα παιχνίδια από το 360, δεν υπάρχει άλλη λύση. Βρε πουλάκι μου δεν έχω 360, ουδέποτε είχα και κάτι αλάνια στο insomnia.gr αγοράζουν κανονικά τα too human και crackdown χωρίς 360 κονσόλα εγώ γιατί δε μπορώ; Καμία απάντηση.

Μετά μου πετάει πως δεν έχει σχέση το 360 account καθώς η χώρα που έχω στο xbox αντιστοιχεί στη χώρα του 360 account (προφανώς με βάση το log που έβλεπε θα πρέπει να πίστευε πως έχω τελικά xbox 360 και όχι one x).

Τελικά επειδή της τα ψιλοέχωσα μου άνοιξε υπόθεση και είπε ότι θα το δει με τους ειδικούς.

Χρησιμοποιώ προϊόντα και υπηρεσίες της microsoft χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και χρόνια αλλά θεωρώ αδιανόητο να μην μπορούν να δώσουν λύση σε ένα τέτοιο πρόβλημα το οποίο από ότι βλέπω στα forum της microsoft αλλά και στο reddit αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί.

Πραγματικά αν δεν ήταν jtag το 360 που έχω θα στο έδινα να ανοίξεις έναν λογαριασμό να τον συνδέσεις με αυτόν του one να δούμε τι σκατά θα σου πει μετά από το support. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το πρόβλημα που είχα εγώ είναι παραπλήσιο με το δικό σου. Μου έλεγε άλλαξε τρόπο πληρωμής και πιο κάτω μου έδειχνε region uk. Πήγαινε στη σελίδα 180 να δεις τη λύση που μου είχε δώσει ο sir teraflop μπας και κάνει και σε σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Λοιπόν το πρόβλημα που είχα εγώ είναι παραπλήσιο με το δικό σου. Μου έλεγε άλλαξε τρόπο πληρωμής και πιο κάτω μου έδειχνε region uk. Πήγαινε στη σελίδα 180 να δεις τη λύση που μου είχε δώσει ο sir teraflop μπας και κάνει και σε σένα. 

Όντως και εγω κάτι τέτοιο έκανα πριν μέρες και δούλεψε!

Και μετά μου ήρθε mail επιβεβαίωσης και δουλεψε στο μπαμ

image.png.a25c5f29ee5d797c7a09eac8f9ff1e43.png

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφω και πιο πάνω πως εκεί στηρίχθηκα (είδα τα μηνύματα από 10 Μαρτίου του 19) και ζήτησα αλλαγή του 360 account region καθώς ακολουθώντας τα λινκ που έχει βάλει ο sir teraflop επιλέγοντας Ελλάδα μου λέει πως συνέβη κάποιο σφάλμα και να προσπαθήσω αργότερα. 
Ίσως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα με το δικό μου λογαριασμό, ας το βρούνε και ας το φτιάξουν αντί να μου λένε πως πρέπει να έχω 360. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια γιατί στο xbox one δεν κάνει save το δίκτυο; θέλει κάθε φορά να βάζω τον κωδικό.... Όχι σπίτι μου όταν το πάω σε άλλο σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι παρόμοιο αλλά πιο σοβαρο

Όταν κλείσει το xbox one x(είναι new οπότε το κάνει πάντα) δεν συνδέεται στο wifi και βγάζει κλείσε το ρούτερ για 30sec k μετά άνοιξε το xbox...κάνει autoconnect είσαι κομπλέ αλλά μετά αφού το κλεινει  όταν το ξανανοίξει ξανά τα ίδια βγάλε βαλε ρούτερ για να κάνει recconect

Τι παίζει? Να αλλάξει onoma ssid?έχει να κάνει με firewall router για ip?nova router zte h267n 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kage είπε

Όταν κλείσει το xbox x(είναι new οπότε το κάνει πάντα) δεν συνδέεται στο wifi και βγάζει κλείσε το ρούτερ για 30sec k μετά άνοιξε το xbox...κάνει autoconnect είσαι κομπλέ αλλά μετά αφού το κλεινει  όταν το ξανανοίξει ξανά τα ίδια βγάλε βαλε ρούτερ για να κάνει recconect

Τι παίζει? Να αλλάξει onoma ssid?έχει να κάνει με firewall router για ip?

Βασικά έχω το one.. Το πάω καθημερινά από το σπίτι μου σε άλλο σπίτι για κάποιον λόγο, εκεί θέλει να βάζω τον κωδικό του ίντερνετ κάθε φορά, μόλις γυρίσω σπίτι πάλι τα ίδια, δεν κρατάει δηλαδή καθόλου κωδικούς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σένα όμως δεν ζητάει να κλείσεις ανοίξεις ρούτερ απλά βαζεις password έτσι?δεν έχω ιδέα πως δουλεύει αν έχει save password...για να καταλαβεις δεν είναι καν δικό μου..περίμενε να απαντήσουν αλλοι..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kage είπε

Σε σένα όμως δεν ζητάει να κλείσεις ανοίξεις ρούτερ απλά βαζεις password έτσι?δεν έχω ιδέα πως δουλεύει αν έχει save password...για να καταλαβεις δεν είναι καν δικό μου..περίμενε να απαντήσουν αλλοι..

Ναι δεν κάνει save και βαριέμαι κάθε φορά το ίδιο πράγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lalakis1975 είπε

Ναι δεν κάνει save και βαριέμαι κάθε φορά το ίδιο πράγμα. 

Από ότι βρήκα, δεν ξέρω το κατα πόσο ισχύει.

The reason you have to type it in every time is that the Xbox doesn't save any WiFi profiles. Thus, you have to type in the password every time you connect. If it did, it would be easier for you when you bring you xbox back and forth.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...