Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα τις γιορτές μετακίνησα το xbox στο εξοχικό και δεν μπορεί να συνδεθεί με τπτ στο ίντερνετ και επειδή όλα τα παιχνίδια τα έχω με game pass δεν μπορώ να παίξω τπτ. Έχω κάνει επανεκκίνηση στο ρουτερ, στν κονσόλα αλλά ττπ. Καμία ιδέα; Δοκίμασα και με ethernet και με WiFi αλλά δεν είδα διαφορά. 

20200420_184637_compress66.jpg

Επεξ/σία από for4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, for4 είπε

Τώρα τις γιορτές μετακίνησα το xbox στο εξοχικό και δεν μπορεί να συνδεθεί με τπτ στο ίντερνετ και επειδή όλα τα παιχνίδια τα έχω με game pass δεν μπορώ να παίξω τπτ. Έχω κάνει επανεκκίνηση στο ρουτερ, στν κονσόλα αλλά ττπ. Καμία ιδέα; Δοκίμασα και με ethernet και με WiFi αλλά δεν είδα διαφορά. 

20200420_184637_compress66.jpg

Reset κάνε, πίσω υπάρχει μια τρυπουλα υπάρχει ένα button το πατάς για 5 δευτερόλεπτα και το αφήνεις να επανεκκινήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά με ένα reset από τα settings χωρίς να σβήσω τα παιχνίδια έστρωσε. Μου έκανε εντύπωση που την wired σύνδεση πάλι δεν την αναγνώρισε αλλά μόλις το έβαλα wireless συνδέθηκε. Περίεργο σκάλωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απελπιστεί. Μόλις έκανα προσθήκη και κάρτα της Πειραιώς. Μια χαρά τη βλέπω και στους τρόπους πληρωμής αλλά αν πάω να κατεβάσω το crackdown ή οποιοδήποτε 360 game μου ζητάει πάλι έγκυρη μέθοδο πληρωμής. 
Ακόμα και στη σελίδα του support της Microsoft αναφέρουν πως αν εχεις προσθέσει κάρτα είτε στο Xbox one είτε μέσω λογαριασμού Microsoft και πάλι δεν εμφανίζεται πρέπει να εισάγεις μέθοδο πληρωμής σε 360. 
Σοβαρά τώρα; Άντε πες βρίσκω ενα φίλο με Xbox 360, αν βάλω κάρτα η οποία λήγει σε ενα χρόνο τι θα κάνω; Θα ψάχνω πάλι για 360; Και μέχρι τώρα πίστευα πως η Nintendo είναι δύστροπη σε όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, for4 είπε

Πραγματικά με ένα reset από τα settings χωρίς να σβήσω τα παιχνίδια έστρωσε. Μου έκανε εντύπωση που την wired σύνδεση πάλι δεν την αναγνώρισε αλλά μόλις το έβαλα wireless συνδέθηκε. Περίεργο σκάλωμα. 

Κοίταξε μήπως το είχες σε Static mode, και δεν μπορούσε να πάρει IP όταν προσπαθούσε να ενωθεί με wired σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, shodan είπε

Έχω απελπιστεί. Μόλις έκανα προσθήκη και κάρτα της Πειραιώς. Μια χαρά τη βλέπω και στους τρόπους πληρωμής αλλά αν πάω να κατεβάσω το crackdown ή οποιοδήποτε 360 game μου ζητάει πάλι έγκυρη μέθοδο πληρωμής. 
Ακόμα και στη σελίδα του support της Microsoft αναφέρουν πως αν εχεις προσθέσει κάρτα είτε στο Xbox one είτε μέσω λογαριασμού Microsoft και πάλι δεν εμφανίζεται πρέπει να εισάγεις μέθοδο πληρωμής σε 360. 
Σοβαρά τώρα; Άντε πες βρίσκω ενα φίλο με Xbox 360, αν βάλω κάρτα η οποία λήγει σε ενα χρόνο τι θα κάνω; Θα ψάχνω πάλι για 360; Και μέχρι τώρα πίστευα πως η Nintendo είναι δύστροπη σε όλα. 

Είναι ο λογαριασμός σου ΚΑΙ η πιστωτική στο ίδιο region?  
 

ειχα το ίδιο θέμα με σένα (και ας είχα και χβοχ360) καθώς ο λογαριασμός μου είναι Αγγλικός αλλά στο μεταξύ είχα μετακομίσει ΗΑΕ και η πιστωτική αραβική, και δεν “έπαιρνε μπρος”. Τελικά πρόσθεσα ξεχωριστό billing  account (αραβικό), ένωσα την πιστωτική με τον τελευταίο και έστρωσε 

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ομάδα χρόνια πολλά με υγεία.Παιδιά γίνετε μια προσπάθεια να ξεκινήσουμε σε λίγες μέρες πανελλήνιο πρωτάθλημα 11vs11 FIFA pro clubs για XBOX ONE. Όσοι έχετε ομάδα αλλά και όσοι επιθυμείτε να πάρετε μεταγραφή για ομάδα μπείτε σε αυτήν την σελίδα έτσι ώστε να μαζευτούμε και να ξεκινήσουμε.
https://www.facebook.com/groups/513830886160715/?ref=share

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shodan είπε

Έχω απελπιστεί. Μόλις έκανα προσθήκη και κάρτα της Πειραιώς. Μια χαρά τη βλέπω και στους τρόπους πληρωμής αλλά αν πάω να κατεβάσω το crackdown ή οποιοδήποτε 360 game μου ζητάει πάλι έγκυρη μέθοδο πληρωμής. 
Ακόμα και στη σελίδα του support της Microsoft αναφέρουν πως αν εχεις προσθέσει κάρτα είτε στο Xbox one είτε μέσω λογαριασμού Microsoft και πάλι δεν εμφανίζεται πρέπει να εισάγεις μέθοδο πληρωμής σε 360. 
Σοβαρά τώρα; Άντε πες βρίσκω ενα φίλο με Xbox 360, αν βάλω κάρτα η οποία λήγει σε ενα χρόνο τι θα κάνω; Θα ψάχνω πάλι για 360; Και μέχρι τώρα πίστευα πως η Nintendo είναι δύστροπη σε όλα. 

Και εγώ το ίδιο είχα πάθει. Κάτι με το region είχα ρυθμίσει τότε με οδηγίες που έδωσαν εδώ τα παιδιά και από τότε μια χαρά ψωνίζω είτε επί πληρωμής είτε δωρεάν παιχνίδια του 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hexenlord @Tigio13 Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, όπως είπα και παραπάνω ο λογαριασμός Microsoft είναι ρυθμισμένος για Ελλάδα, η κάρτα (κάρτες) που δοκίμασα και χρησιμοποίησα και για αγορά του game pass, καθώς επίσης και οι ρυθμίσεις της κονσόλας είναι επίσης σεταρισμενα για Ελλάδα. 
Μήπως μου διαφεύγει κάτι άλλο; Τι να πω. Θα εκτιμούσα αν μπορούσατε να με κατευθύνετε σχετικά με επιπλέον ρυθμίσεις. Μπορώ να σας ανεβάσω σχετικές φωτό αν θέλετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, shodan είπε

@hexenlord @Tigio13 Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, όπως είπα και παραπάνω ο λογαριασμός Microsoft είναι ρυθμισμένος για Ελλάδα, η κάρτα (κάρτες) που δοκίμασα και χρησιμοποίησα και για αγορά του game pass, καθώς επίσης και οι ρυθμίσεις της κονσόλας είναι επίσης σεταρισμενα για Ελλάδα. 
Μήπως μου διαφεύγει κάτι άλλο; Τι να πω. Θα εκτιμούσα αν μπορούσατε να με κατευθύνετε σχετικά με επιπλέον ρυθμίσεις. Μπορώ να σας ανεβάσω σχετικές φωτό αν θέλετε. 

Από τα λίγα που θυμάμαι γιατί έχει περάσει πάνω από χρόνος και είναι δύσκολο να βρω εδω τις συνομιλίες, είχα κάνει κάποιες ρυθμίσεις για το 360 και όχι για το one. Και ας μην είχα παλιότερα λογαριασμό σε κονσόλα 360. Πάντα σε σχέση με το region. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν είχα ποτέ το 360, αν και έχει περάσει καιρός, απ'ότι θυμάμαι την πρώτη αγορά σε παιχνίδι του 360 δεν μπορούσα να την κάνω από το one , αλλά την έκανα μέσα από το store μέσω pc και μου δέχτηκε το PayPal σαν έγκυρο τρόπο πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβαίνει κάτι περίεργο με το δώρο του δεκαπενθήμερου το Knights of Pen and Paper 1+2. Το κατέβασα όπως είθισται όταν ορωτομπήκαν και μου τα έβγαζε εδώ και μέρες στα own παιχνίδια και όχι στα gold. Λέω κάτσε να δω τι γράφει στην σελίδα του παιχνιδιού και μου λέει αν θέλω το αγοράσω με 100% έκπτωση και πατάω ναι και στα δύο και τώρα γράφει own και στην σελίδα του παιχνιδιού που πριν έγραφε play with gold/buy to own

Και δεν ξέρω τι συμβαίνει δίνει τώρα τα παιχνίδια για πάντα η MS? Στρατηγική τύπου 360 ή έχει γίνει λάθος και έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους;

Α και τώρα είδα ότι το bundle είναι gold αλλά τα παιχνίδια είναι κανονικότητα own..

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα.Εχω μερικες ερωτησουλες

1.Αγορασα προσφατα το Call World war II.Και καπακια πηρα κ το dlc war machine που δινει multplayer χαρτες.Στο selection sto online mode ,ουτε μια φορα δεν εχω τυχει χαρτη απο το dlc.

2.Οι επομενες κυκλοφοριες θεωρουνται επιτυχημενες;Αναφερομαι στα Black Ops 4 κ Modern Warfare.

3.Το gamepad εχει υποστει καποιες φθορες - στον μοχλο - τι μπορω να κανω για να το προφυλαξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Καλημερα στην παρεα.Εχω μερικες ερωτησουλες

1.Αγορασα προσφατα το Call World war II.Και καπακια πηρα κ το dlc war machine που δινει multplayer χαρτες.Στο selection sto online mode ,ουτε μια φορα δεν εχω τυχει χαρτη απο το dlc.

2.Οι επομενες κυκλοφοριες θεωρουνται επιτυχημενες;Αναφερομαι στα Black Ops 4 κ Modern Warfare.

3.Το gamepad εχει υποστει καποιες φθορες - στον μοχλο - τι μπορω να κανω για να το προφυλαξω;

1. Κατέβασες το dlc από το store? 

2. Το black ops 4 αν θυμάμαι καλά είναι μόνο online οπότε θα κοιτάξεις πόσοι είναι ενεργοί και αν αξίζει να το πάρεις.

3. Υπάρχουν άπειρα κομμάτια ebay για αντικατάσταση και άπειρα βίντεο στο yt για να αλλάξεις ότι θες στο joystick. Γενικά δεν είναι δύσκολη διαδικασία αν το έχεις λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...