Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, shodan είπε

Μετά από αρκετό ψάξιμο βλέπω πως οι περισσότεροι αναφέρουν πως για να μπορέσεις να κατεβάσεις 360 games σε one/one X πρέπει να έχεις περάσει μέθοδο πληρωμής (ή να κάνεις είσοδο με το λογαριασμό σου τέλος πάντων) σε Xbox 360 για να λειτουργήσει.. Δεν είχα ποτέ κάποιο από τα παλιότερα Xbox όποτε μάλλον τρώω πόρτα. Δε νομίζω να ασχοληθώ παραπάνω αν και είναι κρίμα γιατί κάποια παιχνίδια θα άξιζαν να ασχοληθώ. 

Μου εβγαλε και μένα την πίστη να τα καταφέρω. Τυχαια βρήκα κάποια στιγμή ενώ έψαχνα ένα κουμπάκι μέσα στα settings στο λογαριασμό μου, που έλεγε να διαχειριστώ τα προφιλ μου ή κατι τέτοιο και τελικά έβαλα τρόπο πληρωμής για 360.

Το ψάχνω ώρα να το βρω τωρα και δεν βρισκω τιποτα.

Δοκιμάστε έδω μπας και :

https://account.microsoft.com/billing/payments?fref=home.banner.payment-instruments#/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shodan είπε

Μετά από αρκετό ψάξιμο βλέπω πως οι περισσότεροι αναφέρουν πως για να μπορέσεις να κατεβάσεις 360 games σε one/one X πρέπει να έχεις περάσει μέθοδο πληρωμής (ή να κάνεις είσοδο με το λογαριασμό σου τέλος πάντων) σε Xbox 360 για να λειτουργήσει.. Δεν είχα ποτέ κάποιο από τα παλιότερα Xbox όποτε μάλλον τρώω πόρτα. Δε νομίζω να ασχοληθώ παραπάνω αν και είναι κρίμα γιατί κάποια παιχνίδια θα άξιζαν να ασχοληθώ. 

Ένα λεπτό, αυτό είναι περίεργο, από το one X μου μπορώ να κατεβάσω κανονικά παιχνίδια OG Xbox και Χ360, εσύ λες οτι ούτε από την κονσόλα μπορείς ?

Το δικό μου θέμα είναι το πώς μπορείς να τα εξαργύρωσεις από browser, εσύ ούτε από την κονσόλα φίλε βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mikele13- είπε

Μια χαρά δίσκοι είναι οι seagate.

Έχω χρησιμοποιήσει 2 2tb ο κάθε ένας σαν εσωτερικό και εξωτερικό δίσκο σε ps4pro & xbox one x αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sphinxgr, το λινκ με πετάει στη σελίδα που μου εμφανίζει την κάρτα που έχω περάσει και αλλά και PayPal λογαριασμό. Δε βλέπω κάποια επιλογή για 360 μέθοδο πληρωμής. 
Σε ευχαριστώ όντως. 

@red1,  όχι φίλε μου ούτε από το one X ούτε από κινητό ούτε από υπολογιστή. Μου λέει να επιλέξω έγκυρη μέθοδο πληρωμής παρότι έχω ήδη καταχωρημένη κάρτα και pp. 
Δες φωτό με το μήνυμα: https://www.dropbox.com/s/6y44o34idfgknzs/IMG_3192.PNG?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις έκανα μια δοκιμή από το κινητό μου από opera (δεν ξέρω αν έχει να κάνει) και έκανε κανονικά την αγορά του crackdown. Έχω συνδεδεμένο το λογαριασμό της microsoft με paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μια χαρά δίσκοι είναι οι seagate.

Έχω χρησιμοποιήσει 2 2tb ο κάθε ένας σαν εσωτερικό και εξωτερικό δίσκο σε ps4pro & xbox one x αντίστοιχα.

Σε γενικές γραμμές δεν έχουν την αξιοπιστία των WD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κάθε ένας κρίνει με βάση τις εμπειρίες του.

Για εμένα μια χαρα αξιόπιστοι είναι και οι seagate και οι western digital.

 

Είναι 2 από τις μεγαλύτερες εταιρίες κατασκευής δίσκων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η συζητηση κρατάει δεκαετίες, seagate VS WD. ειναι σαν Sega VS Nintendo ενα πράγμα :P

εμενα μου έχουν χαλάσει δυο-τρεις απο την καθε εταιρια για παραδειγμα, ο τελευταίος που πεθανε περσι ηταν ενας εξωτερικοs WD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Choutas είπε

Στο κατάστημα έχει προσφορά το Strider από Capcom στα 3 ευρώ.

Εγώ το τσίμπησα αν είναι μάπα δεν χαλάσαμε και πολλά.

 Μια χαρά παιχνιδάκι είναι φίλε, 60fps., καλά control, καλός metroidvania σχεδιασμός κόσμου/πιστών...

Ανετα βγάζει ένα 15ωρακι, enjoy 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικα περνανε τα παιχνιδια του 360 και απο κονσολα και απο Η/Υ, πρεπει να συγχρονιζονται χωρα σε διευθυνση λογαριασμου/χωρα τροπου πληρωμης/region κονσολας.

Στον Η/Υ πρεπει φυσικα να ειναι επιλεγμενη και η χωρα του μαγαζιου, πολλοι πανε να ψωνισουν απο το αμερικανικο μαγαζι με τον ελληνικο λογαριασμο τους (οπως τα λινκς που εδωσε πιο πανω ενα παιδι, αφορουν usa μαγαζι), φυσιολογικα δεν περνανε ετσι.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω με το support της Microsoft και ο τύπος επιμένει ότι πρέπει να έχω κονσόλα 360 για να αγοράσω 360 παιχνίδια. 
Εσείς που λέτε ότι σας λειτουργεί (δεν έχω λόγο να μην σας πιστέψω) είχατε μήπως και το πρώτο Xbox και 360; 
Καταληγω στο γεγονός πως επειδή το σύστημα πληρωμών στο 360 ήταν διαφορετικό για αυτο δεν δέχεται κάρτα ή PayPal από το one x μου ή τον υπολογιστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, shodan είπε

Μιλάω με το support της Microsoft και ο τύπος επιμένει ότι πρέπει να έχω κονσόλα 360 για να αγοράσω 360 παιχνίδια. 
Εσείς που λέτε ότι σας λειτουργεί (δεν έχω λόγο να μην σας πιστέψω) είχατε μήπως και το πρώτο Xbox και 360; 
Καταληγω στο γεγονός πως επειδή το σύστημα πληρωμών στο 360 ήταν διαφορετικό για αυτο δεν δέχεται κάρτα ή PayPal από το one x μου ή τον υπολογιστή. 

Δεν είχα ποτέ 360. Μήπως έχεις usa region και βάζεις ελληνική κάρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο one x system > language region: English (Greece), location: Greece.

Στο Microsoft λογαριασμό η τοποθεσία είναι φυσικά Ελλάδα και έχω ήδη συνδεδεμένη κάρτα από την Εθνική και στις επιλογές πληρωμής γράφει για αγορές στη χώρα/περιοχή Ελλάδα. 
Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...