Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, talentscout είπε

Είναι ακριβά θες να πεις ε; τι προτείνεις μέχρι 1TB τουλάχιστον που χρειάζομαι σαν value for money σε σχέση μ αυτά; 

Μακριά από Seagate.

Μόνο WD 2TB 

https://www.skroutz.gr/s/3730460/Western-Digital-Elements-Portable-2TB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, talentscout είπε

Καλησπέρα και καλό Πάσχα σε όλους, θέλω να αγοράσω έναν εξώτερικο σκληρό δίσκο για το xbox one 2TB (ίσως πάω και σε 1TB αναλόγως τις διαφορές στα χρήματα) διαθέτω maximum 100€. Με μια γρήγορη ματιά στο skroutz βρήκα τον Seagate game drive for Xbox Game Pass Special Edition 2 2TB στα 75€ και ειναι κουστουμιά με την κονσόλα. 

20180323170503_46462db2.jpeg.552639fe30c0058c03638858154dd596.jpeg

Έχουμε όμως τπτ καλύτερο σε απόδοση/ταχύτητα/vfm να προτείνετε; θα χρειαστώ και θήκη; κάποιο εξτρά καλώδιο μήπως λείπει για να το συνδέσω; και τέλος, η όλη διαδικασία φαντάζομαι θα είναι απλή έτσι; δλδ όταν κατεβάζεις ένα παιχνίδι απο την στιγμή που τον έχω κουμπωμένο όταν τελειώσει το download μετακίνηση στον εξωτερικό και είμαι κομπλέ σωστά; 

Ή μήπως τον παρακάτω στα 107€ με 4TB; Seagate game drive for Xbox 4TB

20180320160200_029cae74.jpeg.89e25e86f785ec489391be0366f380d5.jpeg

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με την ταχύτητα του εσωτερικού δίσκου. Ήθελα τουλάχιστον την ίδια ταχύτητα και σε εξωτερικό. Οι 2.5 χάνουν σε ταχύτητα και αξιοπιστία . Οπότε μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα, 3.5, αξιόπιστο, γρήγορο και φθηνό και με 3 έτη εγγύηση στα 4Tb και κάτω των 100€.

.Με περίπου 125€ υπάρχει ο ακόμα καλύτερος 6Tb . Ουσιαστικά είναι δίσκοι σειράς blue συνήθως που τους πουλάνε πιο φθηνά αποτι να τους αγόραζες σκέτους, έτοιμους σε θήκη

https://www.skroutz.gr/s/10360639/Western-Digital-My-Book-4TB-2016.html?from=sku_spec_variations

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με την ταχύτητα του εσωτερικού δίσκου. Ήθελα τουλάχιστον την ίδια ταχύτητα και σε εξωτερικό. Οι 2.5 χάνουν σε ταχύτητα και αξιοπιστία . Οπότε μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα, 3.5, αξιόπιστο, γρήγορο και φθηνό και με 3 έτη εγγύηση στα 4Tb και κάτω των 100€.

.Με περίπου 125€ υπάρχει ο ακόμα καλύτερος 6Tb . Ουσιαστικά είναι δίσκοι σειράς blue συνήθως που τους πουλάνε πιο φθηνά αποτι να τους αγόραζες σκέτους, έτοιμους σε θήκη

https://www.skroutz.gr/s/10360639/Western-Digital-My-Book-4TB-2016.html?from=sku_spec_variations

Αν είναι blue πυρετού αναφέρεις τότε και αυτοί όπως και ο εσωτερικός του xbox είναι στις 5.200rpm όπως και οι 2.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leo066 είπε

Αν είναι blue πυρετού αναφέρεις τότε και αυτοί όπως και ο εσωτερικός του xbox είναι στις 5.200rpm όπως και οι 2.5

Δεν έχουν όλοι οι 5200 την ίδια ταχύτητα μετάδοσης, ούτε την ίδια αξιοπιστία. Ψάξε reviews. Δεν στα γράφω τυχαία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά παίδες..!! Τα Crackdown 1+2 είναι Free στο Marketplace με του 2 μαλιστα να ναι και ολα του τα DLC. Πέρα απ αυτό είναι και X Enhanced.

https://marketplace.xbox.com/en-us/Product/Crackdown/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5307dc

https://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Crackdown-2/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5308bc

Απολάυστε!

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darklordvader77 είπε

Χρόνια πολλά παίδες..!! Τα Crackdown 1+2 είναι Free στο Marketplace με του 2 μαλιστα να ναι και ολα του τα DLC. Πέρα απ αυτό είναι και X Enhanced.

https://marketplace.xbox.com/en-us/Product/Crackdown/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5307dc

https://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Crackdown-2/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5308bc

Απολάυστε!

Ρε παιδιά, δεν γίνεται να εξαργυρωσουμε δωρεάν παιχνίδια από το xbox.com μέσω browser? 

Είμαι μακριά από την κονσόλα και προσπαθώ να το κάνω μέσω κινητού, μου λέει "δωρεάν" αλλά έχει μόνο επιλογή "download to X360".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NickTG είπε

Κανονικά τα πήρα ακολουθώντας τα links. 

Νίκο, πως φίλε ? Και εγώ το ίδιο κάνω αλλά όταν πατάω στο "download to xbox 360"  μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω εισάγει τρόπο πληρωμής (κάρτα/PayPal κτλπ).

Και ναι, δεν έχω ούτε κάρτα ούτε PayPal περασμένα στο λογαριασμό μου, δεν γίνεται να τα κατεβάσω να υποθέσω?

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εγώ που έχω συνδεδεμένο και PayPal και κάρτα και τα πάντα όλα σε 360 παιχνίδια είτε δωρεάν είτε οχι επιμένει να ζητάει έγκυρη μέθοδο πληρωμής. Γιατί;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, red1 είπε

Νίκο, πως φίλε ? Και εγώ το ίδιο κάνω αλλά όταν πατάω στο "download to xbox 360"  μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω εισάγει τρόπο πληρωμής (κάρτα/PayPal κτλπ).

Και ναι, δεν έχω ούτε κάρτα ούτε PayPal περασμένα στο λογαριασμό μου, δεν γίνεται να τα κατεβάσω να υποθέσω?

 

1 λεπτό πριν, shodan είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εγώ που έχω συνδεδεμένο και PayPal και κάρτα και τα πάντα όλα σε 360 παιχνίδια είτε δωρεάν είτε οχι επιμένει να ζητάει έγκυρη μέθοδο πληρωμής. Γιατί;

Έτσι είναι, παρότι δεν σε χρεώνουν. Πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχει μια μέθοδος πληρωμής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο παλια η M$ ετσι κανει στα 360 δε σε αφήνει να παρεις ουτε free χωρις εγκυρη καρτα . Σου λεει που θα παει καποια στραβη θα γινει κανα κλικ λαθος με το lag και μετα τσιου . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εγώ μαζί σας είμαι και η Microsoft καλά κάνει αλλά γιατί πχ σε ένα Xbox one game μου αναγνωρίζει κανονικά την κάρτα που έχω συνδεδεμένη αλλά σε κάθε 360 game μου λέει να εισάγω κάρτα; Εν τω μεταξύ βάζω τα στοιχεία κανονικά, έχω δοκιμάσει και από pc και από κινητό/tablet και μέσα από το  ίδιο το one X αλλά πάλι ζητάει έγκυρη μέθοδο πληρωμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, red1 said:

Νίκο, πως φίλε ? Και εγώ το ίδιο κάνω αλλά όταν πατάω στο "download to xbox 360"  μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω εισάγει τρόπο πληρωμής (κάρτα/PayPal κτλπ).

Και ναι, δεν έχω ούτε κάρτα ούτε PayPal περασμένα στο λογαριασμό μου, δεν γίνεται να τα κατεβάσω να υποθέσω?

 

Όπως ήδη ανέφεραν τα παιδιά θέλει υποχρεωτικά περασμένο τρόπο πληρωμής. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό ψάξιμο βλέπω πως οι περισσότεροι αναφέρουν πως για να μπορέσεις να κατεβάσεις 360 games σε one/one X πρέπει να έχεις περάσει μέθοδο πληρωμής (ή να κάνεις είσοδο με το λογαριασμό σου τέλος πάντων) σε Xbox 360 για να λειτουργήσει.. Δεν είχα ποτέ κάποιο από τα παλιότερα Xbox όποτε μάλλον τρώω πόρτα. Δε νομίζω να ασχοληθώ παραπάνω αν και είναι κρίμα γιατί κάποια παιχνίδια θα άξιζαν να ασχοληθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...