Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 minutes ago, sphinxgr said:

Τα μπερδεύεις λίγο. 

Άλλο οι ssd

Άλλο οι 2.5 hd

Άλλο nvme /m2

Ναι η usb 3 μπορεί να εκμετάλλευθει όλες αυτές τις ταχύτητες. Το θέμα είναι εσύ τι θες και τι προτεραιότητες έχεις σε σχέση με τιμή, μέγεθος, ταχύτητα? 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με την ταχύτητα του εσωτερικού δίσκου. Ήθελα τουλάχιστον την ίδια ταχύτητα και σε εξωτερικό. Οι 2.5 όντως χάνουν σε ταχύτητα και αξιοπιστία . Οπότε μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα, 3.5,αξιόπιστο, γρήγορο και φθηνό. 

https://www.skroutz.gr/s/10360639/Western-Digital-My-Book-4TB-2016.html?from=sku_spec_variations

ενδιαφέρομαι ΜΟΝΟ για 2.5" ssd ή nvme/m2

Με καλύπτει ένας 500gb σε νορμάλ τιμή. Σίγουρα ο 2.5" ssd είναι η φθηνότερη επιλογή, όμως αν ο nvme/m2 δίνει καλύτερες ταχύτητες θυσιάζω κάποια χρήματα παραπάνω. Το loading ορισμένες φορές σπάει νεύρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση

Εχω ενα χβοχ που κανω share τα ολα παιχνιδια με το xbox του κολλητου μου.Αν εγω παρω δευτερο χβοχ,για αλλη τηλεοραση,μπορω να εχω αυτα τα παιχνιδια και στο νεο xbox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση

Εχω ενα χβοχ που κανω share τα ολα παιχνιδια με το xbox του κολλητου μου.Αν εγω παρω δευτερο χβοχ,για αλλη τηλεοραση,μπορω να εχω αυτα τα παιχνιδια και στο νεο xbox;

Δεν γινεται οχι. Εκτός κι αν μπαινεις απο το προφιλ του φίλου σου στο 2ο xbox οταν δεν ειναι εκεινος ενεργός. Που δεν πολύ εχει λογικη αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kostiger είπε

Δεν γινεται οχι. Εκτός κι αν μπαινεις απο το προφιλ του φίλου σου στο 2ο xbox οταν δεν ειναι εκεινος ενεργός. Που δεν πολύ εχει λογικη αυτο.

Αρα ουσιαστικα θελει αλλο προφιλ το xbox ασχετο με τα δυο προφιλ που εχουν μεσα τα δυο χβοχ που κανουν share σωστα;

Γιατι ομως ανεφερες οτι με του φιλου μου θα μπορουσα να μπω,αν εκεινος δεν ειναι ονλαιν;Δεν θα μπορουσε να γινει το ιδιο και με το δικο μου το προφιλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, john1080 είπε

Αρα ουσιαστικα θελει αλλο προφιλ το xbox ασχετο με τα δυο προφιλ που εχουν μεσα τα δυο χβοχ που κανουν share σωστα;

Γιατι ομως ανεφερες οτι με του φιλου μου θα μπορουσα να μπω,αν εκεινος δεν ειναι ονλαιν;Δεν θα μπορουσε να γινει το ιδιο και με το δικο μου το προφιλ;

Με όποιο προφίλ θελεις μπαινεις σε οποιαδήποτε κονσολα εφοσον έχεις τους κωδικους. Το ιδιο ισχυει και για το φιλο σου. Δεν εχει νοημα ομως λογω των  διαφορετικων save και achievements. Δεν θα μπορείς να έχεις τα οφέλη του family sharing ωστοσο. Αυτά μόνο στην κονσολα που οριζεις ως home console.

Οποιος λογαριασμός εχει ενεργές συνδρομές  live και game pass εν πάση περιπτώσει. 

Επεξ/σία από kostiger
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostiger είπε

Με όποιο προφίλ θελεις μπαινεις σε οποιαδήποτε κονσολα. Δεν θα μπορείς να έχεις τα οφέλη του family sharing ωστοσο. Αυτά μόνο στην κονσολα που οριζεις ως home console.

Οποιος λογαριασμός εχει ενεργές συνδρομές  live και game pass εν πάση περιπτώσει. 

Κατσε να σου εξηγησω πως εχει...

Ο Α ειμαι εγω και ο Β ο κολλητος.Ολα τα εχω εγω ο Α σε συνδρομες και τα αγορασμενα παιχνιδια ειναι μισα μισα...

Η κονσολα μου ειναι φυσικα home στον Β...Οποτε εαν εγω παρω αλλο ενα xbox τι επιλογες εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john1080 είπε

Κατσε να σου εξηγησω πως εχει...

Ο Α ειμαι εγω και ο Β ο κολλητος.Ολα τα εχω εγω ο Α σε συνδρομες και τα αγορασμενα παιχνιδια ειναι μισα μισα...

Η κονσολα μου ειναι φυσικα home στον Β...Οποτε εαν εγω παρω αλλο ενα xbox τι επιλογες εχω;

Μια χαρα τοτε. Θα κατεβάσεις ολο σου το περιεχόμενο στη 2η κονσολα και τέλος.

Εφόσον εισαι online θα μπορείς να παίζεις κανονικα και να εχεις πρόσβαση σε ολο σου το περιεχόμενο. Αν ήταν ανάποδα θα είχες προβλημα. Όπως θα έχει ο Β αν θελήσει να αποκτήσει 2ο xbox..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kostiger είπε

Μια χαρα τοτε. Θα κατεβάσεις ολο σου το περιεχόμενο στη 2η κονσολα και τέλος.

Εφόσον εισαι online θα μπορείς να παίζεις κανονικα και να εχεις πρόσβαση σε ολο σου το περιεχόμενο. Αν ήταν ανάποδα θα είχες προβλημα. Όπως θα έχει ο Β αν θελήσει να αποκτήσει 2ο xbox..

Υπαρχει προβλημα αν και δυο xbox ειναι online ταυτοχρονα στο δικο μου φυσικα προφιλ;

Στο νεο χβοχ που θα βαλω το προφιλ μου,θα το κανω home;

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, john1080 είπε

Υπαρχει προβλημα αν και δυο xbox ειναι online ταυτοχρονα στο δικο μου φυσικα προφιλ;

Ναι. Δεν γινεται να εισαι ενεργός σε 2 xbox one ταυτόχρονα. 

Online εννοειται. Offline γινεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ναι. Δεν γινεται να εισαι ενεργός σε 2 xbox one ταυτόχρονα. 

Online εννοειται. Offline γινεται.

Λιγο ριψοκινδυνο ακουγεται ολο αυτο...Ισως μια ασφαλης λυση να ηταν ενα νεο προφιλ απλα θα  θελει και αυτο συνδρομες κτλ και φυσικα δεν θα εχω θα ψηφιακα παιχνιδια,παρα μονο αυτα σε dvd

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες,νασαι καλα

Επεξ/σία από john1080
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, john1080 είπε

Λιγο ριψοκινδυκο ακουγεται ολο αυτο...Ισως μια ασφαλης λυση να ηταν ενα νεο προφιλ απλα θα  θελει και αυτο συνδρομες κτλ και φυσικα δεν θα εχω θα ψηφιακα παιχνιδια,παρα μονο αυτα σε dvd

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες,νασαι καλα

Δεν γνωρίζω αν ενεχει ρίσκο αυτο. Περισσοτερο ρισκαδορικο ειναι το family sharing σε αλλη στατική ip και διαμοιρασμο με φιλο και οχι με μελος της οικογένειας αν θελεις τη γνωμη μου. 

Που αν δεν γινονται καφριλες με λογαριασμούς Βραζιλιας, Ρωσίας και Ζουαζιλανδης ουτε εκει βλεπω θεμα για να ειμαι ειλικρινής. 

Δεν έχω δει καπου να κυνηγάει το share play αυτού του τυπου ακομα η Ms.

Υ.γ: Να εισαι κι εσυ καλα φιλε. Καλή ανάσταση. 

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Είσαι σίγουρος γι αυτό; 

Παρολο που είναι σε άλλη κονσολα; 

Μπορείς δηλαδή να ψάξεις και τον φίλο σου με το όνομα που έχει στο psn Id του κανονικά λες και ήταν σε xbox one; 

Ναι Γρηγόρη είμαι σίγουρος αφού παίζω 3αδα-4αδα με παιδιά από pc και ps4 και μιλάμε κανονικά.

Στο cod πχ βάζεις το ACTIVISION ID που απαιτείται για να παίξεις και τον κάνεις add και μιλάτε κανονικά.

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Είσαι σίγουρος γι αυτό; 

Παρολο που είναι σε άλλη κονσολα; 

Μπορείς δηλαδή να ψάξεις και τον φίλο σου με το όνομα που έχει στο psn Id του κανονικά λες και ήταν σε xbox one; 

Ναι Γρηγόρη είμαι σίγουρος αφού παίζω 3αδα-4αδα με παιδιά από pc και ps4 και μιλάμε κανονικά.

Στο cod πχ βάζεις το ACTIVISION ID που απαιτείται για να παίξεις και τον κάνεις add και μιλάτε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλό Πάσχα σε όλους, θέλω να αγοράσω έναν εξώτερικο σκληρό δίσκο για το xbox one 2TB (ίσως πάω και σε 1TB αναλόγως τις διαφορές στα χρήματα) διαθέτω maximum 100€. Με μια γρήγορη ματιά στο skroutz βρήκα τον Seagate game drive for Xbox Game Pass Special Edition 2 2TB στα 75€ και ειναι κουστουμιά με την κονσόλα. 

 

20180323170503_46462db2.jpeg.552639fe30c0058c03638858154dd596.jpeg

 

Έχουμε όμως τπτ καλύτερο σε απόδοση/ταχύτητα/vfm να προτείνετε; θα χρειαστώ και θήκη; κάποιο εξτρά καλώδιο μήπως λείπει για να το συνδέσω; και τέλος, η όλη διαδικασία φαντάζομαι θα είναι απλή έτσι; δλδ όταν κατεβάζεις ένα παιχνίδι απο την στιγμή που τον έχω κουμπωμένο όταν τελειώσει το download μετακίνηση στον εξωτερικό και είμαι κομπλέ σωστά; 

 

Ή μήπως τον παρακάτω στα 107€ με 4TB; Seagate game drive for Xbox 4TB

20180320160200_029cae74.jpeg.89e25e86f785ec489391be0366f380d5.jpeg

Επεξ/σία από talentscout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε εγω εχω βαλει εναν ssd 500gb σε εξωτερική θηκη σκληρου δίσκου και τον εχω συνδέσει με usb στο xbox.κανρι την δουλεια του κανονικότατα. Δεν ξερω αν αξίζουν  τα χρηματα που ζητούν αυτοι που εχεις βάλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

Κοίταξε εγω εχω βαλει εναν ssd 500gb σε εξωτερική θηκη σκληρου δίσκου και τον εχω συνδέσει με usb στο xbox.κανρι την δουλεια του κανονικότατα. Δεν ξερω αν αξίζουν  τα χρηματα που ζητούν αυτοι που εχεις βάλει. 

Είναι ακριβά θες να πεις ε; τι προτείνεις μέχρι 1TB τουλάχιστον που χρειάζομαι σαν value for money σε σχέση μ αυτά; 

Επεξ/σία από talentscout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...