Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, red1 είπε

Υπενθύμιση :  Streets of Rage 4, 30 Απριλίου, day 1 στο gamepass !
 

4-πλό couch co-op, 2-πλό online co-op, ολοι οι χαρακτήρες των προηγούμενων τίτλων ως unlockable(s) (full pixel art) οπως επίσης και το original soundtrack του  Θεούλη Yuzo Koshiro :

Οκ ξεχάστε ότι είπα μέχρι τώρα... Κρατάω game pass για πάντα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Οκ ξεχάστε ότι είπα μέχρι τώρα... Κρατάω game pass για πάντα!!! 

Ή, μέχρι να το αφαιρέσουν :D 

Θα το παίξω στο gamepass και αμα είναι καλό (γιατί μου έχουν λείψει και τα beat 'em up) θα το αγοράσω με το 20% σκόντο που έχουν ολοι οι τίτλοι (θα βγει στο 20άρικο δλδ).

Φαίνεται να έχει αρκετό "ψωμί" πάντως σαν παιχνίδι, 6 χαρακτήρες (+ τους έξτρα απο τα προηγούμενα), co-op, Versus, original soundtrack κτλπ - η αρχική τιμή των 25€ είναι πολύ τίμια θεωρώ.

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Ή, μέχρι να το αφαιρέσουν :D 

Θα το παίξω στο gamepass και αμα είναι καλό (γιατί μου έχουν λείψει και τα beat 'em up) θα το αγοράσω με το 20% σκόντο που έχουν ολοι οι τίτλοι (θα βγει στο 20άρικο δλδ).

Φαίνεται να έχει αρκετό "ψωμί" πάντως σαν παιχνίδι, 6 χαρακτήρες (+ τους έξτρα απο τα προηγούμενα), co-op, Versus, original soundtrack κτλπ - η αρχική τιμή των 25€ είναι πολύ τίμια θεωρώ.

Είδα κάποια βιντεακια και ξεκλειδωνεις όλους τους παλιούς χαρακτήρες συν κάποιους καινούριους που έχει. Πιο καρτουνιστικο το έχουν κάνει αλλά φαίνεται πολύ καλό σε πρώτη φάση. Με φίλους παίζαμε ακόμα και τώρα (προ καραντίνας) το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω συνδέσει το xbox one x στο μόνιτορ :acer eb321qur. Το πρόβλημα μου είναι δεν έχω ήχο άπο το μόνιτορ παρα μόνο με ακουστικά ή στην οθόνη ή στο χειριστήριο του xbox.Στο μόνιτορ υπάρχει μια hdmi θύρα που έχω το xbox, μια έξοδος για ακουστικά dvi και vga. Ποια είναι η φθηνότερη λύση που θα μου προτείνατε ώστε να βγαίνει ήχος από το μόνιτορ; ευχαριστώ προκαταβολικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NEXGEN-123 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω συνδέσει το xbox one x στο μόνιτορ :acer eb321qur. Το πρόβλημα μου είναι δεν έχω ήχο άπο το μόνιτορ παρα μόνο με ακουστικά ή στην οθόνη ή στο χειριστήριο του xbox.Στο μόνιτορ υπάρχει μια hdmi θύρα που έχω το xbox, μια έξοδος για ακουστικά dvi και vga. Ποια είναι η φθηνότερη λύση που θα μου προτείνατε ώστε να βγαίνει ήχος από το μόνιτορ; ευχαριστώ προκαταβολικά 

Να αγοράσεις ηχεία και να τα συνδέσεις στην θύρα ακουστικών του Monitor. Για καλύτερα αποτελέσματα ίσως να χρειάζεται και amplifier. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NEXGEN-123 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω συνδέσει το xbox one x στο μόνιτορ :acer eb321qur. Το πρόβλημα μου είναι δεν έχω ήχο άπο το μόνιτορ παρα μόνο με ακουστικά ή στην οθόνη ή στο χειριστήριο του xbox.Στο μόνιτορ υπάρχει μια hdmi θύρα που έχω το xbox, μια έξοδος για ακουστικά dvi και vga. Ποια είναι η φθηνότερη λύση που θα μου προτείνατε ώστε να βγαίνει ήχος από το μόνιτορ; ευχαριστώ προκαταβολικά 

Έχεις δοκιμάσει με ακουστικά στο monitor , ότι όντως έχεις ήχο?

Αν ναι, πάρε 2 ηχεία ακόμα και με 10€ και θα κάνεις τη δουλειά σου.

Αν θες κάτι καλύτερο, πάρε ηχόμπαρα που έχει σύνδεση line in (στερεοφωνικό καρφί 3.5mm)

Αν θες ακόμα καλύτερο, παίρνεις ηχόμπαρα που έχει είσοδο και έξοδο hdmi

Και γενικά αν θες να διαθέσεις λεφτά , υπαρχουν λύσεις πολλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για παιχνίδια που είναι cross-play και μπορείς να παίξεις με άτομα του αντίπαλου στρατοπέδου δηλαδή με το Sony ps4 π.χ. Rocket league ή  call of duty modern warfare μπορεί να μιλάς και μαζί τους σε party chat από το παιχνίδι ή μόνο να παίζεις μαζί τους?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, sphinxgr said:

Τι ταχύτητες πιάνουν οι μεν, και τι οι δεν?

Οι nvme/m2 θεωρητικά μπορει και να πιάνουν 3πλασιες απ' τους 2.5"

 

Όμως σε σύνδεση USB 3 που έχει το one, υπάρχει διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, telis είπε

Καμία πρόταση για παιχνίδια τύπου diablo 3?

πρωτο και καλυτερο απο ολα (κατ εμε και απο το Diablo 3), Path of Exile. Τιτανας.

μπορεις επισης να δεις τα Titan Quest, Victor Vran, The Incredible Adventures of Van Helsing 1 & 2,  Gauntlet, Torchlight 2.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Για παιχνίδια που είναι cross-play και μπορείς να παίξεις με άτομα του αντίπαλου στρατοπέδου δηλαδή με το Sony ps4 π.χ. Rocket league ή  call of duty modern warfare μπορεί να μιλάς και μαζί τους σε party chat από το παιχνίδι ή μόνο να παίζεις μαζί τους?

Μιλάς σε party chat κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Οι nvme/m2 θεωρητικά μπορει και να πιάνουν 3πλασιες απ' τους 2.5"

Όμως σε σύνδεση USB 3 που έχει το one, υπάρχει διαφορά;

Τα μπερδεύεις λίγο. 

Άλλο οι ssd

Άλλο οι 2.5 hd

Άλλο nvme /m2

Ναι η usb 3 μπορεί να εκμετάλλευθει όλες αυτές τις ταχύτητες. Το θέμα είναι εσύ τι θες και τι προτεραιότητες έχεις σε σχέση με τιμή, μέγεθος, ταχύτητα? 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με την ταχύτητα του εσωτερικού δίσκου. Ήθελα τουλάχιστον την ίδια ταχύτητα και σε εξωτερικό. Οι 2.5 όντως χάνουν σε ταχύτητα και αξιοπιστία . Οπότε μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα, 3.5,αξιόπιστο, γρήγορο και φθηνό. 

https://www.skroutz.gr/s/10360639/Western-Digital-My-Book-4TB-2016.html?from=sku_spec_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Μιλάς σε party chat κανονικά.

Είσαι σίγουρος γι αυτό; 

Παρολο που είναι σε άλλη κονσολα; 

Μπορείς δηλαδή να ψάξεις και τον φίλο σου με το όνομα που έχει στο psn Id του κανονικά λες και ήταν σε xbox one; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...