Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, otello_gr είπε

Δεν μπορούσα να μπω κι εγώ στο warzone, μου έβγαζε συνέχεια το μήνυμα memory error 13 71, το οποίο δημιουργήθηκε αφότου μπήκα σε τυχαίο regiment μετά από inv που μου στείλανε. Έκανα κάποια βήματα που πρότειναν σε ξένα forums και το πρόβλημα λύθηκε. 

Αν μπορείς να μου πείς τα βήματα...

ΝΑ σου δώσω να καταλάβεις, οταν πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι, εκεί που έχει το 3 κουτιά Loot upgrade, survive, κάποια στιγμή κάνει παύση και στην κάτω δεξιά μεριά της οθόνης βγάζει ένα νούμερο, που λογικά δείχνει οτι έχει συνδεθεί με κάποιον server..Ε εμένα κάνει αυτή την στιγμιαία παύση, αλλά δεν βγάζει αυτό το νούμερο. Αυτό ξεκίνησε απο τότε που έβαλα vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Choutas είπε

LA Noire ή Kingdom Come Deliverance;

Πολύ διαφορετικά παιχνίδια το ένα με το άλλο. Το LA Noire το έχω τερματίσει δύο φορές στο 360 και μ'άρεσε πολύ. Σκέψου κάτι σαν GTA χωρίς πολλή δράση με αναζήτηση στοιχείων για την εξιχνίαση εγκλημάτων, lip sync και εκφράσεις προσώπου απίστευτες για την εποχή του. Το Kingdom Come από την άλλη είναι ένα σκληροπυρηνικό πρώτου προσώπου rpg που θυμίζει skyrim αλλά είναι αρκετά δυσκολότερο δοσμένο στο πραγματικό κόσμο του μεσαίωνα στην ανατολική Ευρώπη. Πιο παλιά είχα διαβάσει ότι το game είχε πολλά bugs αλλά λένε έχει στρώσει τώρα με διάφορα patches.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Αν μπορείς να μου πείς τα βήματα...

ΝΑ σου δώσω να καταλάβεις, οταν πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι, εκεί που έχει το 3 κουτιά Loot upgrade, survive, κάποια στιγμή κάνει παύση και στην κάτω δεξιά μεριά της οθόνης βγάζει ένα νούμερο, που λογικά δείχνει οτι έχει συνδεθεί με κάποιον server..Ε εμένα κάνει αυτή την στιγμιαία παύση, αλλά δεν βγάζει αυτό το νούμερο. Αυτό ξεκίνησε απο τότε που έβαλα vodafone.

Φυσικά, ακολούθησε τα βήματα από το παρακάτω βίντεο στο youtube:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, otello_gr είπε

Φυσικά, ακολούθησε τα βήματα από το παρακάτω βίντεο στο youtube:

Σε ευχαριστώ, αλλά το πρόβλημά μου είναι μόνο στο warzone, που εκεί θέλει croosplay..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Σε ευχαριστώ, αλλά το πρόβλημά μου είναι μόνο στο warzone, που εκεί θέλει croosplay..

Το αλλάζεις μετά. Έκανες τα βήματα; Μόνο το warzone έχω κι εγώ όχι ολόκληρο το παιχνίδι. Στη δική μου περίπτωση φτιάχτηκε με αυτόν τον τρόπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Θελω να ρωτησω ξανα το εξης,γιατι δεν βγαζω ακρη...Ειχα το S και πηρα τωρα το Χ.

Μετεφερα τα παιχνιδια στον εξωτερικο σκληρο και στη συνεχεια τον εβαλα στο Χ οπου και τον διαβασε κανονικα.Δεν βλεπω διαφορα ομως στα μεγεθη των παιχνιδιων που ειναι XBOX one x enhanced.Δε θα επρεπε να παρουν καποιο update και να αυξηθουν τα gb των παιχνιδιων αυτων;Εχω ενα σωρο φιλους αλλα κανεις δεν εχει Χ για να συγκρινω τα μεγεθη των παιχνιδιων,αλλα και ασε αυτους αυτα που εχουμε κοινα,το ιδιο μεγεθος με τα δικα μου εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, otello_gr είπε

Το αλλάζεις μετά. Έκανες τα βήματα; Μόνο το warzone έχω κι εγώ όχι ολόκληρο το παιχνίδι. Στη δική μου περίπτωση φτιάχτηκε με αυτόν τον τρόπο. 

Θα τα κάνω και θα σου πώ...

Τι σύνδεση έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια

Θελω να ρωτησω ξανα το εξης,γιατι δεν βγαζω ακρη...Ειχα το S και πηρα τωρα το Χ.

Μετεφερα τα παιχνιδια στον εξωτερικο σκληρο και στη συνεχεια τον εβαλα στο Χ οπου και τον διαβασε κανονικα.Δεν βλεπω διαφορα ομως στα μεγεθη των παιχνιδιων που ειναι XBOX one x enhanced.Δε θα επρεπε να παρουν καποιο update και να αυξηθουν τα gb των παιχνιδιων αυτων;Εχω ενα σωρο φιλους αλλα κανεις δεν εχει Χ για να συγκρινω τα μεγεθη των παιχνιδιων,αλλα και ασε αυτους αυτα που εχουμε κοινα,το ιδιο μεγεθος με τα δικα μου εχουν

Πήγαινε στο library των παιχνιδιών που έχεις εγκατεστημένα και πάνω δεξιά έχει φίλτρο να επιλέξεις μόνο τα x enhanced παιχνίδια.

Κάνε manage στο καθένα και δες πόσα gb έχεις εγκατεστημένα και αν υπάρχει διαθέσιμο update και σύγκρινε το με των φίλων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Πήγαινε στο library των παιχνιδιών που έχεις εγκατεστημένα και πάνω δεξιά έχει φίλτρο να επιλέξεις μόνο τα x enhanced παιχνίδια.

Κάνε manage στο καθένα και δες πόσα gb έχεις εγκατεστημένα και αν υπάρχει διαθέσιμο update και σύγκρινε το με των φίλων σου.

Ναι αυτο εκανα.Εκει λοιπον τα παιχνιδια που εχω,εχουν το ιδιο μεγεθος και στπυς φιλους μου.Στις ρυθμισεις δεν βρηκα καπου  να ενεργοποιησω να παιρνουν τα παιχνιδια το patch.
Για παραδειγμα,το modern warfare αρχικα μου το βγαζει στο my games and apps στα 107gb και αν πατησω πανω του και manage,μου το βγαζει γυρω στα 167 gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει πολλές αναφορές στο limbo. Το βρήκα στα 2-3 € και το πήρα και το είχα αφήσει. Σήμερα το είδα και είπα να το ξεκινήσω. Σημείωση δεν ήξερα καν περί τίνος πρόκειται. Αρχίζω το παιχνίδι απογοήτευση. Ασπρόμαυρο και ένα παιδάκι με χειρισμό 2 κουμπιών :άλμα και σπρώξιμο ή τράβηγμα. Ήμουν στη φάση κρίμα έστω αυτά τα λίγα λεφτά που έδωσα.... 

10 λεπτά μετά έψαχνα να δω αν έχει βγει και 2!!!😄😄😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια

Θελω να ρωτησω ξανα το εξης,γιατι δεν βγαζω ακρη...Ειχα το S και πηρα τωρα το Χ.

Μετεφερα τα παιχνιδια στον εξωτερικο σκληρο και στη συνεχεια τον εβαλα στο Χ οπου και τον διαβασε κανονικα.Δεν βλεπω διαφορα ομως στα μεγεθη των παιχνιδιων που ειναι XBOX one x enhanced.Δε θα επρεπε να παρουν καποιο update και να αυξηθουν τα gb των παιχνιδιων αυτων;Εχω ενα σωρο φιλους αλλα κανεις δεν εχει Χ για να συγκρινω τα μεγεθη των παιχνιδιων,αλλα και ασε αυτους αυτα που εχουμε κοινα,το ιδιο μεγεθος με τα δικα μου εχουν

Ποιά παιχνίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...