Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Choutas είπε

Εγώ περιμένω σαν την Πηνελόπη να βάλει τα Final Fantasy και τα Yakuza να τα πάρω αμπάριζα καθώς τα είχα άχτι από Μίρκο παιδί ειδικά τα FF.

Αν ήταν να τα βάλουν Q4 2020 ας μην τα υπόσχονταν το 2019 ας τα ανακοίνωναν κάνα δίμηνο πριν. Τώρα το hype μόνο ζημιά κάνει.

Αφου ειπαν θα μπει το Yakuza kiwami και απο οτι διαβασα στις 15/04, οσο για τα FF και εγω τα περιμενω, αν και τα εχω τα περισσοτερα σε πανω απο μια κονσολες.

 

47 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μα καλά τι βλαμμένα παιχνίδια έβαλε το game pass σήμερα πραγματικά όμως έλεος.

Εγω παλι δεν εχω παραπονο, εκτος αν τερματιστηκε και το nier που μπηκε πριν καποιες ημερες, θα μπουν και αλλα απο οτι ειπαν μεσα στον Απριλιο, επισης δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος τα εχει παιξει ολα αυτα που εχει, εγω παιζω το prey που δεν το ειχα δει ποτε και τωρα ειναι ευκαιρια (που μου ειπαν οτι θα φυγει απο το gamepass😋)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται πως δεν είναι. Μη βλέπεις που το πλασάρουν έτσι. Το ίδιο και το Forza. 

Σε κονσόλα το πιο κοντινό σε sim είναι τα project cars και assetto corsa. Αν θες πραγματικό sim μόνο σε PC. 

Καλά το Forza εννοείται πως δεν είναι. Το μόνο σε pc γιατί; Λόγω οδηγικής συμπεριφοράς ή γραφικών;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, foler79 είπε

Καλά το Forza εννοείται πως δεν είναι. Το μόνο σε pc γιατί; Λόγω οδηγικής συμπεριφοράς ή γραφικών;

Αφού εννοείται ότι το Forza δεν είναι sim, γιατί θεωρούσες ότι το GT είναι sim; 

 

Τα γραφικά δεν έχουν σχέση. Λόγω μηχανισμών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αφού εννοείται ότι το Forza δεν είναι sim, γιατί θεωρούσες ότι το GT είναι sim; 

Τα γραφικά δεν έχουν σχέση. Λόγω μηχανισμών. 

Ώπα απάντησα ότι δεν είναι το Forza νομίζοντας ότι εννοούσες το horizon. Το GT το είχα για sim γιατί ήταν ότι πιο κοντά είχα παίξει παλιότερα. Αλλά παίζοντας τώρα το project cart πραγματικά αναθεώρησα... Βέβαια κακώς και εγώ παίζω sim (pc2) με το χειριστήριο και όχι με τιμονιέρα κτλ και είναι τραγικά δύσκολο να κάνω ολοκληρο σωστό γύρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, foler79 είπε

Ώπα απάντησα ότι δεν είναι το Forza νομίζοντας ότι εννοούσες το horizon. Το GT το είχα για sim γιατί ήταν ότι πιο κοντά είχα παίξει παλιότερα. Αλλά παίζοντας τώρα το project cart πραγματικά αναθεώρησα... Βέβαια κακώς και εγώ παίζω sim (pc2) με το χειριστήριο και όχι με τιμονιέρα κτλ και είναι τραγικά δύσκολο να κάνω ολοκληρο σωστό γύρο...

Ναι με χειριστήριο είναι χάλια. Με τιμονιέρα το παιχνίδι απογειώνεται αλλά δυστυχώς είναι πανάκριβες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πρόβλημα με το warzone και μόνο εξακολουθεί να υπαρχει. Με το που πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι, κολλάει και βγάζει μήνυμα lost connection to server.. Αυτο ξεκίνησε όταν άλλαξα cosmote και πήγα vodafone. Αλλά δεν βλέπω να έχει σχέση... Όλα είναι οκ στο router.. Αντιμετωπίζει και άλλος αυτό το πρόβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  1. NBA 2K Playgrounds 2 Διαθέσιμο έως 16 Απριλίου

  2. Override: Mech City Brawl Διαθέσιμο έως 12 Απριλίου

  3. HITMAN - Complete Firsr Season  Διαθέσιμο έως 12 Απριλίου
     

Free Play Days (Weekend) Xbox Live Gold & Ultimate.

Source: xbox365.gr

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Παιδιά το πρόβλημα με το warzone και μόνο εξακολουθεί να υπαρχει. Με το που πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι, κολλάει και βγάζει μήνυμα lost connection to server.. Αυτο ξεκίνησε όταν άλλαξα cosmote και πήγα vodafone. Αλλά δεν βλέπω να έχει σχέση... Όλα είναι οκ στο router.. Αντιμετωπίζει και άλλος αυτό το πρόβλημα?

Σύνδεσε το μόντεμ της Cosmote και δοκίμασε πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Σύνδεσε το μόντεμ της Cosmote και δοκίμασε πάλι. 

To έκανα και αυτό. Το ίδιο κάνει...Το πρόβλημα είναι μόνο όμως στο warzone, στο κανονικό multiplayer, δεν υπάρχει κανένα θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει εντοπίσει κανείς κάποιο δωρεάν app στη κονσόλα με την οποία να μπορώ να βάλω σε ένα usb δίσκο ή φλασακι πολλά mp3 σε πολλούς φακέλους και να παίζουν την ώρα που παίζω κάποιο παιχνίδι?

Και αν υπάρχει και η δυνατότητα να διαλέξω πόσο της % θα ακούω από το κάθε τι όπως κάνω στην εφαρμογή του  spotify ακόμα καλύτερα.

 

Το ρωτάω αυτό γιατί μερικές εφαρμογές media player δεν το έκαναν αυτό.

Άντε να έπαιζαν ένα κομμάτι mp3 και μετά έπρεπε να τις πας χειροκίνητα στο επόμενο mp3 κομμάτι ακόμα και αν ήταν στον ίδιο φάκελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

To έκανα και αυτό. Το ίδιο κάνει...Το πρόβλημα είναι μόνο όμως στο warzone, στο κανονικό multiplayer, δεν υπάρχει κανένα θέμα...

Χμ, παράξενο. Κάνε μια δοκιμή ακόμη. Δώσε στατική ip μέσα από τις ρυθμίσεις της κονσόλας. Μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις του μόντεμ και βάλε τη συγκεκριμένη ip σε DMZ. 

Δοκίμασε το και με τα δύο μόντεμ και δες αν έχεις το ίδιο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Χμ, παράξενο. Κάνε μια δοκιμή ακόμη. Δώσε στατική ip μέσα από τις ρυθμίσεις της κονσόλας. Μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις του μόντεμ και βάλε τη συγκεκριμένη ip σε DMZ. 

Δοκίμασε το και με τα δύο μόντεμ και δες αν έχεις το ίδιο θέμα. 

Το έκανα και αυτό. Κλειστό firewall κλειστό UPnP και dmz on με στατική στο xbox....Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...Το θέμα είναι οτι παιδιά που παίζω μαζί τους, δεν έχουν τέτοιο θέμα...

Να έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι το παιχνίδι??

Στο μεταξύ σήμερα, επικοινώνησα με την vodafone, και θα μου στείλουν άλλο router....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Το έκανα και αυτό. Κλειστό firewall κλειστό UPnP και dmz on με στατική στο xbox....Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...Το θέμα είναι οτι παιδιά που παίζω μαζί τους, δεν έχουν τέτοιο θέμα...

Να έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι το παιχνίδι??

Στο μεταξύ σήμερα, επικοινώνησα με την vodafone, και θα μου στείλουν άλλο router....

Αν δεν παίζει σε DMZ με κανένα από τα δύο μόντεμ, τότε και να σου στείλουν καινούργιο δεν θα κάνει διαφορά. Δηλαδή όπως το βλέπω εγώ υπάρχει κάποιο θέμα από την πλευρά του παρόχου. Προσπάθησε να κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση του παιχνιδιού πάλι, μήπως και. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αν δεν παίζει σε DMZ με κανένα από τα δύο μόντεμ, τότε και να σου στείλουν καινούργιο δεν θα κάνει διαφορά. Δηλαδή όπως το βλέπω εγώ υπάρχει κάποιο θέμα από την πλευρά του παρόχου. Προσπάθησε να κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση του παιχνιδιού πάλι, μήπως και. 

Απο την μεριά του παρόχου, τι μπορεί να είναι...??? Αν πάρω vodafone τι να τους πω?

Μέσα στο ΣΚ θα δοκιμάσω εγκατάσταση του παιχνιδιού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2020 στις 3:19 ΜΜ, @pnea1973 είπε

Παιδιά το πρόβλημα με το warzone και μόνο εξακολουθεί να υπαρχει. Με το που πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι, κολλάει και βγάζει μήνυμα lost connection to server.. Αυτο ξεκίνησε όταν άλλαξα cosmote και πήγα vodafone. Αλλά δεν βλέπω να έχει σχέση... Όλα είναι οκ στο router.. Αντιμετωπίζει και άλλος αυτό το πρόβλημα? 

dns 8.8.8.8. αλλαξε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...